Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887272 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10340 Dátum: 2018. április 26. - 12:06:32 »
Hát már előtte is volt egy megdöbbentő eltávozás... rá totál nem számítottam...  :o
De nálam PP "távozása" az nagyon ütött, erős jelenet volt, kis könnyek jöttek szememre...  :-\
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10341 Dátum: 2018. április 26. - 19:19:53 »
 :spoiler: :venspoiler:

Szerintem is nagyon durvát ütött a vége. Azt gondoltam, hogy így fejezik be, de azt nem, hogy ki hal meg.
Amikor beültem a filmre, bennem is voltak elképzelések, hogy miről is szólhat majd a film. És persze ez a verzió is benne volt, de pont ezt gondoltam volna a legkevésbé valószínűnek, hogy meg is lépik.

és hogy ment a térítés, hogy különálló cucc lesz blablabla... vhol bevettem, de titkon vártam ezt a lépést  ;D
Na ja, pedig én is mondogattam mindenkinek, hogy tuti hogy összefüggő lesz a két film, mert akkor tuti nem forgatták volna le nagyjából egyszerre a kettőt. Amúgy így már rohadt kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a címe.  :) Heroes Reborn?

Amúgy megnéztem a film után az előzetest, mert már film közben is feltűnt, hogy a nagy titkolózás már ott is előkerült, hiszen nagyon sok dolgot megváltoztattak a filmhez képest. Kezdve a Vaspók ruha extra lábaival, Thor szemével, a végtelen kövek számán keresztül (elvégre az előzetesben folyamatosan csak két kő látszik a kesztyűn), az olyan jeleneteken át, amik végül nem is voltak a filmben (volt köztük kamu jelenet is :) ).

és volt benne egy eszméletlen, váratlan Cameo, uhh, az nagyon ütött  ;D
Az tényleg nagyon jó volt, bár szerintem sokan titkon számítottak rá, hogy elő fog kerülni előbb-utóbb. Csak talán arra nem számítottak, hogy pont ebben a filmben. De így most már utólag értem, hogy miért kezdett el nyilatkozni Hugo Weaving a film előtt arról, hogy már semmiképp nem játszaná el mégegyszer a Koponyát.

De nálam PP "távozása" az nagyon ütött, erős jelenet volt, kis könnyek jöttek szememre...  :-\
Úgy alapból az egész vége nagyon kemény és drámai volt ebből a tekintetből. Nálunk is néma csendben ültek az emberek a moziban, mindenki teljesen ledöbbent a végén. Egy mellettem ülő srác is folyamatosan a fejét fogdosta, bár ő már akkor elkezdte amikor Tony-t leszúrták. De én sem gondoltam volna azt, hogy pont azok halnak meg akik végül meghaltak.

« Utoljára szerkesztve: 2018. április 26. - 19:22:41 írta Sepi »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10342 Dátum: 2018. április 27. - 01:25:55 »
Jó volt, basszameg! Kérem a következőt :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10343 Dátum: 2018. április 27. - 09:54:13 »
Érdekes, hogy sokan azt hittük, most kihasználják az alkalmat, és megválnak az öregektől, akiket egyébként már szó szerint öregeknek látok. Ehelyett, az öregek maradtak, és a friss fiatal karaktereket ölték meg. Mondjuk pont ezért súlytalannak is tűnt a végi felezés, kábé úgy állok hozzá, hogy na azok tuti jönnek vissza, a természetes halált haltak nem biztos.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10344 Dátum: 2018. április 27. - 12:17:43 »
Mondjuk pont ezért súlytalannak is tűnt a végi felezés, kábé úgy állok hozzá, hogy na azok tuti jönnek vissza

Ugyan már, senki nem gondolta komolyan, hogy az univerzum felét meghagyják halottnak. A hősök válogatásától függetlenül nyilvánvaló, hogy visszahozzák őket, és elég természetes választás, hogy az első blokkot az eredeti Avengers fejezze be. Így ők hozhatják majd meg a valódi áldozatokat a következő filmben. Vagy nem, ugye. Szóval ha szerinted ettől súlytalan, akkor sehogy nem lett volna súlyos.

a természetes halált haltak nem biztos.

Ez lesz az izgalmas rész. Például ha Gamora halott marad, sokkal érdekesebb Guardians 3-ra számíthatunk.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10345 Dátum: 2018. április 27. - 12:42:16 »
Szóval ha szerinted ettől súlytalan, akkor sehogy nem lett volna súlyos.
Egyetértek. :)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10346 Dátum: 2018. április 27. - 13:18:55 »
:spoiler: :venspoiler:



és hogy ment a térítés, hogy különálló cucc lesz blablabla... vhol bevettem, de titkon vártam ezt a lépést  ;D

Amúgy megnéztem a film után az előzetest, mert már film közben is feltűnt, hogy a nagy titkolózás már ott is előkerült, hiszen nagyon sok dolgot megváltoztattak a filmhez képest. Kezdve a Vaspók ruha extra lábaival, Thor szemével, a végtelen kövek számán keresztül (elvégre az előzetesben folyamatosan csak két kő látszik a kesztyűn), az olyan jeleneteken át, amik végül nem is voltak a filmben (volt köztük kamu jelenet is :) ).

és volt benne egy eszméletlen, váratlan Cameo, uhh, az nagyon ütött  ;D
Az tényleg nagyon jó volt, bár szerintem sokan titkon számítottak rá, hogy elő fog kerülni előbb-utóbb. Csak talán arra nem számítottak, hogy pont ebben a filmben. De így most már utólag értem, hogy miért kezdett el nyilatkozni Hugo Weaving a film előtt arról, hogy már semmiképp nem játszaná el mégegyszer a Koponyát.


Jah, a kedvencem ilyen Hulk berakása volt Afrikában, egész végig azt vártam, mikor tör elő belőle és bumm ez jól kimaradt...

Én a sok halálon főleg a Galaxisokon lepődtem meg, mármint nem maradt csak egy Őrző, Mordály, mindenki más eltűnt az ő csapatukból...

Engem baromira meglepett Koponya szereplése, én totál megettem Hugo nyilatkozatait, és végig bennem volt, hogy tuti nem halt meg, vmikor előkerül, de majd vmikor később :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10347 Dátum: 2018. április 27. - 13:38:19 »
én totál megettem Hugo nyilatkozatait
Nem is hazudott, tényleg nem tért vissza a szerepben. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2018. április 27. - 13:48:05 írta Todd »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10348 Dátum: 2018. április 27. - 13:48:48 »
Nem? Valaki más volt? Hm... fene tudja...  :headscratch:
hangja amúgy ha jól emlékszem Rátóti Zoltán lett, mert pont előtte volt nemsokkal a Ross-os jelenet, ott meg ugye Rosta Sándor a hangja mindig, ahogy itt is... valszeg nem akarták felhasználni egy filmben... pedig sztem ha meghagyják a német akcentust, nagyon fel se tűnt volna sokaknak...  :-\
Rátóti meg amúgy is poén, mivel ő volt a Mátrixban Hugo hangja...

Egyedül a "törp" hangja nem tetszet... miért nehéz átemelni a sorozatból Láng Balázst...  :'(  :roll:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10349 Dátum: 2018. április 27. - 14:27:30 »
Nem? Valaki más volt? Hm... fene tudja...  :headscratch:
Ebben a filmben Ross Marquand játszotta a karaktert.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10350 Dátum: 2018. április 27. - 14:54:45 »
Ohh... mik vannak...  :o

Akkor Hugo télleg bepipult.  ;D
Pedig már kezdtem azt vizionálni, hogy a Natalie Portmanes nyilatkozatok is olyan kamuk mint Hugoé, és a 4. részben megkapja ő is a pörölyt. :hehe:

Szerk.:
télleg, most írták Facen, fel se tűnt eddig... Valkűrrel mi a tosz lett???  :o
« Utoljára szerkesztve: 2018. április 27. - 16:03:00 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

csepenagy

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10351 Dátum: 2018. április 27. - 20:25:35 »
Tamás, ennél a filmnél is szakértő vagy?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10352 Dátum: 2018. április 27. - 22:03:14 »
Engem baromira meglepett Koponya szereplése, én totál megettem Hugo nyilatkozatait, és végig bennem volt, hogy tuti nem halt meg, vmikor előkerül, de majd vmikor később :D
Én emiatt is kerestem a stáblistában, hogy ki játszotta, aztán láttam én is, hogy nem ő volt az. De annyiba értelmet nyert a nyilatkozata, hogy miért kezdett el a Koponyáról beszélni. Amikor a film előtt olvastam, nem értettem, hogy miért jöttek elő a témával.

télleg, most írták Facen, fel se tűnt eddig... Valkűrrel mi a tosz lett???  :o
Valószínűleg ő is meghalt.

Ugyan már, senki nem gondolta komolyan, hogy az univerzum felét meghagyják halottnak. A hősök válogatásától függetlenül nyilvánvaló, hogy visszahozzák őket, és elég természetes választás, hogy az első blokkot az eredeti Avengers fejezze be. Így ők hozhatják majd meg a valódi áldozatokat a következő filmben. Vagy nem, ugye.
Azért ne felejtsük el Dr Strange szavait. Mondta, hogy Agamoto szemével végignézte a lehetséges jövőket és csak egy módot látott arra, hogy legyőzzék Thanost. Tuti, hogy ezért adta oda a követ neki, és a halála előtt azt is mondta, hogy "ez volt az egyetlen mód". Így valahogy biztos tudta, hogy mi fog történni és hogy majd mi lesz a módja annak, hogy visszajöjjenek.

a természetes halált haltak nem biztos.

Ez lesz az izgalmas rész. Például ha Gamora halott marad, sokkal érdekesebb Guardians 3-ra számíthatunk.
Nem feltétlenül. Elvégre az idő kővel vissza lehetne hozni a karaktereket a halálból. Ezt már láthattuk a Strange moziban is. Ott az eseményeket visszaforgatva Wongot is vissza tudta hozni. És ennek köszönhetően tudta Thanos is visszahozni a lélek követ. Másrészt, lehet hogy a következő filmek az Avenger 3 előtt fognak játszódni. A filmben el is hangzik, hogy eltelt pár év a polgárháború óta. Abba az időbe sok eseményt be lehet sűríteni. A Hangya folytatása tuti, hogy még az IW előtt fog játszódni, a GoG 2 pedig már szintén nem a Marveles jelenben játszódott, hanem pár hónappal az első rész után. Amúgy a Pókember 2-re is az a tippem, hogy az IW előtt fog játszódni, mert akkor fogják tudni kihasználni az ottani záróképsort.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10353 Dátum: 2018. április 27. - 23:07:20 »
Valószínűleg ő is meghalt.

Simán el tudom képzelni, hogy őt még behozzák később valamilyen formában.

Idézet
Azért ne felejtsük el Dr Strange szavait. Mondta, hogy Agamoto szemével végignézte a lehetséges jövőket és csak egy módot látott arra, hogy legyőzzék Thanost. Tuti, hogy ezért adta oda a követ neki, és a halála előtt azt is mondta, hogy "ez volt az egyetlen mód". Így valahogy biztos tudta, hogy mi fog történni és hogy majd mi lesz a módja annak, hogy visszajöjjenek.

Ezt biztos nekem címezted? Nem értem, hogy jön ahhoz, amit írtam :D :D

Idézet
Nem feltétlenül. Elvégre az idő kővel vissza lehetne hozni a karaktereket a halálból. Ezt már láthattuk a Strange moziban is. Ott az eseményeket visszaforgatva Wongot is vissza tudta hozni. És ennek köszönhetően tudta Thanos is visszahozni a lélek követ.

Ez igaz, de elég olcsó lenne mindenkit feltámasztani, és hát nem nagy ügy okot találni rá, hogy csak a csettintést csinálják vissza, a többi esemény maradjon.

Idézet
Másrészt, lehet hogy a következő filmek az Avenger 3 előtt fognak játszódni. A filmben el is hangzik, hogy eltelt pár év a polgárháború óta. Abba az időbe sok eseményt be lehet sűríteni. A Hangya folytatása tuti, hogy még az IW előtt fog játszódni, a GoG 2 pedig már szintén nem a Marveles jelenben játszódott, hanem pár hónappal az első rész után. Amúgy a Pókember 2-re is az a tippem, hogy az IW előtt fog játszódni, mert akkor fogják tudni kihasználni az ottani záróképsort.

A Ms. Marvel a pletykák szerint a 90-es években fog játszódni, és elhiszem neked, hogy az Ant-man is az IW elé lesz berakva valahogy. A Homecoming 2, a Guardians 3 és minden más már az Avengers 4 után jön, úgyhogy erősen kétlem, hogy az idővonalban még az Avengers 3 elé tennék őket. Szerintem az MCU egyszerűen megy tovább.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10354 Dátum: 2018. április 28. - 06:30:56 »
Ez igaz, de elég olcsó lenne mindenkit feltámasztani, és hát nem nagy ügy okot találni rá, hogy csak a csettintést csinálják vissza, a többi esemény maradjon.
Persze, azért ennél biztos kreatívabban fogják megoldani, de tudjuk, hogy nem lehetetlen visszahozni mindenkit.

Ezt biztos nekem címezted? Nem értem, hogy jön ahhoz, amit írtam :D :D
Nem kifejezetten neked, csak úgy általánosságban az áldozat kapcsán.  ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10355 Dátum: 2018. április 28. - 14:46:32 »
Tamás, ennél a filmnél is szakértő vagy?
Nem, itt nem.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10356 Dátum: 2018. április 28. - 16:01:16 »
télleg, most írták Facen, fel se tűnt eddig... Valkűrrel mi a tosz lett???  :o
Valószínűleg ő is meghalt.
Nem biztos. Thanos azt mondta, az űrhajón is csak az emberek felét ölte meg.
Szerintem egyszerűen annyira nem érdekelték az új karakterek a rendezőket, hogy egyszerűen direkt nem is foglalkoztak velük. Így ha valaki később hozzá akar nyúlni ahhoz a történetszálhoz (amiben erősen kételkedem), mondhatja azt is, hogy élnek, vagy azt is, hogy nem. De igazából mivel azok a karakterek totál feledhetőek voltak, így lényegében tökmindegy.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10357 Dátum: 2018. április 28. - 18:52:08 »
Jut eszembe, eddig nem értettük, de könnyen lehet, hogy Pókember ezért nincs benne a Venom filmben.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10358 Dátum: 2018. április 28. - 20:06:37 »
Áááh. kizárt, hogy a Soniy ilyen okos legyen.  :hehe:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10359 Dátum: 2018. április 28. - 22:00:56 »
Arról nem beszélve, hogy pletykálnak egy Peter Parker cameóról. Holland állítólag beugrott forgatni két napra. Plusz a nyilatkozatokból az jön le, hogy még mindig nem dőlt el, hozzácsapják-e az MCU-hoz. Minden bizonnyal nem is fog a megjelenés előtt.
« Utoljára szerkesztve: 2018. április 28. - 23:16:23 írta kaine »