Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887642 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10360 Dátum: 2018. április 28. - 22:47:29 »
Sikertől függ...
Ha sikeres lesz, akkor a Sonynak megnő a mellénye és nem fog az Mcuhoz tartozni  :hehe:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10361 Dátum: 2018. április 28. - 23:54:00 »
Sikertől függ...
Ha sikeres lesz, akkor a Sonynak megnő a mellénye és nem fog az Mcuhoz tartozni  :hehe:

:D :D :D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10362 Dátum: 2018. április 29. - 06:33:28 »
Nem biztos. Thanos azt mondta, az űrhajón is csak az emberek felét ölte meg.
Az egy dolog, hogy azt mondta, de aztán apró darabokra robbantotta az egész űrhajót. Persze, ha azt vesszük alapul, hogy Thor és Loki is életben maradt már az űrben korábban is, előfordulhat, hogy az asgardiak szervezete bírja az űr hidegjét, és akkor Valkür is keringhet tetszhalott állapotban az űrben.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10363 Dátum: 2018. április 29. - 08:27:26 »
De az Őrzők csak őt találták ott, nem?  :headscratch:
Sztem Asgard kihalt....
És ha lesz valaha Thor 4, akkor lehet a most megjelent Strazinszky féle sztorit veszik majd alapul?  :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10364 Dátum: 2018. április 29. - 10:56:25 »
De az Őrzők csak őt találták ott, nem?  :headscratch:
Hogy pontosak legyünk, idézőjelben csak őt gázolták el. Őt is halottnak hitték, amíg ki nem nyitotta a szemét. Az űrben abban a jelenetben rengeteg test lebegett, előfordulhat, hogy páran még életben maradtak. De amúgy nekem is sanszosabb a JMS-féle Thor a folytatásban.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10365 Dátum: 2018. április 29. - 13:46:18 »
Hát nagyon nem keresgéltek tűlelőket, megállapították, hogy ez egy roncs, itt úgysem lesz pénz, menjünk innen. :lol:

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10366 Dátum: 2018. április 30. - 06:12:22 »
Bocsánat, hogy tovább gondolom, de ez a felezősdi nekem gáz csak ?  Mondjuk eltűnik a repülő pilótája vagy bármilyen utasokat szállító jármű vezetője....ott nem csak ő hal meg. Arról nem is beszélve, hogy ezek a gépek, hová mibe és kibe csapódnak majd be. :headscratch:
« Utoljára szerkesztve: 2018. április 30. - 06:14:39 írta venom75 »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10367 Dátum: 2018. április 30. - 09:15:33 »
Bocsánat, hogy tovább gondolom, de ez a felezősdi nekem gáz csak ?  Mondjuk eltűnik a repülő pilótája vagy bármilyen utasokat szállító jármű vezetője....ott nem csak ő hal meg. Arról nem is beszélve, hogy ezek a gépek, hová mibe és kibe csapódnak majd be. :headscratch:

Arról szó sem volt, hogy ha nála a kesztyű, akkor a világ megmaradó fele gondtalanul éldegél majd. A fél népesség meghal, a másik fele oldja meg magának. Ha meghalnak még többen, mert nem elég erősek a túléléshez, akkor a természet kiszűrte a gyengéket. Ez nem Thanos dolga.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10368 Dátum: 2018. április 30. - 12:27:10 »
Venom, Thanos logikája nem csak neked volt "gáz". Épp ezert akarták ebben megállítani.  ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10369 Dátum: 2018. április 30. - 14:38:37 »
Nem értek egyet. Thanos nem minden második embert ölte meg, hanem pontosan a felét. A Kesztyű birtokában egészen pontosan tudhatta, hogy amennyiben egy pilóta hal meg, annak mennyi plusz következménye lesz.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10370 Dátum: 2018. április 30. - 17:37:49 »
Logikusnak tűnik.  ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10371 Dátum: 2018. április 30. - 21:25:22 »
Igen, szerintem is. Ha Dr. Strange egyetlen végtelen kővel végig tudta nézni egy eseménysor 14 millió változatát, akkor biztos vagyok benne, hogy Thanos is tökéletesen tisztában volt minden egyes kioltott élet súlyával, következményeivel.
Azt hiszem így nem is meglepő, hogy aki megszerzi a köveket, az elveszíti a lelkét... :roll:

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10372 Dátum: 2018. Május 02. - 10:47:32 »
 :spoiler:
Nekem az volt fura, hogy Thanos céljait és motivációját is megválltoztatták. A képregényben Thanos egy nihilista, nem érdekli az élet, és a tetteit a halál iránti szerelme vezérli, és az univerzum felét is azért irtja ki, nem pedig azért, mert túlnépesedés van az univerzumban. Miért érdekli Thanost, hogy sokan vannak egy-egy bolygón? De látszólag ez rajtam kívül senkit nem zavart, sőt volt olyan vélemény, amiben azt írták, hogy ezzel aktuálissá tették a céljait.
Ami zavart, hogy Fekete Özvegy egy amerika kapitány kaliberű harcos. Itt már kicsit túlzásba vitték az ügyességét, meg az erejét. Jó lett volna valami érintőleges magyarázat akár, hogy ő hogy tett szert szuperképességekre.
Az egyetlen negatívum Ebony Maw vagyis Áspis Száj magyar szinkronja. Na az borzasztó volt, hogy ahhoz nem találtak egy jobbat annál a vékony nyöszögős hangál.
Amit hiányoltam, hogy a Wanda Viziós szerelmi szálat jobban kibonthatták volna, mert azt én így nagyon nem éreztem át. Itt egyszer csak előjön, hogy ők már két éve együtt vannak!? Jaa, jó tudni, de ez hogy? Na mindegy, ami ebben tetszett, hogy Víziónak volt egy emberi kinézete is.
Az az igazság, hogy ezektől viszont egyáltalán nem lett rossz a film. Nagyion is húzott magával egész végig, a földön lévő csata, meg az űrben a Thanos elleni pedig űber brutál epic oda---os.
Én a halálok közül Nick Furyé volt az akire azt mondtam, hogy neee, őő is?! :)
Stan Lee cameo ismét jó volt. :)
Ami még tetszett, az a Hulk vs Bruce Banner szál. Az a vívódéás nekem nagyon újszerű volt hogy hulk még akkor sem jön elő, ha akarják. Ez megint egy kicsit új megvilágításba hejezi őket. nekem ez bejött.

Spolier Vége

This is a joke. A real practical Joke.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10373 Dátum: 2018. Május 02. - 11:21:06 »
Thanos szerintem a filmben is Nihilista. Szerintem nincsen a világon ember, aki bármilyen szent cél érdekében gyilkolna. Aki gyilkol, az szeret gyilkolni, az, hogy talált mellé egy életcélt, az szerintem minden esetben csak kifogás. ;)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10374 Dátum: 2018. Május 02. - 11:28:11 »
Szerintem nincsen a világon ember, aki bármilyen szent cél érdekében gyilkolna. [/spoiler]
Ezt meg hogy érted, hogy nincs ilyen ember? :)
Thanos célja a filmben pont hogy az élet fenttartása, sőt az élet jobbá tétele, azzal, hogy az univerzum élőlényeinek a felét kiírjta. :) Ezt pont az ellenkezője, mint ami a képregényben volt.
This is a joke. A real practical Joke.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10375 Dátum: 2018. Május 02. - 11:32:36 »
Úgy értem ahogy mondom. ;D
Thanos nem akar jobbá tenni semmit (ahogyan teszem azt az inkvizítorok sem akartak, a terroristák sem akarnak stb., de ezzel a témával foglalkozott pl. a Punisher sorozat is :) ), csak kitalált egy őrült kifogást arra, hogy kénye-kedve szerint gyilkolászhasson. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 02. - 11:37:06 írta Todd »

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10376 Dátum: 2018. Május 02. - 11:43:10 »
ahogyan teszem azt az inkvizítorok sem akartak, a terroristák sem akarnak stb. , csak kitalált egy őrült kifogást arra, hogy kénye-kedve szerint gyilkolászhasson.
Végképp kezdem elveszíteni a fonalat a gondolatmenetedben. Szerinted az inkvizicó meg a szélsőséges terroristák nem egy szent cél érdekében tették, amit tettek, csak kitaláltak egy kifogást, hogy gyilkolhassanak?
This is a joke. A real practical Joke.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10377 Dátum: 2018. Május 02. - 11:55:11 »
Pontosan, de szerintem ugyanez igaz pl. a forradalmárokra is, akiknek az áldozatát pedig elismerem. :)
Szerintem az emberekben, akik aktívan, előre megfontolt szándékkal gyilkolnak, legyenek akármelyik oldalon, először van egy gyilkolási (rombolási) vágy, amihez találnak egy célt, amiben ezt meg tudják élni. Nem pedig a cél jön először, majd a teljesen békés jóságos ember meghasonlik magával, és gyilkossá válik.
Felindulásból, önvédelemből, bárki válhat szerintem gyilkossá, de ilyenné szerintem csak bizonyos emberek (és igen maga a cél szerintem is lehet akár fontos is).
Ezt támasztja az is alá, hogy több felmérést csináltak már arról, ami szerint a háborúban a sorköteles katonák nagy része nem az ellenségre célzott, vagy egyáltalán nem is lőtt. ;)
Idézet
“Nonfirers Throughout History.” Research has found that throughout history, in any war, only 15% to 20% of the soldiers are willing to kill. This low percentage is universal and applies to soldiers from every country throughout recorded history. Interestingly, even distance from the enemy does not necessarily encourage killing. Grossman offers the fascinating finding that “Even with this advantage, only 1 percent of the U.S. fighter pilots accounted for 40% of all enemy pilots shot down during WWII; the majority didn’t shoot anyone down or even try to.”
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 02. - 11:58:30 írta Todd »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10378 Dátum: 2018. Május 02. - 12:06:00 »
De lehet csak simán nincsen igazam. :lol:
Szóval a kocsmafilozofálásról váltsunk is át hasznosabb témákra. :D

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10379 Dátum: 2018. Május 02. - 12:33:16 »
Részemről ez elmélet egy "bullshit", és több sebből vérzik, mégha bizonyos oldalról van is benne logika, de ennek a folytatása már tényleg nem ide való.
Ellenben szó sem volt ilyenről, hogy thanos azért gyilkolt volna, mert gyilkolni akart, ez egy belemagyarázás. Ráadásul nem is lehet egy ember mércéjével mérni, mert nem ember.
This is a joke. A real practical Joke.