Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887390 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10400 Dátum: 2018. Május 03. - 21:32:30 »
Nááh, a méretnövelés pihe lenne megoldani...  :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10401 Dátum: 2018. Május 03. - 21:36:48 »
A gyűrűk urát nem látta valaki?  :drying:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10402 Dátum: 2018. Május 04. - 09:20:06 »
Az első gondolatom nekem is ez lett volna, hogy de hát Thanos nem emberi méretű, aztán rájöttem, hogy tök ugyanebben a filmben volt egy gigantikus törpe. :lol:

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10403 Dátum: 2018. Május 04. - 11:57:54 »
Ja! Todd érve jobb.
Ma már az lenne fura, ha nem cgi egy karakter. Vagy ha maszk,akkor az egész film koncepciója kövesse. Pl Hellboy

Ja és a törpe: egy fogyatékos kisméretű ember nem azonos a fantasy törpökkel. Régen azok játszották pl Hófehérke film, régi LotR. Még ha az Peter Dinklage is az, sztem nem oké. Inkább egy gyűrűkurás törp kellett volna.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10404 Dátum: 2018. Május 04. - 12:07:39 »
Általában én vagyok a fórum social justice warrior-ja, de az, hogy Dinklage karaktere óriási volt, azt egyszerűen imádtam. Szóval erre az érvelésre egyszerűen csak egy hatalmas, "Ne már?!"-al tudok reagálni.
Amúgy erről a fogyatékos embereket kéne megkérdezni, hogy nekik oké-e hogy a filmiparban a fogyatékosságukkal jutnak előnyhöz. Szerintem simán lehet, hogy ők meg ki vannak akadva, hogy a CGI-al (vagy Gyűrűk Ura esetében az egyébként zseniális operatőri trükkökkel) elveszik a munkájukat. :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 04. - 13:38:43 írta Todd »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10405 Dátum: 2018. Május 04. - 12:30:05 »
Szerintem nem Brolin magasságával volt a gond, hanem a testalkatával. Nem eléggé tagbaszakadt. Thanos testalkata kb Hulkéhoz hasonlít, ezért kellett a CGI.

Strange nagy dobása itt még hátra van. Ugye mondta, hogy minden a tervei szerint alakult, a 14 millió lehetőségből pontosan ez volt az az egyetlen, amiben végül nyerni fognak. :)
Strange nagy dobása már megvolt, amikor átadta a követ. A többi már nem rajta múlik, hanem a szerencsén. Mert feltételezem, hogy a 14 millió lehetőség között sok olyan is volt, amiben a kő átadása után is elbuktak végleg. De az biztos, hogy Thanosnak győznie kellett ahhoz, hogy később a hősök nyerjenek mégis.

Egyébként el tudnám képzelni, hogy Strange valamiféle módon magától is visszajöjjön a halálból, elvégre is a legfőbb varázslóról van szó. Vagy például a teste elporladt, de az asztrálteste valahogy megmaradt... hm-hm?  ;D
Ja, a gigantikus törpe zseniális volt. :lol:

Egyébként nektek mik voltak a legnagyobb meglepetések a filmből (a sok közül :lol:)? Amire tényleg nem számítottatok, és azt mondtátok WTF???.
Nekem az Asgardiak lemészárlása (ennél ütősebben nem is nyithatott volna a film :shocking:), a Vörös Koponya cameoja (azon lehidaltam, nem is tudtam hirtelen hova tenni), és még... Oké, Póki halála. De engem valahogy nem érintett olyan érzékenyen, mert még mindig nem tudok igazán azonosulni az új Pókemberrel. :-\

A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10406 Dátum: 2018. Május 04. - 17:57:40 »
legnagyobb wtf moment?
Nekem is a vörös koponya felbukkanása volt talán az, amire a legkevésbé számítottam. Meg Nick Fury halála.  ;D

Használjuk a spoiler gombot!
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 04. - 21:03:22 írta kaine »
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10407 Dátum: 2018. Május 04. - 21:04:32 »
Nekem egyértelműen Pókember halála. Ezt sosem gondoltam volna, és a kivitelezés is fejbeverős lett. Számomra itt lett igazán Tom az "igazi" Pókember.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10408 Dátum: 2018. Május 04. - 22:28:51 »
Nekem
Koponya megjelenése, és Gamoráé, rá nem számítottam.
A végére én nagyon számítottam, bár nem pont ezekre a hősökre, Póki halála fajin volt, mellbevágós, de az első kettő volt nekem igazán WTF mommentum .  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 05. - 07:47:11 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10409 Dátum: 2018. Május 04. - 22:41:06 »
Mikor hal meg Vörös Koponya? :headscratch: Nekem egyértelműen az ő feltűnése volt az egyetlen meglepő a film során, a többi dologra számítottam. Ami különösen tetszett az a végén Thanos, amikor azzal őrült, elégedett mosollyal nézi a tájat, hogy ő most megcselekedte a legfőbb "jót" az univerzum érdekében és most megpihenhet. Az a pillanat mindent vitt. ;)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10410 Dátum: 2018. Május 05. - 07:47:44 »
Semmikor, csak elírtam...  :hehe:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10411 Dátum: 2018. Május 05. - 11:22:34 »
Nekem a nem elpárolgós halálok mind nagyon drámaiak voltak. Pókiémeg azért tetszett, mert végig felnőtt akart lenni, de ott nagyon megijed szegényke, nagyon kisfiú lett. Nagyon dzívbemarkoló volt. Ja a vaspókcsápok állatiak!
Kérdés: hogy lehet Kapitány olyan erős, hogy megfogja Thanos kezét?
Mit órtént a kesztyűvel, mikor Thanos csettint és utána eltűnik a végén?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10412 Dátum: 2018. Május 05. - 12:39:50 »

Mit órtént a kesztyűvel, mikor Thanos csettint és utána eltűnik a végén?

Szerintem az univerzum felének megsemmisítésével felélte a kesztyű és a kövek (majdnem) minden erejét.
Úgy tűnik, itt nem olyan mindenható a kesztyű, mit a képregényben, viszont így nem is lehet elsütni, hogy egyszerűen elveszik tőle és mindent visszacsinálnak. Látszólag pont emiatt a tette végleges, de nyilván nem lesz az.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 05. - 13:28:17 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10413 Dátum: 2018. Május 05. - 12:43:12 »
Szerintem nem. Egyszerűen csak letette, mert már nincs rá szüksége.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10414 Dátum: 2018. Május 05. - 13:25:45 »
Előtte viszont egy kiégett, színtelen kesztyű van a kezén a csettintés után, amiben a kövek sem világítanak már. ;)
Érthető okokból nincsen erről fotó. :)
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 05. - 13:30:35 írta Todd »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10415 Dátum: 2018. Május 06. - 07:25:34 »
A kesztyű nem tűnik el a végén. Az látható, hogy megsérült, de az még lehet, hogy Thor csapása miatt volt. Ha eltűnt volna, akkor Thanos nem tudott volna elteleportálni sem a Földről, mert ott egyértelműen a kesztyűt használta. A csettintés utáni jelenetben azt ugye tudjuk, hogy valami szellemvilágban volt, ahol a kicsi Gamorával találkozott. Utána a naplementés jelenetben pedig nem látszik a karja, nem látjuk, hogy rajta van-e a kesztyű, vagy nem. Tehát az utolsó rész, amikor látszik a kesztyű az a csettintéses jelenet és hogy utána elmegy a Földről, ergo a kesztyű még működik a kövekkel együtt.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10416 Dátum: 2018. Május 06. - 08:53:54 »
Egy cikkben azt írták, hogy a végén az összeroncsolódott kesztyű egy madárijesztőn van, mint a képregényben. Mivel én ezt nem láttam, majd ha újranézem, odafigyelek rá. :)
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 06. - 09:31:03 írta Todd »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10417 Dátum: 2018. Május 06. - 09:16:02 »
azt ugye tudjuk, hogy valami szellemvilágban volt, ahol a kicsi Gamorával találkozott.

Eleve gyanús volt, de azóta a rendezők meg is erősítették, hogy a lélekkőben voltak.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10418 Dátum: 2018. Május 06. - 09:21:01 »
Mekkora lenne egy olyan folytatás, amiben az eltűnt hősök egy összerakott bolygón jelennének meg, akiket egy végtelen hatalmú lény (de nem Thnaos) vitt oda, és ott meg kéne küzdeniük a földre való visszajutásért. :)
Ez két dologért lenne jó, egyrészt feldolgoznának egy újabb klasszikust, ami eddig kimaradt Fiege ötletei közül, másrészt meg meglenne a magyarázat a visszahozatalukra rögtön. :)
This is a joke. A real practical Joke.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10419 Dátum: 2018. Május 06. - 09:39:51 »
Eleve gyanús volt, de azóta a rendezők meg is erősítették, hogy a lélekkőben voltak.
Ez érdekes. Én szimplán azt hittem az csupán Thanos képzelgése, mivel nem a valódi Gamora volt jelen csupán az az idelizált (hazug) kép róla, amire Thanos vágyott, hogy legyen. :headscratch: