Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887033 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10460 Dátum: 2018. Május 17. - 22:29:57 »
Daisy Ridley.  :spidey:

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10461 Dátum: 2018. Május 17. - 22:57:27 »
Értem én, hogy nem vagy Star Wars rajongó, de elég beszédes, hogy a trilógia két része után csak a színésznő miatt érdekel a záró epizód.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10462 Dátum: 2018. Május 17. - 23:12:46 »
Személy szerint várom, mint SW filmet a IX. részt, de sajnálom, hogy a VII. rész rendezőjét hívták vissza. Nem tudom ez a forgatókönyvben mennyi változást, önismétlést jelent, hiszen maga a történet nem feltétlenül a rendezőn múlik, mégis sokszor azonosítjuk vele.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10463 Dátum: 2018. Május 17. - 23:47:15 »
Értem én, hogy nem vagy Star Wars rajongó, de elég beszédes, hogy a trilógia két része után csak a színésznő miatt érdekel a záró epizód.
Nem, tévedsz. Legalábbis, ha ezt a 8. rész miatt írtad. Engem a 7. rész sem érdekelt kicsit sem, csak azért néztem meg, hogy hátha... Az utolsó SW film, amit felhőtlenül szerettem, az a Birodalom volt, de a Jedi még okés (mínusz Evok mackók). Az új trilógia számomra nézhetetlen, a 7. epizód pedig olyan volt, mintha újranéztem volna valamelyik régit, vagy What Ifet belőle. A 8. rész végre olyan volt, ami hozott bele újat is. Voltak hibái, nem is egy, de az összképet nem zavarta. 35 éve a legjobb rész volt... kivéve a Zsivány egyes, mert az újak közül számomra az a csúcs.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10464 Dátum: 2018. Május 18. - 00:37:48 »
Személy szerint várom, mint SW filmet a IX. részt, de sajnálom, hogy a VII. rész rendezőjét hívták vissza. Nem tudom ez a forgatókönyvben mennyi változást, önismétlést jelent, hiszen maga a történet nem feltétlenül a rendezőn múlik, mégis sokszor azonosítjuk vele.

Jelen esetben mindkét filmet a rendező írta. Ízlésen nem fogunk vitatkozni, de eddig senki nem mondta nekem, hogy a VIII. felpiszkálta az érdeklődését a folytatásra.

Engem a 7. rész sem érdekelt kicsit sem, csak azért néztem meg, hogy hátha... Az utolsó SW film, amit felhőtlenül szerettem, az a Birodalom volt, de a Jedi még okés (mínusz Evok mackók). Az új trilógia számomra nézhetetlen, a 7. epizód pedig olyan volt, mintha újranéztem volna valamelyik régit, vagy What Ifet belőle.

Ebben szinte teljesen egyetértünk.

Idézet
a Zsivány egyes, mert az újak közül számomra az a csúcs.

Ebben is.

Idézet
A 8. rész végre olyan volt, ami hozott bele újat is. Voltak hibái, nem is egy, de az összképet nem zavarta. 35 éve a legjobb rész volt...

Nem tudok vitázni azzal, hogy hozott újat. Abban cseppet sem értünk egyet, hogy ez jó lenne.


Ordító problémája az új trilógiának, hogy fogalmuk sincs, hogy mi a sztori. A filmek készítőinek. És nem az előzmények sztorija, hanem az aktuális trilógiáé. Mindenen látszik, és saját maguk is elmondták szinte minden médiumban. Ettől rossz az egész. A vicc az, hogy a 8. tele van tök jól megcsinált jelenetekkel, mégsincs semmi értelme az egésznek.

Az SJW ideológia már csak hab a tortán. A Marvel filmek az iskolapéldája annak, hogy nem kötelező gusztustalanul tálalni az ideológiai tartalmat, bár itt-ott ők is belecsúsznak. A Star Warsnak ez sem megy.

Van egy sor kisebb hiba is, de ezek mellett említésre sem érdemesek.

Ehhez képest az előzménytrilógiára visszatekinteni szinte felüdülés. Lucasnak legalább volt egy története, amit el akart mesélni, és nem akart semmilyen ideológiát eladni. "Csak" a filmek gyengék lettek.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10465 Dátum: 2018. Május 19. - 23:00:23 »
Lucasnak legalább volt egy története, amit el akart mesélni, és nem akart semmilyen ideológiát eladni. "Csak" a filmek gyengék lettek.
De legalább sikerült ikonikus gonoszokat alkotnia. Mert darth maul, dooku, grievous, és palpatine olyan főellenfelek voltak, akik megmaradtak minden utánuk jövő médiában. (játékok, könyvek, sorozatok, képregények)
This is a joke. A real practical Joke.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10466 Dátum: 2018. Május 20. - 17:14:03 »
Egy már most is van. :D
De tény, hogy a prequel trilógia bővelkedett a klassz fő-gonoszokban, részenként akár többen is.
Továbbá a prequel tirlógia másik nagy előnye, hogy kifogyhatatlan tárháza volt a mémeknek. :lol:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10467 Dátum: 2018. Május 22. - 13:46:23 »
Tegnap én is megnéztem az új Deadpoolt, szerintem is tök jópofa film volt. :)

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10468 Dátum: 2018. Május 29. - 00:08:38 »
Minap beszéltünk a SW VIII. hosszabb távú hatásairól, és befutottak az első számok a Solóról, amiből már leszűrhetünk valamit. Ez jó viszonyítási pont, mert a nyitóhétvégi jegyeladásoknak kevés köze van a film minőségéhez, és sok a hypehoz, amit alapjaiban határozott meg az alig fél éve megjelent VIII.

Nemzetközi jegybevételek nyitóhétvégén:
VII: 528
Rogue One: 290
VIII: 450
Solo: 168

A Rogue One-nal fair az összevetés, az epizód filmek körül mindig nagyobb a hype. A Solo nem egészen a Rogue One 58%-át hozta. Kínában durvát bukott.

Szerintem ennek a fő oka a VIII. Más vélemények?

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10469 Dátum: 2018. Május 29. - 09:39:10 »
Tuti, nálam legalábbis úgy volt, és ahogy olvastam rengeteg hozzászólást a film különböző blogos oldalain nagyon sokan a 8. rész csalódása miatt nem mentek el erre... páran ezek közül hozzáfűzték hogy majd "kikölcsönzik" inkább, páran azért hajlanak arra hogy moziba nézzék, de majd később..
Mindegy is, kellene ez a pofon a Disney-nek, sokan már a főnökasszony bukását vizionálják... azért az lehet még túlzás... ha a 9. bukik, akkor talán, de az meg tuti hozni fog a konyhára...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10470 Dátum: 2018. Május 29. - 14:11:27 »
Engem azért érdekelt kevésbé, mert tök feleslegesnek tűnt egy olyan fiatal srác, mint Han Solo fiatalabbkori verzióját megfilmesíteni.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10471 Dátum: 2018. Május 29. - 23:03:10 »
Tuti, nálam legalábbis úgy volt, és ahogy olvastam rengeteg hozzászólást a film különböző blogos oldalain nagyon sokan a 8. rész csalódása miatt nem mentek el erre... páran ezek közül hozzáfűzték hogy majd "kikölcsönzik" inkább, páran azért hajlanak arra hogy moziba nézzék, de majd később..
Mindegy is, kellene ez a pofon a Disney-nek, sokan már a főnökasszony bukását vizionálják... azért az lehet még túlzás... ha a 9. bukik, akkor talán, de az meg tuti hozni fog a konyhára...

Igen, ezt sokan mondták, meg bojkott és a többi. Teljesen megértem. Én megyek a héten, de örülök, hogy legalább a nyitóhétvégében nem volt benne a pénzem. Magamnak akarom látni, milyen, mert finoman szólva semmit nem hiszek már el a kritikusoknak, főleg a Disney-ről. Tavaly bizonyítottak.

Viszont én nem írom ezt a bojkott számlájára. Kizárt, hogy ennyi ember vegyen részt benne. Szerintem egyszerűen az előző filmek megölték az érdeklődést a franchise irányában. Azokban legalábbis, akikben volt, és nem keltették fel azokban, akikben nem. Az eddigi filmek egyszerűen nem voltak elég jók ahhoz, hogy visszahozzák a közönséget.

Én is a főnökasszony bukását vizionálom, mert amíg a VIII. visszajelzéseit és mérsékelt anyagi sikerét meg lehetett próbálni szőnyeg alá söpörni, amikor ennyire látványosan és tartósan rombolja a komplett brandet, muszáj lépni.

Engem azért érdekelt kevésbé, mert tök feleslegesnek tűnt egy olyan fiatal srác, mint Han Solo fiatalabbkori verzióját megfilmesíteni.

Szerintem egy centivel sem volt feleslegesebb, mint a Halálcsillag terveinek a megszerzését megfilmesíteni.

De talán ebben a hidegen racionális válaszban benne is van minden. Tudom, hogy nem vagy rajongó, de nem is lettél, és még csak annyira sem szeretted meg/szórakoztál jól az előző filmeken, hogy felkeltse az érdeklődésedet egy új.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10472 Dátum: 2018. Május 29. - 23:31:10 »
Nemzetközi jegybevételek nyitóhétvégén:
VII: 528
Rogue One: 290
VIII: 450
Solo: 168
Szerintem ennek a fő oka a VIII. Más vélemények?

Én nem értek egyet. Hosszú idő után kijött a VII. rész, nagyon régóta várták rendes marketinget kapott + a nosztalgiafaktor erőteljesen hatott Egyértelmű siker. Aztán jött a Rogue One, ami tényleg egy iszonyat jó SW film lett, hiába csak spin-off, nem egy "remake", mint a VII. rész. Ezt is el lehet könyvelni kvázi sikernek, mint mellékszál. Aztán kijött a VIII. rész, ami megosztó lett. Egyrészt a sikerét beárnyékolta, hogy a rajongók egy része csalódott a VII. rész ötlettelenségén, másik részének megfeküdte a gyomrát az újítás és ismét a nosztalgiavonatra ültek volna fel inkább. Személy szerint nekem rettenetesen tetszett  a VIII. rész, de ez személyes vélemény: tele volt tök jó ötletekkel, megható jelenetekkel, fordulatokkal, látványos volt, ugyanakkor hordozta az SW-eszenciát. Ezek után egy Han Solo film eleve már negatív felhanggal kezdett. A marketingesek se nagyon törték magukat, az első előzetes is elég későn került ki, másrészt nem is volt túl érdekes, Ford lecserélése sokak szemében meg szentségtörés. A filmet magát még nem láttam, de engem sem hozott túlságosan lázba, ahogy hallottam nem egy túl jól összerakott film.
Összefoglalva szerintem, ha anno nem egy "Újabb reménnyel" nyit a Disney, hanem egy VIII. részhez hasonló, merészebb filmmel, talán egészen máshogy alakultak volna a nézőszámok, pozitív értelemben. A IX. film nyitásán fog kiderülni, hogy mennyire csalódott a tömeg a filmsorozatban.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10473 Dátum: 2018. Május 31. - 01:55:21 »
Megnéztem a Solót, és szinte el sem hiszem: szabályosan jó volt. Magasan a legjobb Disney Star Wars film. Szégyen, hogy ennek kell megbuknia a korábbiak "hibái" miatt.

A droid/droidjog vonal kissé kínos volt, a főszereplőn nem éreztem a Harrison Ford sármot, a kikacsintás valami következő Star Wars Storyra felesleges volt, és sokkal jobb lett volna nem hallanom erről a pánszexuális témáról, de egyébként minden rendben van a filmmel.

Én nem értek egyet. Hosszú idő után kijött a VII. rész, nagyon régóta várták rendes marketinget kapott + a nosztalgiafaktor erőteljesen hatott Egyértelmű siker. Aztán jött a Rogue One, ami tényleg egy iszonyat jó SW film lett, hiába csak spin-off, nem egy "remake", mint a VII. rész. Ezt is el lehet könyvelni kvázi sikernek, mint mellékszál. Aztán kijött a VIII. rész, ami megosztó lett. Egyrészt a sikerét beárnyékolta, hogy a rajongók egy része csalódott a VII. rész ötlettelenségén, másik részének megfeküdte a gyomrát az újítás és ismét a nosztalgiavonatra ültek volna fel inkább. Személy szerint nekem rettenetesen tetszett  a VIII. rész, de ez személyes vélemény: tele volt tök jó ötletekkel, megható jelenetekkel, fordulatokkal, látványos volt, ugyanakkor hordozta az SW-eszenciát. Ezek után egy Han Solo film eleve már negatív felhanggal kezdett. A marketingesek se nagyon törték magukat, az első előzetes is elég későn került ki, másrészt nem is volt túl érdekes, Ford lecserélése sokak szemében meg szentségtörés. A filmet magát még nem láttam, de engem sem hozott túlságosan lázba, ahogy hallottam nem egy túl jól összerakott film.
Összefoglalva szerintem, ha anno nem egy "Újabb reménnyel" nyit a Disney, hanem egy VIII. részhez hasonló, merészebb filmmel, talán egészen máshogy alakultak volna a nézőszámok, pozitív értelemben. A IX. film nyitásán fog kiderülni, hogy mennyire csalódott a tömeg a filmsorozatban.

Azt már megállapítottuk, hogy nem értünk egyet, és ízlésről nem vitázunk.

Az az érvelés viszont nekem nem áll össze, hogy a VII. a nosztalgia miatt lett sikeres, a VIII. a nosztalgia hiánya miatt kevésbé, és három egyre jobb film után a nosztalgiára éhes rajongók a negyedikre ennyire durván elvesztették az érdeklődést, holott az eredeti trilógia közönségkedvenc karakteréről szól.

Az biztos, hogy a IX. lesz perdöntő, már csak azért is, mert addig lesz idő tűzoltásra, amiben a Solo a kasszáktól függetlenül segíteni fog. A Last Jedi óta eltelt rövid időben ugyanis a Disney lehetőségei annak tagadására korlátozódtak, hogy ég a ház.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10474 Dátum: 2018. Június 12. - 21:10:50 »
No, ez is megvan! Kétmivviávd dovvá'! Muhhahaaa!  :D
http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=marvel0518.htm

Összeszed még 67 milcsit, és az SW VII-et is megelőzi. Akkor a világszinten a legtöbb bevételt hozó film lesz (jelenlegi árfolyamon, átszámolva nem tudom).
Viszont az SW VII amcsi bevételei elérhetetlennek tűnnek...
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 12. - 21:19:50 írta petshop »

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10475 Dátum: 2018. Június 12. - 21:16:49 »
Inkább a negyedik rész, ami esetleg csúcsot dönthet :)
http://www.boxofficemojo.com/alltime/world/

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10476 Dátum: 2018. Június 12. - 21:23:20 »
De ez már az átszámolt árfolyamos, nem?
Nehezen hinném, hogy a Titanic 97-ben annyit összeszedett volna. Akkor még legalább másfélszeres szorzót rá kéne rakni az inflálódás miatt.
Az Avatar viszont brühüütál!!! Gondolom az akkor tök új 3D miatt!

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10477 Dátum: 2018. Június 12. - 21:42:07 »
Azt nem láttam, hogy inflációval számolna. Jobb felül annyi megjegyzés van, hogy multiple releases. Szerintem csak szimplán rengetegszer küldték moziba, és mindig emberesen hozott.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10478 Dátum: 2018. Június 12. - 22:06:21 »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10479 Dátum: 2018. Június 12. - 22:41:52 »
No, ez is megvan! Kétmivviávd dovvá'! Muhhahaaa!  :D
http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=marvel0518.htm

Összeszed még 67 milcsit, és az SW VII-et is megelőzi. Akkor a világszinten a legtöbb bevételt hozó film lesz (jelenlegi árfolyamon, átszámolva nem tudom).
Viszont az SW VII amcsi bevételei elérhetetlennek tűnnek...

Ide legalább nem érdemtelenül folyik a pénz. Lehet, hogy elmegyek még egyszer, ha lesz sugár moziünnepen vagy ilyesmi.

*Update: lesz, és megyünk is :D
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 12. - 23:51:09 írta coleman »