Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887096 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1120 Dátum: 2008. Július 19. - 20:07:45 »
Nem azért mondom, hogy érzéketlennek tünjek, de szerencsétlen Heath halála nagyon komoly reklámerővel ruházta fel a filmet. Enélkül biztos nem lenne ekkora rá az érdeklődés.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1121 Dátum: 2008. Július 19. - 20:12:26 »
Amit mondasz az nem érzéketlen hanem puszta és jéghideg tény. Nyilvánvaló hogy a Dark Knight amerikai nézőinek fele csak azért nézi meg a Dark Knight-ot, mert abban szerepelt Ledger a halála előtt.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1122 Dátum: 2008. Július 19. - 21:28:37 »
Ez így van. De szerintem akkor is lenne bevétel bőven vagy 45 millió körül. Mindenki áradozik a filmről, a közönség is...gyanítom, hogy veszélybe kerülhetnek a Pókember filmek bevétel ügyileg!l ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1123 Dátum: 2008. Július 20. - 08:47:11 »
Este így állt a TDK az imdb-n.


pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1124 Dátum: 2008. Július 20. - 14:18:36 »
Fog az még menni lejjebb,de ez egy nagyon kemény film lesz, nagyon úgy néz ki. Próbálom tudat alatt nem feltornászni az elvárásaimat.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1125 Dátum: 2008. Július 20. - 14:31:47 »
Az elején még nem szabad hinni ezeknek. Az ilyen filmekhez a fanok mindig sorban állnak, úgyhogy elsőként ők nézik meg, persze, hogy mindenki 10-et ad rá. Majd jönnek a nem Batmanesek is, és lejjebb megy, ahogy a többi is.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1126 Dátum: 2008. Július 20. - 16:16:51 »
De most még azt sem lehet tudni, hogy ki volt aki tényleg a film miatt ment, és ki aki Heath Ledger utolsó szerepe miatt. A TV2 az Aktív hétfői műsorát is úgy reklámozza, hogy a Batman film készítőivel és színészeivel lesz egy blokk Ledger-ről.

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1127 Dátum: 2008. Július 20. - 21:40:28 »
De most még azt sem lehet tudni, hogy ki volt aki tényleg a film miatt ment, és ki aki Heath Ledger utolsó szerepe miatt. A TV2 az Aktív hétfői műsorát is úgy reklámozza, hogy a Batman film készítőivel és színészeivel lesz egy blokk Ledger-ről.

Ezt a Heath Ledgeres sajnálatos halálesetet hagyjuk ki ebből. Persze kapott médiavisszhangot az ügy, de korántsem akkorát, hogy a bevételre komoly hatást gyakoroljon...

Első hétvége becsült eredménye: 155 millió dollár Ezzel( ha csak komoly korrigálás nem lesz) akkor megdöntötte a Pók 3 első hétvégi rekordját, mely 151 m. volt. Emellett minden idők legtöbb mozijában játszott alkotássá is vált. 4366 filmszínház.

Rotten tomatoes: 94%  - no comment, eddig kiválói kritikák. IMDB: valóban menni fog lejjebb, de top 20-ban várhatóan benne lesz. De simán meg lehet egy top 10 is.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1128 Dátum: 2008. Július 20. - 21:43:47 »
Ezt a Heath Ledgeres sajnálatos halálesetet hagyjuk ki ebből. Persze kapott médiavisszhangot az ügy, de korántsem akkorát, hogy a bevételre komoly hatást gyakoroljon...
Nálunk nem is, de elhiheted, hogy a tengerentúlon igazán komoly visszhangot kapott a dolog, hogy befolyásolni tudja az érdeklődést a filmhez. És akárhogy gondolom, az, hogy a film bemutatóját elhalasztották, nagyon nagyon jó húzás volt. Ezzel pláne mégjobban megnövelte a film iránti érdeklődést, várakozást.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1129 Dátum: 2008. Július 20. - 21:55:26 »
Így igaz, gondolj csak szegény Brandon Lee Hollójára.

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1130 Dátum: 2008. Július 20. - 21:56:00 »
Akkor a Hollónak mekkora sikernek kellett volna lennie?

És a félreértések elkerülése végett, én nem azt állítom, hogy nincsen szerepe a bevétel alakulásában, csak azt, hogy ez nem olyan számottevő, mint gondoljátok. A médiavisszhang persze, hogy nagy volt, de azért az is mutat vmit, hogy sokaknak akkor esett le ki az a Heath Ledger. Igen, még sajnos Amerikában is...akármennyire is tehetséges színész volt, nem tartozott az A listás sztárok közé. A TDK-val meg lett volna ez is...

Jah és amiket mondtam vegyétek figyelembe, hogy Amerikára vonatkzotava kell gondolkodni, mind a bevétel, mind az ismertség szempontjából.

Igazából csak azt szeretném elérni, hogy ne az legyen a köztudatban, hogy Ledger halála miatt van ez a hatalmas siker... ez ennél jóval összetettebb, és ez csak egy kisebb szeletét adja a sikernek.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 20. - 22:04:02 írta Donnie »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1131 Dátum: 2008. Július 20. - 22:13:36 »
Mi sem azt szeretnénk, de ez elkerülhetetlen. Pont az említett Holló példájával lehet így élni, mert sokan azt is azért tartják olyan nagy filmnek, mert Brandon annak a forgatása közben halt meg. Pedig ha alapból nézed, maga a film nem egy nagy durranás, mégis hihetetlenül népszerű, pont ezért is készült belőle folytatás, ami persze marha nagyott bukott, de ez már más kérdés.
Azt meg pláne nem szeretném elvitatni a filmtől, hogy jól sikerült, még nem láttam, így véleményt sem tudok róla mondani. Biztos nagy volt alapból a várakozás rá, és biztos nem rossz. És pont amerikára vonatkoztatok én is, biztos hogy a világ többi táján is nagy siker lesz a film (hiszen azért még mindig Batman a legismertebb képregényhős az egész világon), de szerintem közel sem annyira, mint mondjuk amerikában (bár ne legyen igazam).

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1132 Dátum: 2008. Július 20. - 22:31:33 »
És pont amerikára vonatkoztatok én is, biztos hogy a világ többi táján is nagy siker lesz a film (hiszen azért még mindig Batman a legismertebb képregényhős az egész világon), de szerintem közel sem annyira, mint mondjuk amerikában (bár ne legyen igazam).

Valószínűleg igazad lesz ebben, mivel a Begins: Észak-amerikai bevétel: 205m. külföld: 166.

Az arány nagyjából megegyezik az első Batman filmnél is, és bár a többit nem néztem meg, de val. hasonló ott is a helyzet. Egyébként a képr.filmek nagy többségére igaz ez . Póki 3-nál a külföldi bevételnél megfordul ez az arány.
Közben megnéztem a többi Batman külföldi eredményét is, egyetlen olyan bőregér film votl, ahol a külföldi bevétel jobb volt mint az amerikai... Batman és Robin, pont a leggyengébb film  ;)  ez után a 2 ellenpélda után már ne is szidjuk az amerikaiak ízlését...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1133 Dátum: 2008. Július 20. - 22:36:35 »
Pont az említett Holló példájával lehet így élni, mert sokan azt is azért tartják olyan nagy filmnek, mert Brandon annak a forgatása közben halt meg. Pedig ha alapból nézed, maga a film nem egy nagy durranás, mégis hihetetlenül népszerű
Emlékszem, számomra is nagyon sokat adott hozzá a filmhez, a hangulathoz, hogy végig ott volt bennem: szegény srác életének ez volt az vége.

Idézet
hiszen azért még mindig Batman a legismertebb képregényhős az egész világon
Szerintem Superman.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1134 Dátum: 2008. Július 20. - 22:40:57 »
Szerintem Superman.
Nagyjából egy szinten vannak ismertség tekintetében. Csak Superman-el ellentétben, a Batman filmek sokkal jobbak.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1135 Dátum: 2008. Július 20. - 22:44:10 »
De most még azt sem lehet tudni, hogy ki volt aki tényleg a film miatt ment, és ki aki Heath Ledger utolsó szerepe miatt. A TV2 az Aktív hétfői műsorát is úgy reklámozza, hogy a Batman film készítőivel és színészeivel lesz egy blokk Ledger-ről.

Ezt a Heath Ledgeres sajnálatos halálesetet hagyjuk ki ebből. Persze kapott médiavisszhangot az ügy, de korántsem akkorát, hogy a bevételre komoly hatást gyakoroljon...

Megnéztem a CNN esti élő közvetítését az egyik amerikai moziról, ahol a nézőket interjúvolgatták a látottakról, ismétlem élő adás volt, 22:00 híradóban: 11 megkérdezettből, 11 azt válaszolta, hogy azért nézte meg a filmet mert Heath Ledger-t akarta látni. Tudom ez nem reprezentatív, de a BBC Talking Movies című moziajánló műsorában ugyanez az eredmény. Persze mondhatjuk hogy kiragadták a Ledger katasztrófa-túristákat a tömegből, de az amerikai elmebaj már csak ilyen. A film az utolsó számolásnál 155.5 milliónál állt.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1136 Dátum: 2008. Július 20. - 22:46:53 »
Szerintem meg Pókember! ;D

Hát szerintem is megdobta a nézettséget meg az előzetes várakozást azért...lehet a halála előtt senki nem tudta, ki ez a srác, de hogy ilyne fiatalon meghalt és ilyen tragikusan, szerintem sok amcsi kíváncsi rá, hogy na ki is volt akkor ő és ezért bement megnézni. Persze nem fele fele arány vagy ilyesmi, de a halála nélkül a csúcsdöntés nem jöttt volna össze, ez biztos.

Amúgy a Baljós Árnyak óta nem volt ilyen őrület, állítólag megint sokan sátoroztak a mozik előtt.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1137 Dátum: 2008. Július 20. - 22:49:46 »
Szerintem meg Pókember! ;D
Na igen, manapság már nehéz lenne megállapítani pontosan. Supermanre azért gondoltam, mert a moziba nem járók is ismerik a Lois és Clark és a Smallville-ből.
Idézet
Hát szerintem is megdobta a nézettséget meg az előzetes várakozást azért...lehet a halála előtt senki nem tudta, ki ez a srác, de hogy ilyne fiatalon meghalt és ilyen tragikusan, szerintem sok amcsi kíváncsi rá
Azért Ledger nem akárki volt. A korosztálya egyik legtehetségesebb színésze volt, nem véletlenül szerepelt Mel Gibson filmjében is, például.

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1138 Dátum: 2008. Július 20. - 22:48:27 »
Szerintem Superman.
Nagyjából egy szinten vannak ismertség tekintetében. Csak Superman-el ellentétben, a Batman filmek sokkal jobbak.

Ne bántsuk Szupit :D. A Superman Returns jól sikerült sztem és a régi sorozat is rendben volt, illetve az első rész, és még a nézhető második. Ezzel együtt sztem is jobbak a Batman filmek. Csak nálam lemarad a sokkal jelző :).

kaine: azért ne a Hazafit hozzuk fel példának :D sokkal inkább a Brokeback Mountain-t egészen zseniális alakítást nyújtott benne. Azt meg senki sem vitatta, hogy mekkora tehetség volt, és persze ismert is volt Amerikában, de nem annyira, mint azt a tehetsége alapján megérdemelte volna.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 20. - 22:51:53 írta Donnie »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1139 Dátum: 2008. Július 20. - 22:55:37 »
Idézet
sokkal inkább a Brokeback Mountain-t egészen zseniális alakítást nyújtott benne. Azt meg senki sem vitatta, hogy mekkora tehetség volt, és persze ismert is volt Amerikában, de nem annyira, mint azt a tehetsége alapján megérdemelte volna.
Ez igaz, de a halálával szert tett akkora ismertségre, hogy sokan miatta menjenek el a moziba.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"