Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887044 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1340 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 21:03:09 »
Már 3 éve nem voltál moziban? Pókember 3, Ghost Rider, F42 ilyeneket se láttad moziban? :ohmy:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1341 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 21:02:42 »
Nem, ezeket mind akkor láttam, amikor megjelent DVD-n. Ez van, ezért is szeretnék jövőre munkahelyet váltani.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1342 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 08:42:23 »
Na, tegnap megnéztem. :)Én meg azt hittem, hogy először én írhatok a filmről. :( :hehe:
Beszémoló előtt egy kis off: Mielőtt átvettem volna a jegyeket, elmentem az Alexandrába, megnézni, hol van az Arkham. Naná, hogy a gyerekosztályon. :drying:

 :spoiler:
A film egy bankrablással kezdődött, ami nagyyon ötletes volt, hogy hullottak, mint a legyek a rablók. Azon meg meglepődtem, hogy a Szökésből Mahone is kapott egy kisebb szerepet. :) Madárijesztő nem sok vizet zavart, 4 perc alatt elintézték és megtudhatjuk, kik az álruhás Batmanek. Harvey szimpatikus fickó, Rachel meg hasonlított az előző részes csajhoz, de nekem ő jobban tetszett, mint ez. Joker bevonulása a maffiózókhoz nagyon jó volt, főleg a ceruzás rész, azon sokat röhögtem. :) A hullazsákból, mikor kimászott, nagyon hangulatos volt. Azt viszont furcsának tartottam, hogy a filmben azt mondták, hogy egy év telt el az első rész óta. Batman nem kapott azóta el egy pszichopatát? Ráadásul úgy, hogy nem is nagyon foglalkozik vele? És az alatt az egy év alatt mit csinált? Mert a viselkedése alapján egy év alatt már rég felrobbantotta volna a várost. :stupid:Na mindegy.
Volt egy jelenet, mikor Harvey és a polgármester beszélget, majd közben a polgármester az ablaknál áll, nekicsapódik az üvegnek egy Batman-hulla. Az annyira hirtelen jött, hogy majd besz@rtam. Mikor meg nézik Joker első házivideóját, a végén kirázott a hideg. :) Batman Hong Kong-i akciója nem volt rossz, de a menekülése kicsit furcsa volt, ötletes, de furcsa.
Harvey sittre juttatja a maffiát, de Joker kinyírja a bírónőt, Loeb kapitányt, majd egy ünnepségen rászáll Harveyra, amikor is először találkozik Batmannel. Az "engedd el!" poén jó volt, de számítottam rá, hogy ez lesz. Az is furi volt, hogy egy ilyen esést simán vett Batman, de mindegy, felfogta a kevlár. Loeb temetésén ki akarja nyírni J a polgármestert, de ehelyett Gordont találja el, és meghal. Ezen néztem is, hogy egy ekkora jelentőséggel bíró szereplőt kinyírnak, de mindegy, sodródtam az árral. Elkapják Joker egyik emberét, mikor Harvey a hejszínen meglátja, hogy Rachel a kövi áldozat, kikérdezi a saját módján, de Batman a helyszínre ér, és megbeszélik, hogy megadja magát. Másnap Harvey sajtókonferenciáján bevallja, hogy ő Batman, majd letartóztatják önkényeskedésért. Rachel este bemegy a börtönbe rohan, majd kiderül, hogy csapda, Jokert akarják elkapni. Jó kis autósüldözés, amiben a Batobil felrobban, és a kocsiból válik ki a Batpod ( :surp:), majd végül elkapja Gordon, aki csak eljátszotta a halálát. Ez tetszett, mert senki nem tudott róla, kivéve egy-két ember, de még a felesége sem.
Miközben a sitten ül, J cellájába hoznak egy embert, akinek őrülten fáj a hasa, majd kikérdezi először Gordon, később Batsy. Joker elmondja, hogy Rachelt és Harveyt elrabolták, majd egy Hush-os betüsésű verésben végül elárulja, hol vannak, de mindkettő más helyen van. Rachelért Batman, Harveyért a rendőrség rohan. Persze, mint kiderül később, felcserélve mennek, így Batman Harveyt menti meg. Mindketten egy raktárban vannak, ami tele volt benzines hordókkal. Mikor Batman kiviszi Harveyt, éppen felrobban a raktár, és egy kicsapó láng beteríti Harvey fél pofáját, Rachel meg a másik raktárban felrobban. Furi volt, hogy nem Maroni önti le savval, de ez mégis logikusabb volt, filmen nehezen hihető lett volna. Közben Joker megszökik a fájó hasú pasi segítségével.
Gordont időközben kinevezik rendőrkapitánynak. Ja, azt kifelejtettem, hogy a Wayne cégnél egy hapsi rájön a titokra, később meg elmegy egy taklshowba elmondani nagy pénzért. Az adást látva Joker betelefonál, hogyha az ipse nem lesz egy órán belül halott, felrobbant egy kórházat. Bruce kinyomozza, hogy két rendőrnek is van kórházban családtagja és figyelmezteti Gordont, hogy vigyázzanak velük. Joker végül kiszabadítja Harvey-t a kórházból, majd azt robbantja fel. Harvey ámokfutásba kezd, kinyírja Maronit, és megkeresi azokat a zsarukat, akik elrabolták Rachelt és őt. Az egyik egy ősz pasi, a másik meg egy olcsó Montoya utánzat, ő nem is szerepel a filmben sajnos. Ezzel a Montoya-Ramirezzel elcsalja Gordon családját oda, ahol Rachel meghalt. Közben Joker lead egy adást, hogy mindenki hagyja el a várost, vagy porig égeti, de csak hajóval tudnak menni, mert a hidakon és egyéb átkelőhelyeken meglepi van. Lucius és Batman rájönnek, hogy hol van Joker rejtekhelye, ahova rögtön gurul a batpoddal. Joker meg a hajókon hagyott bombákat, meg egy-egy kapcsolót, hogy robbantsák fel egymást éjfélig, vagy ő robbantja fel mindkettőt (az egyik hajón rendes polgárok, a másikon rabok vannak, és a bűnözők közt ott van Michael Clark Duncan. ;D). Elkapják Jokert, egyik hajó sem robbantja fel a másikat. A bohóc elárulja, hogy Gordon családja veszélyben van és hol, de erről Gordon már tudott, mert Harvey felhívta. Gyorsan oda, épp le akarja lőni a fiát, mikor Batman lelöki, és zanyál egy hatalmasat ő is. Ezért fucsáltam, hogy az első találkozásnál vígan rohangászott, itt meg nem: ott több, mint 30 emeletet zuhant, rá egy kocsira, itt meg igaz, hogy meglőtték, de max 5 métert esett. Na mindegy, azt hiszi, hogy Harvey meghalt, magára vállalja a gyilkosságot, amiről Gordon tudja, hogy nem igaz, de nem akarja, hogy Harvey nevén csorba essen, ezért elfogajda. Amikor meg üldözik, a fia kérdezi, hogy miért, mire elmondja Gordon, hogy Batman nem hős, hanem a védelmezőjük, a megmentőjük, a Sötét lovag (ehhez hozzátartozik, hogy Harveyt meg Fehér lovagnak hívták a törvényessége miatt), majd elsötétült a képernyő.

Szóval, csatlakozom Sepihez, igazán sajnálatos, hogy Ledger meghalt, jó volt az alakítása, de szerintem sem jár ezért neki Oscar. Ledger és Nicholson Jokere teljesen más, itt egy szocpszichopata elmebeteg gyilkos, a másikban meg egy őrült fazon, aki mindenből viccet csinál. Én speciel a kettő között képzelem el Joker jellemét. Én is hiányoltam belőle valamit, nem volt meg az a gyomorgörcs, mint amit az első filmnél éreztem, ettől függetlenül nagyontetszett, de azt vitatnám, hogy minden idők legjobb filmje.
10/9
Sepi: Nem tudtam megnézni a feliratok végét, eltudnád mondani, mi volt a feliratok után?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1343 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 09:34:06 »
A ceruzás rész nekem is tetszett, jót röhögtem rajta, azon kívül még a korházas jeleneten röhögtem, amikor kijön és közben robbantgat.  :D
Ja, és a hajón az nem Michael Clark Duncan volt.  ;)

Idézet
Sepi: Nem tudtam megnézni a feliratok végét, eltudnád mondani, mi volt a feliratok után?
Ezt én sem tudom.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1344 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 10:10:17 »
Megvettem a jegyemet a holnapi 14:00-s vetítésre, úgyhogy hajrá. Amiket leírtatok abban semmi spoileres nincs, ennyit az előzetesek és sajtó anyagok után is ki lehetett már szűrni.

Mike, azért az Arkhamot átpakoltad ugye máshová? Én egy Miskolci könyvesboltban 10 percig pakolásztam önhatalmúlag a Marvel Könyveket.  ;D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1345 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 10:19:27 »
Amiket leírtatok abban semmi spoileres nincs, ennyit az előzetesek és sajtó anyagok után is ki lehetett már szűrni.
Mert én igyekeztem azért semmi olyat leírni, ami komolyabb spoiler lenne. Mike így is lelőtt kettő-három nagy spoilert a filmből.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1346 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 10:28:46 »
Mike így is lelőtt kettő-három nagy spoilert a filmből.
Annak, aki elolvasta. Én megvárom a dvd-t.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1347 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 12:04:54 »
Ja, és a hajón az nem Michael Clark Duncan volt.  ;)

Idézet
Sepi: Nem tudtam megnézni a feliratok végét, eltudnád mondani, mi volt a feliratok után?
Ezt én sem tudom.
Jé, én azt hittem. Mindegy. :) Nem nézted meg, vagy nincs meg?
Ben: Nem eszembe se jutott. :-[
Mike így is lelőtt kettő-három nagy spoilert a filmből.
Annak, aki elolvasta.
Pontosan. Kétszeres figyelmeztetés is volt. :nezze:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1348 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 13:29:53 »
Jé, én azt hittem. Mindegy. :) Nem nézted meg, vagy nincs meg?
Nincs meg, az én mozimban azt már kivágták. ;)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1349 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 14:21:55 »
Jó nektek hogy már láttátok, vagy meg foglyátok nézni... én mivel most megyek nyaralgatni nemsokárra, nem tudom pontosan mikor tudom majd megnézni ezt a remekművet. De mindenképpen sort akarok rá keríteni  ;D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1350 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 14:39:13 »
Így hogy már láttam, én nem nevezném remekműnek.  ;) Egy jó film, és kész. De szerintem az elöző jobb volt.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1351 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 14:50:48 »
Ez most komoly? pedig sokan áradoztak rólla.... az 1 et még nem láttam...  :-[  :'(

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1352 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 14:53:50 »
Kik áradoztak róla? Nálunk még majd csak most adják a mozikban. Innen is csak én és Mike láttuk, és egyikünk sem volt túlzottan elragadtatva tőle. Nem rossz film, de én azt mondom, hogy az előző rész sokkal jobb volt.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1353 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:02:24 »
Sepi: Azért köszi. ;)
az 1 et még nem láttam...  :-[  :'(
Ez most komoly? :o

Kik áradoztak róla? Nálunk még majd csak most adják a mozikban. Innen is csak én és Mike láttuk, és egyikünk sem volt túlzottan elragadtatva tőle. Nem rossz film, de én azt mondom, hogy az előző rész sokkal jobb volt.
Részemről a hangsúly a túlzottan-on van, de szerintem is jobb valahogy az 1. ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1354 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:02:56 »
Szerintem Kanaszta rám gondol, hiszen én már látatlanban dícsértem a filmet.  :-[

Viszont most vészmadárkodnom kell megint, mert úgy tűnik a Punisher War Journal nagyobb bajban van mint hittük. A Lionsgate vezetői egyenesen azt a nyilatkozatot tették, hogy még Dolph Lundgren is jobb Megtorló volt, mint amilyen Ray Stevenson.  :o
A következő cikket nem fordítom le, aki nem tud angolul most az jár jobban.
http://www.iesb.net/index.php?option=com_content&task=view&id=5283&Itemid=99

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1355 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:09:49 »
Hűha, nem gyengén fogalmaz a cikk írója.  ;D
Azért valamilyen szinten sajálom a Megtorló filmet. Van egy olyan érzésem, hogy ez a film is csak DVD-re fog megjelenni.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1356 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:12:06 »
Huhú, banyek, ez durva. :surp: Én is sajnálom, nagyon vártam már a filmet. :(

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1357 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:14:23 »
Igen többek között Ben-re gondoltam meg rengetek újság foglalkozott vele stb....

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1358 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:19:38 »
Huhú, banyek, ez durva. :surp: Én is sajnálom, nagyon vártam már a filmet. :(

Én is. A Lionsgate oldalán még kint van a bemutató dátuma és a film adatai, ha végképp kútba dobnák már lenne figyelmeztetés hogy elmarad a bemutató vagy valami.

http://lionsgate.com/?section=film

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1359 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:23:37 »
Igen többek között Ben-re gondoltam meg rengetek újság foglalkozott vele stb....
Elhiszem, óriási siker lesz, az már biztos, hihetetlen bevételeket produkált a film, pedig még sok helyen be sem mutatták, de most már biztos vagyok benne, hogy csakis annak tudható be a hatalmas siker, hogy jó volt a reklámja, és hogy meghalt Heath Ledger. Mert maga a film annyira nem jó, hogy ezt indokolja.