Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887104 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1360 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 16:01:15 »
Akkor majd figyelembe veszem az Õ alakítását filmnézés közben  ;) amúgy madárijesztő tényleg szerepelt benne?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1361 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 16:05:41 »
Igen, szerepelt benne, de csak egy jelenetben.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1362 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 16:06:48 »
Köszi a választ  ;)


Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1364 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 17:47:31 »
A makett tök jól néz ki.  :D És most mág Gothamben sem fogok eltévedni, ha arra járok.  ;D

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1365 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 19:23:44 »
Tök jó a makett. :) Jé, nem is tudtam, hogy Gotham sziget.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1366 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 21:01:57 »
Remek feldolgozás :D tetszik!!!

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1367 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 08:41:14 »
Ma délután megyek megnézni a Sötét Lovagot, előtte gondoltam összedobom amit tudunk.  :nezze:
A sötét lovag (The Dark Knight): Az új Batman film megrengetett eget-földet, megdöntött egy sereg rekordot pl: a legtöbb moziban nyitott (4366), legjobb nyitóhétvége (158,4 millió dollár), 5 nap alatt érte el a 200 milliót, 10 nap alatt a 300-at (második helyen a Karib-tenger kalózai második része 16 nappal) és 18 nap alatt vette be a 400-as határt. Az imdb-n szinte pillanatok alatt a legjobb filmek élére állt. A folytatás is elérkezik hamarosan, Bale azt mondta, ha Robin is benne lesz, akkor ő kiszáll (régebben pedig a Batman és Robin filmbe jelentkezett, Robint akarta volna eljátszani,de végül Chris O'Donell kapta a szerepet). Magyarországon nem volt siker a legutóbbi Denevérember film, talán majd most...

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1368 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 18:13:52 »
Megnéztem. Az első szó amivel a leginkább jellemezni tudnám a filmet, hogy SÛRÛ. Annyira sűrű, hogy ennek a résznek a történetét a legjobban akkor lehetne megérteni, ha kb 2 évad alatt sorozatban kapnánk cseppenként adagolva, mert így nagyon hamar megfájdul az ember feje.

 :spoiler: :spoiler: :spoiler:

Az már nem sokkal a kezdés után tökéletesen nyilvánvalóvá válik, hogy nem követi azt az utat, amit a Batman Begins-el elkezdett. Úgy értem nincs ködfátyol, minden úgy zajlik benne, ahogy az a való életben is megtörténhetne. Hála az égnek nem következett be amire számítottam, Nolan elkerülte, hogy olyan önsajnáló a családja elvesztésén kesergő életunt manust lássak, mint a korábbi négy filmben a Begins előtt. A film egyik legérdekesebb mozzanata, ami hiányzik a többi képregényfilmből, hogy mi van akkor, ha a hős példáján felbuzdulva más önbíráskodó kiscserkészek is megjelennek.? Persze egyértelmű, hogy ezek a felkészületlen emberkék megszívják mint Mari a púpot, de érdekes ezt a végletet is látni.
A cselekmény legalább 5 szálon fut, és amikor már sikerül kibogozni egyet, Nolan azonnal beledob bennünket a következőbe. Minden szereplőre külön figyelem irányul, minden karakter magasan ki van dolgozva.
Joker. Heath Ledger Jokere mindaz, ami Jack Nicholson-é nem. Sokkal életszerűbb, olyan pszichotikus, hogy az ember csak félve mer nevetni rajta, mert humoros oldala is van ám a karakternek, főleg a kórházas jelenet végén, vagy ami Mike és Sepi említett, a kis bűvésztrükk a ceruzával és a bűvészinassal. Látszik hogy Nolanre jó hatással volt a Tökéletes Trükk című filmje. Batman és Joker kettőse annyira dinamikus, annyira feszült és pattogó, hogy legszívesebben felugrottam volna én is a székből. Egymás tökéletes másai és tökéletes ellentétei. Mikor Joker higgadt és jéghideg logikával borzolja az idegeket, Batman elveszíti maradék önuralmát is, és többször is hajszálon múlik, hogy át ne lépje a saját maga által felállított határokat, a film végén persze csattanóként pont ezt a tulajdonságát használja fel, hogy megmentse a Fehér Lovag becsületét.
Dent. Harvey Dent ügyészként az az ember, akiről tényleg el lehet hinni, hogy képes megváltani a világot, és íróasztal mögül igazságot szolgáltatni. Ami vele és Katie Holmes utódjával történik a későbbiekben, abból a Fűrész filmek készítői leckéket vehetnének.
Mikor kifelé tartva a moziból megpróbáltam összeszedni mit is írhatnék nektek a filmről, feladtam a dolgot, mert annyira komplex, hogy gőzöm sincs, hogy lehetne ehhez a filmhez olyan folytatást készíteni, ami még valami plusszt adhatna hozzá. Lehet, hogy túlzottan elvakult vagyok, de Nolannek valami olyat sikerült összehoznia, amin már csak rontani lehet, mert ez a szint átléphetetlen mégegyszer.

Nem ettem egy falat popcorn-t sem!

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1369 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 18:34:53 »
Akkor ezek szerint neked tetszett a film.  :D Én nem tudom megmondani, hogy hogyan viszonyuljak a filmhez, mert alapból jó a film, de valamiért mégsem érzem azt, hogy fantasztikus lenne.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1370 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 19:17:35 »
Én igen, csak azt a kiemelkedést nem.
Ben: Megnézted, mi volt a feliratok végén?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1371 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 19:40:18 »
Akkor én már látom, hogy én leszek az egyedüli akinek nem tetszett ez a film.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1372 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 19:46:49 »
Nem biztos. Kaine-nek az első sem tetszett, Kanaszta meg annyira nem szereti a "durva" filmeket, már a plakátokat is erőszakosnak tartotta. ;) De egy picit biztos tetszett, ha azt írod, hogy jó. ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1373 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 19:52:14 »
Egy kicsit igen. Nem volt rossz a film, de nem voltam elragadtatva tőle, és nem értem, hogy miért vannaok oda érte ennyire. Ezért mondtam, hogy bár Heath jó Joker volt, de nem adnék neki oscart. Főleg, hogy kiváncsi vagyok melyik oscart akarják oda adni neki. Vajon a legjobb mellékszereplőét? Mert más kategóriában nem hinném, hogy esélye lenne. De a sminkre biztosan fog kapni egyet a film.
Szóval én úgy látom, hogy akciófilmnek jó volt, de mint képregényfilm szerintem nem volt akkora nagy durranás.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1374 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 19:54:49 »
Az Oscar-os dologban egyetértek. De nekem tetszett úgy is, mint képregényfilm.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1375 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 20:14:04 »
Kicsit más, mert sajnos városunkban megszűnt a mozi :drying: ( de egyes pletykák szerint szeptemberben újra lesz, nah mind1). Ma láttam a Wanted című "képregényfilmet", tetszett a film , nem is kevéssé, de a képregényhez nagyon kevés köze van , csupán a főszereplő "hangulatváltása" és egyes jelenetek. Sajnáltam , hogy nem láthattam, a képregényhez hű ( Sin City-szerű, mármint teljesen vegye át a képregényt) filmet, mert jó volt a film, de a képregény sokkal jobban bejött nekem. ( mondjuk közrejátszik , hogy általában rajongok Millar írásaiért) A végén lévő csattanó meg nagyjából érthetetlen a képregény olvasása nélkül, szerintem. Nameg, ami képregényben a legnagyobb volt az utalások a többi képregénykiadó szuperhőseire, gonoszaira, mind-mind hiányzik a szövetség újraértelmezése miatt. Mintha azt olvastam volna valahol, még a premiere elött, hogy Millar azt nyilatkozta, hogy kockáról kockára követi a képregényt a film. Látván a mozgóképet kérdezem én , hogy milyen kockákról van szó?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1376 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 20:25:44 »
Ben: Megnézted, mi volt a feliratok végén?

Esküszöm csak miattad megvártam a lista végét, de nem volt semmi sem. A DC nem követi a Marvel method-ot, és nem tesz utolsó utáni jelenetet a film mögé

Akkor ezek szerint neked tetszett a film.  :D Én nem tudom megmondani, hogy hogyan viszonyuljak a filmhez, mert alapból jó a film, de valamiért mégsem érzem azt, hogy fantasztikus lenne.

Igen, nagyon tetszett, csak ahogy írtam nagyon tömény és sűrű volt. Talán azért nem érezted annyira fantasztikusnak, mert Nolan szándékai szerint valóságszerű volt és szinte teljes egészében mentes a mai filmekre annyira jellemező és túlerőszakolt CGi-től.

Millar azt nyilatkozta, hogy kockáról kockára követi a képregényt a film. Látván a mozgóképet kérdezem én , hogy milyen kockákról van szó?

A Watcmen-nél mondták, hogy kockánként követi a képregényt, a Wanted köszönőviszonyban sincs az eredeti képregénnyel.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 07. - 20:30:09 írta Ben Reilly »

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1377 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 20:36:50 »
Azért köszönöm. Bár arra kiváncsi leszek, hogy hogy lesz a köviben Kétarc.
Millar azt nyilatkozta, hogy kockáról kockára követi a képregényt a film. Látván a mozgóképet kérdezem én , hogy milyen kockákról van szó?

A Watcmen-nél mondták, hogy kockánként követi a képregényt, a Wanted köszönőviszonyban sincs az eredeti képregénnyel.
[/quote]
Egy régebbi cikk-részlet az SG-ről:
Legalábbis az eredeti képregényt készítő Mark Miller ezt állította. Közben azt is elárulta, hogy a nézők teljesen meg fognak lepődni majd azon, hogy mennyire nem különbözik szinte semmiben a képregény és a film. Szinte kockáról kockára ugyanazt az élményt kapják, mint olvasás közben.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1378 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 20:47:27 »
Azért köszönöm. Bár arra kiváncsi leszek, hogy hogy lesz a köviben Kétarc.

Talán úgy mint Joker.  :D De végül is Gordon halálát is csak megrendezték.

A Wanted-hez meg annyit, hogy így higgy az SG-nek. Mikor a film előzeteseit levetítették, már sokan azon háborogtak, hogy mennyire képregény idegen. Nem értem akkor hogy mondhatták ezek után, hogy követi a képregényt, mert egyértelmű és bizonyított hogy nem. A Watchmen-t egyenesen azzal promózzák, hogy miután kiadnak róla egy képet, gyorsan mellékelik hozzá a képregény adott kockáját is.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1379 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 20:51:20 »
Oké, én épp ezért nem linkeltem be hamarabb, csak hogy tényleg volt egy ilyen cikk. ;)
De Harvey elég halottnak tűnt, mikor teljesen kinyúlt, nem lélegzett és még a szeme is nyitva volt, + volt temetése, amit igaz, hogy megrendezhettek, de akkor hova dugták, ha valahogy mégis életben maradt. És akkor milyen gyilkossággal körözik Batmant? ;)