Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887178 alkalommal)

MashaNub és 2 vendég van a témában

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1700 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 21:52:38 »
Idézet
A SW alapját a manga és az anime nyújtotta.
A rajzfilm grafikájának az alapját? Ja, nekem nem is tetszik.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1701 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 23:46:47 »
Én is tervbe vettem a SW rajzfilmet, bár szerintem köze sincs az anime stílushoz. Inkább egy "na mi a menő, mivel dobjuk fel a rajzfilmeket" stílusú szokásos amcsi Cartoon rajzok. Az anime tud szép lenni, ez nem. ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1702 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 15:23:15 »
Nekem a mostani amcsi rajzfilms stílus eszméletlen módon nem jön be. Ez sem. Akkor töjön le a kezem, amikor először ilyet akarok rajzolni...

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1703 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 18:39:54 »
Remélem ez tetszeni fog, végre találtam egy normális videót a Vasember dvd menujéről



és egy kis kulisszák mögötti videó Downey jajveszékel a páncél minta vételnél  ;D




Találtam 2 új Spirit posztert is

http://www.benreillyweb.extra.hu/gal/Kepregeny_filmek/Poszter_album/Spirit/spirit08_11.jpg
http://www.benreillyweb.extra.hu/gal/Kepregeny_filmek/Poszter_album/Spirit/spirit08_12.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 19. - 19:23:20 írta Ben Reilly »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1704 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 20:01:27 »
Jó arc ez a Rob. :hehe:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1705 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 22:32:38 »
Akkor se vagyok képes egyszerűen mentálisan befogani a tényt, hogy az Oktopusz arcát már a plakáton látjuk. Ha már mindenáron arcot keleltt adni neki, leglaább csinálták volna azt, mont Ernst Blofelddel.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1706 Dátum: 2008. Szeptember 20. - 00:01:14 »
Én ezt az egész Spirit filmet nem vagyok hajlandó elfogadni. Csakis kizárólag eva Mendes miatt fogom megnézni az is biztos.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1707 Dátum: 2008. Szeptember 20. - 15:36:46 »
Kicsit visszakanyarodok.
Persze, hogy az új filmről beszélek. George Lucas mondta, hogy a manga, és az anime volt az alap: http://holdlovag.blogspot.com.
Az élőszereplős filmeknek még jó, hogy semmi köze nincs ezekhez.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1708 Dátum: 2008. Szeptember 20. - 16:51:45 »
Azért más forrást is megadhatnál, nem csak azt a cikket amit te írtál. ;)

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1709 Dátum: 2008. Szeptember 20. - 17:40:30 »
Akkor olvassátok a múlt vasárnapi Blikket, de sokkal többet nem fogtok megtudni onnan, mint a blogomról. ;)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1710 Dátum: 2008. Szeptember 21. - 12:39:25 »
Wow Ben nagyon tetszettek a videók, köszi ;)

Gordin

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 63
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1711 Dátum: 2008. Szeptember 21. - 13:17:25 »
Akkor olvassátok a múlt vasárnapi Blikket, de sokkal többet nem fogtok megtudni onnan, mint a blogomról. ;)

Hát a blikk sem  a világ legbiztosabb forrása. Inkább akkor nem olvasok semmit és tájékozotabb vagyok. :)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1712 Dátum: 2008. Szeptember 21. - 13:22:38 »
Nézz át az off-ba, ott már kidühöngtem magam emiatt.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1713 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 11:09:46 »
Inkább akkor nem olvasok semmit és tájékozotabb vagyok. :)
Ott a pont. ;D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1714 Dátum: 2008. Szeptember 25. - 16:27:35 »
Death Note filmek rövid  :spoiler: -es kritikája (fordítás, mert hogy én meg nem nézem az ziher)



Az elsőt még 2006.június 17-én mutatták be és hatalmas sikert aratott Japánban. A film apró részletességgel mutatja be Yagami Light/Kira (Fujiwara Tatsuya- aki túlélte a Battle Royal-t) életét, azt hogy hogy kerül hozzá a Halállista, láthatjuk Ryuk-ot, a Halálistent, akit nagyon szépen megcsináltak és a megszólalásig hasonlít a rajzolt formájára, valamint megjelenik L (Matsuyama Kenichi - Yamatoban láthattuk itthon) a világ legjobb nyomozója is. A film felénél, amikor L-t bevonják a nyomozásba, még csak a történet elején járunk. Végig azt várja a néző mikor kerül sor kettejük szellemi harcára, de csalódni kellett, mert a legeslegvégén találkoznak csak. 150 percnyi izgalom és döbbenet, mikor vége.
Azonban van egy érdekessége az első résznek, Kaneko Shusuke japán filmtörténelmet írt, ugyanis ez volt az első film, amelyben egy  metróvonalat használtak, kb. 500 statisztával.
Az alábbi videón jól össze van vágva az anime és a film, gondolom az összehasonlítás miatt.
http://www.youtube.com/watch?v=k4YzB1an_Fo

A második részt (Death Note - The Last Name) először Hong Kongban mutatták be 2006 október 28-án. Végre megtörténik Light és L harca, valamint bonyolódott a történet egy újabb halálistennel Rem-el (senkit ne zavarjon a külseje és a hangja, ő nőnemű) és Aname Misa-val (Toda Erika - aki elég gyengén szerepelt). A film nagyon jól el lett készítve, majdnem visszaadta az anime hangulatát. Meglepő fordulatokat tartalmaz és ezáltal szimpatikusabb ez a verzió, mint az anime. Bár sokaknak nem tetszett, hogy eléggé elrugaszkodik a mangától.

A film alapjába véve nézhető, a két főszereplő jól eljátssza a szerepét, valamint a fel-felbukkanó halállista szabályok érthetővé teszik hogy hogyan is működik a lista.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szem. megj: A halállista - mint manga és anime - óriási hatással volt a világ minden táján. Kína bizonyos tartományaiban be is tiltották, számos igazi halállista került elő (Dél-Carolinában, Alabamában, Washingtonban) melyeket elborult agyú fiatalok készítettek. A leghíresebbek azonban minden bizonnyal a belgiumi esetek, amelyek mind a mai napig megoldatlanok. A sorozatgyilkos az áldozatok mellett egy-egy halállistát hagyott.
http://www.animenewsnetwork.com/news/2007-11-27/police-reach-dead-end-in-belgian-manga-murder-case

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1715 Dátum: 2008. Szeptember 25. - 16:28:58 »
Még nem olvasom el, mert meg akarom nézni, méghozzá nagyon. Nézd meg te is Ben.  ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1716 Dátum: 2008. Szeptember 25. - 16:29:01 »
Talán majd egy nagyon emo-s pillanatomban.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1717 Dátum: 2008. Szeptember 25. - 16:37:02 »
Én elolvastam, mert az animesorozatot láttam, és ahogy nézem, szinte ugyanaz lesz az egész csak élő szereplőkkel.
A filmet azért megnézem.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1718 Dátum: 2008. Szeptember 25. - 17:15:13 »
Kicsit sem emós film, amolyan igazi elgondolkodtató.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1719 Dátum: 2008. Szeptember 25. - 17:20:29 »
kaine, amúgy te nézted az animét vagy már láttad a filmet, hogy ilyen tájékozott vagy?