Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887096 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2040 Dátum: 2009. Február 12. - 22:49:15 »

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2041 Dátum: 2009. Február 14. - 14:30:57 »
A Watchmen marketingje tényleg óriási, szerintem köröket ver a Sötét Lovagra. Nekik is van újságjuk (The New Fronteriersman), ami nagyon sok infóval szolgál, van rajta vagy 30 hír képekkel meg 2 videóval, a filmnek van vagy 3 külön oldala, plussz a DC-nek is szép kis Watchmenes oldala van, akkor itt ez a játék, természetesen a DVD-re várható így készült filmek, meg még néhány interjú, meg az MTV összeállítási, és amit csak most fedeztem, fel, hogy Youtubeon nem csak a The New Fronteriersmannak van profilja, hanem a Veidt reklámoknak is. Plusz felrakták hozzájuk azoknak az így készült videóit is. Nagyon frankók, tiszta 80-as évek. Akkor ehhez jön még a 3 trailer, 5 TV spot, amiket arányosan adagolva tettek közzé, ugyanez igaz a poszterekre. Van még jó néhány tucat kép, meg egy trailer szerű hoszabb klipp, amiket nem szakítanak meg hiretelen vágásokkal, szövegekkel meg feliratokkal. És akkor az önkéntes bloggerek száma megközelíti a... öö, hát egy jó nagy számot. :D

A KN-en már kifejtettem, hogy miért lesz nehéz elrontani ezt a filmet:
Idézet
Közben magamban tovább értékeltem, hogy mégis, mire számítsak a Watchmennél. Az ugye egyértelműen látszik az elmúlt hetekből, hogy iszonyúan várom. Mégis ott lappang az emberben a csalódás lehetősége. De mégis, most azt érzem, hogy nem lehet elrontani. Amit eddig is tudtunk ugye, hogy a látványvilág rendben lesz, volt miből költeni rá. Azt is sejthettük, hogy nem lehet teljesen lebutítani egy ilyen filmet, mert annyi mindent érint. A színészekkel kapcsolatban is bizakodó vagyok, Komédiás és Manhattan jó színészek, a többiekről nem is hallottam még, de még közepes színészekkel is lehet jó filmet készíteni. Meg úgy eleve, ha megnézem, hogy a Sin City és a 300, ami képkockaként másolja a képregényeket, jól sikerült alkotások. 
Aztán alaposabban átnéztem a Watchmen főf fő oldalát, ahol minden főszereplő mellé társul egy videó, és ez zenei téma. Ezek nagyon lassú számok, 6-ból kettő, ha igazán tetszett. Remélem a film főtémái nem ezek a ballada szerű szerzemények lesznek, hanem azok, amiket a 2-3 trailer alatt is hallani lehetett. A zeneszerző szerezte a 300 zenéjét is, ami nálam elég közepes, de a filmet jól kiegészítette szvsz. Úgyhogy a zenére leszek még kíváncsi, amit nem szoktam külön értékelni, de remélem passzolni fog a filmhez.


Bay pedig mindig is egy agresszív fickó volt, de nekem tetszik, hogy ezt soha nem is próbálták megcáfolni, hogy a direktor bizony kemény ember. A Trasformers extráin sok az önéltetés, meg a milyen milyen jól éreztük magunkat, meg ha Bay ezt kéri, mi megcsináljuk szövegek, de azért mindenki megjegyzi, hogy kemény dolog vele forgatni.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 14. - 14:36:39 írta NERIDA »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2042 Dátum: 2009. Február 14. - 20:12:00 »
Nem akarom elvenni Ben munkáját, de jött egy Transformers 2 tariler, Treaser(?)( fene tudja), egyelőre csak kamerás.


Egy biztos, sokkal sötétebb és komorabnak tűnik az egész film, ez alapján, hát majd meglátjuk.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2043 Dátum: 2009. Február 14. - 21:39:05 »
Nem tudok egyetérteni ron. szerintem nagyon könnyen el lehet bakszni a filmet. Miért? Pont azokért az apróságokért, amit filmben nem lehet olyan részletesen bemutatni ésábrázolni, hogy felépítsd azt a koplex világot, ami a képregényben lesz. nem fér bele az össze rész, plusz egyszerűen képtelenség anniy szöveget filmre vinni, inkább az lesz a meglepő számomra, ha nem fogok csalódni. Bizakodni bizakodom, de nem túlzottan.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2044 Dátum: 2009. Február 14. - 22:58:29 »
Alapvetően tényleg adaptálhatatlanna lett megírva, mert ez egyike azon képregényeknek, amik teljes mértékben kihasználják a médium adta sajátságos lehetőségeket. De elméletileg egy piszok ügyes író képes lehet megtalálni azokat a lényeges elemeket és szövegeket, amik az egész alapját adják, és elegendő anyagot biztosítanak egy film számára anélkül, hogy kiesnének annak a médiumnak a korlátai közül. Elméletileg.
Ha példával akarnék élni, akkor két Crichton-könyv adaptációja jut most eszembe... lehet a film olyan, mint a Jurassic Park, de lehet olyan is, mint a Kongó.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2045 Dátum: 2009. Február 15. - 08:01:21 »
Köszi a traillert Bub. Úgy látszik az a nagy egykerekű mégiscsak devastator lesz, nem pedig az egyik része.
This is a joke. A real practical Joke.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2046 Dátum: 2009. Február 15. - 10:55:05 »
Pedig az az egyik része lesz. :)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2047 Dátum: 2009. Február 15. - 14:07:31 »
Nem akarom elvenni Ben munkáját

Már mondtam, hogy eszem ágában sincs kisajátatíni a filmes híreket, sőt szépen könyörgöm, ha valakinek vannak hírei az tegye is be a közösbe.  :)
Viszont most az én köröm jön: A Terminator Salvation marketingje ért el egy újabb fázist. Létrehoztak egy oldalt a Skynet-nek, ahol ki is lehet (persze csak virtuálisan) próbálni a robotokat:
http://www.skynetresearch.com/

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2048 Dátum: 2009. Február 16. - 11:09:40 »
Tegnap lement az első Wolverine TV Spot, ma és a holnap is lesz még egy. Az elsőben némi flashback szerű jelenetet láthatunk, a kis Farkas/Rozsomák csontkarmait csodálhatjuk meg.


BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2049 Dátum: 2009. Február 16. - 12:09:09 »
Állati. :D
Testvére lesz? Jaj, ugye nem Kardfog lesz az... :roll:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2050 Dátum: 2009. Február 16. - 13:51:45 »
Huh, már a Fenegyerek egyetlen gyenge pontja is a gyerekkor bemutatása volt. Ha csak annyi lesz benne, amennyit itt mutattak, már az is sok lesz.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2051 Dátum: 2009. Február 16. - 19:05:41 »
Ez nagyon jó! :D Először viszont azt hittem, hogy az apja Kardfog(ú)... :roll:

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2052 Dátum: 2009. Február 16. - 19:09:28 »
Nekem is tetszik, Rozsomák gyerekkoráról még fele ennyit sem tudtam... :nemtudom:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2053 Dátum: 2009. Február 16. - 23:22:30 »
Nemtom, szerintem eléggé olcsónak tűnik az egész film. nagyon klisés..ez a bedühödött kisgyerek olyan mérges, hogy majd szétkapj a világot, és akkor na bumm, pont akkor jönnek ki a karmai és egyből neki is ront Kardfognak dolog eléggé halszagú. Utána arról nem si beszélve, hogy egy jó kis megterhelő adamantiumbeültetés után ordítva a kamerának kel fel Logan barátunk.
Szerintem nem foja elérni egyik X film szintjét sem sajnos. Cool látványfilm lesz, nulla karakterekkel. Max Hugh Jackmenben bízom.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2054 Dátum: 2009. Február 25. - 14:23:08 »
Max Hugh Jackmenben bízom.
Én is. Már a 3. X filmnél is azt láttam, hogy igazán jó X-ment csak az első 2 film készítői tudtak csinálni.

Amúgy meg ha jó eredettörténetet akarnak, ott az Origin, azt simán fel lehetett volna dolgozni. :stupid:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2055 Dátum: 2009. Február 25. - 15:57:33 »
Tényleg érdekes, hogy amennyire jól összehozta Bryan Singer az X1-2.-t, pont annyira baxta el a Superman-t. :roll:

Az Empire mozi magazin aktuális borítóján a Terminator filmet promótálja:


----------------------------------------------------

Jött a Dragonball-ról is néhány infó, elsőként pár kép, amelyeken James "Piccolo" Masters pózol/fekszik






... és kikerült a netre a film hivatalos zenei betétjét tartalmazó CD borítója és tracklistája:

Track List
1. The Legend (1:13)
2. Dragonball Evolution (3:26)
3. Fulums (5:14)
4. Kaiou Samma (2:34)
5. Goku (3:09)
6. Gohan’s Special Gift (:57)
7. Master Roshi (3:45)
8. The Journey Begins (:58)
9. Lighting The Torches (2:44)
10. Vengeance (5:55)
11. Chasing Dragonballs (2:41)
12. Lord Piccolo (2:51)
13. Mai Vs Chi Chi (3:55)
14. A Higher Calling (2:03)
15. Body Work (1:26)
16. I Dream Of Chi Chi (:54)
17. Grime Vinyl (1:52)
18. Unwelcome Strangers (2:12)
19. Bulma And Yamcha (1:51)
20. Things To Come (1:42)
21. The Final Battle (6:20)
22. End Game (1:32)
23. Dragonball Evolution Main Titles (1:32)
a megjelenés dátuma világszerte március 17.

és végére egy jó hír a DB fanoknak, mégpedig, hogy Justin "Goku" Chatwin egy interjúban elmondta, hogy már készülnek a folytatásra is, a sequel címe Dragonball Reborn, és a forgatókönyv lényegét tekintve már készen áll.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 25. - 19:16:35 írta Ben Reilly »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2056 Dátum: 2009. Február 25. - 19:42:43 »
És ez neked jó hír? ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2057 Dátum: 2009. Február 25. - 20:53:12 »
Azt írtam:
jó hír a DB fanoknak

nem azt, hogy személy szerint nekem.  ;D

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2058 Dátum: 2009. Február 26. - 15:04:04 »
Cseles. ;D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535