Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887314 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2160 Dátum: 2009. Március 07. - 10:28:19 »
Nem rosszak, az első vicces volt! :D

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2161 Dátum: 2009. Március 07. - 11:02:08 »
Hát e két videón negatív irányba csúszott a véleményem, kissé ratyinak tűnik ez a Dball...

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2162 Dátum: 2009. Március 07. - 13:16:31 »
Ebben a pillanatban értem haza a Watchmen-ről, és a véleményemet röviden össze tudom foglalni: Nem ezt vártuk!
Ez kikívánkozik belőlem:
Snyder ugyabár azt hangoztatta, és a marketing kampány is erre épült, hogy mindenben hűen követi a képregényt. Hát a lóf**zt. A teljes végkifejletet megváltoztatta, a képregény befejezésétől eltérőt produkált, a történet kontinuitásának szempontjából fontos részeket pedig kihagyott, bár ezeket gondolom a hosszabb, DVD-re szánt verzióban még pótolhatja.
A fontosabb karakterek közül is többnek tojt a karakterfejlődésére az OKJ-s mentalista képzést kapott "látnoki erejű rendező". Aki úgy nézi a filmet, hogy nem olvasta el a képregényt, egy büdös szót sem fog érteni belőle, és még úgy is, hogy töviről hegyire elolvastam a 3 magyarul megjelent kötetet, a film, két és fél órában rettenetesen sűrű és tömény. Velem együtt mindösszesen öten tekintették meg és egyik sem volt képregényolvasó ez ziher, és mind úgy jött ki a teremből, hogy: Ez meg most mi volt?
Nem vagyok sem Alan Moore, sem a Watchmen rajongója, de képregényeket szerető ember lévén azt nyomban leszűrtem, hogy Snyder az akciójelenetekbe mindent beleadott, de a tartalmi részeknél már állt mint eunuch a kuplerájban. A film összességében nem volt rossz, hazudnék ha ezt állítanám, de pontosan az hiányzott belőle, ami a velejét adta a képregénynek. Számomra csalódás volt. 

 

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2163 Dátum: 2009. Március 07. - 13:22:55 »
Hogy én most mennyire boldog vagyok.  :D Úgy sejtettem, hogy ez lesz belőle.  ;D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2164 Dátum: 2009. Március 07. - 13:51:13 »
Persze az éremnek ott van a másik oldala is, sok olyan vélményt olvastam a magyar filmes blogokon, akik egyáltalán nem ismerték a képregényt, és ennke hatására akarják megvenni, mert eléggé tetszett nekik. Az meg hogy ki kellett hagyni dolgokat nyilvánvaló volt, az alter befejezést sem rejtette véka alá, és sokak szerint sokkal jobban megállja a helyét most 2009-ben az új befejezés, mint ahogy az eredeti szörnyinváziós megállhatta volna, úgy, hogy a mondanivaló sem csorbult igazán.
Én majd hétfőn nézem meg, írok róla, de sok olyn vélemény született, ami nagyon elégedett volt vele, illetve tisztában volt, hogy filmen elég nehéz visszaadni az egészet és egy erős 8-pontra értékelte. Őersze olyanok is voltak, akik adtak neki vagy 2-3 pontot, de akkor ezez szerint szerintük olyan szinten áll a film, mint az új street fighter, egy disaster movie, vagy egy paris hilton film, ami finoman szólva is nevetséges. :stupid:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2165 Dátum: 2009. Március 07. - 13:55:13 »
Én még nem olvastam a képregényt, és még a filmet se láttam, de az utóbbit szerintem hamarosan megnézem.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2166 Dátum: 2009. Március 07. - 14:52:06 »
sokkal jobban megállja a helyét most 2009-ben az új befejezés, mint ahogy az eredeti szörnyinváziós megállhatta volna
Köszönöm. :drying:
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2167 Dátum: 2009. Március 07. - 19:23:53 »
Szinkronos Wolverine trailer...

nem letölthető nincsen  :drying:

Szerk: Na most már van: http://www.mediafire.com/?m5vn2mwowvh
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 07. - 20:03:09 írta Ben Reilly »

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2168 Dátum: 2009. Március 07. - 19:27:04 »
Nekem tetszett, a szinkronhangok is jók. :D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2169 Dátum: 2009. Március 07. - 19:29:13 »
Kardfogú hangja meglepett, de nem volt rossz.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2170 Dátum: 2009. Március 07. - 19:35:31 »
Már leforgott a   Transformers: A bukottak bosszúja, és március végéig tartanak az utómunkálatok és a vágás. Michael Bay  rendező gondban van, mert a nyersvágott változat két és fél órásra sikeredett, ami egy kicsit sok a stúdió szerint. – "Nyesnünk kell még belőle, de olyan érzés, mintha a saját ujjamat kellene levágnom" – mondta a rendező az Entertainment Tonight interjújában.

A rendező azt is elárulta, hogy már megvan a harmadik rész koncepciója. – "Eleve úgy gondoltam, hogy legalább egy trilógiát kihozok a sztoriból. Az első rész volt az alapozás: bemutattuk a szereplőket és kibontottuk a cselekményt. A második rész, amikor a legyőzött robotok visszavágnak, jóval sötétebb és bonyolultabb. Sokat dolgoztunk a robotok lelkén, hogy még inkább szerethető, illetve gyűlölhető karakterek legyenek. Az új gépszörnyeknek is jóval összetettebb a lelkivilága. A harmadik részben pedig lezárul a nagy háború, de azt nem mondom meg, hogyan."

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2171 Dátum: 2009. Március 07. - 20:12:44 »
Szerk: Na most már van:
Látod, tudsz te ha akarsz.  ;)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2172 Dátum: 2009. Március 07. - 20:35:17 »
Király, király, a trailerben meghagyták Vitayt, ez már jó jel. ;D :wolvie2:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2173 Dátum: 2009. Március 08. - 10:24:21 »
Váó, nagyon jól néz ki. Vitay meghagyása meg tényleg nagyon jó volt. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2174 Dátum: 2009. Március 08. - 13:42:08 »
Ebben a pillanatban értem haza a Watchmen-ről, és a véleményemet röviden össze tudom foglalni: Nem ezt vártuk!
Most ebben nagyon nem értek egyet veled, én is tegnap néztem meg a filmet, és szerintem a legjobb képregény adaptáció, amit valaha is láttam, habár nem lett egy kommersz film, ebben igazad van, de pont ezért jó.
Egyfelöl fura, hogy nem hallottál az alternatív befejezésről, pedig tényleg nem volt titkolva egy kicsit se, én személy szerint örültem is neki.

Mert amikor a képregényben elértem Ozzy gonosz tervéig, hát valami hatalmas nagy csalódottságot éreztem, az egész képregény kiállja az idő próbáját, de az mai szemmel csak szimplán röhejes.
Amúgy miért így hangoztatják, amikor ez nem alternatív befejezés. A befejezés tök ugyanaz, csak egy eltérő módszer vezet odáig. A többi kivágott jelenet szerintem meg pont emiatt ugrott a levesbe, mert mondjuk a kalózos képregény így tök fölösleges lenne. Egyedül Hollis halálát hiányoltam egy kicsit, főleg, hogy minden apró akciót kihasznált a rendező, hogy valami űber-tökös bunyót csináljon belőle, akkor miért pont ezt nem, na mindegy, majd a rendezőiben meglátjuk mindkettőt (mert azt igérték, hogy azon ezek is rajta lesznek).

Amúgy volt velem pár haverom, volt akinek nem jött be a film (nem meglepő), de volt olyan, aki nem olvasta a képregényt, de azért benne van a szuperhős kultusz, és neki k*rvára tetszett. Szerintem ha nem is elsőre, de önmagában is tök logikus, és érthető a film, csak szerteágazóbb, mint az átlag produktumok ebben a témában.
Szóval szerintem tökéletes lett.

szerk.: Légyszi, legközelebb használj spoilert.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 08. - 15:30:23 írta zozi56 »

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2175 Dátum: 2009. Március 08. - 14:17:03 »
Jó volt a Wolwerine trailer, csak ez a Farkasozás... :roll:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2176 Dátum: 2009. Március 08. - 16:05:45 »
Új szinkronos Terminator trailer


http://www.mediafire.com/?onwdnnjftmr

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2177 Dátum: 2009. Március 08. - 16:42:25 »
Jól néz ki, de az nem tetszik, hogy leváltották benne Bale hangját. Remélem ez csak ebben a trailerben lesz. :roll:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2178 Dátum: 2009. Március 08. - 17:11:23 »
A Watchmen box office adatai a következőképpen állnak Amerikában:

az éjféli premier vetítésen 4.55 millió dollárt szedett össze 3611 moziból, ami kerek 7500 vetítést jelentett.
Ezzel a 32.helyet szerezte meg a legjobb nyitóbevételt produkáló filmek sorában, de szerintem jobb indítást vártak ennél a készítők. Ez annyit jelent, hogy mind a Hulk első része, mind pedig az első X-Men film jobban nyitott nála anno. Viszont nagyjából azonos kezdést produkált a többi, Alan Moore képregényéből készült filmmel, a V for Vendetta-val és a League of Extraordinary Gentlamen-el (ami ma este esz az RTL-en).
A Watchmen reklámkampányára 28.1 millát költöttek, és azt hitték rögtön a kezdésnél ez visszajön. Hát nem. De nézzük tovább.
Pénteken a bevétel feltornázta magát összesen 25.135.000 dollárra, és eddig a hétvégén már 55.655.000 dollárnál tart.  Csak említés szintjén mondanám, hogy a Dark Knight 158,411,483 dolcsit lapátolt össze az első hétvégéjén, és ha ebből levonjuk a Heath Ledger okozta tömegeket, akkor is bőven 100 millió felett állna a mérleg.
A külföldi adatok még nem elérhetőek.

Érdekességek a Watchmen filmről:
- Paul Greengrass is esélyes volt a rendezői szék betöltésére, nála Simon Pegg (Vaskabátok) alakította volna Rorschach-ot.

- Darren Aronofsky neve is felmerült rendezőként, de A forrás c. filmjének munkálatai miatt ez meghiúsult.

- Daniel Craig-nek felajánlották Rorschach szerepét, de ő visszautasította.

- A Komédiás szerepére először Thomas Jane-t kérte fel Zack Snyder, de egyeztetési problémák miatt nem fogadta el az ajánlatot a színész.

- A 10 éves Rorschach-ot Eli Snyder, a rendező kisfia alakítja. A fiú az apja által rendezett 300-ban is szerepelt, ott a 7 éves Leonidászt játszotta.

- Az 1990-es változatban Arnold Schwarzenegger lett volna Dr. Manhattan, Robin Williams Rorschach, Richard Gere vagy Kevin Costner Dan Dreiberg/ Éjjeli Bagoly, Gary Busey Eddie Blake/ A Komédiás, míg Jamie Lee Curtis Laurie Juspeczyk/ Selyem Kísértet.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 08. - 17:23:38 írta Ben Reilly »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2179 Dátum: 2009. Március 08. - 19:20:09 »
Szerintem ha már olyan 300 milliót összeszed a film, az már jó lesz. Én anniyra tippelek és az reális is lenne. Közel sem kommerzs filmről van szó, így TDK közelébe sem kerülhet, ez nyilvánvaló.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"