Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887389 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2180 Dátum: 2009. Március 08. - 19:22:22 »
Nem túl meglepő, hogy nem lett űber-sikeres.
Azért azt lásd be Ben, hogy bármelyik régi változat (főleg ez a mindenkit játszon valami szupersztár, még ha nem is hasonlít a karakterre) fényévekkel rosszabb lett volna, mint ez.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 08. - 19:24:00 írta Todd »

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2181 Dátum: 2009. Március 08. - 19:23:10 »
Ez egyértelmű.  :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2182 Dátum: 2009. Március 08. - 22:23:01 »
Jamie Lee Curtis ronda. Nagy marhaság lett volna egy szuperheroine szerepére behozni.
300 milla? Talán az összbevétel, de még úgy se biztos... ilyen nyitás után.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2183 Dátum: 2009. Március 08. - 22:36:15 »
Összbevétel, az amcsi jó lesz, ha meglesz a 150.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2184 Dátum: 2009. Március 08. - 23:57:27 »
Hát majd egyszer megnézem kiváncsiságból a Watchment, de nem moziban az biztos. Azt olvastam hogy a képregény ismerete nélkül nem túl érthető a film, ez kicsit gáz szerintem. :roll:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2185 Dátum: 2009. Március 09. - 00:51:33 »
Hát akkor olvasd el előtte és megérted. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2186 Dátum: 2009. Március 09. - 10:48:05 »
Szerintem pedig tök érthető a film a képregény ismerete nélkül is, csak oda kell figyelni rá.
Igazából, ha végigdumálod a spanokkal, és közben pop-cornt kajálsz, akkor nem érthető, de ha odaszánod neki magad, akkor simán. Csak a mai átlag mozinéző az első kategóriába tartozik, így nem csoda, hogy ez lett a filmről kialakult kép.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2187 Dátum: 2009. Március 09. - 14:23:30 »
Ó szted érthető?
Bakker ez már egy vicc. Menjetek el a port.hu-ra, keressétek meg a watchmen oldalát. Érdemes beleolvasni a kommentekbe. Már ott fennakadás van annál, akinek nem tetszik, hogy "na de kérem, a hősök legyenek hősök, jó emberek, itt meg mindenkiben van valami rossz, vegyük pl a Komédiást"...nevetséges. Nem értene semmit. Úgy látom a film értékelés egy bizonyos szintű intelligenciát megkövetel, ami sok embernek nincs meg, ja ás úgy szoktak filmet nézni, hogy beülnek, és néznke ki a fejükből és csodálkoznak, hogy nem értik....hihetetlen.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2188 Dátum: 2009. Március 09. - 15:38:59 »
Én is ugyanezt írtam, ha elolvasod a hozzászólásom második felét is. ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2189 Dátum: 2009. Március 09. - 16:05:38 »
imdb-n is érdemes szemezgetni a kommentek közül: csak pár főcim.."mindne idők legrosszabb filmje" "a legrosszabb képregényfilm, ami valaha készült", "életem másodk legrosszabb filmélménye".....ez már fájdalmasan nevetséges. Fura, de most még jobban várom, mint eddig. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2190 Dátum: 2009. Március 09. - 17:05:14 »
A Watchmen nyitánya:

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2191 Dátum: 2009. Március 09. - 17:54:37 »
A terminátor trailer nekem nagyon tetszett.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2192 Dátum: 2009. Március 09. - 18:53:25 »
Megnéztem, hangulatos, köszi Ben. :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2193 Dátum: 2009. Március 09. - 19:42:10 »
imdb-n is érdemes szemezgetni a kommentek közül: csak pár főcim.."mindne idők legrosszabb filmje" "a legrosszabb képregényfilm, ami valaha készült", "életem másodk legrosszabb filmélménye".....ez már fájdalmasan nevetséges. Fura, de most még jobban várom, mint eddig. :D
De ott az érem túloldala, azt se hagyjuk ki, most a saját ismerőseimtől szemezgetek, és csak olyan emberektől, akik nem olvasták a képregényt:
"számomra 9 és fél pontos a film. imádtam. mondhatnám, művészi.","Oké, most bokszoljuk le itt és most, kinek az aláírása lesz Rorschach börtönös szövege!","kib*szott jó volt, azt hittem a Dark Knightot nem lehet felülmúlni, de tévedtem","a watchmen ellenben nagyon jó, rorschach szegény pedig a szívem csücske első számú karaktere lett.", és így tovább.
Úgyhogy azért vannak még értelmes mozi nézők kis hazánkban.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2194 Dátum: 2009. Március 09. - 20:09:19 »
Valahol vennem kell egy ilyen véres smiley-s kitűzőt. Vmiért nagyon bejön  :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2195 Dátum: 2009. Március 09. - 23:32:16 »
A példákat is csak azért említettem, hogy mennyire eltévedtek néhányan.

No megvolt. Holnap írok róla hosszabban is, de előjáratban annyit, hogy 2 féle módon tudom értékelni a filmet. önmagában, mint önálló képregényfilm, egy erős darab, nagyon is jó volt. Sajnos nagyon erősen le lett kommerszesítve, bár azért néhol megcsillant valamit a képregény mélységeiből. Laikusnak picit zsúfolt lehet, nagyon gyorsan jön egyik másik jelenet a másik után, de ez nekem laikusként inkább bejönne, mint nem, szóval Snyder tisztességes munkát végzett, nagy hűséggel adaptálta a témát, és a felszínről karcolta azt, ami valójában A Watchmen, de ez mégiscsak egy fogyazstható, kommersz film lett.

Ha a képregényhez hasonlítanám, akkor inkább nem mondok semmit, mert semmi nincs meg belőle, ami miatt olyan sok elismerést kapott a mű. És bár unalmas, mindenkitől ezt hallani, de én is a moziban jöttem rá, hogy a Watchmen nem filmre termett, nem oda tervezték, tényleg megfilmesíthetetlen, sajnos csak ezt a sekélyes felszínt lehetett kihozni belőle, a soknak tűnő több mint két és fél órában, ami mégis oly kevés egy igazi adaptációhoz. De mint mondtam, ha elvonatkoztatok az eredetitől, és csak mint filmet nézem, egy jó darab, mert látványos, brutális, több szálon futó, érdekes cselekménnyel, jó karakterekkel, hiszen terítékre kerül, miféle gyarló is az ember és milyenek is valójában ezek az idézőjeles hősök, az alternatív, az atomháború szélén álló amerika is szépen körül van rajzolva, és ott valahol mélyen benne van a nagyság csírája, szóval aki nem is ismerte a képregényt, de képes a dolgok mögé látni, annak még többet is adhta a film, mint egy sima comic movie, egy vékonyka szeletet a képregény nagyságából.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 09. - 23:36:51 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2196 Dátum: 2009. Március 10. - 00:05:16 »
Pepo: a Watchment képregényben nagy valószínűséggel nem fogom elolvasni, mert nem fogom megvenni. Hacsak a filmtől el nem ájulok annyira, hogy érdekeljen. De ahhoz nagyon el kéne ájulnom tőle. :D

A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2197 Dátum: 2009. Március 10. - 00:23:46 »
Hát nem tudod mit veszítesz. remélem akkor a film fog hatni rád, de ha kicsit is tetszik, erősen ajánlom hogy legalább kérd el valakitől és olvasd el. Utána tuti megveszed.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2198 Dátum: 2009. Március 10. - 09:52:45 »
A film előtt nem árt egy kis gyorstalpaló. Miért is utaznak a Terminatorok pucéran az időben? :
http://www.collegehumor.com/video:1902124

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #2199 Dátum: 2009. Március 10. - 18:27:36 »
"- What about austrian accents ?
 - It' hot "

 :lol: :lol: :lol: ez nagyon kész