Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887108 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3260 Dátum: 2009. Július 15. - 14:34:11 »
Hogy warezkodsz egy hivatalos kiadói fórumon?

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3261 Dátum: 2009. Július 15. - 14:44:42 »
Ezek szerint fogalmad sincs mi az a warez. Hol volt itt amugy szó warezról ?  :D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3262 Dátum: 2009. Július 15. - 14:51:29 »
Ezek szerint fogalmad sincs mi az a warez. Hol volt itt amugy szó warezról ?  :D

"A warez egy internetszleng-kifejezés, ami a jogvédett tartalmak jogsértő kereskedelmére utal."

És itt volt róla szó:
Idézetet írta: Silver
úgy termett a watchmen földön nem ?  hehe Milyen torrent oldalról ? stb, ilyesmire gondolok.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3263 Dátum: 2009. Július 15. - 15:46:13 »
Na. A warez oldal és egy torrent oldal között van egy igen erős különbség... Mind2-vel bizonyos tartalmakhoz lehet hozzáférni (nyilván nem teljesen jogtisztán de ha azt nézzük hogy Magyarországon minden üres dvd-ért jogdíjat fizetsz aminek egy része például a magyar zeneiiparhoz kerül nyugodtan befoghatják a kis pofijukat...) viszont míg egy torrent oldalnál az arányod veszik figyelembe, vagyis amennyiben csak letöltesz viszont nem osztasz meg rövid úton kiraknak az oldalról, míg egy warez oldalnál egy szerverről osztják meg a cuccot aminek eléréséhez FIZETNED KELL... jellemzően banki átutalással vagy fizetős sms-el.

Szal a warezolók bek*phatják (és igazából őket kellene büntetni mert anyagi hasznuk van a dolgon)... és nem mindegy éppen warezről vagy torrentről van-e szó.


talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3264 Dátum: 2009. Július 15. - 15:53:07 »
Nem, félreérted. Ha letöltöd, az warez. Ha vlami feltört/dvd5-re konvertált/rippelt verzió, akkor pláne. Úgyhogy szégyelld magad.  :roll:

Amúgy meséltem már, hogy pár hete letö-- "megszereztem" a Neon Genesis Evangelion Platinumot, és igazak a pletykák, hogy valószínűleg ez minden idők legjobb fikciója? ;D (Annak ellenére, hogy jövőre a harmadik befejezést írják már hozzá...) Igazi zozinak való anyag.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3265 Dátum: 2009. Július 15. - 16:27:34 »
Silver, elárulom neked, nem nagyképűségből, hogy én nem osztok meg semmit a torrentemen, és nem fizetek az ftp-ért.
This is a joke. A real practical Joke.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3266 Dátum: 2009. Július 15. - 16:40:46 »
Silver, butaságokat írsz. Elolvastad egyáltalán, amit írtam? Nem vagy tisztában a warez kifejezéssel. Egyébként mindegy, minek nevezzük, a fórum nyilvános felületén ne legyen konkrét helyekről szó. Kérdezd meg GG-t privátban, biztos válaszol.

Pár dologra külön reagálnék.
Idézet
Mind2-vel bizonyos tartalmakhoz lehet hozzáférni (nyilván nem teljesen jogtisztán
De, lehet teljesen jogtisztán is. A két említett technológia nem törvénysértő, csak a rajtuk keresztül terjesztett tartalmak lehetnek azok.
Idézet
viszont míg egy torrent oldalnál az arányod veszik figyelembe, vagyis amennyiben csak letöltesz viszont nem osztasz meg rövid úton kiraknak az oldalról
Mi a helyzet a nyilvános torrentoldalakkal?
Idézet
míg egy warez oldalnál egy szerverről osztják meg a cuccot aminek eléréséhez FIZETNED KELL... jellemzően banki átutalással vagy fizetős sms-el.
Letöltői oldalról: mi a helyzet a fizetős torrentoldalakkal?
Üzemeltetői oldalról: mi a helyzet a reklámbevételekből élő, ingyen használható FTP-szerverekkel?

Amúgy meséltem már, hogy pár hete letö-- "megszereztem" a Neon Genesis Evangelion Platinumot, és igazak a pletykák, hogy valószínűleg ez minden idők legjobb fikciója? ;D (Annak ellenére, hogy jövőre a harmadik befejezést írják már hozzá...) Igazi zozinak való anyag.
Hm, írsz róla bővebben?
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 15. - 16:47:18 írta zozi56 »
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3267 Dátum: 2009. Július 15. - 16:47:14 »
Hm... inkább gyere ki a klubra, és megkapod. Írni nehéz róla. Mondjuk úgy, hogy ha a lélekelemzési oldalról nézzük, akkor ahol a Sentry az egyes és a Midnight Nation a tízes, ez úgy az ezres.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3268 Dátum: 2009. Július 15. - 18:03:57 »
"A warez FTP szerverekre töltenek fel több gigabyte-nyi adatot (filmek, zenék, programok...), amiket a felhasználók letölthetnek róla. Az ilyen szerverek hozzáférése limitált, és általában pénzbefizetéshez van kötve. Ennek egyik formája az úgynevezett smswarez, aminél egy emelt díjas (Magyarországon 300, 700, 900 vagy 1900 forintért) SMS küldését követően hozzá lehet férni a szerverhez úgy, hogy tölthetsz róla. Példa van olyanra is, hogy legális fáljmegosztó oldalakra töltik fel a programokat (pl: Data.hu, Rapidshare.com, Megaupload.com), amikről szintén le lehet tölteni. Előnyük, hogy így mindenki könnyen hozzáférhet, hátrányuk, hogy az oldal üzemeltetőinek jogukban áll a jogvédett tartalmat eltávolítani.

A BitTorrent elterjedésével megjelentek a tracker oldalak, amik nem tárolják a warez tartalmat, csupán az adatok P2P letöltéséhez szükséges .torrent fájlokat tárolja. Az egyik legnagyobb ilyen oldal a svéd PirateBay."

Ami viszont manapság használatos a kifejezések terén hogy amennyiben fizetsz egy oldal tartalmáért az warez, az arányos (vagy éppenséggel nem az, ez ebből a szempontból mind1) az a torrent oldal. Fizetős torrent oldallal én nem nagyon találkoztam még. Nem vagyok éppenséggel a letöltések császára de azért megfordulok ilyen olyan helyeken ahol kifejezetten lehentelnek mindenkit aki azt mondja egy ingyenes torrent oldalra hogy warez. A warezolókat meg még jobban lenézik a torrentezők.
De ha már a fennti idézetet megnézed már lerí a különbség:
- warez: fizetős, egy központi szerveren van fenn minden cucc
- torrent (BitTorrent) az adatokat több személy tárolja és osztja meg az esetek TÚLNYOMÓ részében free-n.
Igenis orbitális a különbség, erről a PirateBay beperelt szentjei tudnának mit mesélni  :hehe:

Ilyenkor jön Sepi egy kis táblácskával hogy "Off topic"  :hehe:  8)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3269 Dátum: 2009. Július 15. - 18:30:08 »
""Warez" refers primarily to copyrighted works traded in violation of copyright law."
Vagyis bármilyen jogsértő tartalom megosztása az. A torrentnél meg kevered itt  adolgokat. A piratebay-t azért perelték be, hogy közvetlen róluk húzzák le a cuccokat, és nekik volt a védekezésük az, hogy az adatok a felhasználók gépén vannak, ők csak egy felületet adnak az információt tartalmazó file-ok megosztására, ami nem illegális (vagyis lehet, hogy az, majd a per eldönti). Egyszerűen arra játszanak, hogy másfél millió embert nehéz lenne egyesével perelni. De attól még a torrentelésen is megy a warez ezerrel. Feltört játékok, ripelt dvd-k, képregények... van itt minden.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3270 Dátum: 2009. Július 15. - 18:30:24 »
 :off:   ;D

Mondjuk azért azt halkan hozzáteszem hogy az egy dolog, hogy pl a torrentesek kit hívnak wareznak, valójában maga a warez azt takarja, amit zozi is mondott, hogy jogvédett tartalmat illegálisan letöltesz. Az már a történet szempontjából teljesen lényegtelen, hogy honnan, és hogy milyen programmal.

És innentől már aki folytatni szeretné az menjen át az offba!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3271 Dátum: 2009. Július 15. - 20:58:21 »
Én is kérném, hogy ezeket a dolgokat - nevezzük őket bárhogy -, mellőzzük a fórumról.
Köszönöm.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3272 Dátum: 2009. Július 16. - 11:20:30 »
Watchmen rendezői kiadása nekem is kell!! Szerintetek előfordulhat, hogy utólag mégis kiadjanak egy ilyet? Mert a Watchmen azért nem tarolt úgy a kasszáknál, hogy további kiadásokat készítsenek belőle. A Sötét Lovagból pölö gondolom lesz majd még több lemezes kiadás is normális extrákkal (interjúk, kimaradt jelenetek stb). Na de a Watchmenből is legyen!!

A Transformers 2 sajnos egy kaki film. Ilyenkor nem elvárásokról van szó, hanem egyszerűen vannak bizonyos szempontok, ami alapján értekelni tudunk egy filmet, és a TF2 mindenben alul marad. Jót szinte még nem is olvastam a filmről, de sokan megemlítik, hogy imádták az első részt. Én is közéjük tartozom, a TF2 számomra a tökéletes kommersz pop-corn mozi. Minden sablon megtalálható benne, mégis működik és szórakoztat, vannak benne jó verdák, látványos csaták, jó nő, kicsi szerelem, bölcs hangú robotvezér, fölösleges, de vicces mellékszereplők, kamasz főhős, szuper zene, kerek sztori stb stb.

Ezzel szemben a TF2-ben több a csata, több a poén, és hoszabb a film, mégis egy nagy szemét. A poénok megítélése szubijektív, a legtöbben ezeket is a sárba döngölték, de ha ilyen vagyok, hát ilyen vagyok, én nagyokat derültem ezeken a tini poénokon, vagy hogy nevezik őket. Már az első résznek is elnéztem ezt az oldalát, hogy a robotok ügyetlenkednek a ház körül, meg csorgatnak, úgyhogy valójában most is csak óriási geekeknek tudom felfogni a herés robotot meg a kutyát.
Az akciók egyike sem múlja felül az első rész csatajeleneteit, egyszerűen nincsnek úgy megkoreografálva, igazából tök unalmas az összes. Az erdős jelenet mondjuk nagyon jó, sajnos már a trailer alapján sejtettem, hogy ez lesz a legjobb, csakhát az rövid, és a felénél van. Az utolsó háromnegyedórás finálénak meg már nincs éle, és egyébként is, volt már csatározás homokos területen. Ami igazán katasztrófa az a sztori, ez a Jedi mesteres dolog nagyon gyenge, az első rész nagy főgonosza ezáltal úgy ellaposodik, hogy minden tekintélyét elveszti, a Fallen meg szimplán csak béna. Mindenki feltámad, van egy tucat új robot, akikből nem látunk színte semmit, de legalább vannak. Én nem hoztam volna ennyi új robotot, és inkább a többieket szerepeltettem volna. Nincsenek autós jelenetek. A nyitójelenetben rögtön feltűnik az az egykerekű robot, amiről, azt hittük, a fináléban kap majd helyet. Nincsnek pózolások, mint az első részben, így a zene se olyan jó, az első résznél sokkal hangsúllyosabb volt. A régi mellékszereplőkenk még kevesebb a szerepük, a katonáktól pölö elvártam volna valami nagyobbat. Meg mi ez a cyborg csajszi? ÁÁÁÁÁÁ És még tudnék mondani egy csomó negatívumot. A színészek legalább jók voltak (szvsz), mégha nem is szerepelnek olyan sokat, szerintem semmi gond sincs velük

A moziból kijövet mondjuk nem voltam csalódott, ez inkább csak később érlelődött ki bennem, mert jó volt a társaság, és sokat nevettünk, de azért a fővezéreket már akkor se nyeltem le. A látvány mondjuk azért is lehetett gyengébb, mert 3-szor annyi robot volt, a költségvetés viszont csak 50 millával volt több. Mindenesetre a Terminárot 4 minden hiányossága ellenére simán alázza a TF2-t.

Nem képregényfilm, de most láttam őket, és nem akarok külön posztot írni róluk.
A Rockhajó k::@&{a jó film, mindenkinek kötelező lenne megnézni. "Te vagy az apám! -Igen? Hmm az jó, az jó..."
A Jégkorszak 3 kapcsán az jutott eszembe, hogy miért nincs több dínós film? Mi van a JP-on kívül? Hirtelen dínó hiányom lett.
A Golyózápor meg nagyon laza. És megint megnéztem a Stardustot. És megint megállapítottam, hogy az egyik legjobb fantasy. Meg az Oviaput is a TV-ben.

Ami fura, hogy a Stardust, a Watchmen, a Golyózápor, a Rockhajó és a TF4 is bukta, vagy legalábbis nem akkora kassza siker. A Tf2 meg az. >:(

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3273 Dátum: 2009. Július 16. - 11:27:35 »
Ami fura, hogy a Stardust, a Watchmen, a Golyózápor, a Rockhajó és a TF4 is bukta, vagy legalábbis nem akkora kassza siker. A Tf2 meg az. >:(

ebből is látszik, hogy csak a marketing számit, nem attól lesz jó, de attól lesz sikeres, csak a reklám adja el a filmet.
This is a joke. A real practical Joke.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3274 Dátum: 2009. Július 16. - 21:07:10 »
Hmm, egész ígéretes ez WatchmenDC. Kerekebbek a jelenetek (már amennyibe egy végig tekerés alatt belefutottam) és akinek hiányoztak szerepelnek az újságos bódés karakterek is.

pepo, megkaptad a választ ? Nem tudom sikerült-e elküldeni.  :headscratch:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3275 Dátum: 2009. Július 16. - 21:23:03 »
Watchmen rendezői kiadása nekem is kell!! Szerintetek előfordulhat, hogy utólag mégis kiadjanak egy ilyet? Mert a Watchmen azért nem tarolt úgy a kasszáknál, hogy további kiadásokat készítsenek belőle
Ne aggódj, a Fenegyerekből is készült rendezői. Más kérdés, hogy itthon nem adták ki...
Idézet
Ami fura, hogy a Stardust, a Watchmen, a Golyózápor, a Rockhajó és a TF4 is bukta, vagy legalábbis nem akkora kassza siker. A Tf2 meg az. >:(
Vagyis veled van a baj.  :hehe:

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3276 Dátum: 2009. Július 16. - 22:15:25 »
Fenegyerek? Azt hittem, hogy az "csak" a rendezői változatban jött ki itthon.

A másikat meg nem értem? Ha kihagyom a T4-et, akkor is?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3277 Dátum: 2009. Július 17. - 00:05:46 »
Fenegyerek? Azt hittem, hogy az "csak" a rendezői változatban jött ki itthon.
Nem, egyáltalán nem. A rendezői 45 perccel hosszabb a mozisnál. Én is Angliából rendeltem meg.

Idézet
A másikat meg nem értem?
Ha fura, hogy melyikek buktak meg, meg az, hogy melyik nem, akkor szembe mész az árral.  ;) :) :)


Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3278 Dátum: 2009. Július 17. - 07:39:23 »
Viszont elolvasni el tudod magyarul a rendezői változatot, Alexandrába vettem pár napja a könyvet 300 forintért, szörnyű a forditás Bikaszem, pók érzékszerv, a Bűn Királya stb kunsztokra lehet számítni benne, habár a Knigpin-re a Király momentán jobban tetszik, mert inkább adja vissza az eredeti név hangzását, de látszik, hogy fél órát nem nézett utánna a forditó.
Tényleg nem rityentett a rendezői változathoz valaki egy magyar feliratot. Olyan hiányérzetem van azóta, hogy csak a sima verzió van nekem meg.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3279 Dátum: 2009. Július 17. - 08:09:30 »
Ami fura, hogy a Stardust, a Watchmen, a Golyózápor, a Rockhajó és a TF4 is bukta, vagy legalábbis nem akkora kassza siker. A Tf2 meg az. >:(

ebből is látszik, hogy csak a marketing számit, nem attól lesz jó, de attól lesz sikeres, csak a reklám adja el a filmet.

Hát azért nemcsak a marketing számít. ;) A Csillagpor nem volt rossz, de azért van száz másik ilyen mesefilm. A Watchmen azért nem egy "tömegfilm", a Golyózápor szerintem nevetséges és borzalmas (még szatíraként is csak béna), a Rockhajó meg a vígjáték dömping terméke. ;)
Tehát ezek a filmek nem rosszak (a Golyózáport kivéve  ;)) de abszolút nem tudnak kiemelkedni a többi száz, kétszáz stb film közül.

TF2: Hát végre nekem is volt szerencsém a filmhez. Itt a fórumon már felkészítettetek, így nem igazán ért meglepetés. És bár tudom, hogy most nyílvánosan kivégeztek, de nekem tetszett.  ;D Az a tipikus beülök a moziba és bambulok film. A poénok nem rosszak, az első rész szintjét hozzák, az akciók látványosak. Kicsit valóban túl sok benne a robot, főleg, hogy be se mutatják őket, mint az elsőben. Persze én nem vagyok akkora robotfan, hogy most "jajj az én kedvenc robotom legyen benne és ő legyen aki mndenkit lenyom..." Optimus és Űrdongó, már az első filmben is ők voltak a legkidolgozottabb robik, a többiek csak statiszták. Ja és ott vannak még az ikrek, akik szerintem nem idegesítőbbek, mint más filmek hasonló szereplői. Simmons viszont visz mindent, a legnagyobb arc a filmben. ;D A történet olyan amilyen, TF képregényben is voltak ilyen misztikus (mátrix) "buta" részek. Megatron feltámasztásának igazából érelme nincs, A Bukott meg tényleg tök béna. Most, hogy miért csak egy "fővezér" tudja legyőzni az még mindig kérdéses. Persze, mert ez "jó" indok, hogy össze-vissza szaladgáljuk, érdekes tájakon autózzunk és keressük a rejtélyes és ősi robigrált, mert csak ezzel lehet bepöccinteni a kamionsrácot. ;D Tehát a film bővelkedik a sablonokban, de talán pont ettől az egyszerűségtől sikeres.  ;D

Fenegyerek: Hát a 2 DVD-s extrákon, mintha rajta lenne a hiányzó rész nem? Mondjuk erre most nem esküszök meg mert régen láttam, csak egy Coolio-s jelenet ugrik be. Persze lehet az se extra fene tudja :nemtudom: