Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887044 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3460 Dátum: 2010. Március 19. - 17:10:14 »
Én olyan régen láttam a predatort, hogy könyörögnöm kellett a szüleimnek, hogy had nézhessem meg. :) Most újra kell néznem, le is megyek a tékába ma. (a The man from Earth nincs meg nekik :( ) A robotzsarun féltem régebben. most meg ámulok, miylen hagulatos, a negatív utópia.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3461 Dátum: 2010. Március 19. - 17:24:52 »
Nem tudom, nekem valahogy hiányzik a filmből a tökös karakter. Brodynak tiszta rinyagép feje van. Olyan, mint akinek hat éves korában elgázolták a kiskutyáját, és aki még mindig azt siratja. Topher Grace szintén egy szépfiú karakter, már a Pókemberben sem tudta elhitetni az emberrel, hogy ő olyan tökös, belevaló lenne. Fishburne is mindenre jó, csak arra nem, hogy hasonlót nyújtson, mint annak idején Glover. Trejo még csak-csak, bár gondolom ő az első között lesz aki meghal a filmben. Szóval hiányoznak az olyan karakterek, mint a kemény kommandós Schwarzi, vagy az utcai bandaháborúkban edződött Glover. Nekik méltő ellenfél volt a Predator, mivel komolyan megizzasztotta azokat a karaktereket, ez is felemelte a Predator képességeit, ezáltal tünt egy veszélyes idegennek, hogy ilyen kemény legényeknek is nagyon nehéz volt legyőzni őket. Na de ezek a nyálgépek. Ha élve megússza bármelyik is a filmben, az nagy arculcsapás lesz az egész Predator mítosznak. Ezekről a karakterekről nem fogja elhinni a néző, hogy ezek most milyen nagy kommandósok, mert egyszerűen nem úgy néznek ki, sem arcra, sem semmi másra.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3462 Dátum: 2010. Március 19. - 17:30:18 »
Nem tudom, nekem valahogy hiányzik a filmből a tökös karakter. Brodynak tiszta rinyagép feje van. Olyan, mint akinek hat éves korában elgázolták a kiskutyáját, és aki még mindig azt siratja. Topher Grace szintén egy szépfiú karakter, már a Pókemberben sem tudta elhitetni az emberrel, hogy ő olyan tökös, belevaló lenne. Fishburne is mindenre jó, csak arra nem, hogy hasonlót nyújtson, mint annak idején Glover. Trejo még csak-csak, bár gondolom ő az első között lesz aki meghal a filmben. Szóval hiányoznak az olyan karakterek, mint a kemény kommandós Schwarzi, vagy az utcai bandaháborúkban edződött Glover. Nekik méltő ellenfél volt a Predator, mivel komolyan megizzasztotta azokat a karaktereket, ez is felemelte a Predator képességeit, ezáltal tünt egy veszélyes idegennek, hogy ilyen kemény legényeknek is nagyon nehéz volt legyőzni őket. Na de ezek a nyálgépek. Ha élve megússza bármelyik is a filmben, az nagy arculcsapás lesz az egész Predator mítosznak. Ezekről a karakterekről nem fogja elhinni a néző, hogy ezek most milyen nagy kommandósok, mert egyszerűen nem úgy néznek ki, sem arcra, sem semmi másra.

Majd meglátjuk barátocskám!  :D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3463 Dátum: 2010. Március 19. - 18:01:08 »
Egész jónak tűnik, bár első ránézésre olyan, mintha csak felturbózták volna az első részt.
Nem akarok elhamarkodottan ítélni, mert ez csak trailer, de nekem is eléggé úgy tűnik, hogy egy felturbózott változat készül. Ezzel csak az a gond, hogy az első rész a maga nemében kifejezetten jó volt, még mai szemmel is kellően látványos és simán nézhető film. Ráadásul ott aztán tényleg olyan volt a színészválasztás, hogy az egész csapatról elhittük, hogy tökös kommandósok (amit Sepi hiányol ebből a trailerből), és ugye ott egyetlen predi ledarálta majdnem az egész tökös csapatot. Ehhez képest a most készülő filmben ugye elvileg sok predi lesz a maroknyi ember ellen, szóval azt várná az ember, hogy kb. meglepetés lesz ha bárki túléli az emberek közül. (Röhögném, ha pont Topher Grace élné túl  :lol: ) Szóval azt akarom kihozni ebből, hogy ha a teljes film képe is olyan lesz, mint amit a trailer sugall, akkor nem lesz nagy durranás... Valami új ötletet, egyedi dolgot várnék az új résztől, ezért is örültem, amikor olvastam, hogy a Predatorok bolygóján játszódik majd a film, de a jelek szerint ez annyira lesz a Predatorok bolygója, mint amilyen messze van a SW galaxisa...
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3464 Dátum: 2010. Március 19. - 18:08:06 »
Nekem az szokott csalódást okozni, amikor egy filmben azt mondják, hogy profik jönnek és beállít egy olyan csapat, ami a G I Joek sogszínőségében pompázik és mindegyiknek más fegyvere van,mert az egyik lángszórós amásik kardos stb. A Penge 2-ben ért ilyen csalódás. Nekem a profi csapat az a kommandósokat jelenti. Összehangolt mozgás, startégia stb, és nem műmájerkedés.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3465 Dátum: 2010. Március 19. - 18:10:20 »
Lehet, hogy most le leszek ba**va, de nekem az első rész elég unalmas volt.
Én éppen azért nem láttam egyik részt se, mert az elsőt képtelen voltam végignézni. Kevés filmet hagytam félbe életemben, de ez közte volt.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3466 Dátum: 2010. Március 19. - 18:31:14 »
Szerintem pont az volt a jó az első filmben, hogy végig benne volt a feszültség, hogy a szereplők próbálnak rájönni, hogy ki vagy mi vadászik rájuk, és hogy hogyan lehetne legyőzni azt a legyőzhetetlennek tűnő lényt. :D Plusz a nagyon jó színészválasztás. Az egyik kedvencem a karakterek közül az az indián csávó, aki tök titokzatos, és megérzi hogy valaki les rájuk. ;D

A második rész pont Glover miatt nem tetszett annyira nekem, valahogy ő (Schwarzi után) nem volt hihetően kemény ellenfél egy predi ellen.

Az AVP 1 kb. a szódával egyszer elmegy kategória volt, az AVP 2-ről meg ne is beszéljünk.:)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3467 Dátum: 2010. Március 19. - 18:34:46 »
Én mindig is utáltam a kommandós filmeket, és ebben az időben még Swarcit se kedveltem. Erre még rátett a "sötétből" hirtelen felbukkanó valami...  :)

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3468 Dátum: 2010. Március 19. - 19:53:15 »
Nekem nem tűnt egy feszültségfenntartó filmnek. :nemtudom: Inkább unalmas volt. Elkezdtem aztán nézni a második részt, de az is unalmas volt, ráadásul valami gyomorgörcs is kerülgetett, miközben néztem, úgyhogy kikapcsoltam és inkább lefeküdtem aludni.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3469 Dátum: 2010. Március 19. - 21:00:51 »
Én mindig is utáltam a kommandós filmeket, és ebben az időben még Swarcit se kedveltem.
Hát igen, így érthető. :D De meg kell hagyni, Schwarzinak a Terminátor mellett a kommandós szerepek feküdtek a legjobban. :D Mondjuk én gyerekfejjel láttam ezeket a filmjeit, úgyhogy naná, hogy tetszett a kommandósdi. :hehe:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3470 Dátum: 2010. Március 19. - 21:04:38 »
Inkább nézem Arnie-t kőkemény kommandósként a legnímandabb szerepben, mint még egyszer szoptatós terhesanyaként.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3471 Dátum: 2010. Március 19. - 21:07:21 »
Oké, az tényleg durva volt. :lol: :lol:
De az Ikrekben viszont remek párost alkotott Danny DeVito-val. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3472 Dátum: 2010. Március 19. - 21:11:48 »
Ki nem állhatom azt a filmet. DeVito aki egy zseniális színész, és mégis egy mócsingot alakít benne és olyan mint egy pótcselekvés.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3473 Dátum: 2010. Március 19. - 21:13:14 »
A kommandós filmek pedig jók. Bennük van a filmek három legfontosabb alkotóeleme: laza beszólások, rengeteg lövöldözés, még több robbanás.
Ezért olyan jók Bruce Willis régi filmjei. Meg a nyolcvanas évek második felében készült B-, C-, D- és Zs-kategóriás, csak tv-ben vagy még ott se bemutatott akciófilmek. Zéró sztori, sok akció, tökéletes kikapcsolódás. Addig szerettem a kereskedelmi csatornákat, amíg hétvégente, de sokszor hétköznap is szinte csak ilyeneket adtak le. Ha még valaki emlékszik az M-Sat idejére, akkoriban csak ilyenek mentek, és imádtam. :) Manapság is lehet még szerencsére bízni a film+-ban és hasonlókban, ők még tudják, mi az a szórakoztatás. :D

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3474 Dátum: 2010. Március 19. - 21:14:56 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3475 Dátum: 2010. Március 19. - 21:15:13 »
Hozzá kell tennem, hogy életem első kommandós filmje, ami tényleg tetszett, a Commando volt, Arnieval.  ;) Ott kezdtem elfogadni, és a Terminátor 2-ben kedveltem meg. Azt hiszem.

Gaby: Bruce Willis már újkori kommandós volt. Ő már fedezékből lőtt le mindenkit, nem teljes testtel kiállva kaszabolta le a fedezékben levő ellenséget.  :)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3476 Dátum: 2010. Március 19. - 21:17:02 »
Ha már Bruce Willis:

Olyan, de olyan kemény.  ;D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3477 Dátum: 2010. Március 19. - 21:18:15 »
Ki nem állhatom azt a filmet. DeVito aki egy zseniális színész, és mégis egy mócsingot alakít benne és olyan mint egy pótcselekvés.
Pedig az egy nagyon jó film, és DeVito pedig tökéletesen hozza azt a figurát, egyáltalán nem szégyenkezhet miatta.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3478 Dátum: 2010. Március 19. - 21:18:33 »
Igen, de ellensúlyozta az iszonyat nagy beszólásaival. Az Utolsó cserkész ebből a szempontból talán mai napig etalon. Annál jobb duma talán csak a Harlemi éjszakák eredeti szinkronjában volt, amíg a tevekettő teljesen és szinte a nézőnek fájdalmasan ki nem heréltette.
A Kommandó meg alapfilm. Pont most akarom megnézni ma este. Izsonyat klisés, nagyon blőd, de nem hiszem, hogy volna ember, aki ne imádná. (Ha meg van, az nézesse meg magát gyógyszerészével, elmeorvosával.)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3479 Dátum: 2010. Március 19. - 21:21:02 »
Huh, nem hittem volna, hogy lehet még jobban különböző az ízlésünk, de a Harlemi éjszakák egy akkora fos film volt, hogy végigsírtam a moziban anno, hogy kiadtam rá pénzt. Pedig tökre bírtam Richard Pryort - addig.