Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887028 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3520 Dátum: 2010. április 11. - 19:37:43 »
Na jó, szerintem inkább ne bonyolítsuk. ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3521 Dátum: 2010. április 12. - 08:35:40 »
Én is gondolkoztam ezen, és én végül az örökbecsü Rúgj-Meg szintű okosság mellett döntöttem volna.
« Utoljára szerkesztve: 2010. április 12. - 08:41:20 írta Todd »

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3522 Dátum: 2010. április 12. - 08:46:24 »
Igen az jó lett volna, különösen ebben a mondatban:
-Haver te egy igazi szuperhős vagy? Mi a neved?
-Rúgj meg!" ;)
Akkor már inkább seggberúgó, bár ez biztos nem játszott, mert jajj de csúnya és a gyerekek megtanulnak káromkodni... ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3523 Dátum: 2010. április 12. - 08:47:53 »
Mivel keveset tudok a képregényről de tudtommal a közönsége adta neki a nevet a balfácánsága miatt, így már nem is tűnik annyira túlzónak a Rugj meg. ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3524 Dátum: 2010. április 12. - 09:01:20 »
Nem a balfácánsága miatt, hanem amikor felkerült a youtube-ra, amint - elég komoly sérülések árán - de szétvert egy bandát. Vagyis alaposan valagokat rugdosott.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3525 Dátum: 2010. április 12. - 14:11:50 »
Na megvan miért is ez a "vicces" címe lett a filmnek.
Nicolas Cage játssza HA/VER (Kick Ass, hazai bemutató: június 15.) képregény-paródia egyik főszerepét.
Eleve paródiának van elkönyvelve. :hehe:
Van benne vmi, tényleg paródia?
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3526 Dátum: 2010. április 12. - 14:16:15 »
Mindig is paródia volt, sose szánták másnak. ;)

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3527 Dátum: 2010. április 12. - 14:18:54 »
Miért BuB, neked mi jött le ebből a trailerből? Persze, hogy komédia, igazi fekete humorral a képregényes világnak(ból)  :hehe:

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3528 Dátum: 2010. április 12. - 14:21:00 »
Na jó, de a film meg véres lesz, nem? vhol legalábbis mintha ezt olvastam volna, hogy a 300 szintjét surolja.
Na most nekem meg a paródiákról nem a véres jelenetek jutnak eszembe, hanem Leslie Nilesen. ;D
Szóval ha más is így megy be a moziba, hogy na egy jó kis paródia, akkor koppanni fog. (na persze ha tényleg igaz ez a véres rész, nem tom, a comicshoz még nem volt szerencsém)
« Utoljára szerkesztve: 2010. április 12. - 14:25:20 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3529 Dátum: 2010. április 12. - 14:24:02 »
Én nem mondanám paródiának a képregényt. Sok helyen görbe tükör a kommersz szuperhősös képregényeknek, de szerintem sokkal jellemzőbb bélyeg rá a realisztikus képregényhősös történet, mint az, hogy paródia.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3530 Dátum: 2010. április 12. - 14:27:19 »
Na jó, de a film meg véres lesz, nem? vhol legalábbis mintha ezt olvastam volna, hogy a 300 szintjét surolja.
Na most nekem meg a paródiákról nem a véres jelenetek jutnak eszembe, hanem Leslie Nilesen. ;D
Szóval ha más is így megy be a moziba, hogy na egy jó kis paródia, akkor koppanni fog. (na persze ha tényleg igaz ez a véres rész, nem tom, a comicshoz még nem volt szerencsém)
Igen, véres volt a képregény, és a film is az lesz, de nem tudom, a kettő hogyan zárja ki egymást.
A Paródia sosem a családi vígjáték szinonimája volt, egy jó horror-paródia ugyanolyan véres, mint egy horrorfilm.
Most az akcióképregényeket vették górcső alá, ezt elég nehéz vér nélkül csinálni.
zozi: szerintem a képregény, és a film is igen messze áll a realitástól. ;)

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3531 Dátum: 2010. április 12. - 14:27:44 »
Jó akkor most ne menjünk bele annyira a paródia fogalmába, de nemcsak Leslie Nielsen a paródia. ;D Sokan pl. Guy Richie filmjeit is oda sorolják, pedig azok is tele vannak erőszakos jelenetekkel. ;)
Todd, megelőztél 20 másodperccel. Itt tényleg mindenki gépelőbajnok rajtam kívül. :)
« Utoljára szerkesztve: 2010. április 12. - 14:29:27 írta holloo »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3532 Dátum: 2010. április 12. - 14:30:00 »
Jó, én csak azt mondom, hogy ha paródiára megyek nem egy 300as szintű brutalítású cuccut várok, hanem röhögni szeretnék. :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3533 Dátum: 2010. április 12. - 14:30:59 »
zozi: szerintem a képregény, és a film is igen messze áll a realitástól. ;)
Honnan tudod, délelőtt óta elolvastad? :D
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3534 Dátum: 2010. április 12. - 14:32:30 »
Pedig volt amikor a 300-on is röhögtem, annyira groteszk, erőltetett és giccses volt egy két harci jelenet. :) És akkor még az a műkeménykedős szöveg alatta, nagyon szórakoztató volt, ott meg már majdnem bepisáltam, amikor megindultak a spártaiak keményen és beindult a techo hipp hoppi metál zene is. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3535 Dátum: 2010. április 12. - 14:33:47 »
És ha valami olyan brutális, mint a 300 akkor miért ne tudnál röhögni rajta? :headscratch:
A Terrorbolygón halálra röhögtem magam, a Vámpír Brooklynban egy b*szottúl jó Eddie Murphy vígjáték, és még sokáig sorolhatnám az elég vérgőzös paródiákat.

Összevont üzenet ideje: 2010. április 12. - 14:35:08
Honnan tudod, délelőtt óta elolvastad? :D
Nem, de azért ha egy képregényben igen jelentős szerepet képvisel egy 30 kilós kislány, aki bármikor bucira ver/feldarabol néhány 200 kilós f*szit, az nálam már bőven kimeríti a realitás fogalmát. ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3536 Dátum: 2010. április 12. - 14:51:19 »
Pedig tényleg realisztikus, azt járja körbe, kb. meddig húznák a való világban azok, akik jelmezben próbálnak igazságot osztani. Paródíától kilométerekre áll, de még a szatírától is. Maximum azt lehet ráfogni, hogy van egy morbid humora.

A 300-at Miller igazság szerint egy történelmi műnek szánta... szóval ez egész jól lefedi, kb. mennyire van ő a realitástól. Mindenesetre a filmet elméletben fantasy zsánerben futtatták, bár ha Millert és pár rajongóját kérdezik, akkor egy történelmi akciódráma.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3537 Dátum: 2010. április 12. - 14:53:45 »
Nemcsak ha őket kérdezik, hanem a Tv is történelmi drámaként hivatkozott rá. Már ott elkezdtem vigyorogni, amikor a műsorban néztem, jól megadta az alaphangulatot. Pedig igazából sírni tudnék, hogy tényleg van olyan ember aki komolyan annak veszi ezt a filmet. :ohmy:

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3538 Dátum: 2010. április 12. - 16:33:20 »
Sajnos van ilyen. De ha másért nem is, legalább a szörnyek miatt gondolhatnák ezek az emberek, hogy nem történelmi film. Én azt szoktam mondani, hogy történelmi alapokat felhasználó képregény film adaptációja. De annyira történelmi mint a Becstelen Brigantyk.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3539 Dátum: 2010. április 12. - 17:42:27 »
Milyen történelmi alapokat? :o Mert azon kívül, hogy egy Leonidasz nevű spártai kóricált benne, meg voltak valami perzsának nevezett emberek, sok köze nincs a történelemhez.