Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887096 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3580 Dátum: 2010. április 13. - 13:03:08 »
Vagy legalábbis valami hasonló:)  Én nem bírom a szegény félszemű kapitány hangját.
« Utoljára szerkesztve: 2010. április 13. - 13:06:35 írta VTomi »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3581 Dátum: 2010. április 13. - 13:27:06 »
Idézet
Durva általánosítás, hogy az amerikaiak hülyék. Csak ők vannak a központban, úgyhogy divat rajtuk verni el a port. Olyan ez, mint egy csínytevés, hogy jólesik "visszavágni" nekik, amiért ilyen szinte jutottak. Magyarán: savanyú a szőlő.  Kacsint
Pepo, gaby: annak, hogy kinek mennyi esze van, az égvilágon semmi köze ahhoz, hogy milyen az oktatási rendszerük. Attól még lehet síkhülye bárki, mert fejből el tudja sorolni Ázsia összes országának az éghajlatát, gazdasági helyzetét, bármijét, de ugyanúgy az intelligencia nem függ a tanult, vagy bemagolt tárgyi tudástól.
Jó, rendben, nem teljesen körültekintően fogalmaztunk. Az ész az fejleszthető, de nagyrészt adottság. AZ intelligencia az észből, meg az oktatott, tanult dolgokból következik, de abban igazad van, hogy attól, hogy valaki semmit nem tud, még lehet baromi okos, csak egyszerűen tanulatlan.

De az amcsik oktatási rendszere tényleg olyan rossz, hogy a híres egyetemeken kívül semmit nem tanulnak,  jóformán ötödannyit sem, mint egy átlag magyar középsuliban. ÍGy amellett, hogy alapból nagyon sok buta ember is van, a társadalom 99%-a totálisan tanulatlan, korlátozott és nulla, ismétlem, nulla alapműveltséggel rendelkezik. Erre értettem, hogy síkhülyék..mert pl a videoban összesen egy olyan kérdés van, aminél kijön, hogy a srác totálisan buta (KFC-s kérdés), a többiben az jön le biztosan, hogy annyira műveletlenek és tanulatlanok az ottani emberek, hogy az valami elképesztő. És ez tényleg az oktatási rendszerüknek köszönhető.
Idézet
Egyébként a mi oktatási rendszerünk is rengeteget süllyedt. Elég csak bekapcsolni nálunk is a tévét és látni lehet a különböző keresztnevekkel ellátott show-műsorokat és láthatjuk mennyi kitünően tanított elme lakik a mi országunkban is. Róluk is lehetne ilyen kérdezős riportot csinálni, azok se tudnának többet. De nagyon messzire sem kell menni, a képregényes fórumokon is lehet találni "érdekes" embereket.
Csináltak ilyesmit magyarban is. Az volt a kérdés, hogy mi az a dihidrogén oxid. Megkérdeztek számtalan embert, de szinte egyik sem tudta, hogy mi is az.

Egyébként nem hiába beszélnek válságról. Ahogy egyre jobban elámerikanizálódott az oktatásunk, úgy süllyedt egyre jobban le. Régen pl fegyelem volt az iskolákban, z volt amit  tanár mondott. Ma? Már nagyon sok falusi, főleg kis, vagy gyengébb minőségű iskolában az van amit a diák akar. És a tanár nem tehet ellene semmit, mert ha még véletlen megszorítja jobban a gyerek karját, már egyből felejletnik és kirúgják, mondván, hogy bántalmazta szegény gyereket.

Egyébként tényleg, pusztán egy dologból le lehet szűrni, mennyit süllyedt a mi oktatási színvonalunk is. Nézzétek meg a középszintű érettségiket. Jóformán egy vicc az összes. A matek is..nemtom mostanában milyenek vannak, de a tavaly előtti, meg a miénk, vagy az előttünk lévőt nevetségesen könnyen meg lehetett írni egy 3-as szinten, a 4-eshez sem kellett nagy ész, az 5-ösért kellett max egy kicsit jobb matekosnak lenni.
És nagyon sok embernek még ez is gondot okozott! Egy olyan feladatot nem tudtak sokan megoldani, amikor az volt a kérdés, hogy belefér-e x liter víz egy y cm hosszúságú, u dm szélességű és z milliméter magasságú akváriumba.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3582 Dátum: 2010. április 13. - 13:42:49 »
Ja, bizony, ez benne volt a legvégén.
Én nem emlékszem, hogy benne lett volna, mivel a filmet régen láttam, a Tv-s változatnál meg ugye nincs végefőcím, így ha az alatt, közben, mellet vagy után volt akkor bizony arról lemaradtak az emberek.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3583 Dátum: 2010. április 13. - 13:53:39 »
Pont azelőtt volt, hogy Dilios (?) a félszemű srác a végén nagy beszédet tart a többi spártai harcosnak egy évvel később.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3584 Dátum: 2010. április 13. - 13:57:16 »
Hmmm, ez nekem akkor totálisan lemaradt, egyébként az egész film tulajdonképpen a beszéde. :) Ha így vesszük akkor lehet azért ennyire túlzó az egész, mert a kalóz kiszínezte kicsit a történetet. :hehe:

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3585 Dátum: 2010. április 13. - 16:54:07 »
-Kik harcoltak egymással az 1848-49-es szabadságharcban?
-Öööö a kurucok és a... magyarok azt hiszem...

Most nem védeni akarom a hülyéket, de azért ez mégse egy hány oldala van a triangolumnak szintű kérdés aminek a válasza ott van a kérdésben.
Másrészt meg ki mihez hülye, én gyűlölöm a matematikát, borzalmas is vagyok belőle, ha bármit kérdeznének belőle egyből mehetnék én is Fókuszba "jajdehülyék a magyarok" példánynak.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3586 Dátum: 2010. április 13. - 18:47:46 »
Szerintem az ilyen felmérések mindig túloznak, és mindig azt az eredményt mutatják a végén, amivel önmagukat igazolni tudják.
Ha csinálnánk egy ilyen felmérést (egyébként a H2O-t egyik haverom megcsinálta), össze tudnánk vágni belőle egy de okos itt mindenki, és egy de hülye itt mindenki videót is. ;)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3587 Dátum: 2010. április 13. - 18:55:04 »
Mi még aláírást is gyűjtöttünk a gimiben (tanárok is aláírták), hogy csökkentsék a dihidrogén monoxid kibocsájtást.  ;D Szépen elmondtuk a káros hatásait is: belélegezve halált okoz, az atomerőművek nagymennyiségben engedik bele a vizekbe és volt még valami.  ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3588 Dátum: 2010. április 13. - 19:00:27 »
Minden rákos daganatban megtalálható és még sok egyéb, de a személyes kedvencem: ez okozza az árvizeket.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3589 Dátum: 2010. április 13. - 19:03:20 »
Igeeen a daganat! ;D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3590 Dátum: 2010. április 13. - 19:10:56 »
Hey, belélegezve hogy okozna halált? :headscratch:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3591 Dátum: 2010. április 13. - 19:14:33 »
Ha folyékony halmazállapotban lélegzed be.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3592 Dátum: 2010. április 13. - 21:57:17 »
Hozzánk is behozták az üzletbe iskolás lányok. Elolvasva tök logikusnak is tűnt, ráadásul éppen mentek ilyen fertőzéses botrányok is, úgyhogy már éppen én is aláírtam volna, amikor csak úgy felötlött bennem, hogy hogy kell ezt leírni.  :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3593 Dátum: 2010. április 13. - 23:07:49 »
Idézet
Ha folyékony halmazállapotban lélegzed be.
Ja. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3594 Dátum: 2010. április 14. - 08:01:43 »
Szerintem az ilyen felmérések mindig túloznak, és mindig azt az eredményt mutatják a végén, amivel önmagukat igazolni tudják.
Hát persze, ez teljesen igaz a TV-sekre mindenképp. De az én kiragadott példám azért nagyon durva, azért ennyit már csak mindenki megjegyez a történelemórákon (ha esetleg az adott esemény csatáit nem is, de legalább azt, hogy a magyarok a spártaiak ellen csatáztak. ;D)
« Utoljára szerkesztve: 2010. április 14. - 09:33:45 írta holloo »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3595 Dátum: 2010. április 14. - 12:09:17 »
Valamelyik stand upos mondta: "Ez itt anapló, mérlegen a valóság! Mai kérdésünk: Ön szerint manipulatív-e a műsorunk? Ugye nem."  ;D

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3596 Dátum: 2010. április 14. - 15:05:28 »
Az nekem is kedvenc poénom  :lol: A BB-s monogramu srác lökte be. Beliczai Balázs ha jól tudom  8)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3597 Dátum: 2010. április 14. - 15:19:50 »
Az nekem is kedvenc poénom  :lol: A BB-s monogramu srác lökte be. Beliczai Balázs ha jól tudom  8)

Ő! :)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3598 Dátum: 2010. április 15. - 21:28:10 »
A Kick Ass-ben szereplő Big Daddy karaktert többször is összehasonlitgatták az amerikai képregényesek Batmannel, főként a hasonló kinézetük miatt. De amit Jay Leno művelt azelőtt emelem kalapom
;D

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3599 Dátum: 2010. április 15. - 22:54:42 »
Ez jó volt:)De ez a hasonlóság szándékos nem?
Nem a 28 héttel később zenéje az ami a filmrészletnél megy?
« Utoljára szerkesztve: 2010. április 16. - 13:30:55 írta VTomi »