Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 346955 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1400 Dátum: 2010. Május 23. - 12:03:42 »
Lehet, hogy én is röhögnék a Rozsomák néven és a Farkast pártolnám, ha először mint állat épült volna be a fogalmaim közé. De én először a képregényben találkozta a szóval és azután néztem utána mit is jelent  :nemtudom:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1401 Dátum: 2010. Május 23. - 12:18:50 »
Nézzük a tényeket. Az X-Men filmet megnéző magyarok 99%-a életében nem fogott még a kezébe képregény, pláne nem X-Ment, pláne nem olyat, amiben Wolvie van. Ergó, nekik tökmindegy. A maradék 1%, akik ismerik a karaktert és a képregényt meg áldozatául estek a régi Star Trek alapelvnek, miszerint a "Többség igénye előbbre való a kevesekénél, vagy egy emberénél."

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1402 Dátum: 2010. Május 23. - 13:38:51 »
Pontosan. Nekem sem tetszett soha, igyekeztem mindenkit kijavítani, aki farkasnak hívta, hogy ő valójában Rozsomák, de ez egy teljesen ésszerű döntés volt.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1403 Dátum: 2010. Május 23. - 14:13:11 »
Ezt nem értem. Elmagyarázná nekem valaki, a Ciklon miért illik jobban Ororo-hoz, mint a Vihar?
Egzotikusabb, pláne, hogy ez elvileg egy afrikai istennő neve volna. Ráadásul a ciklonok mindig komoly erejű és kiterjedt időjárási képződmények, ami jobban kiemeli, hogy Ororo nem csak helyben, hanem akár kontinentális szinten képes befolyásolni az időjárást.
Szerintem pedig a Vihar jobb név, sokkal erőteljesebb, kifejezőbb. A Ciklon úgy hangzik, mint egy mosógépmárka. :hehe: Inkább a meteorológusokoknak való: "Ma egy anti-ciklon alakítja térségünk időjárását..." :hehe:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1404 Dátum: 2010. Május 23. - 14:33:11 »
Nem feltétlenül kell valamit elfogadni, ha az sz*r, csupán azért, mert lehetett volna sokkal rosszabb is.  :)
Csakhogy ez a név nem sz*r. ;)
Tökéletesen illik a karakterre, csak nem egyezik meg az eredeti forditással, ennyi.
A Bullseye-ra a Bikaszem, na az sz*r forditás. :nezze:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1405 Dátum: 2010. Május 23. - 15:24:17 »
Persze. Elvégre Bikákszem.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1406 Dátum: 2010. Május 23. - 23:08:45 »
Legalább nem Bullshit... :lol: ....vagyis Bikáktalálat... na jó, abbahagyom lassan a hülyeséget. ;D

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1407 Dátum: 2010. Május 24. - 12:48:53 »
Nem feltétlenül kell valamit elfogadni, ha az sz*r, csupán azért, mert lehetett volna sokkal rosszabb is.  :)
Csakhogy ez a név nem sz*r. ;)
Tökéletesen illik a karakterre, csak nem egyezik meg az eredeti forditással, ennyi.
A Bullseye-ra a Bikaszem, na az sz*r forditás. :nezze:
Mármnt a farkas név illik tökéletesen, Loganre? A Rozsomák illik tökéletesen, a Farkas pedig megteszi. Mivel a rozsomák kis termetű agresszív, addig pörög amíg ellenséget lát. Az embert is megtámadja, sőt lerágja egy jávorszarvas fejét és felvonszolja afára. Ezek miatt a tulajdonságai miatt kapta Logan a Wolverine kódnevet.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1408 Dátum: 2010. Május 24. - 12:56:13 »
Log, meg mindig farkasokkal lóg. Ahogy a filmben is láthattuk egyszer. Gondolom ott a fordító szépen hátradőlt és nyugtázta, hogy csak neki volt igaza.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1409 Dátum: 2010. Május 24. - 13:02:51 »
Nem feltétlenül kell valamit elfogadni, ha az sz*r, csupán azért, mert lehetett volna sokkal rosszabb is.  :)
Csakhogy ez a név nem sz*r. ;)
Tökéletesen illik a karakterre, csak nem egyezik meg az eredeti forditással, ennyi.
A Bullseye-ra a Bikaszem, na az sz*r forditás. :nezze:
Mármnt a farkas név illik tökéletesen, Loganre? A Rozsomák illik tökéletesen, a Farkas pedig megteszi. (...)

Ottapont  8)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1410 Dátum: 2010. Május 24. - 13:03:13 »
Log, meg mindig farkasokkal lóg. Ahogy a filmben is láthattuk egyszer. Gondolom ott a fordító szépen hátradőlt és nyugtázta, hogy csak neki volt igaza.
;D
Mert a rozsomákok megtámadnák  :lol:
A farkas szelídebb. És fenségesebb látvány, mint egy kis piszmogó izé a lába körül  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 24. - 15:10:13 írta VTomi »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1411 Dátum: 2010. Május 24. - 13:13:18 »
Legalább nem Bullshit... :lol: ....vagyis Bikáktalálat...
Ez jó.  :D Beugrott róla, hogy amikor kiskoromban találtam a szekrény mélyén egy kicsi angol szótárt, egyből elkezdtem kikeresni a kedvenc együtteseim nevének a jelentéseit. Aztán, amikor eljutottam a Girlschool-hoz, és mivel annyit már tudtam, hogy a girl az lány, az s meg a többes szám, nem találtam sehol a szótárban a chool-t, így hagytam a fenébe az egészet.   :hehe:
És fenségesebb látvány, mint egy kis piszmogó izé a lába körül  ;D
Annyira azért nem kicsi a rozsomák sem. De tény, hogy egy farkas sokkal áramvonalasabb.  :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1412 Dátum: 2010. Május 24. - 13:23:08 »
A farkas szelídebb. És fenségesebb látvány, mint egy kis piszmogó izé a lába körül  ;D
Ebből is látszik, hogy fogalmatok sincs, hogy milyen egy állat a Rozsomák. Szerinted egy piszmogó izé nekimenne egy szarvasnak? Szerinted mekkora egy Rozsomák? A Rozsomák is majdnem akkora mint egy farkas. Csak ő tömzsibb. Rendkívül éles körmei vannak, és valóban nagyon vad. Így már érthetőbb, hogy miért is kapta ezt a nevet Logan. Ráadásul kanadai és arrafelé él ez a vadállat is.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1413 Dátum: 2010. Május 24. - 13:36:34 »
Hát engem inkább kergessen két farkas mint egy rozsomák. A youtube-on rengeteg olyan videó van, ahol farkas és rozsomák küzd egymással, és az esetek nagy részében a farkasnak semmi esélye sincs. A rozsó összegömbölyödik, így a farkas nem tud hozzáférni a torkához hogy elharapja, aztán a rozsó hirtelen feldobja magát, rávetődik a farkas hátára és hátulról szabályosan szétcincálja a tarkóját.  

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1414 Dátum: 2010. Május 24. - 13:43:41 »
Pedig még képet is linkeltem róla pár oldallal odébb.  :hehe:

barghest

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 497
  • Timber Wolf
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1415 Dátum: 2010. Május 24. - 13:47:10 »
Ráadásul azt se felejtsük el h a marvel a rozsomákot a dc-s timber farkasról koppintotta ha minden igaz. Tehát csak azért nem lett farkas a neve mert az már foglalt volt. A külső hasonlóságok is egyértelműek.És az origin-ben is farkasokkal rohangál akár Maugi v Tarzan a majmaival.

Tényleg Kaine, nem akarod kiadni az origint? :brow:

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1416 Dátum: 2010. Május 24. - 13:56:22 »

"Rozsomákok"
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 24. - 14:26:35 írta Szilánkmentes »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1417 Dátum: 2010. Május 24. - 14:04:50 »
Semmilyen saját Rozsomákot nem szeretnék külön kiadni. Szerintem a karakter nem elég jó önmagában, csak csapatban. Amit mellesleg a film is bizonyított, de a képregények is.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1418 Dátum: 2010. Május 24. - 14:23:26 »
A film nem bizonyította hogy a karakter rossz lenne, csak azt, hogy ostobák voltak akik hozzányúltak. Érdemben nyilatkozni igazából csak a v3-ról tudok annak nagyon jó az eleje (Enemy of state előtti történetek), de a rajza sokaknak nem tetszene. A film előtt kiadott nagy Wolverine-es One-Shot meg miniseries hullám úgy gány ahogy vagy, bár a Dark-ban van egy-két jó momentum, de összességében az is felejthető, plusz nem Logan van benne. Az Origins-nek is csak az eleje jó, de a First Class-t szerintem meg lehetne próbálni. A története jó, a rajzok szintén, és Logan csapatban (vagy legalábbis társsal az oldalán) van nem pedig egyedül.

barghest

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 497
  • Timber Wolf
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1419 Dátum: 2010. Május 24. - 17:30:50 »
Én nem az origins-t hanem az origin-t mondom. Az origins-t 35. számig olvastam de olyan marha nagy benyomást nem tett rám. Viszont az origin azért jó, mert tulajdonképpen nem is szuperhős történet hanem amolyan alternatív tarzan. Mért nem lehetett a filmben is erre helyezni a hangsúlyt? Egy ember aki éjjel egy farkas falka vezére lett és közben nappal bányászok vezetője. Mellesleg mutáns. A film úgy el volt tolva h jobban nem is lehetne. Semmi sem maradt meg az eredeti "küzdök az állati ösztöneimmel" rozsomákból. Egy nyálas muksó lett, más se csinál egész végig csak victor ezt ne victor azt ne. Visszatérve a farkas névre: anno a timber farkast és a rozsomákot is az akkori vérfarkas divathullám alapján csinálták. Azért van ilyen haja meg pajesza. Sőt ha jól tudom eredetileg egy mutálódott rozsomák emberi alakja akart lenni. Egyébként ez a baj a mind2 rozsival. Az eredeti egy lehetetlen hajú és rém csúnya pajeszú valaki. Nem tudnám beleképzelni magam. Erre csinálnak egy punk agyontetkózott rozsit, ebbe meg pláne nem tudja beleélni magát az ember. Szerintem egy sima indiánt kellett volna a karakternek lennie(amolyan viharmadár féle). Timber farkasnál legalább megmagyarázzák h mért ilyen: mert el kezdett már farkassá változni, az első alakja sima emberi pofa volt. Utána még 2szer változtattak rajta. De hogy a rozsi mért így néz ki annak ellenére h be akar illeszkedni az emberek közé az rejtély :stupid: