Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 347206 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Eddy

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 112
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1580 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 23:07:38 »
Láttad a v mint vérbosszút?
Vagy van róla képregény?

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1581 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 23:09:38 »
A V, mint vérbosszú egy képregényfilm. ;)

Eddy

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 112
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1582 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 23:11:09 »
ja, és a versek amiket a filmbe mond, azok honnan vannak?

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1583 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 23:16:17 »
Nem tudom, én nem láttam a filmet.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1584 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 23:16:46 »
Te Eddy, a google a barátod, ugye nem gondolod komolyan, hogy minden kérdést, ami eszedbe jut, bármilyen egyszerű is volna rákeresni, inkább felteszed itt?
Idézet
a Sepi által kliséknek nevezett dolgokat valójában ez vezette be, és ez akkor annyira új volt, hogy mindenkit lenyűgözött.
Igen, csak ezt ő mindig elfelejti. Mellesleg attól, hogy hidegháborús paranoia szülte, attól még ugyanúgy nagyon is aktuális lehet a jövőben, amikor épp egy másik, világpusztító háború küszöbén fog állni az emberiség. Sajnos az emberek túl gyarlók ahhoz, hogy olyan könnyelműen vehessük a dolgot, megnyugodván, hogy az a korszak elmúlt, most sem, és a jövőben sem fog minket ilyen veszély fenyegetni, így a sztorinak nem lehet már számunkra igazi éle.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1585 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 23:18:03 »
Idézet
ja, és a versek amiket a filmbe mond, azok honnan vannak?
Nagy részük emlékeim szerint a képregényből, oda írták őket. De ennek lehet, jobban utána kellene járnom.

Eddy

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 112
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1586 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 23:19:24 »
Annyira könnyű megfeledkezni a méltóságunkról, mégis ez az egyetlen, ami valójában a miénk, az utolsó darabka, ami megmarad nekünk, ami szabaddá tesz bennünket

Nem a népnek kell félnie a kormánytól, hanem a kormánynak a néptől

csak ennyit talátam

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1587 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 23:55:17 »
Régóta ki volt hagyva a Blade Trinity, de nemrég volt alkalmam végignézni egy helyi tv csatornán és most már bánom is, hogy bepótoltam. Utálom a vámpírokat.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1588 Dátum: 2010. Augusztus 07. - 07:01:16 »
A Watchmen képregényt amikor elolvastam azt gondoltam semmi esély jó adaptációt készíteni belőle , mivel nagyon részletgazdag illetve igen hosszú olvasmány. Nekem nagyon bejött a képregény már többször is elolvastam és külön tetszettek a végén lévő magyarázatok különböző rejtett ábrázolásokról ( pontos nevüket nem tudom ).Miután megnéztem filmet először hiány érzetem volt a kihagyott részletek miatt( úgy tudom lett is egy hosszabb verzió is ) , de második nézésre nagyon megszerettem és a mai napig noszogatom a feleségem , hogy nézze meg mivel nagyon jó filmnek tartom.
A vérbosszút igaz nem olvastam képregényben , de a film szerintem jól sikerült . Nézése közben a mostani helyzetünk jutott eszembe ( kormány) . Szerintem nagyon jó kis film és ajánlom mindenkinek aki nem csak a lövöldözős és csihi-puhi  filmeket kedveli.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1589 Dátum: 2010. Augusztus 07. - 07:19:10 »
Idézet
a Sepi által kliséknek nevezett dolgokat valójában ez vezette be, és ez akkor annyira új volt, hogy mindenkit lenyűgözött.
Igen, csak ezt ő mindig elfelejti.
Nem felejti el, azért mondta, hogy abban a korban olvasva biztosan nagyobb hatással lehetett volna az emberre, mint manapság. Mert attól még, hogy ebben a képregényben szerepelt először, attól még klisé marad, és mai szemmel meg pláne, amikor az ember már előtte kismilliószor látott vagy olvasott ilyet. Most nagyon leegyszerűsítve a példát, az első dráma a világon, az Antigoné, lehet, hogy az ókorban még hihetetlenül új és forradalmi volt, de mai szemmel olvasva már nevetségesen bárgyú, egy olyan történet aminek már minden mozzanatát ellőtték több száz regényben és filmben. Ettől még lehet becsülni, hiszen mégiscsak az első dráma a világon, de attól még a gyengénél is gyengébb, ha a mai szemmel nézzük. És ugyanez volt velem a Watchmennel is, mert már elment felette az idő és sok olyat nem tudott nekem mondani, amit amúgy ne tudott volna az ember vagy amit ne látott volna már. De még ezzel se volna baj, csak a képregény és a film is alapból a mondanivalóra épít, ami a készülése óta hihetetlenül klisés lett. Ennyi. Meg persze egy újszülöttnek minden vicc új, így elhiszem, hogy egyes emberekben nagy nyomot hagyott, mert nem találkoztak már máshol ezekkel a gondolatokkal, de rám semmi hatással nem volt.
Felsorolni meg nem fogom, mert egyrészt elég volt egyszer elolvasni és megnézni a történetet, többet soha az életben nem akarom, és így már nem emlékszem mindenre pontosan. Csak azt tudom, hogy milyen reakciót váltott ki belőlem annó, és azt már leírtam.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1590 Dátum: 2010. Augusztus 07. - 07:28:00 »
Ez a klisés  dolog engem mindig felhúz , szerintem már nagyon nehéz lenne olyan új dolgot kitalálni amit előtte nem készített már el valaki. Lehet nekem a film klisés ha a látvány és a színészek felejtetik ezt velem .

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1591 Dátum: 2010. Augusztus 07. - 07:35:05 »
Ez tény, csak vannak klisék amik szembetűnőek és vannak amik nem annyira. És ebből következik, hogy van ami már idegesíti az embert, és van ami még nem.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1592 Dátum: 2010. Augusztus 07. - 12:06:23 »
Annyiban nem idejét múlt a szrori, hogy a világ egyfolytában az atomháború szélén táncol. És háborúk egyfolytában folynak, csak a mi generációnk itt nyugateurópában épp egy háborúmentes korszakban élhet.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1593 Dátum: 2010. Augusztus 07. - 12:22:33 »
De nem annyira, mint akkor, ezért nem érezhető át olyan könnyen. Egyébként maga Alan Moore mondta a The mindscape of Alan Moore című filmben, hogy eljárt az idő a Watchmen története fölött, nem sok minden ugyanolyan ma is, mint akkor. A történetmesélés formája például ilyen.

Plusz arról is beszél, hogy igaza van Sepinek, klisés, a szuperhősös képregények kliséit használta, hogy komplex dolgokról elmélkedjen.

Itt a négyperces részlet a filmből, ahol a Watchmenről beszél Moore (az első két perc a lényeg, a második felében csak felolvas egy részletet a képregényből):

Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1594 Dátum: 2010. Augusztus 07. - 12:28:36 »
Mindig elcsodálkozom Moore hobo imidzsén  :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1595 Dátum: 2010. Augusztus 07. - 12:49:06 »
Számomra még a történet mellett azért is tetszik különösen mind a képregény, és a film is, mert marhára érződik rajta a 80-as évek feeling esszenciája.
A filmben erre még a zene is rátett egy jó nagy lapáttal.
Egyébként ahogy VTomi is mondta, szerintem is jobb a film végjátéka, mint a képregényé.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1596 Dátum: 2010. Augusztus 07. - 13:15:07 »
Idézet
Mert attól még, hogy ebben a képregényben szerepelt először, attól még klisé marad, és mai szemmel meg pláne, amikor az ember már előtte kismilliószor látott vagy olvasott ilyet.
Nem, ebben nagyon tévedsz. Ha ott szerepelt először, akkor utána akárhányszor is lemásolták, az ott nem klisé. HOgy is lehetne rámondani, amikor ez a mű teremtett meg sok olyan dolgot, ami később kliséssé vált?

Mellesleg aki szerintem a történetben csak ezt az atomháborús paranoiát látja, meg azt, hogy ez már idejét vesztett, úgy igazán sosem mélyült el a Watchmen világában és nem gondolta át a filozófiai, morális kérdéseit, amit ehhez a tematikához kötődően, de függetlenül is teljesen helytálló módon vet fel. Arról nem is beszélve, amit zozi is mondott, hogy Moore bevallottan a klasszikus szuperhősös manírokat használta fel, hogy valami sokkal többet, nagyobbat és messzemenőkig előremutatóbbat csináljon, olyat, amelynek mondanivalójának csak kis részét teszi ki a háborús félelem, és a közvetlen történetfolyamhoz kötődő morális útravaló. Na mindegy, én sosem fogom megérteni, hogy a franca nem veszitek észre a Watchmen nagyságát, azt, hogy minden olvasásra új utalások, új rétegek tárulnak fel a történetben, mert annyira jól van megírva, hogy lehetetlen megunni. Persze ez vissza is kölcsönös.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1597 Dátum: 2010. Augusztus 07. - 13:22:23 »
Idézet
Mert attól még, hogy ebben a képregényben szerepelt először, attól még klisé marad, és mai szemmel meg pláne, amikor az ember már előtte kismilliószor látott vagy olvasott ilyet.
Nem, ebben nagyon tévedsz. Ha ott szerepelt először, akkor utána akárhányszor is lemásolták, az ott nem klisé. HOgy is lehetne rámondani, amikor ez a mű teremtett meg sok olyan dolgot, ami később kliséssé vált?

Ez Darth Vader és Fátum Doki tipikus esete. Ha egy új olvasó lát valamit egy 2010-es kiadványban, és utána ugyanazt az ötlet, kidolgozást, párbeszédet akármit látja egy 1980-as képregényben, akkor nem fogja az évszámot nézni, hanem ő úgy veszi, hogy az általa először olvasott regényt másolta a korábban kiadott. Tudom bután hangzik, de a felfogás ilyen.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1598 Dátum: 2010. Augusztus 07. - 13:46:01 »
Igen, a filmekben is ez van. Amikor egy tapasztalatlan filmes lehurrogja a tapasztaltat, hogy az ő kedvenc filmjét unalmasnak, ezerszer látottnak, eredeti ötletet még hírből sem ismerőnek tartja, eszébe sem jut, hogy ugyanezt, vagy valami nagyon hasonlót akár már 50 éve is leforgattak, csak ő egyszerűen még hallani sem hallott róla.

Szóval nem hangzik ez bután, az emberekben megvan az a rossz beidegződés, hogy ahol először találkoznak számukra valami újjal, azt tartják az igazinak, holott az lehet már a másolat másolatának a másolata.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1599 Dátum: 2010. Augusztus 07. - 13:49:33 »
Pontosan. Mi régiek emlékszünk az F4-Hihetetlen Család afféra is.