Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 347216 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1660 Dátum: 2011. Január 01. - 19:30:20 »
El se hiszem!  :D Tegnap este végre megnéztem a Watchment.  :D Mikor láttad? Én kb. 9-éjfélig. :) Vagy várj... a feleségem megszerezte a jelszavadat?  :hehe:
Nem mondod komolyan, hogy te is pont ezt a filmet nézted este? :o :lol: :lol: Ez mekkora nagy! ;D Én is úgy 9 után kezdtem el valamikor, és kb a film utolsó 5-10 perce előtt volt az éjféli koccintás, úgyhogy pont a legizgalmasabb résznél kellett szüneteltetnem a filmet. :drying: :lol:
A képregényverziót nem ismerem, de ahhoz képest, hogy régen ment az ijesztgetés hogy a képregény ismerete nélkül nehéz megérteni a filmet, hát sztem teljesen érthető volt, és abszolút élvezhető. Mint film, nekem teljes kerek és egész volt, nem érzek késztetést hogy rohanjak elolvasni a képregényt. :) Bár azt hallottam, hogy a képregény befejezése más. (Egyébként aki ismeri mindkét befejezést: melyik a jobb szerintetek, a filmes, vagy a képregényes?)
Fú, a 300-as ajtószámot nem is vettem észre, de tényleg jó kis utalás. :D

Köszi a magyarázatokat a maszkra, így már érthető.:)

Júúúúj, ez a Metal Man durva lehet. ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1661 Dátum: 2011. Január 01. - 19:38:05 »
A filmes befejezés sokkal jobban illik a filmhez.
De hogy melyik a jobb, azt nehéz lenne megmondani, mivel azért eléggé más médium a kettő.
Egyébként szerintem is érthető a film, de a multiplexbe járó devergyós közönségnél ne lepődj meg, ha nekik egy kicsit sok.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1662 Dátum: 2011. Január 01. - 19:46:14 »
Azért én a helyedben megpróbálkoznék a képregénnyel, mert egészen más élményt ad. Bár a film nálam No. 1., a történet komplexitása igazán a "papírmozin" jön át.
"Live for nothing or die for something, your call."

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1663 Dátum: 2011. Január 01. - 19:46:33 »
Én már vagy háromszor megnéztem , nagyon tetszik.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1664 Dátum: 2011. Január 01. - 21:17:22 »
Metal Man ......nem mondod , hogy megvetted.
Dehogy! A netről szedtem a képet.  :D
Bár azt hallottam, hogy a képregény befejezése más.
Na, tudtam, hogy nem stimmel valami.  :D Végig azt vártam, hogy más legyen a hunyó, aztán azt hittem, hogy csak rosszul emlékeztem. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1665 Dátum: 2011. Január 02. - 17:39:36 »
A filmben Manhattanre fogják a végén New York letarolását, míg a képregényben egy idegen támadásra.
De mivel a képregény minden erre való utalása hiányzik a filmből (a kalózos képregény, meg az eltünt író), így jobb, hogy ezt megváltoztatták.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 02. - 17:49:39 írta Todd »

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1666 Dátum: 2011. Január 02. - 17:48:41 »
Tényleg ha már itt tartunk szinkronosan vagy feliratosan láttátok a filmet?
Én mindkettő formában láttam, de nekem az eredeti hang jobban tetszett.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1667 Dátum: 2011. Január 02. - 17:55:16 »
Jobb is. De a szinkron is jó, legalábbis közel sem olyan rossz, mint ahogy fikázzák mostanában.
"Live for nothing or die for something, your call."

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1668 Dátum: 2011. Január 02. - 18:01:30 »
Szerintem a szinkron fikázás matha nagy divat, pedig még mindig igen jók a mozik, vagy a nagyobb stúdiók szinkronjai.
Épp most halgattam bele a régi 80-as évekbeli Star Wars szikronokba. Egyfelől a 97-estől sokkal roszabb, Yoda-n sírva röhögtem szó szerint, de még az újaktól, akár a rajzfilmtől is.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1669 Dátum: 2011. Január 02. - 21:01:51 »
Nekem a Watchmen úgy tetszik ahogy van , szinkront is eltalálták , jelenetek is nagyon jók.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1670 Dátum: 2011. Január 02. - 22:00:50 »
Szerintem a szinkron fikázás matha nagy divat, pedig még mindig igen jók a mozik, vagy a nagyobb stúdiók szinkronjai.
Épp most halgattam bele a régi 80-as évekbeli Star Wars szikronokba. Egyfelől a 97-estől sokkal roszabb, Yoda-n sírva röhögtem szó szerint, de még az újaktól, akár a rajzfilmtől is.

Nekem akkor is jobban tetszenek a régi, tékás szinkronok, legyen szó bármelyik filmről, és borzadály a mai szinkronizálás szerintem, érzelmektől mentes néhány, és bosszantó, mikor egy régi kedvencet átszinkronizálnak, hogy passzoljon az adott TV adó műsorába!

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1671 Dátum: 2011. Január 02. - 22:04:57 »
A South Park moziváltozatával is sokaknak ez volt a gondjuk, hogy a megszokott szinkronhangok helyett sokakat nímandokra cseréltek. De szilveszterkor a Filmmúzeum leadta a Nagyobb hosszabb vágatlant és összehozták rá az eredeti szinkronhangokat.


talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1672 Dátum: 2011. Január 02. - 22:09:51 »
Lehidalok, a Filmmúzeum stábja durvább előzetest hozott össze gyakorlatilag hülyülésből, mint amit a komplett hazai filmes- és reklámszakma az elmúlt 500 évben valaha képes volt kierőszakolni magából.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1673 Dátum: 2011. Január 02. - 22:12:15 »

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1674 Dátum: 2011. Január 02. - 22:21:56 »
néhány,

Kimondtad a varázsszót.  ;)

bosszantó, mikor egy régi kedvencet átszinkronizálnak, hogy passzoljon az adott TV adó műsorába!

Azt én is utálom. A leggázabb az volt amikor az Utolsó cserkész híres "Fej vagy gyomor?" aranyköpését átszinkronizálta az LTR klub. Akkor beokádtam.
"Live for nothing or die for something, your call."

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1675 Dátum: 2011. Január 03. - 09:59:26 »
Nekem akkor is jobban tetszenek a régi, tékás szinkronok, legyen szó bármelyik filmről, és borzadály a mai szinkronizálás szerintem, érzelmektől mentes néhány, és bosszantó, mikor egy régi kedvencet átszinkronizálnak, hogy passzoljon az adott TV adó műsorába!
Mit is mondtam, a mozik, és nagyobb stúdik szinkrónjai. :nezze:
Nem a legutolsó nevenincs DVD kiadókat, meg a hatodrendű kereskedelmi csatornákat, azok ténylag a béka segge alatt vannak, de az ilyeneket kerülöm is mint a tüzet.
Ha pl. egy 20 évnél régebbi filmet akarok megvenni DVD-n, és látom, hogy csak 5.1-es szinkron van rajta dobom is vissza.
De ellenpélda is van a Robotzsaru új szinkronja egészen jó lett.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 03. - 10:07:39 írta Todd »

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1676 Dátum: 2011. Január 03. - 10:55:18 »
Ha pl. egy 20 évnél régebbi filmet akarok megvenni DVD-n, és látom, hogy csak 5.1-es szinkron van rajta dobom is vissza.

Uh...Akkor nem sok DVD-t vehetsz mostanában, mert lassan eljutunk oda, hogy nemhogy az 5.1, de még a stereo hangzás is luxus lesz a  kiadványoknál.  :drying:
"Live for nothing or die for something, your call."

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1677 Dátum: 2011. Január 03. - 11:43:02 »
Az nekem nem baj, ha rajta van az eredeti mono.
De azt már nem tudom felfogni, hogy olyan filmekre miért nem tesznek szinkront, amihez lenne (pl. Star Wars Trilógia).
Az emberek nagy többsége lesz*rná, hogy 15 percben nincs szinkron, vagy legalábbis kevésbé zavarná őket, mint az, hogy 135 percben nincs.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1678 Dátum: 2011. Január 03. - 12:02:37 »
De, sokkal zavaróbb, ha folyamatosan van, és egyszer csak nincs. Egyszer próbáltam így megnézni a Skorpiókirály bővített változatát, amikor még idehaza is kísérleteztek ilyen vegyes megoldásokkal (bár lehet, csak ezzel), és félelmetesen ki tudja zökkenteni az embert a filmből.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1679 Dátum: 2011. Január 03. - 12:12:18 »
Tg, én az átlagemberekről beszéltem, nem rólad. ;)
Az átlagember nem tud angolúl, és útál olvasni. Így hidd el, őt sokkal jobban zavarja, ha végig nincs szinkron.
Az hogy kizökkenti őt a filmből az a néhány perc, az tuti, de a másik esetben bele se zökken. Mert amint elkezdi nézni a filmet és rájön, hogy feliratos, már veszi is ki a lejátszóból.