Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 347215 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1920 Dátum: 2012. Január 07. - 15:57:46 »
Olvasd el a leírását amit utólag belinkeltem.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1921 Dátum: 2012. Január 07. - 16:37:09 »
Én nem láttam  filmeben semmilyen feliratot.
Ez az első fáklya, valójában második ugye? Mármint, hogy retconról van szó.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1922 Dátum: 2012. Január 07. - 17:37:46 »
Nem retcon.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1923 Dátum: 2012. Január 07. - 18:19:33 »
Elolvastam, köszi. Érdekes. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1924 Dátum: 2012. Január 07. - 21:51:51 »
Azért valahol fura, hogy már ott tartunk, hogy a Marvel legelső karakteréről már van, aki azt se tudja, hogy létezett. Úgy néz ki, ez már tényleg történelem.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1925 Dátum: 2012. Január 07. - 22:00:09 »
Miért fura? Talán apám élt már akkor, amikor az lefutott. Inkább az a fura, hogy van, aki jól ismeri. :)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1926 Dátum: 2012. Január 08. - 11:40:24 »
Azért valahol fura, hogy már ott tartunk, hogy a Marvel legelső karakteréről már van, aki azt se tudja, hogy létezett. Úgy néz ki, ez már tényleg történelem.
JObban tudom mit csináltam ma, mint a múlt héten.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1927 Dátum: 2012. Január 12. - 23:52:18 »
Ezen én is meglepődtem.
Idézet
Inkább az a fura, hogy van, aki jól ismeri.
Hát azért illik a múltat is ismerni szerintem, bizonyos szinten. Ez kb olyan, mint amikor valaki nagy x drukkernek mondja magát, de a klub 40 évvel ezelőtti játékos szimbólumát nem ismeri. Saját példa:

Az illető nagy Real Madrid fannak tartotta magát, de amikor megkérdeztem egy picit cselesen, hogy Raymond Kopa hány BEK serleget gyűjtött, az jött vissza, hogy "kijaza Rémond Kopa"? :)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1928 Dátum: 2012. Január 13. - 02:06:39 »
Ezen én is meglepődtem.
Idézet
Inkább az a fura, hogy van, aki jól ismeri.
Hát azért illik a múltat is ismerni szerintem, bizonyos szinten. Ez kb olyan, mint amikor valaki nagy x drukkernek mondja magát, de a klub 40 évvel ezelőtti játékos szimbólumát nem ismeri.
Sosem állítottam magamról, hogy nagyon ismerném a képregény történelmet. Lelkes rajongó-érdeklődő vagyok és azt hittem ,hogy itt nyugodtan lehet kérdezni.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1929 Dátum: 2012. Január 13. - 02:48:19 »
No és ki rótt meg itt téged személyesen bárki is? Hmm? Én általánosságban beszéltem, s mivel te (ahogy írtad magad is), nem állítottad sehol, hogy nagy ismerője vagy a marvel univerzumnak, értelemszerűen feléd nincs is ilyen elvárás.

Szóval igen, lehet kérdezni nyugodtan. Mielőtt ilyeneket beírsz, előbb inkább nézd meg, milyen inget vettél magadra.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1930 Dátum: 2012. Január 13. - 12:28:02 »
... Mielőtt ilyeneket beírsz, előbb inkább nézd meg, milyen inget vettél magadra.
Úgy tűnt mintha rám húzták volna az inget. Bocsánat!
Szóval igen, lehet kérdezni nyugodtan.
Köszönöm, maradok továbbra is őszinte kérdező  :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1931 Dátum: 2012. Január 13. - 14:07:53 »
Helyes. :) ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1932 Dátum: 2012. Január 13. - 15:04:35 »
Azért én nem érzem ennyire durvának a dolgot. Lehet valaki fanja egy ma élő, létező dolognak is anélkül, hogy nagyon mélyre ásva vissza kéne mennie. Mennyi Pókember rajongó van, aki nem ismeri Gwent rendesen? Mert Mary Jane korából származnak, és nem jutottak hozzá régebbi számokhoz. A magyar olvasók többsége ilyen. Persze most már hozzá lehet jutni itt-ott, de nem mindig volt ez így.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1933 Dátum: 2012. Január 13. - 18:13:06 »
A fizikai korlátok idejében még elfogadtam volna ezt, mint mentséget, de az internet korában már nem.
Én úgy gondolom, hogy ha valami aktuálisnak rajongója vagyok, illik ismerni annak a valaminek a múltját is...mert csak úgy lehet megítélni teljes mértékben. Meg egyébként a miheztartás végett is szükségesnek tartom ezt.

Például: Időutazunk, JMD éra. XY kijelenti, hogy ő egy kibebaszott nagy Pókember rajongó, mert imádja JMD sztorijait. Viszont a Stan Lee érát nem ismeri, és tételezzük fel, hogy ha ismerné, valószínűleg nem tetszene neki. Akkor hogy lehet mégis ilyen kijelentést tenni? Felelőtlenül, mert ez így nem más, mint egyszerű felelőtlenség.  XY valójában nem Pókember rajongó, hanem a JMD féle Pókember sztorik rajongója. Persze ha eleve ezt jelentette volna ki, egy szavam sem lenne, ha nem tudja, ki az a Steve Ditko. De sajnos ez nem így szokott működni.

Ha én kijelentem azt, hogy nagy Pókember rajongó vagyok, akkor csak úgy tudom ezt hitelesen megtenni, ha ismerem mindazt, amit addig Pókember jelentett. A Lee érától a JMD éráig, hogy a példánál maradjak. És természetesen azon túl, hogy jól ismerem őt, az említett korszakok többségét azért erősen szeretnem kell, hogy a fenti kijelentést meg tudjam tenni.

Viszont ha ismerem Pókember sztorijait, de csak a JMD féle történeteket kedvelem igazán, akkor aligha mondom magamról azt, hogy Pókember rajongó vagyok. Közben a példában XY pont ezt tette meg, pedig ő nem  Pókember rajongó valójában.

Idézet
Mennyi Pókember rajongó van, aki nem ismeri Gwent rendesen? Mert Mary Jane korából származnak, és nem jutottak hozzá régebbi számokhoz. A magyar olvasók többsége ilyen.
Szerintem aki azt a korszakot nem ismeri igazán, nem mondhatja ki magáról, hogy fan. Ennyi. Ez sznobságnak tűnhet, de szerintem pusztán logikai megfontolás: Ha ismerné, már lehet nem is tartaná akkora fannak magát.

« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 13. - 18:15:09 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1934 Dátum: 2012. Január 13. - 18:23:19 »
Amúgy most miről is folyik ez a vita? Senki sem állított semmit,  csak feltételezzük, hogy valaki azt mondta magáról, hogy...

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1935 Dátum: 2012. Január 13. - 18:53:41 »
Igazából vicces módon abból indult, hogy én elcsodálkoztam a tényen, mely szerint az első Fáklya már annyira régi karakternek számít egy amúgy ma is létező és képregényes körökben eléggé ismert univerzumban, hogy a róla szóló történetek már szó szerint történelemnek minősíthetőek - vagyis van olyan korosztály, aminél feltételezhetjük, hogy már a nevét se nagyon ismeri.
Vagy rövidebben: megdöbbentő, hogy bizonyos szempontból mennyire régi már a Marvel-univerzum, hiába van még alig 75 éves, ami "valódi" történelmi léptékkel még szinte szomszédos kor.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1936 Dátum: 2012. Január 13. - 19:20:18 »
Azért én nem érzem ennyire durvának a dolgot. Lehet valaki fanja egy ma élő, létező dolognak is anélkül, hogy nagyon mélyre ásva vissza kéne mennie.
Teljesen egyetértek ezzel. Biztos van a fiatalok között is pl sok olyan Star Trek rajongó, akik csak az újgenerációs filmsorozatokat ismerik belőle, a régi Shatneres tv-sorozatot viszont meg se nézik, mert szénné röhögnék magukat a gagyi díszletek meg a pizsamaparty feeling miatt (bocsi, Ben), még akkor is, ha az történelmi jelentőségű volt.

Szerintem amúgyis hülyeség versenyezni azon, hogy ki a nagyobb fan... Képregényrajongónak és főleg Pókember-rajongónak tartom magam, egy laikushoz képest nyilván sokkal többet is tudok a témáról. De biztos, hogy Ben, Kaine vagy Tgaby százszor annyi képregényt elolvasott már, mint én, nem is tartom akkora fannak magam mint ők, de attól még szerethetjük ugyanúgy a kedvenc karaktereinket, nem? Nem biztos, hogy nekem lesz vagy lenne annyi időm/pénzem/energiám hogy elolvassak többezer képregényt, csak azért, hogy a nyomukba érjek, de nem is hiszem, hogy versenyezni kéne velük. Ettől még mindannyian rajongók vagyunk, ugyanúgy szeretjük a karaktereket, ez egy közös érdeklődési kör, ennyi. Nyilván elismerem és tisztelem, hogy ők sokkal többet tudnak a témában mint én, de ettől még nem hiszem, hogy hülyegyereknek kéne éreznem magam.
Nyilván, ha valaki elolvas 10 képregényt, és egyből a világ legnagyobb rajongjának tartja magát, az elég viccesen hat, de max jót mosolygok az ilyeneken és kész, nem akadok fenn rajta. De gondolom ez azért elég ritka, és szélsőséges eset.
Ez egy közös hobbi, nem hiszem, hogy versenyezni kéne ebben. Annyi képregényt olvasok el, amennyi jól esik, és azokat olvasom el, amik érdekelnek. Nem fogok többezer képregényt elolvasni csak azért, hogy másoknak bizonygathassam hogy én rajongó vagyok. :)

Idézetet írta: talgaby
Vagy rövidebben: megdöbbentő, hogy bizonyos szempontból mennyire régi már a Marvel-univerzum, hiába van még alig 75 éves, ami "valódi" történelmi léptékkel még szinte szomszédos kor.
Pedig 75 év emberi léptékkel mérve bizony nagyon soknak számít, szerintem ez nem olyan meglepő. :) Ebben inkább az a meglepő, hogy jópár karakter, akár DC-s akár Marveles, pl Superman, Batman, vagy Pókember ennyi évet túléltek és máig is töretlen a népszerűségük (nyilván voltak hullámvölgyek de most nem ez a lényeg), ez is mutatja, hogy milyen remek és maradandó karaktereket sikerült akkoriban megalkotniuk a készítőknek.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1937 Dátum: 2012. Január 13. - 20:19:49 »
Idézet
Amúgy most miről is folyik ez a vita? Senki sem állított semmit,  csak feltételezzük, hogy valaki azt mondta magáról, hogy...
És senki nem mondta, hogy itt a fórumon állított volna valaki valamit. :D Vonatkoztass már el!

Idézet
Szerintem amúgyis hülyeség versenyezni azon, hogy ki a nagyobb fan... Képregényrajongónak és főleg Pókember-rajongónak tartom magam, egy laikushoz képest nyilván sokkal többet is tudok a témáról. De biztos, hogy Ben, Kaine vagy Tgaby százszor annyi képregényt elolvasott már, mint én, nem is tartom akkora fannak magam mint ők, de attól még szerethetjük ugyanúgy a kedvenc karaktereinket, nem?
Persze, nem is erről van szó. És nem is a versenyzésről, annak valóban nincs semmi értelme. Teljesen korrekt úgy, hogy pl. te tisztában vagy a helyzeteddel, az ismereteid nagyságával, és az azokból levonható konklúziók létjogosultságával, vagy annak hiányával. Amiben máshogy látjuk a helyzetet, az szerintem a következő:
Idézet
Nyilván, ha valaki elolvas 10 képregényt, és egyből a világ legnagyobb rajongjának tartja magát, az elég viccesen hat, de max jót mosolygok az ilyeneken és kész, nem akadok fenn rajta. De gondolom ez azért elég ritka, és szélsőséges eset.
Ez tapasztalataim szerint fordítva van. És most általánosságban beszélek, nem a képregényes szubkultúráról.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1938 Dátum: 2012. Január 13. - 20:50:32 »
Megértem Pepo, amit mondani akarsz, és valahol igazat is adok. Ha nagy fan vagyok, érdekel minden, ami a rajongásomhoz köthető. Végül is, belőlem is így lett Pók-fan: a Kraven után elkezdtem begyűjteni minden Pókember történetet, mert szerettem volna még ilyet olvasni.
Ugyanakkor az a része nem helytálló szerintem, hogy ha ismernék a Gwen-korszakot és az nem tetszene nekik, akkor már nem is lennének igazi fanok. Zenés ellenpélda:  :)
Ott a (sok közül) Therion, vagy a Paradise Lost. Mindketten zúzós, hörgős metált játszottak, amíg egyszer nem történt velük valami - lehet, hogy divathóbort - és elkezdtek doom (hogy képregényes vonatkozása is legyen a példának  :hehe: ) metált játszani. A doom metál rajongói imádják a Theriont, hatalmas fanok kerekedhettek ki közülük, ám ha meghallgatják a kori lemezeiket, amiket hallgathatatlannak találnak, még nem lesznek kevésbé fanjai a (jelenlegi) együttesnek. Nem?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1939 Dátum: 2012. Január 13. - 21:48:54 »
Ugyanakkor tisztában vannak azzal, hogy egykor olyan stílusban nyomták, és nem lepődnek meg rajongóként azon, ha egy korai számukra valaki azt mondja, hogy ugyanaz az együttes.