Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 347210 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2020 Dátum: 2012. Május 06. - 00:17:04 »
370 millió! :nezze:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2021 Dátum: 2012. Május 06. - 13:09:42 »
Érdekes, számomra a Thor film leggyengébb pontja pont az asgárdi világ volt. Olyan alufólia érzetem volt tőle végig.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2022 Dátum: 2012. Május 07. - 11:15:55 »
Kérdés!

Mondanátok olyan rendezőket, színészeket, akikről köztudott, hogy tényleg bírják a képregényeket, és van dolgoztak is már belőle?

Nick Cage, Sam Raimi, Michael Gondry, Zack Snyder, Joss Whedon...

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2023 Dátum: 2012. Május 07. - 11:26:39 »
Kevin Smith, Ryan Reynolds, Frank Amiténírokcsakisiteniszínvonaltképviselhetmertazénszavamazabszolútigazság Miller. :)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2024 Dátum: 2012. Május 07. - 11:30:06 »
Érdekes, számomra a Thor film leggyengébb pontja pont az asgárdi világ volt. Olyan alufólia érzetem volt tőle végig.
Én is ezt gondoltam, amíg nem láttam a filmet, csak a romóképeket a jelmezekről. Ez szerintem koncepció, hogy ne tűnjön még anyagában sem földinek. Mint amit varázslattal kovácsoltak és nem kézzel, ettől pedig tökéletes a formája.
Ezzel ellentétben az Avengersben Lokinak már valódi fémes hatású a páncélja van, kis gödröcskékkel és enyhén piszkos patinás hatása van. Talán azért tervezték újra így, mert itt már földi "díszletek" közt jár és nagyon kitűnne, míg a Thorban ki sem mozdult Asgardból.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2025 Dátum: 2012. Május 07. - 12:15:28 »
Reynolds is?
Ok, hogy ő egyszemélyben Deadpool, Zöld Lámpás (és Flash is folyton szóba jött), de a Zöld Lámpásba írt előszava alapján nem tűnik egy nagy képregény-fogyasztónak.

Kevin Smith, hát persze, hogy is hagyhattam ki.

Még valaki?
A Vasember direktoráról pölö tud valaki valamit? Mert mintha ő is rémlene.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2026 Dátum: 2012. Május 07. - 12:28:23 »
Jon Favreau-t a Jóbarátokban nagyon bírtam.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2027 Dátum: 2012. Május 07. - 18:24:18 »
Ott volt a legjobb, abszolút kétségtelen.  ;D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2028 Dátum: 2012. Május 07. - 18:28:27 »
Igen, ott király volt, de nekem nagyon tetszett a Daredevilben is. :D Meg azért poén, hogy rendezőként a Vas 1-2-ben eljátszotta Happy-t is. :)

Tényleg, a Flash filmből lesz valami?
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2029 Dátum: 2012. Május 07. - 21:27:37 »
Egyszer biztosan, de jelenleg legjobb esetben is a forgatókönyvön ügyködik valaki, vagy akár több valaki is.
Értsd: nincsen a projektnek se főszereplője, se rendezője, maximum producere.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2030 Dátum: 2012. Május 17. - 13:22:46 »
A rendezői változatok általában gyengébbek a moziverziónál.
Kérdés: a Watchmennél is így van? Nem láttam még a rendezői változatot, de ha egy külföldi discontban belefutnék, akkor lehet megvenném.

Ja és már eléggé keverem a dolgokat, de mintha készült volna egy kalózos rajzfilm is a Watchmenben szereplő képregényből. Van olyan hivatalos verzió, hogy a rajzfilm bele van vágfa a filmbe?  :headscratch:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2031 Dátum: 2012. Május 17. - 14:23:39 »
Van. Ultimate.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2032 Dátum: 2012. Május 18. - 13:51:37 »
És az jó?

Más: MIB
Ki mit gondol? A 2. részt eléggé lehúzták anno, hogy csak a látványra mentek és sok az öncélú CGI, de most újranézve szerintem nincs benne több szörny, mint az elsőben. Kb egy az egyben ismétli az első részt. Nem mondom, hogy jó, de az 5.7-es imdb-s értékelés talán túlzás. Kedden nézem a 3-at, és kíváncsi vagyok, ki mit gondol?

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2033 Dátum: 2012. Május 18. - 15:13:11 »
Az első részt szeretem, a második nem tetszett, a ez a mostani meg nem érdekel. Talán majd online megnézem.
Tejet kérek! Csokisat!

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2034 Dátum: 2012. Május 18. - 16:53:25 »
Az első rész hű volt a képregényhez, a másodikon sokat rontott, hogy 9/11 miatt a történet felét és a boss fightot is az utolsó pillanatban kellett átírni és leforgatni és ez nagyon érződik a befejezés hangulatán. A 3. rész meg totál nem érdekel, elmúlt a varázs, ha mondjuk a 2. rész után két évvel kijött volna talán érdekelt volna, de így nem. Inkább elolvasom újra a képregény sorozatot.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2035 Dátum: 2012. Május 18. - 17:01:35 »
Nekem is az első rész volt az Etalon. (sztem mindekinek), a második részen, ha nem is a vége (télleg így volt Ben? Wow, ezt nem tudtam...), én inkább azon éreztem a sztori hülyeségét, amikor megtudtam, hogy a 20 perces rajzfilmből vették ki a történetet...
A 3. engem érdekel, főleg mer időutazás is van benne, azzal engem mindig meg lehet fogni. :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2036 Dátum: 2012. Május 18. - 18:12:28 »
a második részen, ha nem is a vége (télleg így volt Ben? Wow, ezt nem tudtam...)

Emiatt nyúltak bele az első Pókember filmbe is. A Zöld Manó és Pókember végső harca a WTC tornyain játszódott volna. A legelső Pókember trailer, amit még a magyar mozik is vetítettek, erre is emlékeztet:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2037 Dátum: 2012. Május 18. - 18:27:03 »
Minden idők legjobb teaserének tartom ezt. Emlékszem, amikor adták a moziban, amíg a bankrablás ment, a szokásos alapzaj volt, mindenki dumált a moziban. Amikor elakadt a helikopter, kezdtek elcsendesedni, hogy mégse a szokásos bankrablásos sztori lesz, és amikor a hálóhinta elindult, vágni lehetett a csendet és a feszültséget is. Imádta mindenki.  :D :spidey:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2038 Dátum: 2012. Május 18. - 18:53:11 »
MIB: Az első részt imádtam, a második nagy csalódás volt, a harmadik nem érdekel különösebben, majd legfeljebb kikölcsönzős verzióban megnézem.

Minden idők legjobb teaserének tartom ezt.
Igen, ez a teaser nagyon jól sikerült, az biztos.

Vicces módon nekem még az Ang Lee-féle Hulk film legelső teasere tetszett nagyon, amikor Banner a tükör előtt átváltozik, de csak a szemét mutatják átváltozáskor, utána meg szinte kirobban a ház fala. :D Nagyon hangulatos volt.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2039 Dátum: 2012. Május 18. - 18:54:51 »
Az, kár hogy a film besült