Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 347215 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2080 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 16:17:16 »
Egyik este nemrég épp csapkodtam a csatornák között, s nézem, hogy épp megy a Man-thing film a Film+-on...
http://en.wikipedia.org/wiki/Man-Thing_(film)
A magyar címe: Valami van odalent (nyilván, ha nem látom a film címfeliratát, gőzöm nem lett volna, hogy ez egy Marveles-film)
http://www.port.hu/valami_van_odalent_man-thing/pls/fi/films.film_page?i_film_id=84268

Mivel elég későre járt az idő, nem néztem sokáig...jó film ez amúgy?

« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 15. - 16:21:10 írta D-TOX »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2081 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 19:31:27 »
Egyszer nézhető kategória. Man-Thing egyszer tűnik fel benne teljes alakban.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2082 Dátum: 2012. Augusztus 15. - 21:27:48 »
Szerintem nézhető, de nem nagy durranás. Ne számíts Alan Moore féle magaslatokra. :)
Tejet kérek! Csokisat!

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2083 Dátum: 2012. Augusztus 16. - 01:50:33 »
Értem, köszi!

Amúgy most olvastam, hogy Phyllis Thaxter 90 éves korában elhunyt.
Ő alakította az 1978-as, Christopher Reeve-féle, Superman filmben Martha Kentet.
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Jon_and_Martha_Kent_Superman_movie.jpg
Még belegondolni is nehéz, hogy már egy 34 éves fimről van szó, de szerintem egy időtálló alkotás.
Sajnos a szereplőgárdából, ahogy látom, már elég sokan eltávoztak....

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2084 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 23:11:02 »
Itt az első Zöld Manó maszk, ami után egy kemény műanyag sz*rt kaptunk.
https://www.stanwinstonschool.com/blog/spider-man-green-goblin-adi-makeup-test

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2085 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 23:41:25 »
Ez Vészmanónak jobb lenne. :)
Annak idején régen én feltettem egy képet arról, hogy milyen lett volna egy képen koncepcióban a Zöld Manó, na az félelmetes volt! :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2086 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 12:36:37 »
Ez a maszk jól néz ki, de a manósipka nagyon lerontja.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2087 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 12:47:12 »
Király ez a maszk, csak kicsit a fejébe kellett volna húznia, mert orbitális a homloka így.  :hehe:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2088 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 19:58:56 »
Ez a maszk jól néz ki, de a manósipka nagyon lerontja.
Az csak egy sz*r amit a színész fejére húztak. Itt csak a maszk van még "kész", minden más csak jelzés értékű.
Azért Dafoe mit tudott volna kihozni ebből? Kár, hogy ezt sose láthattuk.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2089 Dátum: 2012. Augusztus 22. - 21:20:57 »
Ez a maszk jól néz ki, de a manósipka nagyon lerontja.
Az csak egy sz*r amit a színész fejére húztak. Itt csak a maszk van még "kész", minden más csak jelzés értékű.
Azért Dafoe mit tudott volna kihozni ebből? Kár, hogy ezt sose láthattuk.
Azok a drótok a vállán és a mellén, a jelmezdizájnja, vagy az animatronikus maszk kábelei vajh? :headscratch:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2090 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 21:08:51 »
Szinte meglepően rövid idő kellett hozzá, de megnéztem végre a Marvel-féle Captain America filmet. Az a vicces, hogy lassan ott tartok, hogy a Vasember lesz a leggyengébb a felhozatalból, mert ez simán ott van élvezhetőségben a Thor mögött. Pedig színészként Evans a leggyengébb eddig a három főszereplő közül.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2091 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 22:57:05 »
Szinte meglepően rövid idő kellett hozzá, de megnéztem végre a Marvel-féle Captain America filmet. Az a vicces, hogy lassan ott tartok, hogy a Vasember lesz a leggyengébb a felhozatalból, mert ez simán ott van élvezhetőségben a Thor mögött. Pedig színészként Evans a leggyengébb eddig a három főszereplő közül.
Akkor a dobogó nálad úgy néz ki, hogy3Vasember, 2Amerika Kapitány, 1Thor? És mindhárom a béka feneke alatt?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2092 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 07:55:19 »
Nem, a modern Marvel-feldolgozások eddig nekem egy Thor - Kapi - Fenegyerek - Vas 2 - Pók 2 - Vas1 - X1 - X2 - Pók - X3 sorrendet alkotnak (harmadiktól lefelé kissé laza, de nagy átlagban a sorozatok közötti reláció marad), a többit meg nem láttam, szerintem nem is fogom, csak az Avengerst. Pengét meg még nem sorolom a modernek közé, legalábbis ahogy tapasztaltam, a nagy többség az X-Mentől számítja az új érát, nem a Blade-trilógiától. (Amúgy meg a Blade 2 lenne a második vagy a harmadik.)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2093 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 12:37:08 »
Érdekes, hogy neked  a Thor tetszik a legjobban. A legtöbben azt eléggé temetik és azt mondják, csak arra jó, hogy meg legyen Thornak is az eredetfilmje.
Nekem mondjuk tetszik, mert az egyik legjobb gonosz van benne, valódi motivációkkal, furfangos tervvel, sőt még igaza is van. Ő tényleg képes lett volna elpusztítani a Jégóriásokat, Thor tényleg veszélyes volt, nem akarta bántani az apját, ő a törvényes uralkodó. Hugo Weavinget is szívesen látnám még egyszer, de belőle hiányzott a motiváció. Gonosz náci, világuralom, pusztítás, slussz.
És a Thorban még ott van nagy személyiségfejlődés és a tékozlófiú hazatér történet ami nagyon jó.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2094 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 12:46:28 »
A Thor egy modern, kissé kommersz Shakespeare-dráma. Mondjuk a rendező mellett ez nem csoda. ;D Pont ez a jó benne. A Kapiban a gonosz pont tökéletes. Gonosz, mert az. Ami viszont kiemelkedővé teszi, az a dramaturgia. Mindig mindenből pontosan annyit ad, amennyi kell. Tudja, mikor mit kell tennie. Egyszerűen úgy van összerakva, ahogy azt egy Amerika Kapitányról szóló filmnek kell. Ilyen szintű összhangot szuperhősös film a saját alapanyagával talán csak Donner Supermanje ért el.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2095 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 12:52:57 »
És amitől én legjobban féltem, hogy hogy állja meg a helyét ma egy csillagos-sávos ruhás propaganda figura, annak a megoldása zseniális.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2096 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 12:53:58 »
Érdekes, hogy neked  a Thor tetszik a legjobban. Nekem mondjuk tetszik, mert az egyik legjobb gonosz van benne
És az a hangja, amikor a Földre érkezve üvöltve szétzúz mindent!  ;D
A Kapi film nekem vegyes érzéseket hozott. Szuperhős filmnek nem elég jó. Háborús filmnek nem elég jó. A kettő vegyítésének jó elegye volt, abból kihozott mindent, amit lehetett, de talán maga a vegyítés nem volt annyira szerencsés téma.
És amitől én legjobban féltem, hogy hogy állja meg a helyét ma egy csillagos-sávos ruhás propaganda figura, annak a megoldása zseniális.
Az tényleg 5+

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2097 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 13:35:23 »
Na, nem csak nálunk idegen szó a Rozsomák. :)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2098 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 14:37:55 »
Ezt már linkeltük, nem? ;D
Amúgy nem ártana elküldeni a stúdiónak. ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2099 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 15:35:10 »
Miről van itt szó? A farkas és a rozsomák állat közti különbséget magyarázza Jackman a riporternek?