Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 347205 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2120 Dátum: 2012. Október 24. - 22:04:24 »
Erre emlékeztek még? :D
Hogyne! Gyerekkoromban imádtam! ;D De még ma is jó filmnek tartom, megvan DVD-n. ;D Zúzó nagyon állat volt benne, meg persze a Tekik is. :D (A folytatásokat csak félig-meddig láttam, illetve azokat nem tartom olyan nagy számnak.)
Különben nem is értem, hogy legutóbb miért csak egy animációs rajzfilmet bírtak kihozni a témából? Még a régi film is tök jól működött a jelmezekkel, a mai CGI technológiával pedig kiváló élőszereplős mozifilmet lehetne kreálni.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2121 Dátum: 2012. Október 25. - 10:52:23 »
Hát, ha Michael Bay barátunk kezébe kerülnek ez korán sem biztos! Először, más bolygóról származó idegeneknek akarta behozni egy filmbe, de már most meg az X-dimenzióból érkező entitások lesznek! Nem tudom.
Fura dolog ez, kinek mi jön be, amikor Eastman-ék 1984-ben kitalálták a figurákat, elégé komorak, magánzók voltak, nem nagyon voltak külön jellemek, aztán a Mirage-nál lettek kis aranyos, mosolygó zöldikék, ekkor kaptak különböző színű kendőket, és vele személyiséget.
A nálunk futó képregény ezt követte, és a rajzfilm, film is inkább ezt vette alapul.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2122 Dátum: 2012. Október 25. - 14:19:37 »
Hát, ha Michael Bay barátunk kezébe kerülnek ez korán sem biztos! Először, más bolygóról származó idegeneknek akarta behozni egy filmbe, de már most meg az X-dimenzióból érkező entitások lesznek! Nem tudom.
Fura dolog ez, kinek mi jön be, amikor Eastman-ék 1984-ben kitalálták a figurákat, elégé komorak, magánzók voltak, nem nagyon voltak külön jellemek, aztán a Mirage-nál lettek kis aranyos, mosolygó zöldikék, ekkor kaptak különböző színű kendőket, és vele személyiséget.
A nálunk futó képregény ezt követte, és a rajzfilm, film is inkább ezt vette alapul.

Érdekes, én úgy tudtam ez csak a szuperhős képregények karikatúrájának indult, de túl nagy siker lett és akkor kezdett komolyodni.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2123 Dátum: 2012. Október 25. - 19:47:39 »
Fekete-fehér képregényként kezdte a Mirage Sudios-nál:





Jött utána az Archie változat:





Igazából ezzel a stílussal indult be a játék mizéria, polók, levonók, rajzfilmsorozat stb.
Manapság az IDW kiadónál vannak:





Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2124 Dátum: 2012. Október 26. - 18:07:00 »
Ezt nem tudtam. Valahol azt olvastam, hogy karikatúra. Amúgy én nagyon bírtam, majdnem az összes szám megvan.  ;D


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2125 Dátum: 2012. Október 26. - 20:29:01 »
Valószínűleg a wikin. Mondjuk kíváncsi lennék, hogy ez igaz-e, a kezdeti képregénysorozatban nem igazán láttam paródiára utaló jeleket. Eléggé... komor volt. Még azt se lehet mondani, hogy Millert kifigurázóan sötét, csak... sötét és zord.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2126 Dátum: 2012. Október 26. - 20:35:22 »
Tuti nem ott.  ;)
Nem olvasom, mert teljesen megbízhatatlannak tartok egy olyan oldalt, amit boldog boldogtalan szerkeszthet. Talán valamelyik képregényben, de lehet hogy DVD-s extrák közt.
A wiki nekem nem mérvadó. :hehe:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2127 Dátum: 2012. Október 26. - 21:09:29 »
Eloszlatok egy tévhitet: minden egyes belenyúlás (szerkesztés) megjelenik az adminok listáján, és megnézik, ellenőrzik, hogy amit beleírtak, az helytálló-e. Ha nincs alátámasztva forrásokkal, akkor törlik. Még akkor is, ha mondjuk egy íróról szól a cikk, és maga az író írta meg a szócikket. Kínosan ügyelnek rá, hogy hülyeség ne legyen a wikin.

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2128 Dátum: 2012. Október 26. - 21:25:51 »
Igen, oda van írva valahova, hogy már ellenőrzik a forrásokat.
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2129 Dátum: 2012. Október 26. - 21:31:08 »
Sötét és zord TMNT? Manapság számomra elképzelhetetlen ( beletartozom a vasárnapreggelitininindzsarajzfilm-nemzedékbe ). Érdekes lehet. TG tudnál erről mondani még pár szót?
Yah és Isten óvja a TMNT-t Bay-től.  :drying:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2130 Dátum: 2012. Október 26. - 21:42:42 »
Michael Bay akar/akart TMNT filmet rendezni? :o Felrobbanna a fél város a filmben, az tuti. :hehe:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2131 Dátum: 2012. Október 26. - 21:54:33 »
Szecska prime vagyok és vége az uralmadnak Zúzótron, a szülőbolygónnkat és a teknőcbotokat elpúsztíthattad de New Yorkot nem engedem ;D ;D
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2132 Dátum: 2012. Október 26. - 21:56:36 »
Na ebből is látszik, hogy nem olvasom. Nem tudom mit ellenőriznek az adminok ott. Az adminok vajon komoly tudással rendelkező emberkék, vagy csak a netet ismerő kocka 13 évesek? Mert ugye az sem mindegy. ;D


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2133 Dátum: 2012. Október 26. - 21:59:30 »
Bocsánat Kit de nem 13 évesek vagyunk, mi az adminok hanem 14-15 évesek :hehe: :hehe: ;D ;D
Általában akkor ellenőrizzük ha egyik ismerősünk sem online facen vagy nincs más dolgunk ;D ;D
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2134 Dátum: 2012. Október 26. - 22:05:08 »
Felnőttek mind. Nem kell, hogy tudással rendelkezzenek, elég, ha a hitelességet ellenőrzik.  ;)

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2135 Dátum: 2012. Október 26. - 22:11:29 »
Michael Bay akar/akart TMNT filmet rendezni? :o Felrobbanna a fél város a filmben, az tuti. :hehe:

Épp most nézem a Transformerst 1-3-ig, komoly filmek :D A csúcspont eddig, amikor a 2. részben az a kis távirányítós-autó robot megkufircolja Megan Fox lábát ;D De még vannak érdekes momentumok bőven.
Tejet kérek! Csokisat!

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2136 Dátum: 2012. Október 26. - 22:19:59 »
A csúcspont eddig, amikor a 2. részben az a kis távirányítós-autó robot megkufircolja Megan Fox lábát ;D
Erre a jelenetre nem is emlékszem. :lol: Mondjuk jól jellemzi a film színvonalát. :hehe:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2137 Dátum: 2012. Október 26. - 22:24:41 »
Az autósüldözős rész az autópályán, pedig a Szigetből lett átemelve. Csak megspékelték robotokkal. :hehe:
Baynek van egyáltalán jó filmje? :roll:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2138 Dátum: 2012. Október 26. - 22:32:33 »
Szerintem vannak jó filmjei ( pl.: Bad boys 1-2 ), csak néha nagyon elszáll az effektekkel, és a történetet meg elfelejti.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2139 Dátum: 2012. Október 26. - 22:37:29 »
Inkább voltak jó filmjei, de az utóbbi 10 évben mindig nagyon elszállt.