Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 347206 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2160 Dátum: 2012. November 03. - 13:23:28 »
Ezt megnézném élőben:



:)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2161 Dátum: 2012. December 13. - 09:54:48 »
Deadpool design, egyik szarabb mint a másik

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2162 Dátum: 2012. December 13. - 10:16:53 »
Valamelyik nagyon el van túlozva.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2163 Dátum: 2012. December 14. - 11:12:58 »
Talán a 0:34 es, még az hasonlít a legjobban az Ultimate világban lévő Deadpoolra.
Amúgy szörnyű karakter volt a filmben, bár elfogadhatóbb ellenfél lett volna a végén, ha nem erőszakolják bele h ő deadpool...

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2164 Dátum: 2012. December 18. - 15:41:12 »
Megnéztem az X-Men 1-3-at, és szó van róla a regisztrációs törvényről. Ez ugyanaz, ami miatt később kitör a Polgárháború? Utánuk jön időrendi sorrendben az a szuperhős csapat, akik magukra robbantják a fél kerületet?
SD. EJC.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2165 Dátum: 2012. December 18. - 16:52:05 »
Nem, az csak sima mutáns regisztrációs törvény. A PH-ban másmilyen van - ott mindenkire vonatkozik.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2166 Dátum: 2012. December 19. - 06:43:44 »
Hogy-hogy másmilyen? A filmben is mindenkire vonatkozna, nem?
SD. EJC.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2167 Dátum: 2012. December 19. - 09:27:13 »
Nem, ott csak a mutánsokra.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2168 Dátum: 2012. December 19. - 10:50:39 »
Egyszerűsítés végett, mert tudom, hogy tényleg nem jön át az analógia:

Mutáns regisztrációs törvény (film, képregény, rajzfilm, akármi: mindegyikben ugyanaz) = faji összeírás; ergo = náci zsidótörvények a harmincas évekből
Polgárháborós szuperhumán regisztrációs törvény = kussaztteszedamitazállmmondvagyegyéletrelesittelünk = McCarthy-éra és/vagy Bush II Patriot Act-je (bár ez utóbbiban ott van a "súgd be a szomszédodat még ma" kedves bolsevik utánérzése is)

Nyugi, [hosszú cenzúra] tanítják a XX. századot (nem csak itt, mindenhol) történelemből, ezért kell sajna ezeket az amúgy igen szembeötlő analógiákat magyarázni sokszor.

Az X2-film az első rész legelején felbukkant erős Holokauszt-sémát vitte tovább, gyakorlatilag egy látványos robbantásokkal telerakott II. világháborús film próbált lenni az akkori európai faji kérdések feszegetésével. (Iskola lerohanása egy az egyben egy SS-tisztogatásra hajazott.) Meg egy rakás belezsúfolt akciójelenettel és egy kötelező pucér Rebecca Romijnnal, mert hát valami kell a nagyközönségnek is, ugye. :D
(Mondjuk fura is, hogy eltelt évtizedben a fotelnácik nem szedték még szét és kiáltották ki cionista propagandának, mint a nem is annak szánt 300-at, ami meg egy akkora benyalás a republikánus/konzervatív autokrata modellnek, hogy a nyelőcsövön jön ki a vége. :))
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 19. - 10:53:39 írta talgaby »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2169 Dátum: 2012. December 19. - 11:15:51 »
Azért örülök, hogy a második rész távol maradt egy háborús filmtől. ;D Az analógia persze egyből átjött nekem is, de mégse volt nácis utánérzésem a film alatt, aminek örültem, mert a nácis II. vh-s témákat nem szeretem.

Bár azért vannak markáns különbségek is az analógia ellenére. A zsidókkal ellentétben a mutánsoktól az erejük miatt félnek az emberek (főleg, hogy a rosszindulatú mutánsok alapot is adnak erre), nem szimplán politikai ideológiák mozgatják a kormányt. Ha belegondolunk, az azért valóban felvethet nemzetbiztonsági aggályokat, ha egy embernek akkora szuperereje van, hogy egész városokat dönthet romba. Persze, lehet, hogy elméletben ő a jófiú, de mi van, ha egyszer baromira bepöccen, vagy megkattan? A filmben a szenátusi vitában is azt hozzák fel legnyomósabb érvként, hogy az erejük miatt veszélyesek lehetnek a mutánsok az emberekre. Ha minden mutánsnak csak az lenne a szuperképessége, hogy szappanbuborékokat tud eregetni a fenekéből, akkor a kormány (a hitleri Németország náci nézeteivel ellentétben) nagy ívben tenne rájuk.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2170 Dátum: 2012. December 19. - 13:25:10 »
A zsidókkal ellentétben a mutánsoktól az erejük miatt félnek az emberek
Szerintem ez a különbség igazából csak kihangsúlyozta és polárisabbá tette a témát, ezáltal érdekesebb is lett. :) Nekem tökre tetszik, hogy ezáltal elhozta ezt a filozófiai kérdést egy új célcsoportnak. Sokkal többen elgondolkodnak ennek a hatására, mint egy holokausztos filmen. (Persze az egész holokauszt az egyik legelborzasztóbb dolog a történelemben, és az embereknek tudniuk kell, hogy az; de már olyan szinten ezerszer lerágott csont, hogy senkit nem érdekel, ergo pont hogy nem jut el vele az üzenet.)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2171 Dátum: 2012. December 19. - 13:35:39 »
Rebecca a 3.-ban volt meztelen. (Csak hogy kiragadjam a lényeget).  ;D

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2172 Dátum: 2012. December 20. - 00:33:58 »
A zsidókkal ellentétben a mutánsoktól az erejük miatt félnek az emberek

Nézőpont kérdése. Azért elég sok zsidó van/volt hatalmi pozícióban, bír vagy bírt befolyással. Akadtak olyanok, akiket inkább ez zavart, nem kimondottan az ideológiájuk. Persze egyikük se lőtt energiasugarat a szeméből, vagy legalábbis jól titkolta, de egyéb okok miatt ugyanúgy kiválthatták az irigység vagy a félelem érzését, ami már működik, mint az X-Mennel való analógia. Nem csak a különleges képességek számítanak erőnek. Sőt, a valódi világban a pénznek, a tudásnak és a megfelelő kapcsolatoknak nagyobb hatalma van.

De inkább ne menjünk bele ebbe a témába, hanem járjuk körül kaine lényegretörő meglátását. ;D (Bár szerintem Rebecca karaktere lényegében meztelen volt már az első filmben is.)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2173 Dátum: 2012. December 20. - 01:10:18 »
Nem csak a különleges képességek számítanak erőnek. Sőt, a valódi világban a pénznek, a tudásnak és a megfelelő kapcsolatoknak nagyobb hatalma van.

Jó meglátás.

Idézet
De inkább ne menjünk bele ebbe a témába, hanem járjuk körül kaine lényegretörő meglátását. ;D (Bár szerintem Rebecca karaktere lényegében meztelen volt már az első filmben is.)
Hát jó, bár engem jobban lekötött Rozsomák... ;D

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2174 Dátum: 2012. December 20. - 17:08:47 »
A zsidókkal ellentétben a mutánsoktól az erejük miatt félnek az emberek (főleg, hogy a rosszindulatú mutánsok alapot is adnak erre), nem szimplán politikai ideológiák mozgatják a kormányt.

A zsidók ereje a pénzben van. Ahogy már előttem ketten is leírták. Amúgy az nem tűnt fel senkinek, hogy az X-men főgonosza pont zsidó???  :hehe:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2175 Dátum: 2012. December 20. - 17:50:38 »
De. Pont a gyerekkora az oka a motivációjának.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2176 Dátum: 2012. December 20. - 22:38:43 »
Amúgy az nem tűnt fel senkinek, hogy az X-men főgonosza pont zsidó???  :hehe:
A színész pedig meleg. Get over it. ;)

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2177 Dátum: 2012. December 20. - 22:45:10 »
Egyszerűsítés végett, mert tudom, hogy tényleg nem jön át az analógia:

Mutáns regisztrációs törvény (film, képregény, rajzfilm, akármi: mindegyikben ugyanaz) = faji összeírás; ergo = náci zsidótörvények a harmincas évekből
Polgárháborós szuperhumán regisztrációs törvény = kussaztteszedamitazállmmondvagyegyéletrelesittelünk = McCarthy-éra és/vagy Bush II Patriot Act-je (bár ez utóbbiban ott van a "súgd be a szomszédodat még ma" kedves bolsevik utánérzése is)

Nyugi, [hosszú cenzúra] tanítják a XX. századot (nem csak itt, mindenhol) történelemből, ezért kell sajna ezeket az amúgy igen szembeötlő analógiákat magyarázni sokszor.

Az X2-film az első rész legelején felbukkant erős Holokauszt-sémát vitte tovább, gyakorlatilag egy látványos robbantásokkal telerakott II. világháborús film próbált lenni az akkori európai faji kérdések feszegetésével. (Iskola lerohanása egy az egyben egy SS-tisztogatásra hajazott.) Meg egy rakás belezsúfolt akciójelenettel és egy kötelező pucér Rebecca Romijnnal, mert hát valami kell a nagyközönségnek is, ugye. :D
(Mondjuk fura is, hogy eltelt évtizedben a fotelnácik nem szedték még szét és kiáltották ki cionista propagandának, mint a nem is annak szánt 300-at, ami meg egy akkora benyalás a republikánus/konzervatív autokrata modellnek, hogy a nyelőcsövön jön ki a vége. :))

Így már értem, és persze azt is, hogy a 3. részben volt meztelen. Na meg, hogy Magneto egy meleg zsidó. :lol:
SD. EJC.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2178 Dátum: 2012. December 21. - 17:42:18 »
Amúgy az nem tűnt fel senkinek, hogy az X-men főgonosza pont zsidó???  :hehe:
A színész pedig meleg. Get over it. ;)

Mi ez a homofóbia? Az egyik legjobb filmje a James Whale ( Ő rendezte a Frankenstein-t. ) életéről szóló Érzelmek tengerében.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2179 Dátum: 2012. December 21. - 17:46:44 »
Sorry, abból indultam ki, hogy ezt minden beszélgetésben megjegyzi valaki, mintha ez rossz hatással lenne a művészetére. :) Túl korán ítéltem, bocsánat. :-[