Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 347205 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2200 Dátum: 2012. December 23. - 19:07:25 »
Szerintem is, ezeket a bakikat már nem lehet kijavítani.
Szerintem minden erre tett kísérlet csak még több kavarást eredményez.

A színészegyezés akkor nem lehet reboot kapcsán rögtön eszembe jut pár sorozat. Rémálom az elm utcában, volt spin off filmje, amiben Freddyt ugyanaz játszotta, a Hellraiser 6. filmje szintén független a többitől, de Pinhead maradt a régi. Legutóbb a Star Trekben is feltűnt a régi spock, pedig az masszívan reboot.

Az időutazással max azt mondhatják ki, hogy ez a világ nem az a világ, de helyre rakni ne akarjanak semmit.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2201 Dátum: 2012. December 23. - 19:13:52 »
Az időutazással max azt mondhatják ki, hogy ez a világ nem az a világ, de helyre rakni ne akarjanak semmit.

Én is erre a megoldásra gondoltam, az alternatív jövők keletkezésével. ;) Majd meglátjuk mit hoznak ki belőle. Mindenesetre én rettentően várom. :)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2202 Dátum: 2012. December 23. - 21:38:22 »
Szerintem is, ezeket a bakikat már nem lehet kijavítani.
Szerintem minden erre tett kísérlet csak még több kavarást eredményez.

A színészegyezés akkor nem lehet reboot kapcsán rögtön eszembe jut pár sorozat. Rémálom az elm utcában, volt spin off filmje, amiben Freddyt ugyanaz játszotta, a Hellraiser 6. filmje szintén független a többitől, de Pinhead maradt a régi. Legutóbb a Star Trekben is feltűnt a régi spock, pedig az masszívan reboot.

Az időutazással max azt mondhatják ki, hogy ez a világ nem az a világ, de helyre rakni ne akarjanak semmit.

Pontosan, így van. Bár a Freddy-s spin off nem állja meg a helyét, mert a Rozsomák spin offban is HJ játszott. Szerintem amúgy RE játszotta volna a rebootban is Freddy-t, csak ugye megöregedett... Pinhead pedig a 8. részig DB volt, de a 4. után már nem igazán nevezhető Hellraiser filmnek a sorozat. Nem tudom azt ki találta ki, hogy a rebootban nem lehet ugyanaz a színész, de mindenki ezzel jön. Vannak olyan európai filmek aminek az amerikai remakejében ugyanaz a főszereplő, akkor ezen az alapon az sem lehetne, mert teljesen más a film.( Nem olyan remake-re gondolok, ami amerikaiból amerikai, hanem ami egyértelműen nyúlás az európai rendezőktől. Bár olyan is van, hogy az európai rendező amerikai remaket csinált a saját filmjéből. ) Úgyhogy nem értem ezt a szabályt ki találta ki.  :lol: A Batman 3. részében Kétarcot is más színész játszotta mint az elsőben. Óriási pénzt is kapott hogy lemondjon róla, mert aláírt szerződése volt.

Ha pedig a Sentineleket is belekeverik a FC 2. részébe, még nagyobb lesz a katyvasz, mert azok ugyan részt vettek a 3. részben, de csak egy szimulációban... :stupid:
Csak úgy tudnák összehozni, hogy nem a 616-os ( vagy ulti vagy akármelyik másik ) univerzumban fog játszódni, hanem másikban, de ezt meg tuti nem lépik meg, mert akkor lenne csak igazán követhetetlen a laikus nézőnek, ha belevonnák az időutazás és újabb dimenziók lehetőségét. :hehe:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2203 Dátum: 2012. December 23. - 21:41:31 »
Az időutazással max azt mondhatják ki, hogy ez a világ nem az a világ, de helyre rakni ne akarjanak semmit.

Én is erre a megoldásra gondoltam, az alternatív jövők keletkezésével. ;) Majd meglátjuk mit hoznak ki belőle. Mindenesetre én rettentően várom. :)

De akkor miért az alternatív jövő bemutatásával kezdték? Szerintem ez teljesen képzavar. A film úgy kezdődik, egy nem túl távoli jövőben, nem úgy hogy egy " lehetséges " jövőben.  :drying:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2204 Dátum: 2012. December 23. - 22:08:59 »
Nem kötözködni akarok (illetve nem nagyon ;)), de nem veszitek kicsit túl komolyan az összefüggéseket? Nem egyszerűbb az, ha különálló filmekként gondoltok az X1-3-ra és a FC-ra, ami ugyanazt az alapot dolgozza fel? :) Azzal, hogy szétszeditek a kontinuitást két olyan filmsorozat között, ami nem egyenes folytatása egymásnak, nem a saját szórakozásotokat rontjátok el? ;)
Én teljes lelki békével várom a DOFP-et, és nem akarom, hogy megváltsa a világot és "helyretegye" azokat a dolgokat, amik ellentétesek a két filmsorozat univerzumai között. Miért ne létezhetne mindkettő? :) Mert Jackman mindkettőben játszott? Stan Lee is cameozott szinte minden Marvel filmben, mégsem szükségszerű, hogy megkérdezzük, mit keres Jean Grey szomszédja Reed Richards esküvőjén. ;)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2205 Dátum: 2012. December 23. - 22:13:13 »
Itt meg volt pár, Logan (Hugh), Rebecca, a ház, Mystic kinézete és egyetlen egy ismert mutkó se tűnt fel, ami jobban bekavart volna a régebbi filmek időrendjébe.

Csak Emma, Storm, Beast.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2206 Dátum: 2012. December 23. - 22:36:20 »
Nem kötözködni akarok (illetve nem nagyon ;)), de nem veszitek kicsit túl komolyan az összefüggéseket? Nem egyszerűbb az, ha különálló filmekként gondoltok az X1-3-ra és a FC-ra, ami ugyanazt az alapot dolgozza fel? :) Azzal, hogy szétszeditek a kontinuitást két olyan filmsorozat között, ami nem egyenes folytatása egymásnak, nem a saját szórakozásotokat rontjátok el? ;)
Én teljes lelki békével várom a DOFP-et, és nem akarom, hogy megváltsa a világot és "helyretegye" azokat a dolgokat, amik ellentétesek a két filmsorozat univerzumai között. Miért ne létezhetne mindkettő? :) Mert Jackman mindkettőben játszott? Stan Lee is cameozott szinte minden Marvel filmben, mégsem szükségszerű, hogy megkérdezzük, mit keres Jean Grey szomszédja Reed Richards esküvőjén. ;)
Engem inkább csak az b@$z fel, hogy ebben az "egyszerű" univerzumba (ami elvben még csak 3-4 részes lenne és nem 600 comics jelent meg belőle), se tudtak egy normális kontinuitást felállítani... és ilyen bakikat elkövetni, és nem csak mi nekünk tűnnek ezek fel, hanem a sima mozinézőnek is, és ezekkel a hülyeségekkel nyírják ki a sorozatot... (és akkár pártolhatnak el tőle a nézők, ha folytatják ezt a katyvaszt, lásd pölö Terminátor.)


Ezt az Emma Beast hülyeséget is átrágtuk már párszor... Beastet csak easter eggnek rakták bele, semmi céljuk nem volt vele, csak a fanoknak kikacsintás Singer is elmondta ezt. Emma meg... nagy cucc, mint pár hete átbeszéltük, egyszerre se volt kimondva, hogy az Frost, az meg hogy gyémánt alakja van... nagy kaland, hány mutkó rohangál ugyanolyan, vagy hasonló képességgel? sok, pölö ott van Rozs és Kardfog, szinte ugyanaz a képesség, és még külsőre is majdnem egyformák.
Stormmal, meg mivan? :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2207 Dátum: 2012. December 23. - 22:43:23 »
Vihar eddig majdnem mindegyik filmben szerepelt. A trilógiában ugye HB alakította, a FC-ban, amikor a prof a Cerebrot használja lehet látni egy fehér hajú kiscsajt ( szerintem ez is csak egy sima easter egg, mint Bestia az X2-ben ). Valamint a Rozsi film egy kivágott jelenetében is volt egy fehérhajú néger kiscsaj az afrikai faluban. Tehát szerintem itt nincs egyértelmű ellenmondás. ( a fent említett 3 karakter közül ha nagyon akarom, akkor egyedül Emma az, aki kifogásolható lehetne , szerintem.)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2208 Dátum: 2012. December 23. - 22:46:11 »
Ja, hát akkor Rozsomákot és Rejtélyt is rakhatták easter eggként bele. Erre miért nem gondolt senki? Hiszen a szerepük is nyúlfarknyi. Mármint RRS és HJ cameoja.  :lol:
Stormmal az van, hogy idősebbnek kéne lennie a régi sorozatban, mivel a FC-ban is szerepelt kislányként. Bár akkor lehet, hogy ő is csak egy hasonló " mutkó " volt, ezt nem tudom.

Azért Rozsomák és Kardfogú messziről sem hasonlítanak külsőre. Elég ha a testmagasságot megnézzük....
De erre meg azt mondom, hogy a FC-ban sem volt kimondva, hogy ő Rozsomák és lehet hogy egy hasonló figura volt. :D
Utólag azt magyaráznak bele a filmkészítők amit akarnak.
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 23. - 22:53:50 írta Kit Walker »


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2209 Dátum: 2012. December 24. - 02:18:41 »
Engem inkább csak az b@$z fel, hogy ebben az "egyszerű" univerzumba (ami elvben még csak 3-4 részes lenne és nem 600 comics jelent meg belőle), se tudtak egy normális kontinuitást felállítani...
Én mindig arra gondolok, hogy nem ugyanaz az ember (vagy írócsapat) írta, így nekem kapásból más világban léteznek. Én sem szeretném, ha valaki belenyúlna a történetembe és nekem meg úgy kéne folytatnom, hogy hihető legyen az is, amit ő szúrt el. ;D

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2210 Dátum: 2012. December 24. - 08:03:52 »
Remélem, Azazel és Mystic csinálnak egy kis Nightcrawlert a DoFP-ban. Na az lenne csak kavarás az átlag nézőnek is :D

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2211 Dátum: 2012. December 24. - 08:18:58 »
Hát ez sztem nagyon várható. :D

Log meg Victor pedig hasonlított egymásra a Wolvie filmben, ott még Victor nem volt annyira állatias, pofa szakáll is olyan volt és magasságuk se volt annyira eltérő.
Az meg hogy benne voltak az FC-ben... azok egyértelmű kikacsintások voltak, nem ilyen easter eggek, mint mondjuk Beast, akiról csak a rajongók tudtak.
Vihar meg simán belefért, Berry 40 év körüli, nem? És mivel a wolvieból kivágták, így az Fc-s illik bele a képbe.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2212 Dátum: 2012. December 24. - 09:03:16 »
Hát ez sztem nagyon várható. :D

Log meg Victor pedig hasonlított egymásra a Wolvie filmben, ott még Victor nem volt annyira állatias, pofa szakáll is olyan volt és magasságuk se volt annyira eltérő.
Az meg hogy benne voltak az FC-ben... azok egyértelmű kikacsintások voltak, nem ilyen easter eggek, mint mondjuk Beast, akiról csak a rajongók tudtak.
Vihar meg simán belefért, Berry 40 év körüli, nem? És mivel a wolvieból kivágták, így az Fc-s illik bele a képbe.

De az X-men 1.-ben nem hasonlítottak egymásra... Kicsit sem.  :lol:
Meg el kéne dönteni, hogy a spin off-ot most bevesszük-e a sorozatba, vagy nem. Mert ez a néha igen, néha nem elég vicces.  :drying:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2213 Dátum: 2012. December 24. - 10:56:44 »
Mint mondtam, ott még nem volt állatias annyira. Én úgy tippelem, hogy tovább mutálódott, vagy az X fegyver művelt vele vmit, ami miatt ilyen lett. Ezt valszeg a Rozsó kettőből derült volna ki, ha nem lett volna ennyire gáz az első, és inkább nem vonatkoztatnak el tőle annyira a most következő filmben.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2214 Dátum: 2012. December 27. - 10:44:01 »
Nem a Rozsomák film nem reboot.  ( UN. Spin off )Baromi nagy bukta volt, és most rebootolják, de ugyanúgy Jackman lesz a főszereplő, 1: mert nála nem találtak jobbat, 2: valószínű köti a szerződés a filmkészítőket. Ebből az okból kifolyólag lehet az is hogy játszottak a First classben is. Ha ugyanis a színész aláír egy teszem azt 6 filmre szóló szerződést egy karakterre, akkor bele kell tenni a filmbe. De az is elképzelhető, hogy a rendező csak brahiból rakta bele a filmbe. Hidd el, a First class reboot, sehol nem fog csatlakozni az előző 3 filmhez.
Mitől volt bukta? Én nem látom se gáznak, se gagyinak, hogy ne érje meg a pénzt, hogy elmenjek és megnézzem moziba, pl.

vagyis egy időrendbe/univerzumba állítható az Origins:Wolverine,x1,2,3. A First Class külön van, mert reboot, és a folytatásnak (Days of future past) sem lesz köze a régi szériához. amúgy egy laikus nézőnek nem is szúr szemet az a pár különbség, ami nem stimmel folytonosságban.
A The Wolverine, meg úgy folytatja az Origins:W -t, mint a Hihetetlen Hulk a Hulkot, vagy a Punisher:War Zone a Punishert, laza szálakkal, akár folytatás is lehetne, de inkább reboot?

Oksa, azt írtad, hogy a First Class reboot, az mit rebootol?
SD. EJC.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2215 Dátum: 2012. December 27. - 11:17:10 »
Nem reboot, az olyan csúnya szó, inkább más megvilágításba helyezi az X-Men filmekben történteket, hiszen pl amíg az X első részében azt mondták, hogy Xavier és Magneto együtt építette a Cerebrót, a Firstben egyértelműen kiderül, hogy McCoy csinálta. Ésatöbbi.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2216 Dátum: 2012. December 27. - 12:00:26 »
Jaj, ebbe is bele lehet kötni.
Lehet azt a Cerebro részt építették együtt, ami a házban van. Amúgy is, ebben lehet is valami, mert a második részben Magneto milyen szépen átrendezte a lapokat, tuti tudta mit és hogyan kell rendezni.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2217 Dátum: 2012. December 27. - 18:39:12 »
Na, ez az. Belekötni mindenbe lehet.  :roll:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2218 Dátum: 2012. December 28. - 10:35:51 »
Nem reboot, az olyan csúnya szó, inkább más megvilágításba helyezi az X-Men filmekben történteket, hiszen pl amíg az X első részében azt mondták, hogy Xavier és Magneto együtt építette a Cerebrót, a Firstben egyértelműen kiderül, hogy McCoy csinálta. Ésatöbbi.

Ja, igen ez igaz. Ezt spec észre sem vettem.
SD. EJC.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2219 Dátum: 2013. Január 07. - 21:15:10 »
Hm, a Richard Donner féle Sup2-őt láttátok már? A minap fent volt egy kölcsönző oldalon, gondoltam egye fene leszedem és megnézem. Hát most átpörgettem (ja, mer 10-15 perccel később tudatosult bennem, hogy én ezt rohadt régen láttam, és valszeg úgyse tűnnének fel a más verzió jelenetei, így kicsit pörgettem :roll:), de amúgy tényleg nem sok jelenet lett más (már ami feltűnt ;D), szinte csak Clark leleplezése, ami azért elég merészre sikerült, Lois fojga magát, kockáztat és rálő Clarkra... :-\ azért szerény véleményem szerint a végső változatos verzió sokkal jobb volt, ott még Clark reakciója is nagyon tetszett, hogy egy olyan blama miatt bukik le... Azután ha jól láttam Clark átváltozása változott, itt mintha a felvezetés Jor-ellel az sokkal hosszabb lett volna, a visszaváltozásra szintén nem emlékszem, szval most azt meg nem mondom, hogy az mennyire változott, de az is gyanús volt még... Ami még tuti változott az a végsőharc, ugye a mozisban volt még egy harc a Magány erődjében, azt innen hiányoltam is eléggé :D
 na és a vége... hát annak totál örülök, hogy nem ez lett... ismét visszaforgatja a földet...:S ezt az ismétlést, örülök, hogy a stúdió ebbe nem ment bele (már ha egyáltalán ők torpedózták meg ezt a verziót... :headscratch:), bár így értelmet nyert a vége, hogy ilyen "hidegvérrel" kinyírta Zodékat és nem zavartatta magát miattuk... bár így meg a lezárása érdekes, itt is belekerült az ominózus bosszú kamionos verés... de mondjuk így ennek értelmét nem láttam, ha visszaforgatott mindent... :headscratch:
Szóóóval, érdekes, itt-ott érdekesebb, de két jelenettel totál nem értettem egyet... annál örültem, hogy a mozis lett a végső.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL