Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 347206 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2280 Dátum: 2013. április 08. - 19:47:44 »
Hát nem tudom. Én láttam néhány sorit abból az időből, és egy csomó volt hasonló. Az említett Zöld Lódarázzsal még közös sztorijuk is volt, márpedig az sem paródiának készült.
Különben meg kinek jutna eszébe vicces sorozatot készíteni pont a Batmanből? Nem hinném, hogy a Batman képregények annak idején parodisztikusak lettek volna.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2281 Dátum: 2013. április 08. - 19:57:34 »
Az ötvenes években, a sorozat előtt közvetlen? Dehogynem. Akkor volt a rózsaszín Batman, a szivárvány Batman, a zebra-Batman, múmia-Batman, Bruce Wayne mint a rettenthetetlen Bat-baba, Batman földönkívüli utánzója, a bankrabló kaktuszok, a Bat-majom, a Denevérbarlangban való garázsvásár, a dinólovaglás, a hőseinket papírrá változtató neonszörny, a Radírember mint ellenfél, és még a fene tudja, mennyi ökörség. Pont ezek miatt is lett annyira eszement a tévésorozat, mert a producer azt hitte, a Batman valami zakkant gyerekcucc. Amikor a Joker legelvetemültebb tette az volt, hogy egy újságban előre meghirdette egy rablását, vagy amikor kitalálta a rettenetes műfogsorfürdőt mint "halálcsapdát". Az ötvenes évek Batmanjainél elvetemültebb baromságokat a Bőregérrel maximum csak Millertől olvashat az ember. :)
« Utoljára szerkesztve: 2013. április 08. - 20:01:19 írta talgaby »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2282 Dátum: 2013. április 08. - 20:02:48 »
De ezek nem a fő címen mentek, nem? Supermannek is volt az a Lois sorozata, ami eszement marhaság volt, de az sem a fősori.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2283 Dátum: 2013. április 08. - 21:46:18 »
Meg a nevető halak. Még a TAS-be is bekerült. ;D


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2284 Dátum: 2013. április 08. - 21:52:11 »
Biza, voltak érdekes dolgok:



Máig sajnálom, hogy nem csinált a Warner egy komolyabb tv sorozatot, pedig milyen jó is lett volna a szegényebb időkben, 70-80-as évek, vagy akár a 1997-es, szörnyű Batman és Robin után.
Batmant csak akkor kezdték ismét komolyan venni, mikor Julius Schwartz lett a szerkesztő, és Carmine Infantino rajzoló és Joe Giella kihúzó vették át a staféta botot, majd a legendás Neil Adams. De sokat köszönhet a figura, Dennis O'Neil írónak és Dick Giordano-nak is.



+ egy kis Batman ruhatár:



:)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2285 Dátum: 2013. április 08. - 21:54:20 »
De ezek nem a fő címen mentek, nem? Supermannek is volt az a Lois sorozata, ami eszement marhaság volt, de az sem a fősori.
De, azon. Mivel szumma kettő volt neki (Batman és DetCom), nem is mehettek volna máson. És ne hidd, hogy Superman jobban járt. Csak nála eleve elfogadottabbak voltak az elrugaszkodott sztorik.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2286 Dátum: 2013. április 08. - 22:13:27 »

Ezt most nem értem. Levágta róla a ruhát vagy hozott neki egy ruhát ?  :headscratch:
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2287 Dátum: 2013. április 09. - 07:08:29 »
Abszolút nem, szerintem ez egy általános tévedés. Ma már tök poénnak tűnik, de abban az időben ilyenek voltak a komoly tévésorozatok. Nézz meg hasonlókat abból az időből, például ott a Zöld Lódarázs Bruce Lee-vel.
Nem magamtól találtam ki. Maga Adam West is ezt nyilatkozt, és nem találom sehol azt a cikket ahol ezt olvastam: "Batman was a comedy..."
Green Hornetből csak az a rész van meg amikor a Batman sorozatban vendégszerepelnek. :-) Óriási :-)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2288 Dátum: 2013. április 09. - 08:44:21 »
Nekem megvan belőle 2 DVD és egy videokazettányi rész. Ugyanolyan komédiának tűnik, mint a Batman. Űrlények egyszerű alufóliába csavarva, Bruce Lee-t elektromos sugárral lelövik, bevágják egy kukába, meg ilyesmik.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2289 Dátum: 2013. április 09. - 13:41:27 »
Pedig az tényleg komoly volt… csak a korhoz képest is minimális büdzsével. Bár ez a nyolcvanas évekig jóformán minden televíziós sorozatra igaz, de úgy a hatvanas évek közepéig ez a zsáner tényleg az egyik legalja volt.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2290 Dátum: 2013. április 09. - 15:16:20 »

Ezt most nem értem. Levágta róla a ruhát vagy hozott neki egy ruhát ?  :headscratch:

:)

mutkacsaba

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 277
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2291 Dátum: 2013. április 30. - 13:22:41 »
Valaki nem tudna nekem segíteni abban, hogy hol találhatnék esetleg új példányt A Megtorló: Háborús övezet című filmből? Az online boltok többségét már átnéztem, de ott sehol sem találtam.  :nemtudom:

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2292 Dátum: 2013. április 30. - 17:52:13 »
Úgy emlékszem, joglejárat miatt nem kapható. Próbáld meg vaterán vagy valami ilyesmi helyen. ;)

mutkacsaba

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 277
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2293 Dátum: 2013. április 30. - 19:34:00 »
Idézet
Úgy emlékszem, joglejárat miatt nem kapható. Próbáld meg vaterán vagy valami ilyesmi helyen. ;)

Az lesz valószínűleg, mert már csak az és a Valami van odalenn című film hiányzik a Marvel képregényeken alapuló mozik közül.  :D

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2294 Dátum: 2013. április 30. - 20:22:02 »
A Lundgren féle Büntető is megvan? Mert azt lenne igazán nehéz beszerezni!


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2295 Dátum: 2013. április 30. - 20:49:38 »

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2296 Dátum: 2013. április 30. - 21:23:45 »
Annyira nem.

Rendeld meg és meglátod....
Már a Navigátor film sem létezik, ők adták ki annak idején.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

mutkacsaba

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 277
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2297 Dátum: 2013. április 30. - 23:28:29 »
Idézet
Az lesz valószínűleg, mert már csak az és a Valami van odalenn című film hiányzik a Marvel képregényeken alapuló mozik közül.  :D

Akkor helyesbíteném az előbbi mondatot. Az 1998 óta megjelent filmekre leszűkítve a kört, csak azok hiányoznak.  :D

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2298 Dátum: 2013. Május 01. - 10:07:59 »
Valami van odalenn című film hiányzik a Marvel képregényeken alapuló mozik közül.  :D

Valami van odalenn. Vazz... Az fájdalmas volt. Én is megvettem annó eredetiben (le volt pengetve 500 Ft-ra), aztán söralátététként végezte, asszem.
"Live for nothing or die for something, your call."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2299 Dátum: 2013. Május 01. - 10:13:48 »
Mert az melyiken alapszik?