Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 347215 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2300 Dátum: 2013. Május 01. - 11:35:44 »
A Man-Thing az.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2301 Dátum: 2013. Május 01. - 12:57:21 »
Elég gyengusz lett az a film. Az Klub publishing adta ki, már ez is jelent valamit.... :hehe:
A Fangoriában volt anno egy riport róla, nem tűnt ennyire rossznak. De sajnos az.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2303 Dátum: 2013. Május 23. - 14:24:51 »
Jól látom, hogy az Amerika kapitány Blu-ray változatán ugyanazok az extrák vannak csak, mint a DVD-n? Vagyis gyakorlatilag semmi? Vagy csak a hátszöveg ugyanaz, és valójában több minden van rajta?

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2304 Dátum: 2013. Május 24. - 20:20:13 »
Megnéztem a Watchmen -Az őrzőket. Hát hogy is mondjam, szerintem ez az a film, amibe kár volt a della. Kicsit lekötött, de igazából nem borultam volna ki, ha épp akkor megy el az internet. Ez a kitalált hősös film, ez abszolút nem egy nyerő széria, legalábbis szerintem. Ehelyett simán meg lehetett volna csinálni egy Igazság Ligája filmet, ha mindenkire jut 20 perc bemutató, akkor is marad elég idő, hogy egy főboss-t ki tudjanak ütni. 155 percbe, biztos, hogy belefér.
Vélemény valakinek a filmről?
SD. EJC.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2305 Dátum: 2013. Május 24. - 20:27:40 »
Szerintem meg egy mestermű.  :)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2306 Dátum: 2013. Május 24. - 20:50:52 »
Megnéztem a Watchmen -Az őrzőket. Hát hogy is mondjam, szerintem ez az a film, amibe kár volt a della. Kicsit lekötött, de igazából nem borultam volna ki, ha épp akkor megy el az internet. Ez a kitalált hősös film, ez abszolút nem egy nyerő széria, legalábbis szerintem. Ehelyett simán meg lehetett volna csinálni egy Igazság Ligája filmet, ha mindenkire jut 20 perc bemutató, akkor is marad elég idő, hogy egy főboss-t ki tudjanak ütni. 155 percbe, biztos, hogy belefér.
Vélemény valakinek a filmről?

Ezt azért írod, mert nem a rendezőit nézted.  ;D
Amúgy szerintem is remekmű. A rengeteg cameo és történelmi utalás még inkább erősíti a filmet.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2307 Dátum: 2013. Május 24. - 20:51:15 »
Szerintem meg egy mestermű.  :)
Egyetértek. :)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2308 Dátum: 2013. Május 24. - 20:55:16 »
Szerintem is baromi jó film. Akkor mégiscsak volt jó DC film a Batman mellett, csak ugye ezt sem lehet betenni a közösbe.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2309 Dátum: 2013. Május 24. - 21:02:41 »
Több mint remekmű a Watchmen :) Számomra ez a leghitelesebb képregény adaptáció ami hű maradt az eredeti alapanyaghoz. Oké a történet vége módosítva lett és talán még pár apróság,de még ezek felett is képes vagyok szemet hunyni annyira magába szippantott az a nyolcvanas évekbeli sötét atmoszféra!!!
Miután megnéztem, már teljesen más szemmel tekintettem a többi hasonszőrű filmre. Nem sok ilyen remekmű készül holivadban sajnos :roll:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2310 Dátum: 2013. Május 24. - 21:02:53 »
Megnéztem a Watchmen -Az őrzőket. Hát hogy is mondjam, szerintem ez az a film, amibe kár volt a della. Kicsit lekötött, de igazából nem borultam volna ki, ha épp akkor megy el az internet. Ez a kitalált hősös film, ez abszolút nem egy nyerő széria, legalábbis szerintem. Ehelyett simán meg lehetett volna csinálni egy Igazság Ligája filmet, ha mindenkire jut 20 perc bemutató, akkor is marad elég idő, hogy egy főboss-t ki tudjanak ütni. 155 percbe, biztos, hogy belefér.
Vélemény valakinek a filmről?

Szerintem is alap! Bár, az öreg Bagoly kinyírását kivágta sajnos a rendező!
Amúgy, te olvastad a képregényt amiből a film készült?

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2311 Dátum: 2013. Május 24. - 21:33:25 »
Megnéztem a Watchmen -Az őrzőket. Hát hogy is mondjam, szerintem ez az a film, amibe kár volt a della. Kicsit lekötött, de igazából nem borultam volna ki, ha épp akkor megy el az internet. Ez a kitalált hősös film, ez abszolút nem egy nyerő széria, legalábbis szerintem. Ehelyett simán meg lehetett volna csinálni egy Igazság Ligája filmet, ha mindenkire jut 20 perc bemutató, akkor is marad elég idő, hogy egy főboss-t ki tudjanak ütni. 155 percbe, biztos, hogy belefér.
Vélemény valakinek a filmről?

Szerintem is alap! Bár, az öreg Bagoly kinyírását kivágta sajnos a rendező!
Amúgy, te olvastad a képregényt amiből a film készült?

Mekkora egy jelenet ám az! Rendezőibe benne van, ha nem tévedek.

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2312 Dátum: 2013. Május 24. - 21:48:11 »
A Watchmen szerintem is zseniális. Emlékszem mikor megláttam az előzetesét kiült a Joker vigyor a képemre. A haverokat is elvittem rá moziba, de bár ne tettem volna. Ehhez sztem kell egy bizonyos kor, hogy átjöjjön. Fantasztikus jelenetek tömkelege, kezdve a komédiás megölésével, aztán a főcím, Dr. Manhattan eredetsztrorija, a komédiás temetése, a Mars jelenetek. Rorschach pedig az egyik legbadassab hős valaha. A rendezői változat pedig még tovább javítja a filmet. Az animációval megelevenített képregény zseniális. Számomra a 2. legjobb képregényfilm. 2009-ben a legjobb film volt számomra.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2313 Dátum: 2013. Május 24. - 21:50:02 »
Csak egyet tudok érteni az előttem szólókkal. Az egyik kedvenc filmem. A rendezői változatot még nem láttam. Abból van szinkronos verzió? Szerintem a történet vége még jobb lett a filmen, mint a képregényben.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2314 Dátum: 2013. Május 24. - 21:52:18 »
Anno én is többed magammal néztem meg, és a jó pár fős csapatból max egy ember értékelte. Amúgy sokan jönnek azzal, hogy a képregény ismerete nélkül érthetetlen, de ez szerintem nem igaz. Cáfolat volt rá az a haverom, akinek a moziban nagyon tetszett, de barátnőmmel is megnézettem, és neki is bejött.
Amúgy a sztori végén a változtatás szerintem is jó lett, a képregényes befejezés szerintem nem működött volna filmben, és ez a verzió is tökéletesen illett a történet szellemiségéhez.

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2315 Dátum: 2013. Május 24. - 22:09:13 »
A rendezőihez nincs szinkron. Én mondjuk eredeti nyelven néztem moziba szerencsére. Ha már erről van szó akkor remélem nem feliratosan is a Superman.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2316 Dátum: 2013. Május 24. - 22:11:01 »
Ha jól emlékszem moziban nem is volt szinkronosan. Legalábbis én is feliratosan néztem. De szerintem jó lett a szinkron is.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2317 Dátum: 2013. Május 24. - 22:19:58 »
Kicsit lekötött, de igazából nem borultam volna ki, ha épp akkor megy el az internet.
:lol: :lol:

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2318 Dátum: 2013. Május 24. - 23:56:32 »
A Watchmen szerintem is zseniális. Emlékszem mikor megláttam az előzetesét kiült a Joker vigyor a képemre. A haverokat is elvittem rá moziba, de bár ne tettem volna. Ehhez sztem kell egy bizonyos kor, hogy átjöjjön. Fantasztikus jelenetek tömkelege, kezdve a komédiás megölésével, aztán a főcím, Dr. Manhattan eredetsztrorija, a komédiás temetése, a Mars jelenetek. Rorschach pedig az egyik legbadassab hős valaha. A rendezői változat pedig még tovább javítja a filmet. Az animációval megelevenített képregény zseniális. Számomra a 2. legjobb képregényfilm. 2009-ben a legjobb film volt számomra.

Tökéletesen egyetértek. Az biztos, hogy az idősebbek jobban tudják értékelni ezt a filmet. De az akkori hidegháborús politikai viszonyok ismerete sem hátrány. Mi a legjobb képregényfilm  neked?

A rendezői változatot még nem láttam. Abból van szinkronos verzió?

Nincs, és nálunk sajnos meg sem jelent. A neten terjeng egy házibarkács változat, amin a bővített jeleneteknél átvált feliratra.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2319 Dátum: 2013. Május 25. - 01:16:50 »
Amúgy sokan jönnek azzal, hogy a képregény ismerete nélkül érthetetlen, de ez szerintem nem igaz. Cáfolat volt rá az a haverom, akinek a moziban nagyon tetszett, de barátnőmmel is megnézettem, és neki is bejött.
Akkor én is cáfolat vagyok, mert nekem is teljesen érthető volt, pedig nem olvastam a képregényt. Anno én is sok helyről hallottam, hogy nehezen érthető, meg a képregény ismerete kell hozzá meg stb, de ez hülyeség, abszolút érthető és élvezhető volt. Csak persze oda kell figyelni, ez nem egy Titánok harca. ;) Ennek a filmnek van mélysége és mondanivalója.

Különben számomra ez a film bizonyította be, hogy Zack Snyder jó rendező, és ezért nem félek attól, hogy rossz kezekben lenne a Man of Steel. ;)


A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.