Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 347216 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2320 Dátum: 2013. Május 25. - 07:46:23 »
Én nem voltam túlzottan elájulva a Watchmentől, bár én magától a képregénytől sem, de ezt már nem fejtem ki. Anno napokon keresztül tárgyaltuk itt a fórumon valamelyik topikban, nem akarom megismételni.

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2321 Dátum: 2013. Május 25. - 08:31:41 »
Kit Walker: Nekem a Sötét Lovag és nem csak Ledger miatt.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2322 Dátum: 2013. Május 25. - 08:32:46 »
Kit Walker: Nekem a Sötét Lovag és nem csak Ledger miatt.

Kösz!


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2323 Dátum: 2013. Május 25. - 09:01:09 »
Különben számomra ez a film bizonyította be, hogy Zack Snyder jó rendező, és ezért nem félek attól, hogy rossz kezekben lenne a Man of Steel. ;)
Nekem a Holtak Hajnala.  ;D
De utólag kezdek rájönni, hogy igazából még az a filmje is jó, ami kaki.  ;D Mert a Sucker Punch is egy tök jó másfél órás techno-metal videoklip.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2324 Dátum: 2013. Május 25. - 09:07:54 »
Ez a kitalált hősös film, ez abszolút nem egy nyerő széria, legalábbis szerintem.
Hogy érted, hogy "kitalált" hős?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2325 Dátum: 2013. Május 25. - 09:12:30 »
Szerintem arra gondolt, hogy nem a hatvanas évektől képregényekben megjelent szuperhősök egy csoportjához kapcsolódik, hanem olyanokhoz akik csak ebben az egy történetben jelennek meg.
Bizonyos szempontból ez igaz is, csak a megfogalmazás rossz, mert amúgy valóban korábbi képregényfigurák átiratai.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2326 Dátum: 2013. Május 25. - 09:27:35 »
Nem tudom ki,hogy van vele,de ha össze kéne hasonlítanom a Watchmen képregényt egy ongoing szériával hát biztosan az előbbire voksolnék. Ennek méltó lezárása volt és nem az történt velük mint a legtöbb manapság híres karakterrel,hogy rossz ember kezeibe kerülnek akik pocsék sztorikat írnak nekik. Vagy a másik példa mikor egy sorozat évtizedek óta fut és az alkotók próbálják hülyének nézni a fanokat olyan történetekkel mint az Age of Ultron is. Értem én,hogy nincs új a nap alatt,de azért ez már kicsit gáz. Ellenben a Watchmen karaktereket senki nem tette tönkre mert nem csináltak belőle sorozatot! A prequel képregényeket meg hagyjuk mert azt nem Alan Moore írta :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2327 Dátum: 2013. Május 25. - 10:14:00 »
Azzal azért ugye tisztában vagy, hogy a Watchmenben csak átírták a neveket, amúgy az egész a Charlton Comics világában játszódik?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2328 Dátum: 2013. Május 25. - 10:15:29 »
Ez mindig így van: ha valaminek vége szakad és nagyon jó volt, az válhat csak legendássá (lásd Bruce Lee).

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2329 Dátum: 2013. Május 25. - 10:16:18 »
Azzal azért ugye tisztában vagy, hogy a Watchmenben csak átírták a neveket, amúgy az egész a Charlton Comics világában játszódik?


Igen. Mindez nem lényeges, ha a végeredmény jól sikerül ;)


Szerk: Kaine: Na azért Bruce Lee-t is megnézném,hogy boldogulna a mai világban és ez áll a fiára is. Meg Kurt Cobainre,Jimi Hendrixre etc.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 25. - 10:17:51 írta Mr.Sinister »

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2330 Dátum: 2013. Május 25. - 13:28:32 »
Szerintem a Watchmen mozi istenkirály! Amit lehetett, azt Snyder kihozta a sztoriból. A bővített változatot viszont kimondottan untam, a kivágott jelenetekkel már túl hosszú volt.
"Live for nothing or die for something, your call."

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2331 Dátum: 2013. Május 25. - 14:37:25 »
Ez mindig így van: ha valaminek vége szakad és nagyon jó volt, az válhat csak legendássá (lásd Bruce Lee).

Milyen igaz. De ez így van költőkkel, írókkal (művészekkel úgy általában :D), vezérekkel, stb. Miután valaki meghalt már nehéz irigykedni.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2332 Dátum: 2013. Május 25. - 19:58:23 »
Szerintem arra gondolt, hogy nem a hatvanas évektől képregényekben megjelent szuperhősök egy csoportjához kapcsolódik, hanem olyanokhoz akik csak ebben az egy történetben jelennek meg.
Bizonyos szempontból ez igaz is, csak a megfogalmazás rossz, mert amúgy valóban korábbi képregényfigurák átiratai.
Én meg azt hittem, hogy azt hiszi, ezeket csak a filmhez találtál ki és nem képregényadaptáció.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2333 Dátum: 2013. Május 25. - 20:57:04 »
Szerintem is alap! Bár, az öreg Bagoly kinyírását kivágta sajnos a rendező!
Amúgy, te olvastad a képregényt amiből a film készült?
Várjál, azt mondod, hogy ezek tényleg létező DC-s hősök?
SD. EJC.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2334 Dátum: 2013. Május 25. - 21:08:07 »
Szerintem is alap! Bár, az öreg Bagoly kinyírását kivágta sajnos a rendező!
Amúgy, te olvastad a képregényt amiből a film készült?
Várjál, azt mondod, hogy ezek tényleg létező DC-s hősök?

Igen, ez egy 12 részes sorozat volt. Nálunk is megjelent, a Cartaphilus adta ki, 3 könyvben.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2335 Dátum: 2013. Május 25. - 21:13:41 »
Várjál, azt mondod, hogy ezek tényleg létező DC-s hősök?
Igen és nem. A legrövidebb változat: a DC megvett '86-ban megvette a Charlton Comicsot, Moore velük akarta megírni, de a DC nem akarta, hogy rögtön a darálóba küldje a friss szerzeményeit, ezért átírta a neveket és megváltoztatták kicsit a jelmezeket. Vagyis a DC adta ki, de nem DC-s hősök vannak benne.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2336 Dátum: 2013. Május 25. - 23:21:58 »
Igen és nem. A legrövidebb változat: a DC megvett '86-ban megvette a Charlton Comicsot, Moore velük akarta megírni, de a DC nem akarta, hogy rögtön a darálóba küldje a friss szerzeményeit, ezért átírta a neveket és megváltoztatták kicsit a jelmezeket. Vagyis a DC adta ki, de nem DC-s hősök vannak benne.
Hát ezt nem tudtam. A nevekből, és a ruhákból ítélve, azt hittem, csak kitalált sablon hősök...
SD. EJC.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2337 Dátum: 2013. Május 29. - 22:40:35 »
Megnéztem az 1979-es, 1990-es amerika kapitány, és a '94-es fantasztikus négyes filmet. Nem láttam eddig még ezeket.
A 90-es am kap film képregényes szemmel nézve egy egész normális film volt. Nézhető, kellemes csalódás. Voltak benne klisés jelenetek, azt nem mondom, hogy nem, de egész jól megcsinálták. A történet ki volt találva, az ellenfél olyan volt amilyennek lennie kellett, a színészek nem játszották túl a szerepeiket, és am kap is hiteles volt számomra amerika kapitányként, és ez a legfontosabb.
A 79es am kap film az amit mindenki kerüljön el. Hihetetlenül ratyi film volt, buta, ostoba, és eltolt jelenetekkel. sz a r történet, kaki színészek, és **** átdolgozás. Akiben esetleg lett volna hajlandóság, hogy megnézze valamikor, az szerintem ne fecsérelje erre az időt.
A 94es F4 viszont a kornak megfelelően egész jól meg volt csinálva. Ma persze ultragagyi már. De Doom és az F4 egész korrektül meg volt csinálva. Arra gondoltam, ha akkor több pénzt bele tudnak ölni, egy egész jó kis film lehetett volna belőle. így viszont csak rajongóknak, főleg ennyi év elteltével.
Sajnos csak az egyik amerika kapitányt tudtam magyarul megnézni, de ez nem von le az értékéből, és nemis ad hozzá, egyikhez se.
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2338 Dátum: 2013. Május 30. - 08:35:05 »
A '94-es F4-ben az a durva, hogy szinte nullából hozták ki, mert csak azért kellett, hogy megtartsák még öt vagy nyolc évig a licencet. A stúdió sose akarta forgalomba küldeni, ezért adtak rá nem is emlékszem, talán százezer dollárt.
A '79-es KapAm meg azért ilyen, mert az egy sorozatpilot volt az akkori Dr. Strande-dzsel és Pókemberrel együtt. Összesen négy epizód készült el, amit két filmbe vágtak össze. A kor tévés sorozataihoz nagyon jól passzolt amúgy, csak nem volt igazán Amerika Kapitány. Vagy izgalmas. De szerepelt benne Christopher Lee, aki újabb nemzetiséggel gyarapította az eljátszott figuráit. :D

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2339 Dátum: 2013. Május 30. - 09:20:49 »
jó ég.  Dr. Strange film? :) sose hallottam eddig róla. gondolom akkor hasonló színvonal mint az említett am kap és pókember film.
Amúgy nekem is eszembe jutott, hogy eléggé az akkori soroztaokra hajazot az Amerika kapitány film, (pl hatmillió dolláros férfi) meg a vége is olyan volt, hogy terveztek neki még sok "izgalmas" ( :uhoh: )motoros kalandot. De szerencsére ezek nem készültek el.
This is a joke. A real practical Joke.