Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 347216 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2400 Dátum: 2013. Augusztus 16. - 19:56:07 »
Nem, hanem amikor azt a valakit a lánccal földhöz csapta. Bár ez a betűs elkapás is jó volt. Szerintem erre költötték a legtöbbet a filmben. :)

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2401 Dátum: 2013. Augusztus 16. - 22:04:35 »
1.Pókember 2 :spidey:
2.Pókember 2 :spidey:
3.Pókember 2 :spidey:
4.Pókember 2 :spidey:
5.Pókember 2 :spidey:

A legjobb képregényfilm ;) :webing: :spidey5: :building-spidey:

"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2402 Dátum: 2013. Augusztus 16. - 22:15:54 »
A Ghost Rider 2 a tökéletes példája annak, hogy még a legkakibb filmből is lehet jó trailert összevágni. :)
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 16. - 23:01:12 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2403 Dátum: 2013. Augusztus 16. - 22:42:43 »
A trailer szuperjó volt. És szerintem a lovas kinézete is jobb volt, mint az elsőben. De csak sikerült a nézhetetlen szintet megütni.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2404 Dátum: 2013. Augusztus 16. - 23:09:21 »
Pókember 2 a legjobb? Véletlenül se, bármelyik Nolan féle Batman jobb, a Burton féle régiek is, aztán X2, Avengers, Vasember2 is veri szvsz.
Tejet kérek! Csokisat!

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2405 Dátum: 2013. Augusztus 16. - 23:25:48 »
Az én kedvenc képregényfilm listám így néz ki:

1. X-Men: First Class
2. Watchmen
3. Batman visszatér
4. TDK
5. X1
6. X2
7. Batman
8. TDKR
9. Fenegyerek
10. The Wolverine
11. ASM
12. Vas1
13. Penge 2.

Ezeket tartom az átlagból kiemelkedő filmeknek, Nagyjából az első 2 hely biztos a többi film kb. egy (magas) szinten van nálam. Amaradék képregényfilmeknél is vannak rosszabbak-jobbak, de éles besorolást nem nagyon tudnék tenni.

És csupán egyetlen olyan létezik, aminek a hallatán is a frász tör ki, mert egyszer végigszenvedtem: a Macskanő. :uhoh:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2406 Dátum: 2013. Augusztus 16. - 23:52:44 »
És csupán egyetlen olyan létezik, aminek a hallatán is a frász tör ki, mert egyszer végigszenvedtem: a Macskanő. :uhoh:
Akkor sorstársak vagyunk. ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2407 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 06:51:42 »
Az én kedvenc képregényfilmem a Fantom. Meglepő?  :hehe:
Nekem mindhárom Megtorló film bejött, a Hulk is tetszett, és mindkét F4-et szeretem, bár mindenki utálja őket.  :lol: A Robotzsaru is előkelő helyen áll a listán ( igaz az nem teljesen képregényfilm, sőt...)
Ami szerintem a leggyengébb, az a Szellemlovas 2 ( nem nagyon szoktam szapulni a filmeket, de ez borzalmas... ), Macskanő és az Elektra.
Ja, és kövezzetek meg, de a Zöld Lámpás is tetszett.  :lol: Igaz mikor megnéztem, mondhatni teljesen ismeretlen volt a karakter számomra. A Dreddek is jók voltak.
Kis gyűjteményem megosztom veletek pár képben:
( előre is bocs a képek minőségéért, telefonnal készültek )


















A LL és Asterix, Tintin rajzfilmek nincsenek rajta, és a fémek, maszkos és egyéb díszkiadások  meg a BD-k is lemaradtak, így is sok a kép.
Ha esetleg nem felel meg a fórumetikettnek Sepi kérlek töröld ( Úgyis te vagy a fórum őrangyalom!  ;D )!

Na, csak sikerült azért így is elrontani! :) A Batman és Drakula és a JL rajzfilmek közt ott van a Batman TAS nálunk megjelent 2 kötete is.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 17. - 14:16:29 írta Kit Walker »


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2408 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 09:06:42 »
Pókember 2 a legjobb? Véletlenül se, bármelyik Nolan féle Batman jobb, a Burton féle régiek is, aztán X2, Avengers, Vasember2 is veri szvsz.

Hát szerintem a Pókember 2.-nek van mondanivalója és jobban hajaz a képregényre is.
Pl ASM 50.

Hogy Burton Batman filmei jók?
Hát szerintem nagyon pocsékok.

De azzal nem vitatkozom, hogy Nolen minden filmje zseniális.Egyik keevenc rendezőm.
A kedvenc fimemet is ő rendezte( A tökéletes trükk/Prestige)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2409 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 09:40:58 »
A Pókember 2 jóindulattal közepes. Semmi több.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2410 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 11:23:17 »
Megmondom őszintén sorrendet felállítani a kedvenc filmjeimből, még egyszer se tettem meg. Most itt az ideje:

1. Pókember 1-2-3
2. Bosszúállók
3. A Csodálatos Pókember
4. Batman - Felemelkedés
5. Vasember 3
6. Batman Kezdődik, Sötét Lovag
7. Farkas
8. Vasember 1-2
9. X-Men 1-2-3 - Kezdetek 1-2
10. F4 1-2

Kb. így ennyi. Láttam ettől többet is, de azokat nem sorolom ide, mert nagyjából nem váltottak ki belőlem semmilyen hatást. Azok is jók voltak, nekem mindegyik képregényfilm tetszik (fura, mi?) de nem arattak olyan nagy sikert, hogy többször is megnézzem.
Ja, a Pók Trilógia azért van az első helyen, mert gyakorlatilag meghatározta a gyerekkoromat. :)
SD. EJC.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2411 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 11:30:57 »
A lista téma csak a Marvel filmekre vonatkozott, így a sajátomat is ennek megfelelően állítottam össze, természetesen tetszenek a többi képregényből készült filmek is, kivéve a Steel, na az gyötrelem.



 :uhoh:

Amúgy Burton-nek, csak az első Batman-je az, ami megközelíti a képregényt, a Visszatér már erősen "Burtonland"! :) Sumacher filmjei közzül csak a Mindörökké Batman tekinthető filmnek.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2412 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 12:55:47 »
Pókember 2 a legjobb? Véletlenül se, bármelyik Nolan féle Batman jobb,
Viccelsz? A második tényleg nagyon jó, de az első gyenge közepes, a harmadik helyett szívesebben nézném meg a Macskanőt még egyszer.  :)
És csupán egyetlen olyan létezik, aminek a hallatán is a frász tör ki, mert egyszer végigszenvedtem: a Macskanő. :uhoh:
Akkor sorstársak vagyunk. ;D
Amíg nem változik át, a Macskanő még nézhető. A Szellemlovas 2-ben nincs ilyen kedvezmény.  :hehe:
Idézet
Ami szerintem a leggyengébb, az a Szellemlovas 2 ( nem nagyon szoktam szapulni a filmeket, de ez borzalmas... ), Macskanő és az Elektra.
Impozáns gyűjtemény, Kit.  :) Az Elektra nem rossz, ha ismered a képregényt is. Csak mindenki a Fenegyerek Elektrája után nézett, hogy WTF? Jen Garner nagyon jó a szerepben (minden szerepben), a harci jelenetek nagyszerűek, Méregcsók erdős jelenete fantasztikus.
A Pókember 2 jóindulattal közepes. Semmi több.
Tedd hozzá, hogy a te jóindulatoddal.  ;) Amikor kijött, mindenki az egekbe dicsérte, és tényleg nagyszerű film volt.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2413 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 14:12:35 »

Idézet
Ami szerintem a leggyengébb, az a Szellemlovas 2 ( nem nagyon szoktam szapulni a filmeket, de ez borzalmas... ), Macskanő és az Elektra.
Impozáns gyűjtemény, Kit.  :) Az Elektra nem rossz, ha ismered a képregényt is. Csak mindenki a Fenegyerek Elektrája után nézett, hogy WTF? Jen Garner nagyon jó a szerepben (minden szerepben), a harci jelenetek nagyszerűek, Méregcsók erdős jelenete fantasztikus.

Köszönöm!  :) Igyekszem minden fellelhető képregényfilmet begyűjteni, a Stallonés Dredd bírót nagyon várom már, hogy kiadja valaki... >:(
Való igaz az Elektra képregények teljesen kimaradtak. A Fenegyerek filmhez viszonyítottam én is. No, és nagyon várom a Fenegyerek köteted, mert amit eddig olvastam tőle, az nem nagyon győzött meg.  ;)
Viszont a film tetszett. ;D


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2414 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 15:04:04 »
Ha ez a kötet nem győz meg, visszavásárolom tőled.  ;) Olyan, mint egy Vertigo-történet szuperhősökkel.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2415 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 16:16:55 »
A Pókember 2 jóindulattal közepes. Semmi több.

Na hát én ezt gondolom a Csodálatos Pókemberről ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2416 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 16:19:10 »
 
Ha ez a kötet nem győz meg, visszavásárolom tőled.  ;) Olyan, mint egy Vertigo-történet szuperhősökkel.

 :o Az jól hangzik! A Vertigo köteteket nagyon bírom. A film maga egy kicsit engem a Köpeny és Kard történetekre emlékeztetett ( Valószínű csak a templom miatt. ), ami viszont nagyon tetszett.   ;D
De a visszavásárlásra semmi szükség, mert úgyis megveszek mindent amit kiadsz. Van amit többször is.  :roll:
De remélem mangát soha nem fogsz kiadni, mert azt nem annyira szeretem.  :hehe:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2417 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 16:21:19 »

De remélem mangát soha nem fogsz kiadni, mert azt nem annyira szeretem.  :hehe:

Ezzel nem vagy egyedül ;D
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2418 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 17:02:40 »
Én nem írok listát, mert nem szeretek rangsorolgatni, ráadásul már annyi film van, hogy tényleg nehéz lenne dönteni közülük (ami külön öröm, hogy már ilyen nagy kínálat van a képregényfilmekből :D ). Nálam inkább kategóriák vannak, amiken belül viszonylag közel vannak egymáshoz a filmek. Az biztos, hogy a lista élén az Avengers és a TDK állnának, ezek a filmek tartoznak a csúcskategóriába nálam - illetve talán még a Watchmen is.
Aztán van az erős kategória, ide tartoznak a Pókember filmek, illetve az X2, Vas 1-3, Thor (ez utóbbi mondjuk a legnagyobb pozitív csalódás kategóriába is kerülhetne, mert semmit nem vártam tőle, aztán jött, látott és győzött), Man of Steel, Batman Begins, TDKR, Burton első Batmanje, stb.
Aztán van a közepes, de még nézhető/szórakoztató filmek kategóriája - pl. a Hulkok (az első film felléphetett volna az erős kategóriába, ha a rendező nem köpi szemen a képregény-alapanyagot), Fenegyerek, Megtorló (Thomas Jane-nel), Vas 2, Szellemlovas 1, stb. (A Pók 3 az erős és közepes filmek határán egyensúlyoz... :hehe: )
És végül a gyenge filmek kategóriája, amik vagy tényleg nagyon kakik voltak, vagy nekem okoztak nagy csalódást, mert többet/mást vártam voltna tőlük: Macskanő, Szellemlovas 2, Zöld Lámpás, F4 1-2, Punisher: War zone, Joel Schumacher Batmanjei, stb...
Mondjuk a Macskanőnek és a GR 2-nek lehet kéne nyitni külön kategóriát Ultimate Mega Shit címszóval. :hehe:   

Amíg nem változik át, a Macskanő még nézhető. A Szellemlovas 2-ben nincs ilyen kedvezmény.  :hehe:
Ez igaz. ;D De ha tudod, mire számíthatsz az átváltozás után, akkor már az átváltozás előtti rész sem érdekel. ;D Mindenesetre a Macskanő film után egy új szitkozódást lehetne bevezetni: "Leheljen szájba a macskád!" :hehe:

Idézet
Az Elektra nem rossz, ha ismered a képregényt is. Csak mindenki a Fenegyerek Elektrája után nézett, hogy WTF?
Ezzel én is így voltam, a képregényt nem ismerem, így totál furcsa volt, hogy behozták a misztikumot a filmbe. Mondjuk nekem amúgyis lapos volt kicsit az a film... Rég láttam már, de amennyire emlékszem, a története nem nagyon szólt semmiről, kicsit unalmas volt... Igazából pár jeleneten kívül nem sok minden maradt meg nekem a filmből. Bár az életrekelő tetkók jópofák voltak. :) 

Idézet
Jen Garner nagyon jó a szerepben
Ezt viszont aláírom. Nálam a legdögösebb szuperhősbarátnő címet is elnyerte a Daredevil filmben a Fisk partyján játszódó jelenetben... Abban az ezüstszínű estélyi ruhában Jen lélegzetelállítóan gyönyörű volt.   

A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2419 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 17:05:25 »
 :o

Ez milyen volt?

A Villám
(The Flash)
   
   színes, magyarul beszélő, amerikai akciófilm, 94 perc, 1990

rendező: Robert Iscove
forgatókönyvíró: Danny Bilson, Paul De Meo

szereplő(k):
John Wesley Shipp (Barry Allen)
Amanda Pays (Christina McGee)
Alex Désert (Julio)
Paula Marshall (Iris West)
A film értékelése: 7,1/10
8 szavazat
Értesítő
Hozzáadás: 
Barry Allent, a fiatal tudóst villámcsapás éri. Egész testét átjárja az elektromosság, a kezében tartott lombikból pedig vegyszer ömlik rá. Hamarosan kiderül, hogy szokatlan átalakuláson ment keresztül. Ha a busz után rohan, azon kapja magát, hogy egy pillanat alatt többmérföldes távolságot tett meg. Ha lakása kitakarításába kezd, úgy felpörög, hogy a cipője is lángra kap. Elszántan próbálja elérni, hogy visszanyerje eredeti énjét, de hiába Amikor a városban garázdálkodó motoros banda tagjai megölik a bátyját, Barry úgy dönt, hogy használni fogja rendkívüli képességeit, és bosszút áll a gyilkosokon. Munkatársa és barátnője tudta nélkül ölti magára az új szuperlény, a Villám szerepét, aki harcba száll az igazságért...
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."