Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 347206 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2420 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 17:24:49 »
:o

Ez milyen volt?
Szerintem nem volt rossz. Persze mai szemmel már gyerekesnek és elcsépeltnek tűnik, de abban az időben elég jó film volt, annak ellenére, hogy igazából maga a film is B kategóriás volt. Bár az is igaz, hogy én nem vagyok nagy DC fan és ismerő, de ettől függetlenül nekem tetszett. És szerintem a Steel sem volt olyan nagyon gáz. Bár Shaq színészi képességei hagynak kívánni valót maguk után, de azt a filmet se ezért szerettük.  ;) Nekem még a Meteor Man is tetszett. Persze azért hozzá teszem, hogy amikor ezeket a filmeket először láttam, még nem voltak a nézők úgy elkényeztetve a képregény filmekkel, mint manapság, így mindennek örült az ember, aminek bármi köze is volt a képregényekhez. Ezért szépít meg sok emléket a filmekkel kapcsolatban az idő, és ezért vagyok vele úgy én is, hogy még Keaton Batmanjei is tetszenek.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2421 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 17:27:20 »
Nem is tudtam hogy volt Flash film, csak mert most jó lenne egy.
Mivel hát a mostani teknológiával ütős filmet lehetne forgatni Flash-ről
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2422 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 17:28:01 »
A Meteor Mant bátyóval mi is izgatottan néztük a tévében.  :D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2423 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 17:59:41 »
A Flash film a maga idejében tök jó volt, gyerekfejjel imádtam, és az effektek is jól meg voltak valósítva, szerintem még mai szemmel nézve is jók.
Tim Burton első Batman filmje meg azért igazán zseniális, mert az akkori (mostanra már legalább 30 éves) technológiákkal is képes volt olyan színvonalú látványvilágot és hangulatot létrehozni benne, ami még ma is simán megállja a helyét. Kb. hasonló bravúr volt, mint a Terminator 2, ami szintén piszokjól néz ki még ma is, pedig hol tart már a CGI technológia...
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2424 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 18:55:44 »
Így igaz, a Flash nagyon jó volt. De ha jól emlékszem ezek a részek ( tudtommal 3 van ) a sorozat hosszabb epizódjai voltak. De ez nem biztos. A sorozat is tuti volt, bár annak idején én a Hulk-ot is imádtam Ferrignoval, a sky vagy super adók egyikén ment. A Darkman is jó film volt szerintem, a folytatásai már kevésbé... És a Power kapitány és a jövő harcosaira emlékszik valaki?  :hehe:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2425 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 19:19:44 »
Én nem írok listát, mert nem szeretek rangsorolgatni, ráadásul már annyi film van, hogy tényleg nehéz lenne dönteni közülük (ami külön öröm, hogy már ilyen nagy kínálat van a képregényfilmekből :D ). Nálam inkább kategóriák vannak, amiken belül viszonylag közel vannak egymáshoz a filmek.
Hasonló véleményen vagyok. Nálam is inkább "kategóriák" vannak.

Nekem megvan a teljes Flash sorozat + 2 tv film volt (ezek is megvannak). A tv filmek 2-2 sorozatbeli rész összevonása, melyből az első tv film a pilot.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 17. - 19:22:28 írta slider78 »

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2426 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 19:25:35 »
Így igaz, a Flash nagyon jó volt. De ha jól emlékszem ezek a részek ( tudtommal 3 van ) a sorozat hosszabb epizódjai voltak. De ez nem biztos. A sorozat is tuti volt, bár annak idején én a Hulk-ot is imádtam Ferrignoval, a sky vagy super adók egyikén ment. A Darkman is jó film volt szerintem, a folytatásai már kevésbé... És a Power kapitány és a jövő harcosaira emlékszik valaki?  :hehe:

És Mark Hamill volt az egyik fő ellenség a Flash sorozatban,igaz? :)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2427 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 19:26:54 »
Így igaz, a Flash nagyon jó volt. De ha jól emlékszem ezek a részek ( tudtommal 3 van ) a sorozat hosszabb epizódjai voltak. De ez nem biztos. A sorozat is tuti volt, bár annak idején én a Hulk-ot is imádtam Ferrignoval, a sky vagy super adók egyikén ment. A Darkman is jó film volt szerintem, a folytatásai már kevésbé... És a Power kapitány és a jövő harcosaira emlékszik valaki?  :hehe:

Annak idején, kihoztuk a tékából is őket, volt vagy 3 kazi, mindegyiken 4 rész! :) Nekem és az öcsémnek bejött, bár mai szemmel igencsak megmosolyogtatóak az effektek benne! ;)

« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 17. - 19:29:23 írta balogh44 »

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2428 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 19:28:16 »
Az hogy a kritika egekbe dicsérte csak azt jelenti, hogy nem igazán kompetensek ha képregényfilmekről van szó. Jó film lett volna, de az alapvető hangulata rossz. Raimi megint megpróbálta megidézni a 60-as éveket csak megint nem sikerült neki. A 2000-es évek környezetét nem lehet összemosni a 60-as évek hangulatával. Ezért röhejes például az a jelenet mikor előjön a szertárból és kb fél percig szórakozik a felmosófákkal. A recepciós csajnak fel se tűnik, hogy a pizzás a SZERTÁRBÓL jön elő? Ne már. Raimi teljesen lúzerré tette Peter karakterét pedig ő egyáltalán nem az. Csak egy kívülálló. Octavius egész karakterét szétcseszték ezzel a boldog családi élet hülységgel, ott meg már a falat kaparom mikor csajozási tippeket ad Peternek. Ne már. Az önfeláldozása meg kész röhej. Az meg, hogy Peternek a depressziótól nincsenek képességei a legnagyobb baromság, ami létezik, mert ha így nézzük akkor Gwen halála óta nem kéne, hogy legyenek képességei. May néni, amikor éppen jelen van akkor vagy tök felesleges vagy idegesítő. Az ő karakterét úgy tehették volna izgalmassá, hogy megtudja Peter titkát. Ha jól tudom 2004-ben már megjelent a Morlun-sztori. MJ egy idióta. A vonatos "nem mondjuk el senkinek jelenet" meg emberiségellenes bűntett akkora baromság. Ami még nagyon zavart az a színházi jegyszedő. Az ég világon semmi értelme nincs, hogy benne legyen a filmben, csak még lúzerebbé teszi Petert. A színész meg Raimi nagy cimborája aztán betolta egy szerepre, pont mint a testvérét Jameson mellé a Harsonába.

Persze vannak pozitívumok is. Harry jellemfejlődése tetszett és szépen végig volt vezetve a filmen. Az akciójelenetek fantasztikusak voltak. A műtős a legjobb jelenet az egész filmben, látszik rajta, hogy Raimi nagyon ért a horrorhoz. Jameson jelenetei fantasztisak. De nekem már megint a karaktereken csúszik el a film, Jameson kivételével csak nyomokban emlékeztetnek a képregényes megfelelőikre. Még egyszer hangsúlyozom, hogy ez az én véleményem, nem akarok komment "háborút" kirobbantani. Tisztában vagyok vele, hogy az új filmmel is vannak problémák.  Nem csak a negatívumokat keresem a filmekben de szerintem, nem kéne elnézni a hibákat sem.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2429 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 19:31:40 »
Jameson ott egy bohóc figura volt, egy komoly szerepe se volt, így nehezen hihető, hogy egy kiadó vezetője is egyben!

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2430 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 19:33:04 »
Minden, amit peti40 írt.

 :bravo:
Teljesen egyetértek.

És ez a rész a legjobb a 3 közül. Szóval, iiigen.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2431 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 19:44:30 »
És Mark Hamill volt az egyik fő ellenség a Flash sorozatban,igaz? :)
Igen, 2 részben is. Iszonyat idióta szerepe volt.

És a Power kapitány és a jövő harcosaira emlékszik valaki?  :hehe:
Imádtam gyerekként. 9 éves voltam mikor futott a SKY ONE-on (87'). Emlékszem mennyire nem tetszett, hogy a csajszi az utolsó részben meghalt.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 17. - 19:48:17 írta slider78 »

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2432 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 19:48:52 »
Az hogy a kritika egekbe dicsérte csak azt jelenti, hogy nem igazán kompetensek ha képregényfilmekről van szó. Jó film lett volna, de az alapvető hangulata rossz. Raimi megint megpróbálta megidézni a 60-as éveket csak megint nem sikerült neki. A 2000-es évek környezetét nem lehet összemosni a 60-as évek hangulatával. Ezért röhejes például az a jelenet mikor előjön a szertárból és kb fél percig szórakozik a felmosófákkal. A recepciós csajnak fel se tűnik, hogy a pizzás a SZERTÁRBÓL jön elő? Ne már. Raimi teljesen lúzerré tette Peter karakterét pedig ő egyáltalán nem az. Csak egy kívülálló. Octavius egész karakterét szétcseszték ezzel a boldog családi élet hülységgel, ott meg már a falat kaparom mikor csajozási tippeket ad Peternek. Ne már. Az önfeláldozása meg kész röhej. Az meg, hogy Peternek a depressziótól nincsenek képességei a legnagyobb baromság, ami létezik, mert ha így nézzük akkor Gwen halála óta nem kéne, hogy legyenek képességei. May néni, amikor éppen jelen van akkor vagy tök felesleges vagy idegesítő. Az ő karakterét úgy tehették volna izgalmassá, hogy megtudja Peter titkát. Ha jól tudom 2004-ben már megjelent a Morlun-sztori. MJ egy idióta. A vonatos "nem mondjuk el senkinek jelenet" meg emberiségellenes bűntett akkora baromság. Ami még nagyon zavart az a színházi jegyszedő. Az ég világon semmi értelme nincs, hogy benne legyen a filmben, csak még lúzerebbé teszi Petert. A színész meg Raimi nagy cimborája aztán betolta egy szerepre, pont mint a testvérét Jameson mellé a Harsonába.





(Ez állati jó smile Sepi nem akarjátok átvenni? :nezze:)

Szerintem az eddigi legjobb Pókember film.
Kezdjük ott, hogy ennek az egy filmnek van mondanivalója.A gond ott van, hogy rosszul értelmezed a film mondanivalóját.Peter nem azért veszíti el a képességeit mert depis lesz hanem azért mert nem bízik önmagában és elege van már az egészből, mivel Pókember mindig keresztűl húzza a számításait, néha tönkre teszi az életét.

Azzal, hogy összemossa a két időszakot sztem semmi gond nincs.
De ha már itt tartunk én nem tudok arról, hogy Peter a képregényben deszkával járt suliba :roll:

És a képregényben Peter igen is lúzer volt, közel annyira mint Raimi filmjében.
Mindig randira hívta Liz Allent aki naponta min. 2-szer lepattintotta.

Octavius önfeláldozása illett a filmbe és tudtommal a képregényben is volt hasonló.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 17. - 19:53:51 írta Comicboy »
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2433 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 19:52:03 »
Nekem is megvan a Flash sorozat. Szerintem is jó, persze a trükkökmai viszonylatban már elavultak de ettől eltekintve jó.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2434 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 20:00:32 »
Nekem is megvan a Flash sorozat. Szerintem is jó, persze a trükkök mai viszonylatban már elavultak de ettől eltekintve jó.
Mindig az adott korhoz viszonyítom a trükköket. Szerintem 90'-hez képest jók voltak. Sőt a történetek is, na jó volt pár "érdekes" rész is. Imádtam pl a  Voyagers!-t is. Régi(nem képregény)film ami sci-fi és oda voltam érte és a trükkök is tetszettek: Az utolsó csillagharcos :)

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2435 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 20:00:52 »
A filmbe illet persze az önfeláldozás csak a képregényhez nincs köze, főleg ha tudod mi történt az ASM 700-ban. A 60-as évek megidézése csak korhű jelmezekkel és környezettel lett volna jó. Ezek szerint másképp értelmezzük a lúzer kifejezést. Attól még hogy valaki nem megy el randizni az emberrel attól még nem lúzer az illető. Ahogy én látom Peter egy zseni, nem akármilyen nők tapadnak rá, van munkája és gondoskodik a nagynénjéről. Az én szememben nem ilyen egy lúzer. Az, hogy az osztálytársai annak tartják az megint más dolog. A képregényben is tönkre teszi Peter életét Pókember és mégse hagyja el az ereje.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 17. - 20:07:03 írta peti40 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2436 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 20:07:37 »
Idézet
Jen Garner nagyon jó a szerepben
Ezt viszont aláírom. Nálam a legdögösebb szuperhősbarátnő címet is elnyerte a Daredevil filmben a Fisk partyján játszódó jelenetben... Abban az ezüstszínű estélyi ruhában Jen lélegzetelállítóan gyönyörű volt.
Nekem a Fenegyerekben többször is nagyon tetszett az alakítása. Az egyik, amikor szinte vakon lőtt Fenegyerekre, mert azt hitte, ő ölte meg az apját. A másik, amikor az eső az arcára esett, és Matt meglátta. A harmadik az apja temetésén végig. Negyedik a zsákolása. Ötödik az arca, amikor a sai-t Célpont átdöfte rajta. Az óriási jelenet volt.
Az hogy a kritika egekbe dicsérte csak azt jelenti, hogy nem igazán kompetensek ha képregényfilmekről van szó.
Csakhogy nem a kritika dicsérte, hanem a fanok.  ;) Ami viszont elmond valamit.
Idézet
Jó film lett volna, de az alapvető hangulata rossz.
A lúzer Peteren kívül tök király hangulata volt.

Idézet
Octavius egész karakterét szétcseszték ezzel a boldog családi élet hülységgel
Pedig bármily fura, neki is volt boldog családi élete valaha. A vonatos tényleg gáz volt.

Idézet
Nem csak a negatívumokat keresem a filmekben de szerintem, nem kéne elnézni a hibákat sem.
Egy dolgot ne felejts még el: a Pók2 abban az időben készült, amikor még ingatag lábakon álltak a képregényfilmek, amikor még nem mertek annyi mindent a rajongóknak készíteni benne.

Idézet
Peter nem azért veszíti el a képességeit mert depis lesz hanem azért mert nem bízik önmagában és elege van már az egészből, mivel Pókember mindig keresztűl húzza a számításait, néha tönkre teszi az életét.
Tökre igaz.
Idézet
És a képregényben Peter igen is lúzer volt, közel annyira mint Raimi filmjében.
Mindig randira hívta Liz Allent aki naponta min. 2-szer lepattintotta.
Ez viszont nem igaz, nem volt lúzer, és inkább Liz akart vele menni, mind fordítva.

A Flash óriási volt a maga idejében, mai szemmel kicsit uncsi.

A filmbe illet persze az önfeláldozás csak a képregényhez nincs köze, főleg ha tudod mi történt az ASM 700-ban.
Miért kéne tudni, mi történt az ASM 700-ban, amikor 1: ez a film, nem a képregény 2: az ASM 700 UTÁNA jelent meg mondjuk 6 évvel.
Idézet
A 60-as évek megidézése csak korhű jelmezekkel és környezettel lett volna jó.
Az olyannyira gáz lett volna, hogy már magában a képregényben sem vállalják be: az újrakiadásokat átszínezik, átszabják.

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2437 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 20:15:44 »
Nyilván Raimiék nem tudhatták nem is erre céloztam, hanem arra, hogy ha valaki most megnézi a filmet és tudja mi történt abban a számban akkor röhejes az önfeláldozás.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2438 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 20:18:50 »
Az olyannyira gáz lett volna, hogy már magában a képregényben sem vállalják be: az újrakiadásokat átszínezik, átszabják.
Nem, már nem, hála az égnek. A Marvel és a DC is visszatértek a restauráláshoz. Pár sztorit kiadnak újraszínezve, de ritkán. Nagyon csúnyán ráfaragtak, amikor megpróbálták tömegesen. Még a hetvenes-nyolcvanas években meglépett átírásokat is visszacsinálják a mostani reprintekbe, hogy minél korhűbbek legyenek.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2439 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 20:22:35 »


Így igaz, a Flash nagyon jó volt. De ha jól emlékszem ezek a részek ( tudtommal 3 van ) a sorozat hosszabb epizódjai voltak. De ez nem biztos. A sorozat is tuti volt, bár annak idején én a Hulk-ot is imádtam Ferrignoval, a sky vagy super adók egyikén ment. A Darkman is jó film volt szerintem, a folytatásai már kevésbé... És a Power kapitány és a jövő harcosaira emlékszik valaki?  :hehe:

És Mark Hamill volt az egyik fő ellenség a Flash sorozatban,igaz? :)

Igen, az az.  ;)

És a Power kapitány és a jövő harcosaira emlékszik valaki?  :hehe:
Imádtam gyerekként. 9 éves voltam mikor futott a SKY ONE-on (87'). Emlékszem mennyire nem tetszett, hogy a csajszi az utolsó részben meghalt.

Én a Szív TV-n láttam, vagy valamelyik ilyen magyar adón, de az évszám nagyjából stimmel. Úgy tudom, folytatni akarták, és ha jól emlékszem a vége nem is lett teljesen lezárva. Én is sajnáltam, hogy meghalt.

Mindig az adott korhoz viszonyítom a trükköket. Szerintem 90'-hez képest jók voltak. Sőt a történetek is, na jó volt pár "érdekes" rész is. Imádtam pl a  Voyagers!-t is. Régi(nem képregény)film ami sci-fi és oda voltam érte és a trükkök is tetszettek: Az utolsó csillagharcos :)

Igen, az Utolsó csillagharcost én is szerettem. Meg volt az Alfa holdbázis sorozat. Na azt imádtam kiskölökként. Ma már sokan meg sem néznék.... Szeretem a régi filmeket.
Amúgy az egyik nagy kedvencem a Casablanca. És nem, nem a Macskajaj óta...  ;)


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS