Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 347206 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2440 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 20:29:23 »
Én még az Orion űrhajót láttam, a klasszikus zenéjével. :) FF sorozat volt. Jöttek a Varangyok! :)
De az igazi állat sori kiskoromban a Támadás egy idegen bolygóról című volt. A sztorija még ma is király lenne.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2441 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 20:29:49 »

 ;D ;D
Tejet kérek! Csokisat!

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2442 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 20:32:54 »
Én még az Orion űrhajót láttam, a klasszikus zenéjével. :) FF sorozat volt. Jöttek a Varangyok! :)
De az igazi állat sori kiskoromban a Támadás egy idegen bolygóról című volt. A sztorija még ma is király lenne.
Totàl ugyanarra gondoltunk, és írtunk. Az Orion űrhajó fantasztikus kalandjairól írtam, mikor meglàttam,h megelőzték. Igazi sci-fi 66-ból.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2443 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 20:40:01 »

 ;D ;D

Pont ezért írtam, hogy az ilyen linkek ne jöjjenek.  ;)
Elég gáz, hogy Kusturicáról mindenkinek ez az első film ami az eszébe jut. Ezt nem neked írtam, csak a tapasztalat mondatja velem.

Én még az Orion űrhajót láttam, a klasszikus zenéjével. :) FF sorozat volt. Jöttek a Varangyok! :)
De az igazi állat sori kiskoromban a Támadás egy idegen bolygóról című volt. A sztorija még ma is király lenne.

Tényleg, olyan is volt.  ;D Ez a Támadás egy idegen bolygóról baromi ismerős, de egyáltalán nem tudom hova tenni. Volt még egy csehszlovák ( ??? ) sorozat, talán Űrből jött lány címmel. Ha jól emlékszem a kislányt Majkának hívták benne, és a víz kivert tőle. De azért mindig néztem.  :lol:

Közben kigugliztam, a Csillagok küldötte volt a címe. :)
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 17. - 20:43:05 írta Kit Walker »


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2444 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 22:02:01 »

Idézet
És a képregényben Peter igen is lúzer volt, közel annyira mint Raimi filmjében.
Mindig randira hívta Liz Allent aki naponta min. 2-szer lepattintotta.
Ez viszont nem igaz, nem volt lúzer, és inkább Liz akart vele menni, mind fordítva.


Tényleg, megnéztem HZS-on a korai számokat és igazad van.
Tévedhettlen vagy Tomi
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2445 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 22:08:46 »
Pont ezért írtam, hogy az ilyen linkek ne jöjjenek.  ;)
Elég gáz, hogy Kusturicáról mindenkinek ez az első film ami az eszébe jut. Ezt nem neked írtam, csak a tapasztalat mondatja velem.
Én is csak ezt ismerem tőle, vannak jó filmjei?
Tejet kérek! Csokisat!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2446 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 23:15:54 »
Ez a Támadás egy idegen bolygóról baromi ismerős, de egyáltalán nem tudom hova tenni.
Úgy kezdődött, hogy éjszaka ment kocsival a főhős (talán David?), és látta a leszálló űrhajót, de persze senki sem hitt neki később. Emberalakot vettek fel az idegenek (tiszta TI  :D) és csak arról lehetett felismerni, hogy a kisujjuk nem záródott a többihez. Vagy amikor egy munkásra ráesett egy súly, csontig letépte a bőrét-húsát, de nem vérzett alatta. Csírákból fejlődtek ki, egyszer egy aktatáskányi csírát nagyobb gyerekek meg akartak etetni egy kisebbel. Brrrr!

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2447 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 23:43:28 »
Hát ez így leírva inkább hangzik horrornak, mint sima sci-fi vagy családi sorozatnak. ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2448 Dátum: 2013. Augusztus 18. - 07:08:52 »
Régebben más volt a korbesorolás.  ;) Hjaj, régi szép idők...

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2449 Dátum: 2013. Augusztus 18. - 07:52:56 »
Ez a Támadás egy idegen bolygóról baromi ismerős, de egyáltalán nem tudom hova tenni.
Úgy kezdődött, hogy éjszaka ment kocsival a főhős (talán David?), és látta a leszálló űrhajót, de persze senki sem hitt neki később. Emberalakot vettek fel az idegenek (tiszta TI  :D) és csak arról lehetett felismerni, hogy a kisujjuk nem záródott a többihez. Vagy amikor egy munkásra ráesett egy súly, csontig letépte a bőrét-húsát, de nem vérzett alatta. Csírákból fejlődtek ki, egyszer egy aktatáskányi csírát nagyobb gyerekek meg akartak etetni egy kisebbel. Brrrr!

Pedig tutira láttam, mert ismerős amit írsz. Az a baj, hogy sok dolog elveszik már az emlékek ködében. Azt biztosan tudom, hogy látta a Messziről jött embert, de ha megfeszülök sem tudok felidézni belőle semmit. Ugyanígy voltam az Örvény című filmmel is, amit végül sikerült megszereznem, és teljesen új volt az egész. Itt-ott felderengtek részletek, de összességében már nem nagyon emlékeztem semmire. :roll:

Én is csak ezt ismerem tőle, vannak jó filmjei?

Ó, hogyne!
De teljesen más jellegűek. Sokkal, de sokkal komolyabbak. Bár a Macskajaj is erősen társadalomkritika, mégis könnyebben emészthető, mint a többi filmje.
Az én kedvencem tőle az Underground és az Arizonai álmodozók. De a többi filmjét is érdemes megkuksizni, nem rosszak. A papa szolgálati útra ment elég szívhez szóló alkotás, de A cigányok ideje és az Emlékszel még Dolly Bellre? és az Élet egy csoda is megjelent nálunk. A Maradonáról szóló filmet is ő rendezte, de az doku.
Amúgy ha a Macskajaj tetszett, ajánlom figyelmedbe Az Örökség, avagy gútentág faszikáim! című cseh filmszatírát.  ;) Zseniális!


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2450 Dátum: 2013. Augusztus 18. - 10:06:14 »
Hát ez így leírva inkább hangzik horrornak, mint sima sci-fi vagy családi sorozatnak. ;D
Hát véletlenül sem volt családi sorozat.  :D Éjjel 11 körül adták, thriller volt inkább.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2451 Dátum: 2013. Augusztus 18. - 11:51:30 »
Ha már régi sci-fi-k, nekem örök kedvenc marad az Űrrandevú (Explorers) 1985-ös film! Gyerekfilm, de látszik hogy nem nézték tök hülyének az akkori kölyköket, mint mostanában!



Joe Dante nagy kedvenc volt mindig is!


Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2452 Dátum: 2013. Augusztus 18. - 11:56:06 »
Hát véletlenül sem volt családi sorozat.  :D Éjjel 11 körül adták, thriller volt inkább.

Ja, akkor oké. :D
Kiváncsi lennék, hányan néztünk gyerekkorunkban horrorokat és thrillereket, mint tiltott gyümölcsöt. ;D Egy rakás durva horrort láttam akkoriban, a Masszától kezdve a Kullancson és a Moszkitón át a Piranháig meg nem is tudom milyen hülyeségekig. ;D De becsületükre váljon, az akkori technikával nagyon jól meg voltak csinálva ezek a filmek.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2453 Dátum: 2013. Augusztus 18. - 17:00:22 »
Az én gyerekkoromban ilyenek nem voltak a tévében - videó pedig még nem volt Mo-on. A legerősebb a Szombat Esti Filmkoktél Meghökkentő Mesék volt, amit csíptem is. 16-17 voltam, amikor bejöttek a videók, szuper8-asok, akkor kezdtem megkedvelni a horrort. Illetve már láttam 14 évesen az Alient, de gyenge volt.  ;D Nekem az elsők között kannibál-filmek voltak, meg a Squirm, a gilisztás film. Az tényleg nem volt gyenge. :) Többen kimentek a nézőtérről, meg a földet nézték (míg én ettem a zsíros kenyeret a filmklubban). :)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2454 Dátum: 2013. Augusztus 18. - 17:50:51 »
Az én gyerekkoromban ilyenek nem voltak a tévében - videó pedig még nem volt Mo-on. A legerősebb a Szombat Esti Filmkoktél Meghökkentő Mesék volt, amit csíptem is. 16-17 voltam, amikor bejöttek a videók, szuper8-asok, akkor kezdtem megkedvelni a horrort. Illetve már láttam 14 évesen az Alient, de gyenge volt.  ;D Nekem az elsők között kannibál-filmek voltak, meg a Squirm, a gilisztás film. Az tényleg nem volt gyenge. :) Többen kimentek a nézőtérről, meg a földet nézték (míg én ettem a zsíros kenyeret a filmklubban). :)

Mekkora reneszánsza volt a kannibál filmeknek akkoriban. A Meghökkentő mesék sorozatot én is szerettem, mikor kiadták DVD-n be is szereztem gyorsan. Még mindig szórakoztat, bár már nem hökkent meg.  :D
Az állatos horrorok ( Alligator, Grizzly, Day of the animal, Piranha ) is nagyon mentek akkoriban.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2455 Dátum: 2013. Augusztus 18. - 20:18:38 »
Volt egy tök jó kis sorozat, az volt a címe, hogy a Mesemondó:



Erre emlékszik még valaki?
Na ebben voltak még néha ijesztő kis sztorik! :D Ráadásul kora reggel adták, hétvégente! Imádtam!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2456 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 18:38:35 »
Szerintetek ki volt jobb filmen, mint képregényben? Nem sok van. Nekem:
1/ JJJ
2/ Célpont
3/ Rozsomák
4/ Varangy
5/ Piro
6/Jégember
7/ Vasember
8/ Fáklya

Így elsőre.

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2457 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 18:47:35 »
1/ Magneto mindkét verzióban
2/ Pyro de csak azért mert a képregényekben egy senki
3/ Harry Osborn

A többiek gyengébbek vagy másmilyenek sokkal.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2458 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 19:59:44 »
Hát ez jó kérdés. Egy részét kopizom tőletek :hehe: :

JJJ
Célpont
Varangy
Piro
Jégember
Vasember
Fáklya

Továbbá:
Oki Doki (Molina nagyon passzolt)
Illetve a Ledger-féle Joker mindenképpen említésre méltó, bár nem igazán lehet összehasonlítani a képregényes Jokerrel, de önmagában nagyon jó volt.
Alfred (Michael Caine rulez! :D )

Illetve Fátum Doki a színészválasztás alapján legalább olyan jó lehetett volna, ha nem cseszik szét és nem kótyavetyélik el a karakterét, amit sosem fogok megbocsátani Tim Storynak! :angered:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2459 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 20:04:25 »
Szerintetek ki volt jobb filmen, mint képregényben?
1. Varangy
2. …ennyi