Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 347216 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #140 Dátum: 2008. Május 02. - 17:57:02 »
 :sepi:(végre megint lehet használni ezt a smiley-t :hehe:)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #141 Dátum: 2008. Május 02. - 19:38:39 »
Na ha Kakarotto lefoglalta a topicot a spoileres dolgoknak, akkor ide nyomom, bár nem tudom egyáltalán annak számít-e majd, de ha leszidtok akkor igen ;D
Már teljesen biztos így a Hulk 2 bemutatója előtt nem sokkal, hogy Louis Leterrier rendező egy rajongói találkozón be is jelentette, hogy a pletykák helytállóak és a Hulk 2-ben valóban szerepelni fog Tony Stark (alias Vasember) is, mégpedig Robert Downey Jr. megformálásában. A harmadik, nem sokára a neten is fellelhető Hulk trailerben pedig kemény 15 másodpercet láthatunk majd Vasember és Hulk első "barátságos" találkozójából.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #142 Dátum: 2008. Május 02. - 20:38:09 »
Ez már nem volt itt hír? vagy máshol olvastam? :D
Mindenesetre ez valaminke a kezdete azért, bár messzemenő reményeket nem fűzök hozzá. Vagy a kezdet vége? ;D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #143 Dátum: 2008. Május 02. - 21:19:02 »
Gondolom nem bunyó lesz, de nem is baj, mert Tony sokkal jobb volt civilben, mint vasban.

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #144 Dátum: 2008. Május 02. - 21:43:04 »
szerintem a szokásos lesz, odahívják Vasit, hogy segítsen Hulk ellen, de utána lenyugszik Hulk és megismerkedik Bannerrel.
Vagy csak tényleg megismerkedés egy kávé mellett.

Szóval ha ez lesz akkor készülhetünk az Avengersre. És ahogy most kinéz a legelső csapat lesz benne Vasi, Hulk megvan, jövőre jön Thor film (ha oda is berakják Sam Jacksont akkor tuti!), és gondolom nem külön filmben, de lesz majd egy Wasp és Antman/giantman akikkel az Avengersben ismerkedhetünk majd meg. (nem hiszem, hogy Kapi is benne lenne max Widow)
Dejó lenne! Ha a 2 nagy színész Norton és Dawney fejet hajt előtte akkor király minden. Szerintem ha Jackson vállalta ezt a fél perces jelenetet tuti ő is benne lenne (főleg a tudat, hogy róla vették az új Furyt)

Amik miatt ez nem jöhet létre:
- Valamelyik nagy színész (N, D vagy J) nem egyezik bele
- Hulk vagy Thor film bukás lesz
- Forgatókönyv írók/eddigi rendezők összevesznek, magukkal rántják a színészeiket
- Norton át akarja írni a forgatókönyvet...
- Marvel megveszi a saját filmjének a jogát és maga próbálkozik a film businessben, amiben még ő gyerekcipőben jár
- Chuck Norris lesz a főellenség

(tényleg, Avengers kezdetekor ki volt a legnagyobb főfőellen?)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #145 Dátum: 2008. Május 02. - 21:48:42 »
Ha a Marvel nem veszi vissza a filmjogokat, az Avengers sose készülhet el.  ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #146 Dátum: 2008. Május 02. - 22:56:36 »
Ja és elég drágák azok a jogot, szóval szerintem egyhamar nem veszi őket vissza.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #147 Dátum: 2008. Május 03. - 08:28:49 »
Egyébként, ha mr láttátok a Vasember filmet, elmondanátok, hogy az Iron Mongert végül minek fordították?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #148 Dátum: 2008. Május 03. - 08:45:11 »
Hála az égnek nem fordították semminek.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #149 Dátum: 2008. Május 03. - 08:59:02 »
Tehát akkor maradt IronMonger a neve?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #150 Dátum: 2008. Május 03. - 09:01:10 »
A fémszörnyet név szeriint nem említették. Sem angolul, sem magyarul. Nem adtak neki nevet.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #151 Dátum: 2008. Május 03. - 09:45:36 »
Ez már nem volt itt hír? vagy máshol olvastam? :D
De, ezt én raktam fel. Néha azért én is megtudom előzni Bent és Kakarottot. :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #152 Dátum: 2008. Május 03. - 09:53:04 »
Idézet
De, ezt én raktam fel. Néha azért én is megtudom előzni Bent és Kakarottot.
Naugye. Áh, gyengén nyomják ezek a srácok. :hehe: :hehe:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #153 Dátum: 2008. Május 03. - 15:25:55 »
Ja és elég drágák azok a jogot, szóval szerintem egyhamar nem veszi őket vissza.
A jogok időre vannak, úgyhogy egyszer csak lejárnak. Akkor automatikusan visszaszáll a Marvelre a jog. Ezután szeretnék megcsinálni.

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #154 Dátum: 2008. Május 03. - 21:30:06 »
Iron Monger fordítás:
Említették az Iron Monger nevet, de nem a robotra. (Ha jól emlékszem valamikor a film közepén mikor Tony visszajött, vagy lehet még előtte) Veszekedtek a Stark vállalatról, hogy mit gyártson, és valaki mondta, hogy "this company always made weapons, we supply the wars, we are the Iron Mongers" (nem szó szerint, de hasonló beszólás volt, a névre felkaptam a fejem).
Ez szinkronosan biztos nem jött le, de aki eredetiben látta az lehet emlékszik rá, majd ha kijön DVDn szólok mire fordították, vagy hogy melyik percnél hallhatjuk.

Pepo: csak azért nyomom "gyengén", mert kevés az időm mostanság, de ígérem belehúzok!

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #155 Dátum: 2008. Május 03. - 21:34:42 »
Annál a résznél van ez, amikor Tony Obadiah-val vitatkozik, és Obadiah azt mondja hogy ők vassal kereskednek (iron monger - vas kufár, vas kereskedő, de ezt nem a páncélra érti.)

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #156 Dátum: 2008. Május 03. - 21:39:36 »
tudom, hogy nem a páncélra érti, csak mondom, hogy volt egy ilyen mondata:
"We are Iron Mongers"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #157 Dátum: 2008. Május 03. - 21:44:57 »
Ja, bocs  :headscratch:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #158 Dátum: 2008. Május 08. - 21:53:43 »
Jon Favreau direktor a Vasemberről: - A Marvel Comics képregényein nőttem fel. Izgalmas kihívás volt A Vasember rendezése, mivel ő a legnagyobb karakter a Marvel-univerzum eredeti szereplői közül, akiről még nem készült mozifilm. A független filmek világából érkeztem, és szeretem azt gondolni, hogy képes vagyok elmesélni egy történetet egyszerű formában, ahol a humor is megjelenik az arra megfelelő helyzetekben, valamint a karakterek embersége is érződik. A Marvel Comics egyik legnagyobb erénye az, hogy hőseik emberiek és nem tökéletesek. A Marvel akkor kezdte meg működését, amikor a szuperhősök még emberfelettiek és tökéletesek voltak, ám a Marvel mert változtatni ezen, és olyan szuperhősöket teremtett, akiknek hibáik vannak, és akiket szórakoztató és tanulságos megismerni… Amit Stan Lee a hatvanas években science-fictionként írt meg, az ma modern tudomány. Mára technológiánk olyan fejlettségi szintre jutott el, hogy az üzletekben megvehetjük azokat a tárgyakat, amelyek csak sci-fi filmekben szerepeltek akkor, amikor a Vasember először megjelent a Marvel-univerzumban.

A Spec effekt csapat:A négyszeres Oscar-díjas Stan Winston smink- és speciális effektus-csapata készítette el a filmben a Vasember páncéljait.
- Miután tudomást szereztünk arról, hogy készül A Vasember, mindent elkövettünk, hogy részt vehessünk benne - mondja Winston. - Nagy képregény-rajongó vagyok, és Jon Favreau jól ért ahhoz, hogyan kell különféle technikákat felhasználni arra, hogy a dolgok működjenek, ahelyett, hogy a filmje nagyrészt digitális effektusokra hagyatkozna. A jelmezek végső formája lenyűgözőre sikerült, és biztos vagyok benne, hogy a stúdió legnagyszerűbb munkái közé tartoznak majd.
- Amikor elvállaltam A Vasember rendezését, Adi Granov illusztrációit vettem alapul, amelyek szerintem technológiailag a leghihetőbbek és legdinamikusabbak - mondja Favreau. - Miután elkezdődtek a megbeszélések a dizájn elemeiről, Adi személyesen is megkeresett, mert látta, hogy feltettem több rajzát A Vasember általam indított MySpace oldalára. E-mailben kezdtünk levelezni, majd később Los Angelesbe repült, hogy segítsen felügyelni az öltözetek megtervezésének folyamatát. Rajta kívül segítségemre volt még Phil Saunders illusztrátor és Ryan Meinerding dizájner, akik mindketten értékes munkával járultak hozzá a Vasember különféle öltözeteinek végső változatához.
J. Michael Riva látványtervező feladata volt a barlang megépítése, ahol Tony Starkot fogságban tartják, és arra kényszerítik, hogy rakétákat gyártson Raza, a közel-keleti felkelők vezetőjének számára. Riva a rendező elképzelését követve arra törekedett, hogy a látvány a lehető leg-élethűbb legyen. Komoly kihívást jelentett számára a barlang megépítése, amelynek pontosan úgy kellett kinéznie, mintha Afganisztán hegyeiben bújt volna meg.
- A barlang megépítésekor a munka szórakoztató része a díszlet berendezése volt - mondja a látványtervező. - Ha elképzeljük, hogy valakit terroristák tartanak fogva két-három hónapig, azok a kérdések merülnek fel, hogy hogyan él ott, mivel tölti a napjait? - feltételezve, hogy nem kínozzák vízbe merítéssel. Robertnek van tapasztalata arról, milyen érzés fogolyként élni, és néhány nagyon hasznos tanáccsal segítette a munkánkat és tette a díszletet élethűvé. Elmondta például, hogyan kell zoknival teát főzni vagy backgammon készletet készíteni a semmiből. Mielőtt elkezdtük a forgatást, eltöltöttünk egy éjszakát a barlangban, hogy igazán át tudjuk érezni, milyen ott raboskodni.
- A kutatómunkám során többek között arra jöttem rá, hogy mennyire hideg van az ilyen isten háta mögötti barlangokban - folytatja Riva. - Megnéztem egy felvételt, amely az afganisztáni Tora Borán készült. Egy tálib harcossal készítettek interjút, és végig látni lehetett a leheletét. Ezért meggyőztem arról Jon Favreau rendezőt, hogy a díszletet le kell "fagyasztanunk”. Építettünk egy légkondicionáló rendszert a barlangba, így aztán napokig hideg levegő jött ki a színészek száján. Ezért a mai napig utál engem mindenki, pedig nagyon hatásos volt, és jól mutatta az éles kontrasztot a fogság és a szabadság között, különösen egy olyan milliárdos számára, mint Tony Stark.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #159 Dátum: 2008. Május 09. - 09:25:14 »
Nem is tudtam, hogy a Mágus is részt vett a Vasember projectben. De meg van az eredménye. :)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"