Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 347216 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2640 Dátum: 2015. Augusztus 08. - 20:27:26 »
Oh... bocs, hogy nem témába vágó, de ezt most talátlam youtobon, ezt láttátok már?
Batman Forever törölt jelenet.



Plusz a nyitó jelenet, ami anno a filmes képregényben még benne volt

SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

hungab

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2641 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 19:00:43 »
Egy ilyet találtam a Generation X - Szupercsapatról:
http://nava.hu/id/379952/
http://nava.hu/id/257256/

Reklámok is benne vannak (a kis jobbra nyíllal látszanak a képek), szóval biztos, hogy megvan valahol a felvétel, de azt írja nem gyűjtői, amihez ez van írva:  "A katalógus a nem gyűjtőköri műsorok köréről is tájékoztatást nyújt – jelenleg 55 ezer nem gyűjtőköri dokumentum adatait tartalmazza –, a videók megtekintési lehetősége nélkül."
Bármilyen tipp vagy valami? mert talán ez az utolsó lehetőség , hogy ezt újra lássuk magyar szinkronnal :D

Az 1994-es Fantasztikus Négyest nem találtam, de erről csak olvastam, hogy elvileg leadták itthon magyar szinkronnal, ennek van valóságalapja, látta esetleg valaki? melyik adón?

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2642 Dátum: 2015. Augusztus 25. - 23:00:57 »
A Roboraptoron belekezdtem egy új sorozatba, ami franchise-okkal fog foglalkozni, a legelső részben a legelcseszettebbeket vettem sorra - nyílván elég sok közöttük a képregényes vonatkozású is :)

http://roboraptor.blog.hu/2015/08/21/listamania_1_a_legelcseszettebb_franchise-ok

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2643 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 11:57:32 »
Megnéztem pár régebbi filmet újra, mint az X-Men 2, Avengers és az Amerika Kapitány 2.
Kiderült belőle, hogy azért is voltak szenzációsak ezek a filmek, mert a szereplőgárdát eszméletlenül jól eltalálták benne. Chris Evans óriási volt Fáklyaként az F4-ben, és remekel Kapitányként is. Az Avengersben Sólyomszem kivételével minden szereplő nagyon jó, az X-Men pedig olyan, mint egy sztárparádé, pedig jobbára ismeretlen színészekből állt akkor még. De minden egyes szereplő fantasztikusan alakít benne, a filmről pedig lerí, hogy olyan készítette, aki nem csak a rendezés előtt elolvasott 20 X-Ment, hanem pontosan tudja, hogy miről is kell szólnia az egésznek.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2644 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 14:52:59 »
Igen, Rozsomákról és s slepjeiről  ;D
Ezért is gáz, hogy msot az Apo-ban ennyire kiahgyják Logant...  :'(
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2645 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 14:56:13 »
Ebben a részben épp az a jó, hogy nem ő uralja a filmet. Persze, ő a főszereplő, de a többiek is mind ugyanolyan jók. Az új (vagy régi) generációról nem lehet ugyanezt elmondani. Ők is jók, csak nem ennyire.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2646 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 15:06:39 »
Oh... bocs, hogy nem témába vágó, de ezt most talátlam youtobon, ezt láttátok már?
Batman Forever törölt jelenet.
https://www.youtube.com/watch?v=I3HwRnU4ryM
Érdekes, elég erőteljesen emlékeztet a Birodalom Visszavág egyik jelenetére. :D
De amúgy mind a két jelenet egyfajta sötét szürreális világot tükröz, gondolom pont ezért kellett kikerülniük a filmből.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 09. - 15:15:22 írta Todd »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2647 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 18:53:05 »
Ebben a részben épp az a jó, hogy nem ő uralja a filmet. Persze, ő a főszereplő, de a többiek is mind ugyanolyan jók. Az új (vagy régi) generációról nem lehet ugyanezt elmondani. Ők is jók, csak nem ennyire.
Ja, pont így vagyok vele én is, havernak is mindig ezt mondom, amikor vitázunk, hogy melyik a legjobb X film (nekem még midnig a 2. rész a kedvencem). Rohadt okosan van felépítve, és jól behozták Rozsit a is a filmbe, hogy róla szóljon, de mégse annyira  :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2648 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 20:01:56 »
És melyik a barátod kedvence? Szerintem a FC a legjobb X film és Fassbender a legzseniálisabb benne.   Imádom, hogy tele van apró utalásokkal. Valamiért az FC fogott meg a legjobban, erőteljes érzelmi hatásokat tud gyakorolni. Kiválóan felépített film, az "alternatív történelem" megközelítés meg csak hab a tortán. ;)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2649 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 20:06:37 »
Ja, neki is az...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2650 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 22:20:08 »
Az a film is nagyon jó, és Fassbender tényleg a legjobb benne, de a többiek annyira nem. Jók, de semmi igazán extra.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2651 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 22:41:47 »
Végre nem Rozsiról szólt a film! Szerintem Lawrence kisasszony, McAvoy, Bacon is tök jól játszottak, a mellékszereplők mellett. Nem beszélve arról, hogy Jackmannek a legjobb X-es szerepe is ehhez a filmhez köthető!  :hehe:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2652 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 00:08:29 »
Jól játszottak, egyetértek. De mégsem annyira szerethetők, mint Jean Grey, mint Vihar, Vadóc, Jégember, vagy éppen Piro és Mistique.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2653 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 09:21:21 »
Nekem még ott a Pokoltűz Klub nem tetszett annyira... meg ahogy Kaine is írta  a szereplők se igazán nyerték el a tetszésemet, meg az a rengeteg kavarás a háttérsztorival, amik nem egészen úgy voltak beállítva az első 3 részben...

Amúgy azt se vágtam, hogy a Jövendő múltnapjaiban Prof azt mondja, hogy a 70-.es években még nem tud gondolatot olvasni... hát itt ebben a részben végig azt csinálta...  :roll:  :-\
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2654 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 12:03:05 »
Nekem a First Class a karakterek miatt nem jött be annyira. Mármint nem a színészi játékkal volt gond, hanem egyszerűen jobban kedvelem az X1-2-ben felvonultatott karaktereket, nekem ők az igazi X-Men.

Amúgy a DoFP-ben elég nagy hülyeség volt, hogy a szérummal tud újra járni, de akkor nem tud gondolatot olvasni...
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2655 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 12:11:40 »
Amúgy azt se vágtam, hogy a Jövendő múltnapjaiban Prof azt mondja, hogy a 70-.es években még nem tud gondolatot olvasni... hát itt ebben a részben végig azt csinálta...  :roll:  :-\
Ott a drog miatt nem tudott gondolatokat olvasni. ;)
A FC-ban amúgy voltak jó karakterek, Magneto, Bestia, Xavier tetszett, de mindenki más felejthető volt. Mistique meg egyenesen gyengébb mint a régi.
Amúgy meg Lawrence kisasszonyt egye meg a fene, hogy nem járult hozzá a legyártott Marvel Select Mistique figura forgalmazásához...  :asshole:
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 10. - 12:13:47 írta Todd »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2656 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 12:38:01 »
Amúgy meg Lawrence kisasszonyt egye meg a fene, hogy nem járult hozzá a legyártott Marvel Select Mistique figura forgalmazásához...  :asshole:
Baszki! Ő vétózta meg? :surp: De miért? Amúgy nem gondoltam volna, hogy a színészek beleegyezése is kell... Hát ez nem volt jófejség tőle.
Szerintem egyébként így is le lehetett volna gyártani, max az arcát képregényesebbre szabták volna, hogy ne hasonlítson Lawrence-re.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2657 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 13:00:48 »
Lehet nem kapott elég lóvét.
Amúgy egy időben ezért voltak a McFarlane toys-nál a felismerhetetlenségig leroncsolt fejű Terminatorok.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2658 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 13:25:52 »
Akkor Schwarzi időközben rájött, hogy mégiscsak jó az a pénz, ha már öregszik kifele az akciófilmekből... :lol: Különben én azt hittem, hogy a figurák után nem is kapnak pénzt a színészek (vagy legalábbis nem mindegyik). Azt hittem, csak a filmstúdiókkal kötnek szerződést a játékkészítő cégek.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #2659 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 14:13:27 »
Fogalmam sincs, hogy ez hogyan működik és nem is akarok hülyeségeket beszélni, de az biztos, hogy van beleszólása a színésznek, akiről a figurát formázták.