Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 346398 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #300 Dátum: 2008. Július 20. - 19:32:27 »
Nagyon egyszerűen, Shang Chi lopta el és ő szerepel a filmben.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #301 Dátum: 2008. Július 20. - 19:34:33 »
És hogy tanult meg falon mászni? Csak nem megnézett egy Csipet Csapatot és WC pumpával mászik a falon?

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #302 Dátum: 2008. Július 20. - 19:36:22 »
Azon már túltettem magam, van török is. Csak azt nem értettem, hogy mi szüksége van rá, azért jegyeztem meg. ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #303 Dátum: 2008. Július 20. - 19:40:56 »
Csak nem megnézett egy Csipet Csapatot és WC pumpával mászik a falon?

  Akkor már inkább az Ördögűzőt vagy egy Chuck Norris filmet.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #304 Dátum: 2008. Július 21. - 12:40:03 »
Nincs nagy affinitásom megint leírni a régi dolgokat, a régi fórumban megtalálhatóak. Mindössze anniyt, hogy Singer kvalitásait nem vitatta senki, az X2 a mai napig az egyik legjobb szuperhősös film, a Közönséges bűnözők se kismiska, de a Superman returns-el elcsúszott az irányzék nagyon. Engem már az is zavart, hogy 5 évre elmegy, aztán csak úgy visszajön, mert úgy van kedve...érdekes, de legyen. Akkor legalább már lett volna 10-15 év, úgy sokkal érdekesebb lett volna...szembesülnie azzal, ahogy Loise is megöregszik, szembesülnie a halhatatlansága hátulütőivel stb. de ez még hagyján...nem tetszett az sem, ahogy a közvélemény őt fogadta: "Nem kell nekünk Superman, megoldunk minden nélküle", de ez is ízlés dolga, szóval legyen. Az jó volt, ahogy a belső vívódásait láthattuk, amikor önmagával vívta a harcát(egyszer láttam, de erre határozottan emlékszem), viszont ezzel is átestek a ló túloldalára...így nagyon hosszú, unalmas és vontatott lett a film. Mindennek tetejébe megint behozták Lex Luthort és a film csak úgy tobzódik a logikai bakikkal kezdve a szupergyerektől,a mitől sikítógörcsöt kaptam és még sorolhatnám. A  kedvencem, amikor lerepül a szigetre, persze máskor minden kínja baja van a kriptonittól, de most akkor veszi észre, hogy valami nem stimmel, amikor megütik és fáj...persze később nem baj, hogy az egész sziget dugig van a zöld kristállyal, simán felküldi az űrbe. stb.stb.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #305 Dátum: 2008. Július 21. - 13:01:49 »
A fogadtatás érthettő volt, se szó se beszéd elhagyja őket. Eleinte még a kérdések fogalmazódnak meg, miért tette azt, hová mehetett stb., majd ezt váltja fel a harag,a mi többek között Lois cikkében is megmutatkozik. A 10-15 év hosszú lett volna, kétségtelen, hogy izgalmas kérdéseket hozott volna magával, de most gondold el, hogy a stúdió még így is több akciót szeretne látni a köv. részben, mi lett volna, ha tényleg elmegy egy ennyire filozofálgatós, elgondolkodtató stílusba a film. Én szívesen megnéztem volna azt is, de azért be kell látnunk, hogy erre nem bólinthatott rá a stúdió.

Egy-két logikai bakin én is húztam a számat, de még ennyi belefért. Luthor behozása szintén kötelező volt, sztem nem is engedték volna nélüle elstartolni a filmet. A következő rész(ek)ben aztán jöhetnének a többiek is. Viszont, ha már behozták Luthor-t, akkor a karakterén nem ártott volna változtatásokat eszközölni. Ez az őrült figura egy kicsit már idejétmúlt volt.

Mint láthatod, én sem tartom hibátlannak a filmet, sőt... de ezzel együtt is úgy gondolom, hogy összeségében egy jó filmmel sikerült feltámasztani a filmvásznon Superman-t. 

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #306 Dátum: 2008. Július 21. - 13:16:05 »
Singer Supermanje csak akkor lett volna élvezhető képregényfilm, ha előről kezd mindent és készít egy új eredetet. De annyira ragaszkodott a Donner érához, hogy emiatt rá is ment az egész film. Én már azokat is furcsa szemmel néztem, pedig kisgyerek voltam amikor először láttam, de pl az amnéziát okozó csók és hogy nejlon fóliába csavarja az ellenfeleit már akkor is baromságnak tűnt.

Donnie igazad van, sok érdekes kérdést vetett fel a film, de ahelyett hogy válaszokat kaptunk volna rájuk, csak még nagyobb lett a homály. Egy következő Superman film csak akkor lehet sikeres, ha a rendező a stúdió és a forgatókönyvíró nem akar megfelelni mindenáron a nagy elődök igényeinek, hanem egy modern hangvételű akciódús filmet csinálnak és Singer-t még a közelébe sem engedik. Az X-Mennel csodát tett, ezt nem is lehet vitatni, de ahogy azzal nőtt a szememben, úgy csökkent a Supermannel.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #307 Dátum: 2008. Július 21. - 13:57:00 »
Idézet
A fogadtatás érthettő volt, se szó se beszéd elhagyja őket. Eleinte még a kérdések fogalmazódnak meg, miért tette azt, hová mehetett stb., majd ezt váltja fel a harag,a mi többek között Lois cikkében is megmutatkozik. A 10-15 év hosszú lett volna, kétségtelen, hogy izgalmas kérdéseket hozott volna magával, de most gondold el, hogy a stúdió még így is több akciót szeretne látni a köv. részben, mi lett volna, ha tényleg elmegy egy ennyire filozofálgatós, elgondolkodtató stílusba a film. Én szívesen megnéztem volna azt is, de azért be kell látnunk, hogy erre nem bólinthatott rá a stúdió.
Jó részben érthető volt a fogadtatás, de a harag szerintem megalapozatlan. Senki sem kérte rá Supit, hogy segítsen, hogy életeket mentsen meg. Önmagától tette, nem kérte senki rá, nem is kapott cserébe semmit. Ennélfogva akkor megy el ahova akar, az embereknek nincsen joguk számonkérni Supermant. Egyedül Loisnak lett volna oka, neki megalapozott lehetett a haragja, ezt meg is értem, d ehogy ír egy cikket is erről, hogy miért jobb nekünk nélküle és erre Pulitzer díjat is kap....hát.hát.hát!

A stúdió vígan rábólintott egy ilyen hosszú, unalmas és mondjuk ki: szentimentális filmre ugyebár. Ha 10-15 évre ment volna el, akkor sem lett volna hosszabb, izgalmasabb, viszont legalább megalapozott lett volna ez a nagy lelki gyötrelem és vívódás, ez a nagy lelkizés. Így 5 év távlatából fele ennyi lelkivel tudott volna hiteles és élvezhető lenni a dolog szvsz.

Idézet
Singer Supermanje csak akkor lett volna élvezhető képregényfilm, ha előről kezd mindent és készít egy új eredetet. De annyira ragaszkodott a Donner érához, hogy emiatt rá is ment az egész film. Én már azokat is furcsa szemmel néztem, pedig kisgyerek voltam amikor először láttam, de pl az amnéziát okozó csók és hogy nejlon fóliába csavarja az ellenfeleit már akkor is baromságnak tűnt.
Az is, de nézd meg mikor készült, és hogy milyen koncepcióval. Azok a régi filmek részben fantasztikus gyerekmseék is, nem csak képregényfilmek. Azzal viszont nem értek egyet, hogy elölről kellett volna kezdeni mindent. Nem baj, hogy folytatás lett végül...így is könnyen át lehetett volna értelmezni a karaktert, sokkla komolyabb hangvételt adni a filmnek. A szándék meg is volt, de az arányok el lettek túlozva, illetve a megvalósítás is néha görcsösen, kínosan erőlködő lett szerintem. Így egy nagy vakvágány lett a film.

Én nem venném el Singertől a filmet, bőven képes ő ettől sokkal jobbra is, csak észbe kell kapnia.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #308 Dátum: 2008. Július 21. - 21:33:23 »
Itt a Nerd Batman-elemzésének utolsó része, ebben vannak az újabb filmek is.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #309 Dátum: 2008. Július 21. - 21:52:53 »
Nem nagyon lehetett volna elölről kezdeni most, amikor az amerikai közönségnek már hetedik éve ment a tévében Superman eredete.  ;)
Jól tették, hogy folytatták, de nem volt jó, hogy félúton megálltak a retró és az új között. Lexnek nagyon nem ilyennek kellett volna lennie, hiába volt ilyen 30 éve. Már a Lois és Clarkban is egy intelligens Lex Luthort láthattunk, a Smallvilleben pedig még jobbat. Nem beszélve a képregényről. A Batman sikere és az F4 film viszonylagos sikertelensége jól mutatja: nem szabad a képregényfilmekkel viccelődni - halál komoly filmeket kell csinálni belőlük.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #310 Dátum: 2008. Július 22. - 09:36:57 »
Nem nagyon lehetett volna elölről kezdeni most, amikor az amerikai közönségnek már hetedik éve ment a tévében Superman eredete.  ;)
Ezért kellett volna megvárni a sori végét, és azt folytatni filmen. ;) ;D

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #311 Dátum: 2008. Július 22. - 10:38:27 »
Ezért kellett volna megvárni a sori végét, és azt folytatni filmen. ;) ;D
Szerintem nem lehetetlen. ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #312 Dátum: 2008. Július 22. - 10:42:35 »
Én annyira, de annyira utálom a Smallville-t, hogy ha az alapján készítenének mozifilmet, elsőként nézném meg.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #313 Dátum: 2008. Július 22. - 12:04:41 »
Ezért kellett volna megvárni a sori végét, és azt folytatni filmen. ;) ;D
Szerintem nem lehetetlen. ;)
Remélem az is lesz, annak szerintem több értelme is lenne.
Én annyira, de annyira utálom a Smallville-t, hogy ha az alapján készítenének mozifilmet, elsőként nézném meg.
Hú de nagyon utálod! ;D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #314 Dátum: 2008. Július 22. - 12:08:55 »
Nálam jobban senki nem utálja ebben az országban, csak azért nézném meg hogy elsőként húzzam le. ;)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #315 Dátum: 2008. Július 22. - 14:49:08 »
Te Manci, ha annyira rossz, miért szánsz rá időt? ;D Ennyi erővel Esmeraldát is nézhetnél, nem? :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #316 Dátum: 2008. Július 22. - 15:44:53 »
Te Manci, ha annyira rossz, miért szánsz rá időt? ;D

Et tu mi fili, Brute?

Ennyi erővel Esmeraldát is nézhetnél, nem? :D

Az melyik volt? :headscratch: ??? A vak asszony visszanéz?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #317 Dátum: 2008. Július 22. - 15:55:27 »
Et tu mi fili, Brute?
Tudok latinul, most ráfáztál. Ju vigyázz, azt írta neked, hogy "És most te is kifilézel, te Bestia?"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #318 Dátum: 2008. Július 22. - 16:01:22 »
A röhögéstől a kiöntöttem a kávét. :lol: :lol: :lol:

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #319 Dátum: 2008. Július 22. - 16:12:43 »
A Smallvilleban nekem csak az nem tetszik, hogy már vagy nyolc évadon át húzzák.
Ezt asszem még Mike írta.