Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 347205 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #680 Dátum: 2009. április 09. - 10:54:29 »
Nem sajnos ezek már bombabiztosak.  :( Bocs T.  :'(

Esetleg a Dr. Strangelove-ot?

Khm, az is 2008 óta tervben van.
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 09. - 10:56:26 írta Ben Reilly »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #681 Dátum: 2009. április 09. - 10:55:30 »
Tudtommal a Flash Dance remake sem elvetett ötlet még.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #682 Dátum: 2009. április 09. - 11:13:47 »
Idézet
A Day the Earth Stood Still-nél nem Keanunál bukott a dolog (jó, ott is), hanem amikor közölték, hogy remake-et csinálnak belőle.
Ez nem igaz. Tipikusan az a film, amiből egy nagoyn jó is lehetett volna, ha nem ilyen együgyűek a karakterek, nem ilyen idióta a történet, a felfogás, nem is faarcúak és idegesítőek a színészk és nem kistagozatos színjátszó szakkör szintűek a párbeszédek. Az eredetit nem láttam, én csak a feldolgozás alapján nyilatkozom, de abban a filmben mindent sikerült nagyon elbaxni. tanítani kéne: így nem szabad csinálni.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #683 Dátum: 2009. április 09. - 11:15:32 »
Az eredeti pont az ellentéte, egy nagyon jól felépített történetű, a kor technológia lehetőségeihez képest látványos élvezetes film. Még a remake előtt volt szerencsém látni, és megéri megnézni.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #684 Dátum: 2009. április 09. - 12:30:07 »
Az eredeti egy sci-fi legenda. Magyon meghatározó volt a műfajban - mármint filmes szempontból. A "Klaatu barada nikto" kifejezés egy időben elég elterjedt volt - sőt, egy sci-fi megszállott mai napig tudja, miből van, ha valaki megemlíti neki. De amúgy egyszerűen írd be a Firefox böngészősávjába ezt: about:robots. :)

És azt akkor sem értem, a Dr. Strangelove-ból hogy lehet hidegháború nélkül filmet csinálni újra. Vagy most az Al-Kaidára fogják küldeni?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #685 Dátum: 2009. április 09. - 12:36:07 »
De amúgy egyszerűen írd be a Firefox böngészősávjába ezt: about:robots. :)
Azok kedvéért akik nem Firefox-ot használnak:


grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #686 Dátum: 2009. április 09. - 13:06:07 »
És azt akkor sem értem, a Dr. Strangelove-ból hogy lehet hidegháború nélkül filmet csinálni újra. Vagy most az Al-Kaidára fogják küldeni?

A watchmen is hidegháborúról szól, azt is meg lehetett most csinálni.
This is a joke. A real practical Joke.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #687 Dátum: 2009. április 09. - 13:34:42 »
És azt akkor sem értem, a Dr. Strangelove-ból hogy lehet hidegháború nélkül filmet csinálni újra. Vagy most az Al-Kaidára fogják küldeni?
Miért ne lehetne hidegháborús filmet csinálni. Attól még, hogy ma készül, játszódhat a múltban. ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #688 Dátum: 2009. április 09. - 13:39:18 »
Vannak dolgok, amelyekhez bűn hozzányúlni és megváltoztatni, és így persze vannak olyan filmek is, amelyek eredetijükben hordozzák a legnagyobb értéket. 

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #689 Dátum: 2009. április 09. - 13:42:48 »
De már sok film eredetijét rontották el remake - vel. :-\ Miért ne rontanának el még egyet? :-\

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #690 Dátum: 2009. április 09. - 14:08:12 »
Azért, Lovagom, mert a Strangelove csak úgy ér valamit, hogy az akkor, abban a hisztériában készült. Ma már a hidegháborúra egyszerű történelmi emlékként nézünk, magyarán ha most forgatnak arról az időszakról egy filmet, az egyszerűen nem tudja magában hordozni az akkori hangulatot az egyszerű fizikai képtelenség okán. Most George W. AmúgymelyikkontinensenvanIrak? Bush által gerjesztett terroellenes hizti az egyetlen, ami megfelelne neki, de abba az a cselekmény nem működne. Vannak filmek, amik csak az adott készítés körülménye között működnek igazán. A Casablanca is részben ilyen, mert hiába egy romantikus történet, nagyon látszik, hogy a II. vh-nak, mint környezetnek erős szerepe van benne (és ugye a filmet '42-ben jelentették meg, amikor Marokkóban még azért mentek a harcok). Vagyis egyszerűen: egy klasszikus nem azért kalsszikus feltétlenül, mert örökérvényű történetet hordoz. Ha már újra akarknak forgatni midnenfélét, inkább csináljanak egy értelmes feldolgozást a Végtelen történetből a helyett a csöpögős hulladékhalom helyett, amivé tették.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #691 Dátum: 2009. április 09. - 14:12:28 »
Hát persze, hogy nem lehetne ma közel olyan jóra se megcsinálni, de attól még, ha elkészül, megint elrontanak egy klasszikust.

Ha már újra akarnak forgatni mindenfélét, inkább csináljanak egy értelmes feldolgozást a Végtelen történetből a helyett a csöpögős hulladékhalom helyett, amivé tették.
Nekem a Végtelen történet mindkét része tetszett, bár az első ( sokkal ) jobban.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #692 Dátum: 2009. április 09. - 14:15:13 »
Nyugi a Végtelen történet remakeje is be van tervezve 2012-re, de ezt már korábban is említettem.

Nekem a Végtelen történet mindkét része tetszett, bár az első ( sokkal ) jobban.

Van harmadik mozifilm is. 94-ben készült.


Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #693 Dátum: 2009. április 09. - 14:18:52 »
Tényleg? Na, majd a kölcsönzőben utánanézek. ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #694 Dátum: 2009. április 09. - 15:17:56 »
A Végtelen történetnél én két részről tudok. Az elsővel az a baj, hogy a könyv pontosan felénél hagyja abba és ad egy abszolút más - és ritka hülye - befejezést neki. Na meg persze, hogy csak az első rész mondanivalója maradt ki belőle. A második mozival csak egyetlen baj van: köze sincs a könyvhöz. Se cselekményre, se karakterekre, se mondanivalóra - bocs, az nincs is benne, pedig önmagunk megtalálásának és elfogadásának egyik legjobb irodalmi ábrázolása amúgy - semmire.
Szóval a remake igazság szerint ott - ha már egyszer készül - legalább nem lehet rosszabb mint az eredeti. Bár nem csodálkoznék, ha kevernék a Narniával vagy a Potterekkel hangulatban, mert most az a menő. Micharl Ende meg foroghat a sírjában.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #695 Dátum: 2009. április 09. - 16:09:13 »
Michael Ende már az első, 84-es film után közleményben határolódott el a mozitól, mert az nem volt érzése szerint hű a könyvéhez és giccses volt. Szóval a 95-ös halála óta ő a mennyország egyik ventillátora annyit forog a sírjában.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #696 Dátum: 2009. április 09. - 20:01:06 »
A Film+ - on, ma 21:00 - tól adják a Sin City - t. Én megnézem, mert még nem láttam. Igaz, még Sin City képregényt sem olvastam.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #697 Dátum: 2009. április 09. - 23:17:15 »
A Film+ - on, ma 21:00 - tól adják a Sin City - t. Én megnézem, mert még nem láttam. Igaz, még Sin City képregényt sem olvastam.

Jesszusom, léteznek még ilyen emberek ?  ;) Nekem az egyik kedvenceim a rajzaik miatt és a film is elmegy, bár én sosem voltam hasra esve tőle.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #698 Dátum: 2009. április 09. - 23:19:24 »
Léteznek bizony, én nem láttam és nem is olvastam. Nem azért, mert annyira idegenkedem tőle, hanem mert nem keltette fel az érdeklődésem annyira, hogy megnőjön a prioritása az "egyszermegkellmajdnéznem"-listában.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #699 Dátum: 2009. április 09. - 23:22:13 »
Én is ilyen vagyok. Beleolvastam: Frank Miller. Mindig éjszaka van, mindenki az esőben monologizál, és a nők vagy prostik vagy férfigyűlölő amazonkivetettek. Olyan, mint bármelyik műve az utóbbi 20 évben, csak most olyan környezetben, amihez illik.