Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 347205 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #860 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 15:30:06 »
És azért ez nem 70-es évek!!
90

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #861 Dátum: 2009. Augusztus 05. - 15:38:13 »
Tejó atya gatya ég, Thor milyen szinten bénán néz ki benne. nem is emlékeztem már.  :(
This is a joke. A real practical Joke.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #862 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 08:36:04 »
Igazi gyöngyszem 1977-ből.  ;D Bár a verekedések mai szemmel nagyon bénák (és emlékezetem szerint, amikor nagyjából 10 évvel ezelőtt előszőr láttam, már akkor is csak mosolyogni tudtam rajta) azért el lehet nézegetni.  ;D Ennél már csak a régi Pókemberek a jobbak... :spidey:

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #863 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 09:04:00 »
A két HUlk  film most úgy kb : 299 ft .

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #864 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 11:14:33 »
A két HUlk  film most úgy kb : 299 ft .
Na basszus, én ezerért vettem a kettőt a tesóban. :-\

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #865 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 14:12:56 »
Mindig figyelem az internetes árakat,általában sikerül jó áron kifognom dvd ket.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #866 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 06:47:56 »
Van egy hely , ahol régi Képregényfilmek vannak.Találtam rajta Pókembert , F4, Amerika Kapitányt , de ez viszi a pálmát

Összevont üzenet ideje: 2009. Augusztus 07. - 06:48:35
Japán pókember !!!!!

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #867 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 07:33:41 »
Ja, találkoztunk már mi is vele. Sőt, a második rész a HZs-n le is ment a matinéban.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #868 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 09:31:43 »
Jó ez a sorozat. Change Leopardon! ;D

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #869 Dátum: 2009. Augusztus 09. - 20:17:08 »
Ma megvettem a Spar-ban az Ang Lee-féle Hulk filmet 1000 ft-ért, ennyiért bőven megérte. ;)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #870 Dátum: 2009. Augusztus 09. - 20:43:44 »
Egylemezes? Képzeld én a képeken látott Robin Hood  és Full Metal P. első évadjait akcióba 500 ft ért vettem. :oh:

Összevont üzenet ideje: 2009. Augusztus 09. - 17:46:07
Ez akció http://www.netpiac.hu/display/index.phtml?do=termek&termek_id=23962,a másiknál már emelkedett.

Összevont üzenet ideje: 2009. Augusztus 09. - 19:49:06
Tudom , hogy ezek nem képregényfilmek csak azért írtam , hogy érdemes ilyen helyekre is regisztrálni.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 09. - 20:49:27 írta venom75 »

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #871 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 11:04:11 »
Hm, ez tényleg jó oldal, remélem majd a Batman vagy Superman rajzfilm 1. évadját is így leakciózzák majd. ;D

Összevont üzenet ideje: 2009. Augusztus 10. - 11:04:51
Egylemezes?
Igen.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #872 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 21:49:21 »
Ma megnéztem a Watchmen filmet. Hát, mit is mondjak róla? A film sem győzött meg. Csak tovább erősítette bennem a kételyt, hogy mi a búbánatot esztek ti rajta.  :headscratch: Mert, hogy én ritkán láttam ennyire lapos filmet, hogy magáról a képregényről ne is beszéljek. Fogalmam sincs, hogy mi az, amitől mindenki azt mondja, hogy ez mekkora nagy szám.  :nemtudom: Mert filmből is láttam már ennél sokkal jobbat, és képregényből is olvastam már ezerszer különbet. Ennél még a V for Vendetta is sokkal jobb volt. Komolyan mondom, ha nem szuperhősös lenne a történet, le merem fogadni, hogy ti sem lennétek úgy oda érte. Mert ez most azért nagy szám, mert realisztikusabb, mint a többi szuperhős sztori? Hát, én azért ettől az úgynevezett realizmustól sem voltam hasraesve. Szóval ezt a filmet sem fogom többet megnézni.  :drying:

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #873 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 22:11:48 »
Ennél még a V for Vendetta is sokkal jobb volt

Először is ezt szívd vissza vagy megtalálunk...

Másodszor azért el kell ismerni megosztó film a Watchmen, kb fifty-fifty arányban szidják és istenítik. Meg is látszik a film bevételein.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #874 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 22:17:06 »
Először is ezt szívd vissza vagy megtalálunk...
Pedig szerintem jobb volt, pedig azért attól sem voltam elragadtatva.  ;) Megadjam a címem?  ;D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #875 Dátum: 2009. Augusztus 17. - 00:57:13 »
Sepi, te tényleg reménytelen vagy. :D Ilyenkor nekem az jutna eszembe, ha kritikusok, rajongók, egyszeri képregényolvasók imádják a képregényt (a film elsősorban a képregény olvasása után élvezhető igazán), ennke ellenére nekem nem tetszik, én vagyok a kevés kisebbség, akkor talán velem van a baj. Talán tényleg...egyszerűen felfoghatatlan a számomra, hogy Moore zsenialitását hogy nem vagy képes felismerni. :headscratch:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #876 Dátum: 2009. Augusztus 17. - 07:23:46 »
Hát ha esetleg valaki felvilágosít, hogy mi az a zseniális amit hozzáadott, akkor elismerem. De én semmi extrát nem fedeztem fel benne. Semmi olyat, amilyet ne tudott volna akár JMS, JMD, vagy még fénykorában Loeb is megírni. Semmi olyat nem láttam, ami kiemelné a filmet vagy a képregényt a középszerűségből. Egész végig egyfajta James Bond érzésem támadt tőle, annyira egysíkú volt a történet. A karakterek laposak, igazán semmit nem tudunk meg róluk, amitől jobban megismerhetnénk őket. Egy kicsit bepillantást nyerünk a múltjukba, de semmi több. Ha csak egy hős körül mozgott volna maga a történet, akkor biztos jobb lett volna, de így...  :roll: Ozymandiasról meg ne is beszéljünk. Na ő aztán egy tipikus James Bond ellenség, egy alak, aki tök hülye indokokkal és célokkal igyekszik világuralomra törni. Jó persze nála a végcél nem pontosan ez volt, de akkor is egy ilyen skatujába került a karakter.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #877 Dátum: 2009. Augusztus 17. - 07:49:05 »
Szerintem pedig baromi jó film a Watchmen (számomra az utóbbi évek legjobb filmje, és nem csak a képregényes műfajban), a képregény pedig minimum zseniális.
Szerintem viszont izlés dolgában tök fölösleges vitatkozni, szóval én a te meggyőzésedet tuti nem fogom célúl kitűzni.
Szerintem is kevésbé élvezheő viszont a képregény ismerete nélkül, viszont nem egy olyan embert is ismerek, akinek nagyon tetszett a film, míg a képregényből egy sort sem olvasott.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #878 Dátum: 2009. Augusztus 17. - 08:00:51 »
Hát szerintem inkább fordítva, előbb érdemesebb megnézni a filmet és utána elolvasni a képregényt. A képregény olvasása után a film eléggé gyengén muzsikál. A V mint Vérbosszú nekem is jobban tetszett filmügyileg, sokkal jobban eltalálták a dolgot. Mondjuk persze én alapból nem igazán kedvelem ezt a rendezőt, a 300-nál is már azért erősen néztem, hogy most ő mitől is olyan nagy szám.  :headscratch:

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #879 Dátum: 2009. Augusztus 17. - 08:09:22 »
Szóval semmi nem tetszett a filmben? nem tetszettek se az akciók, se a zenék, se a szereplők, látvány se, történet se, meg semmi? Rossz paszban lehettél, nem voltál túlságosan ráhangolódva. :) mind1
Viszont a képregény tényleg egy olyan mű, amit kötelező minden képregényesnek ismerni. Nem lehet rá olyat mondani, hogy nem lehet benne megismerni a szereplőket, nem lehet rá olyat mondani, hogy a karaktereknek nincsenek mélységeik. Moore olyan részletességgel tér ki a dolgokra, a világ és a történelem bemutatására, az események láncolatára, a miértekre, a mozgatórugókra, hogy olyat más képregényben nem nagyon lehet olvasni. És a vége pedig tényleg olyan, amit nem lehet kitalálni, de mégis logikus.
A történetben dr manhattan gyakorlatilag egy isten. A filmben nekem az tetszett, hogy jól visszaadta azt, hogy moore milyen jól érzékeltette azt, hogy egy ennyire felsőbbrendű lény a sima emberek között hogy viselkedne, hogyan gondolkodna. Ahogy néztem a filmet, hihető volt, hogy tényleg egy magasan az emberi intelligencia fölött járó lényt látok.
Ozymandias érvei is bizonyos szempontból elfogadhatóak, de érzékelteti azt is, milyen morális kérdéseket vet ez fel.
Rorsasch a leg átérezhetőbb karakter a legtöbb ember számára, a szenvedéseit, és a fanatizmusát olyan mélységekbe viszi le, hogy a legjobb batman írók is példát vehetnének róla.
Aztán az is egy érdekes szál, hogy hogyan érez egy anya, aki nem meri elmondani a lányának, hogy ki az igazi apja.
De alapvetően az egész egy nagyon jól felépített világ nagyon jól beleillesztett főszereplőkkel.
Engem a képregényben a legjobban a részletesség és a kidolgozottság fogott meg, a filmnek pedig a látványvilága.
This is a joke. A real practical Joke.