Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 347216 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1180 Dátum: 2010. Február 23. - 10:53:46 »
Jaja, ezt már a második évadra nagyon megutáltam :D

2?? :o Rossz sorozatot néztél, mert volt az vagy fél perc. :hehe:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 23. - 10:59:02 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1181 Dátum: 2010. Február 23. - 10:59:56 »
Ejj ejj, már megint az a fogalmazásgátló igaz?  ;D

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1182 Dátum: 2010. Február 23. - 11:01:53 »
Persze, hogy tele van klisékkel, hiszen sorozat. Egy jól megírt és eredeti sorozatot szerintem max. 2 évadig lehet húzni, utána már muszáj kliséket puffogtatni. A meteormutáns egyet jelent a Smallville-l. ;D Én azon csodálkozom, hogy még van benne olyan szereplő akiről nem derült még ki, hogy spéci képességei vannak. :) A kórházas dolog :lol: az meg nagyon nagy poén, hogy Lana (vagy Chloe vagy Pete vagy Lex vagy akárki) minden második részben kórházban van. ;D Sőt, amikor a 8-ban ban is visszatér Lana 2-3 rész erejéig, mindjárt be is kerül a kórházba megint. :) És az írók is vették a lapot, ők is elnyomják ezt a poént. Hiába Szupi barátainak is harcedzettnek kell lenni.  ;D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1183 Dátum: 2010. Február 23. - 11:03:52 »
Ja, csak kicsit fura lesz, ha a 10 éves Smallville középiskolai osztálytalálkozót a kórház elfekvőjében tartják a bénák és rokkantak között.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1184 Dátum: 2010. Február 23. - 11:05:21 »
Szökés szerintem még a második évad végéig tök király volt, onnantól k*rvult be.
Szerintem az még sejthető volt, hogy a szökésük után felderítik Lincoln lesittelésének körülményeit, és tisztázzák a nevét, ezért az még korrekt volt.
De a 3. évad, azon már végig sírva fogtam a fejem, a 4. évad meg egész egyszerűen szánalmas volt, a plusz filmet meg nem is voltam hajlandó megnézni. Pont dupla olyan hosszú lett a sorozat, mint amilyennek kellett vona lennie.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1185 Dátum: 2010. Február 23. - 11:06:49 »
Klissé nem klissé, a Szökésben vagy a Lostban eddig sikerült kikerülni ezeket a klisséket, amikben a Smallville első évada bővelkedett, vagy bármi más ilyen akció sorozat....
Szóval jó írok eltudják kerülni. ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1186 Dátum: 2010. Február 23. - 11:18:20 »
Igen, ez igaz, de mivel nyújtották mint a rétes tésztát, ezét a 3. évadra már tök kiszámítható lett.
Amúgy amennyire az első részben a tetkó megmutatta a számomra, hogy ezt a sorozatot komolyan gondolják, mivel a főhös gyakorlatilag egy életre feláldozta a normálkis megjelenését a bátyja megmentéséért, ugyanígy a 4. évad első része megmutatta, hogy ezt már egy kicsit sem veszik komolyan, amikor egész egyszerűen leszedték róla az egész testét befedő tetkót, amikor a valóságban egy tenyérnyi felületen max fél órát tudnak dolgozni, és kábé egy évig tart az eltávolítása.
Nem a szokásos klissékkel volt tele, hanem addigra már bőven megismerted a Szökés féle történetvezetést, és így már minimális izgalmat sem jelentett amikor 600-adszorra is csak épphogy nem buknak le, meg valami trükkel kimagyarázzák magukat, meg a lebukás is csak része volt a tervnek stb.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1187 Dátum: 2010. Február 23. - 11:33:14 »
Nemtom, szerintem a Smallville eleje nagyon gagyi. Lényegében arról szól minden rész, hogy jön egy meteormutáns (aki általában az iskola egyik lúzere) és gonoszkodik. Aztán jön Clark és lezúzza. :)

Már az első 2 rész alapján ez biztosan így van  :hehe: Viszont eddig tetszett, egész jól van megírva tetszik ahogy folynak benne a dolgok egymásba és kicsit minden összefügg mindennel. (Lananak kriptonit nyaklánca van az mekkora volt :lol: )

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1188 Dátum: 2010. Február 23. - 11:57:22 »
Ja, az első részben nekem a meteor eső tetszett rohadtul. Az olyan jól volt megcsinálva, mintha nem is tv sorozat lenne.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1189 Dátum: 2010. Február 23. - 11:57:53 »
(Lananak kriptonit nyaklánca van az mekkora volt :lol: )

Csak ebben is tudod mi a hülyeség? A képregényben (ami nálunk is megjelent) Luthor éveken át birtokolt egy kryptonit gyűrűt, és végül a belőle áradó minimális, ám káros sugárzás miatt rákos lett, és amputálták azt a kezét, amelyen a gyűrűt viselte. Lana a Smallville-ben meg kitudja hányszor és meddig viselte a nyakláncot. Kérdés: Nem kellett volna nyaktól lefelé őt is amputálni?

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1190 Dátum: 2010. Február 23. - 12:00:46 »
Nem mer ő tök szép, és kár lenne érte. ;D
Amúgy ebben van valami...

De ami nekem nem tetszett, hogy Clark hányszor elmondta neki a titkát, és akkor kiderült, álom volt, aztan vagy beütötte a fejét és elfelejtette, vagy Clark forgatta vissza az időt...
Mondjuk nekem az jobban bejött volna, ha Lana jön rá.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1191 Dátum: 2010. Február 23. - 12:04:30 »
Megsúgom,
ő jött rá végül, amikor az esküvője napján látta a semmiből megjelenni Clark-ot a borospincében, és a srác lazán kitépett egy trezor ajtót, ami mögött Chloe raboskodott.

De a legbosszantóbb és legirritálóbb marhaság, hogy
megölték Jimmy Olsen-t.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1192 Dátum: 2010. Február 23. - 12:13:26 »
De a legbosszantóbb és legirritálóbb marhaság, hogy
megölték Jimmy Olsen-t.
Ez komoly ??? :o
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1193 Dátum: 2010. Február 23. - 12:15:35 »
Halálosan komoly.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1194 Dátum: 2010. Február 23. - 12:24:27 »
Megsúgom,
ő jött rá végül, amikor az esküvője napján látta a semmiből megjelenni Clark-ot a borospincében, és a srác lazán kitépett egy trezor ajtót, ami mögött Chloe raboskodott.

De a legbosszantóbb és legirritálóbb marhaság, hogy
megölték Jimmy Olsen-t.
He, látszik, hogy ott már a padlón voltam és azokat a részeket nem néztem...
Na de majd most, a Viasat úgyis ismétli, eddig néztem, amikor csak tudtam.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1195 Dátum: 2010. Február 23. - 12:28:06 »
Szinkronosan biztos nem fogod látni, mert a TV2 nem vette meg a további évadokat.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1196 Dátum: 2010. Február 23. - 12:39:14 »
Hát messze is vannak még attól, hogy azt leadják, szóval ráérnek ;D
Mondjuk azt hiszem le is álltak az ismétléssel (pedig egész jó nézettsége volt, főleg vasárnap délután) így jelenleg a Viasat közelebb áll hozzá, bár nem tom ők vennének e új sorozatot...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1197 Dátum: 2010. Február 23. - 13:10:44 »
Csak ebben is tudod mi a hülyeség? A képregényben (ami nálunk is megjelent) Luthor éveken át birtokolt egy kryptonit gyűrűt, és végül a belőle áradó minimális, ám káros sugárzás miatt rákos lett, és amputálták azt a kezét, amelyen a gyűrűt viselte.
Igen ezt sokszor felrójják a sorozatnak, hogy a kryptonitot teljesen máshogy kezeli, mint a képregény. Itt ugye meteormutansok lesznek tőle az emberek.  ;D
Lana a Smallville-ben meg kitudja hányszor és meddig viselte a nyakláncot. Kérdés: Nem kellett volna nyaktól lefelé őt is amputálni?
:lol: :lol: :lol: De ez még semmi mert én pont ott tartok a sorozatban, hogy Lana megszerzi Lex csodafegyverét, az akármilyen hiperszuper technológiával és a fantomzóna lakókból begyűjtött izékből csinálnak egy ruhát. Ill. egy második bőrt, amitől a használója pont olyan képességekkel rendelkezik, mint Clark. De úgy van megtervezve, hogy felszívja a kryptonit sugarzást  vagy mit és persze Lana az egyik akciójuk során full dózist kap és ettől jajj szegények soha többé nem találkozhatnak. Szabad a pálya Lois!  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 23. - 13:17:41 írta holloo »

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1198 Dátum: 2010. Február 23. - 13:14:35 »
(Lananak kriptonit nyaklánca van az mekkora volt :lol: )

Csak ebben is tudod mi a hülyeség? A képregényben (ami nálunk is megjelent) Luthor éveken át birtokolt egy kryptonit gyűrűt, és végül a belőle áradó minimális, ám káros sugárzás miatt rákos lett, és amputálták azt a kezét, amelyen a gyűrűt viselte. Lana a Smallville-ben meg kitudja hányszor és meddig viselte a nyakláncot. Kérdés: Nem kellett volna nyaktól lefelé őt is amputálni?

Bevallom ez nekem is eszembe jutott  :hehe: :hehe: :hehe: De nem ragaszkodom mereven a képregényhez  :D

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1199 Dátum: 2010. Február 23. - 13:15:53 »
Hát a Jsa-s részben már a Daily planatnél dolgoztak mindketten, (szemüveg sehol :roll:) és már asszem randiztak is Loissal...

Csak azt nem tom, miért nem keresztelik át a sorozatot Metropolisra.

Vagy, a tervezett Supi képregény simán lehetne a Smallnak a nagy filmje...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL