Szerző Téma: (Nem képregény) filmek  (Megtekintve 955889 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #7900 Dátum: 2013. Augusztus 04. - 21:51:09 »
Az aláírásom is egy idézet az első részből. 8)

Ezt még akartam is írni különben. :D

Kargarosz

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #7901 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 08:21:50 »
Hihetetlen nagy hiányosságomat bepótolva tegnap megnéztem a Vissza a jövőbe című klasszikust.Vagyis egyelőre csak az első részt,de az már biztos,hogy a folytatásokat is meg kell néznem!
Most már értem miért is lett ez kultuszfilm.Viszont azt még nem hogy maradhatott ki ez nekem eddig. ;D

Ritka trilógiák egyike ami mai napig az egyik legjobb.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #7902 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 10:52:20 »
Hihetetlen nagy hiányosságomat bepótolva tegnap megnéztem a Vissza a jövőbe című klasszikust.Vagyis egyelőre csak az első részt,de az már biztos,hogy a folytatásokat is meg kell néznem!
Most már értem miért is lett ez kultuszfilm.Viszont azt még nem hogy maradhatott ki ez nekem eddig. ;D
Eredeti szinkronnal nézed, vagy DVD verzióban?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #7903 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 11:24:26 »
Kövezzetek meg, de szerintem nem rossz az új szinkron. A főbb hangok változatlanok maradtak. Nekem igazából fel sem tűnt, hogy más lett.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #7904 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 11:40:52 »
Az Amerikai ninját nem volt könnyű megtalálni eredeti szinkronnal  ;D

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #7905 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 12:01:12 »
Kövezzetek meg, de szerintem nem rossz az új szinkron. A főbb hangok változatlanok maradtak. Nekem igazából fel sem tűnt, hogy más lett.
Nem rossz, de nem is olyan jó. Illetve, az új szinkronnál kihagytak szövegeket. (pl.: kapásból az első rész elején, mikor Marty beszél a Dokival telefonon. Nem hallható mit beszél a Doki a vonal túloldalán, csak Marty szövegel)

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #7906 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 13:21:28 »

 :lol:
Tejet kérek! Csokisat!

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #7907 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 14:29:04 »
Kövezzetek meg, de szerintem nem rossz az új szinkron. A főbb hangok változatlanok maradtak. Nekem igazából fel sem tűnt, hogy más lett.
Nem rossz, de nem is olyan jó. Illetve, az új szinkronnál kihagytak szövegeket. (pl.: kapásból az első rész elején, mikor Marty beszél a Dokival telefonon. Nem hallható mit beszél a Doki a vonal túloldalán, csak Marty szövegel)

Pontosan, vagy a technikával spóroltak, vagy figyelmetlenségnek tudható be!
Nem véletlen, hogy a legtöbbször, régebbi filmeket ha lehet, eredeti szinkronnal keresik az emberek, mert azok még minőségiek voltak, nem 5.1 meg 7.1, de mégis jobban sikerült őket össze hozni, jobban passzoltak a filmekhez!
 Viszont, vannak kivételek, amikor az új a minőségibb itt példának a Superman 4. részét tudnám felhozni, ahol is a régi, csapnivaló VICO szinkron után, végre DVD-n kaptunk egy új hangsávot! Most nem akarom szidni a VICO-t mert, sok szép, jó perceket szerzett nekem a kölcsönzői filmjeikkel, néhány munkájuk kifejezetten jól is sikerült, (lásd pl.: Túl a csúcson, a Rémálom sorozat, Szépség és a Szörnyeteg, vagy épp a Legenda)





Természetesen tény és való, hogy egy jogutód nélküli cégnél, a szinkronanyagok jogai bajosak, így a mostani kiadók többsége inkább újat csináltat, egyrészt mert nem annyira macerás+olcsóbb is. Persze a minőség is eszerint változik.

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #7908 Dátum: 2013. Augusztus 05. - 18:34:30 »

Eredeti szinkronnal nézed, vagy DVD verzióban?
[/quote]
Angolul néztem,a blu-rayes kiadást szedtem le.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #7911 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 00:11:37 »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #7912 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 09:10:13 »
Heh, lesz Assassin's Creed film! :D

http://index.hu/kultur/cinematrix/2013/08/16/megvan_az_assassin_s_creed_mozifilm_iroja/

Ja ezt már korábban is beharangozták.
De ha az első film története olyan lesz mint az AC 1-é akkor a rajongókon kívül nem sokan lesznek vevők a 2.-ra :(
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #7913 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 09:12:26 »
Számomra az egész AC sikere egy teljes rejtély. Pont az ellentéte annak, amiről most dumálunk a videojátékok topicban. Technikailag nem rossz, viszont a körítés ettől érdektelenebb nem is lehetne.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #7914 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 09:15:16 »
Számomra az egész AC sikere egy teljes rejtély. Pont az ellentéte annak, amiről most dumálunk a videojátékok topicban. Technikailag nem rossz, viszont a körítés ettől érdektelenebb nem is lehetne.

Amikor az elsőt végigjátszottam azt mondtam, nem kérek többet.
De mikor megláttam pár kritikát a 2-ről rászántam magam...és állatira tetszett :)
Nállam az AC a 2-vel kezdődik.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #7915 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 09:18:40 »
Én az 1-et és a 2-t vittem végig. A kettő elejével tetszett, aztán az is hamar átment a teljes érdektelenségbe. Zavar, hogy sokáig mondjuk el a semmit. Egy baromi egyszerű történetet nyújtanak 20 órán át, semmilyen karakterekkel, aztán mégse jutunk el a fő cselekményben (jelenkor) semeddig.
Nem szeretem, amikor valami mögött ennyire nincsen átgondolt koncepció, csak annyi, hogy addig erőltetjük, amíg van pénz.
Kábé mint amikor annó feldarabolták a Soul Reaver 1-et, pedig egy kerek egész történet lett volna...
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 17. - 09:26:59 írta Todd »

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #7916 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 09:22:43 »
Bár nem az AC1 a legjobb, de SZERINTEM a nélkül nem lenne 2-3-4-stb.... Szükség van az 1-re történetileg is, és összességében is. Illetve nekem nagyon tetszik a jelen kori és a múltbeli történetszál, lehet, hogy kicsit nyújtják, de ezért játék. Nagyon kíváncsi vagyok, és rendkívül várom az újabb történetet. A filmet is nagyon várom, remélem lesz annyira jó mint a játék. (itt egy kis reklám: van eladó EREDETI ACIII-am, doboza tökéletes állapotban, CD kibontatlanul a borítékjában és a kód nem lett használva)
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 17. - 09:24:56 írta slider78 »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #7917 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 11:35:04 »
Biztos ai Illuminátusok fogják támogatni a film elkészítését!  :hehe:

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #7918 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 16:30:10 »
Én az 1-et és a 2-t vittem végig. A kettő elejével tetszett, aztán az is hamar átment a teljes érdektelenségbe. Zavar, hogy sokáig mondjuk el a semmit. Egy baromi egyszerű történetet nyújtanak 20 órán át, semmilyen karakterekkel, aztán mégse jutunk el a fő cselekményben (jelenkor) semeddig.
Nem szeretem, amikor valami mögött ennyire nincsen átgondolt koncepció, csak annyi, hogy addig erőltetjük, amíg van pénz.
Kábé mint amikor annó feldarabolták a Soul Reaver 1-et, pedig egy kerek egész történet lett volna...

A 2-nél és is éreztem, hogy túl nyújtották a sztorit. de az 1-nél mindenképp jobb volt.
És ahogy mondani szokták előkészítette a mégjob folytatást, mivel a Brotherhodd zseniális lett.
Kedvenc AC játékom ;D

Bár nem az AC1 a legjobb, de SZERINTEM a nélkül nem lenne 2-3-4-stb.... Szükség van az 1-re történetileg is, és összességében is.

Szerintem ebben mindannyian egyetértünk, de ha nem a jelentőségét nézzük a nagy egészben akkor eléggé felejtős.

Ha belegondolsz abból amit az 1-ben megtudunk Altair-ról csak az jön le, hogy egy "bérgyilkos" akinek nincs éppkézláb motivációja.
Ezzel szemben a 2 óriási fejlődés, mert kapunk egy szerethető karaktert Ezio személyében ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #7919 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 17:48:36 »
Ja, az AC 1 csak a friss ps3-ra jött ki, amikor még senki sem ismerte az eszközt és a fejlesztők is gyakorolták rá a fejlesztést. Játéktechnikailag is csak az irányításrendszereket újította meg. A Gyűrűk ura sem nagy szám, mert amikor már létezett a fantasy műfaj, sokkal komplexebb történeteket írtak. ;)