Szerző Téma: (Nem képregény) filmek  (Megtekintve 956281 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #10680 Dátum: 2016. Augusztus 20. - 07:52:16 »
Nem is akartam, csak arra szerettem volna utalni, hogy Villeneuve nem az a fajta amerikát istenítő rendező, akinél állandóan lobognak  amcsi zászlók, lassított felvételben, diadalittas zenével aláfestve. Mondjuk ehhez hozzátartozik, hogy valószínűleg azért, mert kanadai.  :) Azaz megmutatja amerika sötétebb oldalát is. Kicsit olyan, mint régen Oliver Stone, mielőtt papucs lett.

A másik meg az amerikai álszemérmesség, ami többször is előjött már itt a fórumon. Hogy mindenféle halálnemet, vért, belezést simán lehet mutatni élesben, de egy női mellbimbó már gyakorlatilag istenkáromlás. Ez szerintem így képmutatás.

Egyébként az amcsik is összemossák a magyarságot, az aktuális kormánnyal, de ebbe ne is menjünk bele mélyebben...
Már annak is örülhetünk, ha egyáltalán a térképen tudják, hogy valahol az európai kontinensen kell keresni magyarországot.  :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #10681 Dátum: 2016. Augusztus 20. - 08:30:02 »
Nekem elsősorban nem amiatt nem tetszett, mert kevés benne az akció, de így is vontatottnak tűnt az egész, és nem éreztem úgy, hogy bármi újat mondana, vagy mutatna. De az is lehet, hogy szimplán maga a téma sem érdekelt annyira.
A másik meg az amerikai álszemérmesség, ami többször is előjött már itt a fórumon. Hogy mindenféle halálnemet, vért, belezést simán lehet mutatni élesben, de egy női mellbimbó már gyakorlatilag istenkáromlás. Ez szerintem így képmutatás.
Főleg úgy, hogy szexel tömnek tele mindent. Tehát minden indokolatlanul tele van feszes női testekkel seggekkel, szétesztétizálva, "szétfotosoppolva". A sokszor felhozott téma, hogy a képregényekben is minden nő teste sovány, izmos, darázsderekú, de hatalmas cicikkel. De ha arra kerül a sor, hogy valamelyikük meztelen (néha totál indokolatlanul), akkor egy füstoszlop vagy valami csak a mellbimbóját kitakarja. :lol:
Ez egy marha nagy ellentmondás nekem. Erőltetni egy témát, amit nem merünk őszintén bemutatni. Sokkal szimpatikusabbak azok az inkább szerzői filmek, vagy képregények, ahol valódibb főszereplők vannak, de nem félnek bemutatni őket meztelenül sem, ha azt a cselekmény indokolja.
Habár most már lett egy új szint is a TV sorozatokban, amikor akkor is meztelenek a szereplők, amikor azt semmi sem indokolja (Trónok Harca). :lol:
Már annak is örülhetünk, ha egyáltalán a térképen tudják, hogy valahol az európai kontinensen kell keresni magyarországot.  :D
Ezt egyébként sose értettem, miért is kéne elvárnunk bármelyik amerikaitól, hogy tudja, mi Magyarország. :headscratch:
« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 20. - 09:09:59 írta Todd »

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #10682 Dátum: 2016. Augusztus 20. - 10:51:08 »
Már annak is örülhetünk, ha egyáltalán a térképen tudják, hogy valahol az európai kontinensen kell keresni magyarországot.  :D
Ezt egyébként sose értettem, miért is kéne elvárnunk bármelyik amerikaitól, hogy tudja, mi Magyarország. :headscratch:

Ez az, mintha mi betéve tudnánk minden államot és azt hogy hol vannak...
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #10683 Dátum: 2016. Augusztus 20. - 18:44:19 »
A cenzúra is állami intézmény, vagyis azért sem a filmeseket kell hibáztatni. Azért ilyen, amilyen, mert ők igenis meg akarják mutatni, ami szükséges lehet, de csak a falig mehetnek el a cenzúra miatt. Úgyhogy addig el is mennek.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #10684 Dátum: 2016. Augusztus 21. - 10:45:48 »
Inkább azt mondanám, hogy ezért nem csak a filmeseket kell hibáztatni. Mivel szerintem már az irány is rossz, ameddig a filmesek elmennek, míg beleütköznek abba a bizonyos falba. Mivel itt nem szimplán arról van szó, hogy minden filmbe kéne csöcs. Magát az esztétikát, az irányvonalat nem a cenzúra szabja meg.
Én személy szerint nem hiszem, hogy egy Scarlet Johannson, vagy Jennifer Lawrence teste bármilyen szintű digitális feljavításra szorulna.

« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 21. - 10:47:42 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #10685 Dátum: 2016. Augusztus 21. - 15:36:21 »
Szerintem jót tett Jennifer Lawrencenek, hogy pakoltak rá egy kis húst 😆

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #10686 Dátum: 2016. Augusztus 21. - 15:41:54 »
:lol:
Valójában szegény anorexiás Jennifer Lawrenc-t lépten-nyomon felhizlalják digitálisan. Ez akár egy új összeesküvés elmélet is lehetne. ;D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #10687 Dátum: 2016. Augusztus 21. - 22:35:35 »
Igen, és ő pont emiatt fogyókúrázik, mert folyamatosan kövérnek látja magát a képeken és a filmeken.  :D

ragatskynet

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #10688 Dátum: 2016. Augusztus 22. - 10:19:38 »
A cenzúra is állami intézmény, vagyis azért sem a filmeseket kell hibáztatni. Azért ilyen, amilyen, mert ők igenis meg akarják mutatni, ami szükséges lehet, de csak a falig mehetnek el a cenzúra miatt. Úgyhogy addig el is mennek.

Gondolom a korhatár-kérdés erősen jelen van a problémakörben. Mert azért vannak "megmutatósabb" filmek, csak nem biztos, hogy egy kiadónak, producernek tetszik az, hogy 18-as ratinggel megy a moziba a filmje. Anno ilyen "balhé" volt a Die Hard 4 kapcsán is, ahol egyszer hangozhatott el csúnya szó a filmben, vagy valami hasonló hülyeség :D (Így lehetett lejjebb tolni a korhatárt).

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #10689 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 22:34:08 »
Írhatnám akár az off-ba is, de talán mégiscsak ide tartozik: Sajnos egy újabb legendával lettünk szegényebbek.  :( Meghalt Gene Wilder.
http://index.hu/kultur/2016/08/29/83_eves_koraban_meghalt_gene_wilder/

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #10690 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 23:02:25 »
Sajnálom, kedveltem őt.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #10691 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 23:38:14 »
Óh...

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #10692 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 09:10:02 »
Nagyon szerettem a filmjeiket. Vaklárma, Dutyi dili, Folt a zsákját, felejthetetlen filmek.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #10693 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 09:58:27 »
:(

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #10694 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 11:02:07 »
Egyébként érdekes, hogy a Fényes nyergek című filmjét nem említették a cikkben (bár az is igaz, hogy index.hu, sokat ne várjunk tőlük), pedig az is elég ismert hazánkban. Főleg, ha már Mel Brooks is említve lett, és ez pont egy közös filmjük.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #10695 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 11:06:16 »
Azt az utóbbi időben nem annyira tolják itthon... csak ezt a 3-at lehet látni a tv-ben....

Durva, épp Vasárnap délután ment a Film+ on a Vaklárma... kedvenc részem a fotózás, megakartam várni, de a reklám miatt lemaradtam róla... most eléggé sajnálom...  :'(
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #10696 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 22:57:16 »
Pár napja néztem meg egy svéd filmet a moziban (persze felirattal) "Az ember, akit Ovénak hívnak" először nem akartam elmenni, de haverom elrángatott, mondva hogy milyen jó lesz...és basszus...állati jó volt. Rég nem láttam ilyen emberközeli és megérintő filmet. Kifejezetten elgondolkodtató volt, mindenkinek ajánlom a filmet, amely tágabb értelemben az életről szól. Az elfogadásról, mások és magunk elfogadásáról, a magunkhoz és a környezetünkhöz való viszonyról és úgy egészében az emberi kapcsolatokról. Ha van rá időtök nézzétek meg, nem fogjátok megbánni. ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #10697 Dátum: 2016. Augusztus 31. - 07:34:53 »
Én mindig mondtam, hogy érdemes kicsit az amerikai blockbuster filmeken is túlra nézni, és kísérletezni független alkotásokkal. Oké, nem tagadom, hogy néha marha nagyot tud koppanni az ember, és valami bődületes hülyeséget kifogni, de közben időnként zseniális alkotásokat is elkaphatsz így, ami a hollywoodi limonádé gyártásban esélytelen.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #10698 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 11:50:46 »
Megnéztem a 10. Cloverfield Lane-t. Jó film, csak nekem öngólnak tűnik a címe, mert elspoilerezi saját magát. Mondjuk gondolom különálló filmként negyede ennyien se nézték volna meg. :headscratch:

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #10699 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 20:00:35 »
Ezt egyébként sose értettem, miért is kéne elvárnunk bármelyik amerikaitól, hogy tudja, mi Magyarország. :headscratch:
Egyszerű: általános műveltség. Mint ahogy te is valószínűleg ha mondanak egy országnevet, azért tudod, hogy hol van, de legalább kontinensre. Nos, náluk legtöbbször még ez se megy.

Ez az, mintha mi betéve tudnánk minden államot és azt hogy hol vannak...
Ha minden államot nem is, de igen, próbálom azért megjegyezni, hogy melyik merre van, és a rövidítéseiket. Ha nekem mondanak egy amerikai állam nevet, akkor tudni fogom, hogy az egy amerikai állam. Jó eséllyel azt is, hogy hol helyezkedik el.
Pedig nekik 51 van, európa pedig csak kb. 30 országból, ha áll.

Persze ez nem kötelező dolog, de szerintem nem rossz, hogyha az ember -neadjisten- elkeveredik valahova a világban, azért egy országnév alapján legyen valami halvány gőze róla, hogy esetleg merre is lehet.

Jó keményen OFF voltam úgyhogy:
-RIP Gene Wilder.
-A Cloverfield Lane 10-et én is meg akarom nézni. Márcsak azért is, mert nagyon bejött a Cloverfield.