Szerző Téma: (Nem képregény) filmek  (Megtekintve 956061 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11320 Dátum: 2017. Október 23. - 18:24:44 »
Még egy utolsó, aztán, ha folytatja valaki, azt már tényleg az OFF-ban.
Miért ne lehetne valami abberált attól, hogy mindketten beleegyeznek?
Mert az onnantól kezdve kívül esik az én adott, saját értékítéletemen. :)
Ami számomra visszataszító, az valaki más számára vonzó, és ha egyik fél sem szenved ebből kárt, akkor az részemről tök oké.
Todd, ezzel azt mondod, hogy amennyiben két ember megegyezik abban, hogy felvágják egymás hasát, és megkóstolják egymás beleit, majd amit kivágtak belőle, azt pótolják halrudacskákkal, és végignyalják egymás sebeit, az nem beteges, mert mindketten akarták. Szerintem nincs igazad.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11321 Dátum: 2017. Október 23. - 22:19:59 »
Valahogy így gondoltam én is :D
De példának csak simán a homoszexualitás is elég lenne. Halrudacskák nélkül :D
Nem elítélésből, azt tény, hogy az egy szexuális aberráció.
-----------------
Nem off:
Tejóég a Majmok bolygója: Háború valami zseniális!! És a cgi tökéletes!!

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11322 Dátum: 2017. Október 23. - 22:44:29 »
Tejóég a Majmok bolygója: Háború valami zseniális!! És a cgi tökéletes!!
Hú igen, azt is meg kell még néznem. :D

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11323 Dátum: 2017. Október 23. - 23:11:42 »
Ismét csak ajánlani tudom az ide tartozó Retroshock videót.  ;D
----
A Setét toronyban az erdőben egy a dzsungel által benőtt cirkusz mellett haladnak el a szereplők. Van egy nagy felirat: "Pennywise"  ez egy általános szó a cirkuszokban egy műsorra, vagy bohócra, vagy konkrét utalás az Az-ra? Mindkettő S. King.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11324 Dátum: 2017. Október 23. - 23:29:17 »
Konkrét utalás. A Dark Tower és az It egy univerzum, ahogy King írásainak nagy része (vagy talán az összes).
« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 24. - 09:13:38 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11325 Dátum: 2017. Október 24. - 08:47:22 »
Wáóó!!! :ohmy:
És az egyik teleport kapunak is "véletlenül" 18-04 a száma ;)
« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 24. - 09:35:12 írta VTomi »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11326 Dátum: 2017. Október 24. - 11:57:38 »
Tejóég a Majmok bolygója: Háború valami zseniális!! És a cgi tökéletes!!
A CGI valóban rendben volt a filmben, de ez manapság már a minimum egy ilyen produkciónál. Viszont én egy kicsit több akciót vártam volna a filmtől. A közepén sajnos eléggé leült a film. Persze így is jó film volt, de szerintem elbírt volna még némi plusz akciót.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11327 Dátum: 2017. Október 24. - 16:09:11 »
Lehet, hogy minimum, de mégsem szokott ilyen jó lenni. És az első rész óta sokat fejlődtek. Nem kellet semmit rejtegetni, vagy elsumákolni. A szőrt nem könnyű megcsinálni (az Avatárban gondolom ezért csupasz minden állat), itt lehetett havas, véres, vizes. Mindenféle fényben láthattuk a cgi karaktereket.
VAlóban kevés volt az akció. Mégis lekötött én erről nem is mondanék semmit, van aki jobban el tudja mondani:

Jól el voltak mélyítve a karakterek. Gondolok itt Caesarra és Woody Harrelson karakterére.
Nagyon tetszett még a fricska, hogy a nagy végső akció során vártuk a boss fightot bekövetkezni és erre egy nagyon szomorú kép fogatta Caesart. Ott aztán el is szállt a gyűlölete lassan.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11328 Dátum: 2017. Október 24. - 18:21:40 »
És az első rész óta sokat fejlődtek.
Azóta rengeteget fejlődött a technika. Az Avatar óta meg pláne. Most legutóbb például a Verdák 3-nál is abban gyönyörködtem, hogy milyen részletgazdagra sikerült megcsinálni. Pedig az még csak egy mese, de voltak benne nagyon jó felvételek.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11329 Dátum: 2017. Október 24. - 18:37:41 »
Rögtön rá is kerestem egy kis videóösszeállításra a YT-on. NEm linkelek, sok van. PL a Mátrix kapcsán, írja, hogy ott volt: "First use of cg interpolation in bullet time effects"
HA jól értem, itt használtak először számítógépes effektet bultet time-ban? Cg, vagyiszámítógépes effektet alatt itt pl  a rajolt golyókat érti? Bullet time meg a lelassított idő + körbe szaladó kamera.
De magát a Bullet timeot is itt találták ki, plusz innen a neve is, mert pont golyók elől hajol el. nem? Itt ugye sok különálló és láncban elsütött fényképezőgépek képeit játsszák le egymás után.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11330 Dátum: 2017. Október 25. - 19:29:27 »
Ez jónak ígérkezik...


petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11331 Dátum: 2017. Október 27. - 02:18:56 »
Majmok Bolygója: Háború
Azt hiszem nem titok, aki az itteni hozzászólásaimat olvasta, hogy nagy rajongója vagyok ennek a reboot-nak, ami számomra túlnő az eredeti film(ek)en is. Egy rebootolt sorozatot se tudnék mondani, ami ennyire kimagaslóan jó.
Nem csalódtam a Háborúban sem, sőt! Volt egy olyan félelmem, hogy a 3. rész átmegy egy háborús akcióba, ami szerencsére nem történt meg. A meglepő az, hogy olyannyira nem, hogy nem is volt benne igazán sok akció. Ezt persze én nem bántam, mert a már megszokott karakterábrázolást, vívódásokat, érdekellentéteket bontotta ki inkább a film, és a végső nagy csata már csak a konklúzió, levezetés volt. Szerintem ez így sokkal jobb lett, mintha csak, szinte ok nélkül végigharcolták volna a filmet. (lásd Superman v Batman, böee...)
Kifejezetten jó ötlet volt a vírus további mutálódása, ami miatt az emberek kezdtek elbutulni, megnémulni. Tehát így jutunk el az alap rész állapotához. A kislány, Nova (ő az eredeti sorozatban már mint felnőtt benne van, vele találkozik Charlton Heston) nevének az eredete is tökéletesen simul a filmbe, és tök kreatív. Vagy az ember ember ellen harcol, még a "végső óráiban" is, annyira jellemző az egész emberi fajra. Az önpusztításnál, és a hatalomnál jobban semmit sem élvezünk. Persze ezt senki nem vallaná be szívesen.
Caesar emberibb, és szelídebb volt az embereknél is, kiváló kontraszt az Ezredes karakterének. Ami szintén nem egy kaptafára készült "gonosz", hanem árnyalt karakter lett. Érdemes megnézni a karakterét, útját a filmben, az egész emberiség metaforája is. Megöli a "sajátjait" is, és harcol az "ellenséggel", miközben pusztulásra van ítélve, ahelyett, hogy megbékélne velük, és próbálna inkább tenni valamit a saját érdekében. Végül saját magát pusztítja el. Az a végső jelenet meg szinte szívbemarkoló lett, inkább szántad az Ezredest, és az egész addigi helyzeten csavart egyet.
A CGI-re se lehet egy szemernyi panasz sem, fel sem merült bennem sehol, hogy számítógéppel generált képeket, szereplőket látok, annyira valóságosnak tűnt. Andy Serkis-t pedig a 3 részért mostmár tényleg legalább jelöljék az Oscarra.
Ha valamit sajnálok, az az, hogy "letudták" 3 részben ezt az előzménytrilógiát (mert ezután nehezen tudok elképzelni normális folytatást hozzá), lehetett volna hosszabban is. Lehet, hogy a 6 rész sok lett volna, de 4-5-öt elbírt volna, benne a majmok felemelkedésével, ahogy igába hajtják az embereket végül, és kialakítják azt a környezetet, társadalmat, amit az eredeti első részben ismerhettünk meg.
Mindenesetre ez a trilógia szinte tökéletes lett, le a kalappal, mélyen meghajlok előtte, így kell ezt csinálni, ilyeneket kérek szépen más franchise-ok rebootjából is. Mert ez minőségi. Good job.  ;)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11332 Dátum: 2017. Október 27. - 08:02:21 »
Minden szóval egyetértek. Bakker az a kiscsaj az a nő? Nem emlékeztem a nevére. Akkor Caesar kisebbik fia is AZ a Cornelius. Nem csak poénból kapta ugyan azt a nevet? Ezek szerint a vírussal felpörgették az eseményeket és gyakorlatilag két generáció alat elutunk az eredeti film szintjére, és nem több ezer éves evolúció által? Ez mondjuk újdonság, de érdekes módon még mindíg nincs egy szál ruhájuk sem. Ahhoz képest, hogy talpig ruhában vannak a régiben. És hogy csúsznak le társadalmilag olyan gyorsan a militáns, politizáló szintre?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11333 Dátum: 2017. Október 27. - 09:57:53 »
Arról nem beszélve, hogy akkor az idősebb majmoknak ugyanúgy tudniuk kellene, hogy az emberek régen beszéltek, hiszen emlékezniük kell rá.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11334 Dátum: 2017. Október 27. - 15:15:37 »
Arról nem beszélve, hogy akkor az idősebb majmoknak ugyanúgy tudniuk kellene, hogy az emberek régen beszéltek, hiszen emlékezniük kell rá.
Ott a pont!
Habár ezek csak buta majmok.... ;D

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11335 Dátum: 2017. Október 27. - 17:29:38 »
VTomi: Köszi, én is minden szavammal egyetértek!  ;D
Hát nagyon úgy tűnik, hogy ők azok, és nem telik el olyan sok idő. De szerintem ez nem baj, ha megnézzük egy "majomöltő" alatt ugyanis eljutottunk a "mai" világtól addig, hogy az emberiség szinte kipusztult, elbutult. Még egy hasonló időtávlat alatt szerintem már semmiség ehhez képest, amiket leírtál (ruha, társadalom kialakulása, stb...)
Az meg, hogy nem emlékeznek rá, hogy az emberek beszéltek: egy generációval későbbiek, a Cornelius még kb. 2-3 éves forma, max, annyira fog emlékezni, hogy voltak ezek a szőrtelen, fehér majmok, akik gonoszak voltak. Az idősebb generáció kihal addigra, és nem biztos, hogy pont arról fognak mesélni a gyerekeknek, hogy "az emberek tudtak ám beszélni", hanem inkább arról, hogy Caesar mit vitt véghez. De simán meglepődhetnek azon, hogy beszélnek, mert akkorra már vagy 40 éve nem halottak embert beszélni.

Ez mondjuk újdonság, de érdekes módon még mindíg nincs egy szál ruhájuk sem. Ahhoz képest, hogy talpig ruhában vannak a régiben.
Hóógyne lenne:

 ;D ;D ;D
Egyébként találtam ilyen design terveket, ami azt jelentheti, hogy tervben volt, csak elvetették valamiért (lehet, hogy túl sok plusz meló lett volna még a ruhákat is legeneráltatni a számítógépekkel, nem volt már rá kapacitásuk):
https://www.google.hu/search?client=firefox-b&dcr=0&biw=1280&bih=899&tbm=isch&sa=1&ei=Zk7zWba7BI75wQKGjIYo&q=planet+of+the+apes+war+wear+clothes&oq=planet+of+the+apes+war+wear+clothes&gs_l=psy-ab.3...890487.894259.0.894454.12.12.0.0.0.0.112.935.10j2.12.0....0...1.1.64.psy-ab..0.1.112...0i8i30k1j0i24k1.0.HR5qQnm5CfE#imgrc=uARLrqVBteziBM:

Idézet
És hogy csúsznak le társadalmilag olyan gyorsan a militáns, politizáló szintre?
Ezért jutottam arra, hogy el bírnék viselni még egy trilógiát, ami összeköti a mostani állapotot azzal a jövővel, amit az eredeti első részben látunk. Meg is lenne az ötletem a történet gerincére.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 27. - 17:36:13 írta petshop »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11336 Dátum: 2017. Október 27. - 18:27:53 »
Jó de ez nem olyan ruha. csak fázott a kis kopasz :D
A többi majom a törzsben nem hord ruhát. Még arra s "szintre" sem jutottak el, hogy ágyékkötőt hordjanak. Ami azt jelenteni, hogy eltakarják a nemi jelleget. Ami nem tudom mit jelent...nem vagyok pszichológus.
Szerintem nem az döntött, hogy nehéz legenerálni. A szőrt se könnyű. Én bízom benne, hogy itt átgondolt koncepció van. Még nagyon ősközösségi a társadalmuk.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11337 Dátum: 2017. Október 28. - 15:43:38 »
Persze, igazad lehet.
Bár, nem igazán van mit eltakarniuk magukon, a szőrtől nemigen látszik rajtuk semmi.

A Design tervek tetszenek, főleg az, hogy itt még emberi ruhákat, dolgokat használnak fel, amiből aztán majd kialakíthatják a saját ruháikat.
Egyébként apróságok már voltak, pl. a nőstény majmoknak kis gyöngyök, díszek voltak a hajában, meg ilyen kisebb dolgok. De tudatosan még valóban nem ruházkodtak.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11338 Dátum: 2017. Október 28. - 19:14:11 »
Volt egy tanárom, viselettörténész, múzeológus (Dr. F. Dózsa Katalin) , ő azt mondta, hogy az ősember előbb díszítette magát, aztán öltözködött. Tehát előbb a design aztán a funkció. Ilyen szempontból helytálló a film.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #11339 Dátum: 2017. November 08. - 21:46:14 »
Előástam egy régi fimet ma estére, amit azóta nem néztem meg, hogy kamasz koromban megjelent, pedig érdekelt, mint minden ilyen szörnyes film. 1997 Mimic - a júdás faj. Akkor nem értékeltem volna benne olyan apróságokat, mint Guillermo Del Toro és Josh Brolin  :D