Szerző Téma: Fenegyerek  (Megtekintve 157198 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Fenegyerek
« Válasz #160 Dátum: 2014. Október 17. - 21:25:16 »
Marvel+ különszám-Fenegyerek:

A jó: Egy fantasztikusan felépített sztorit kapunk, nagyon jó hogy az első történetben szinte egyáltalán nem szerepel Fenegyerek, így a feszültség egyre nagyobb, plusz láthatjuk mennyire kihatott ez a dolog más emberek életére. Peter reakciója is érdekes volt, a Civil War fényében, mintha csak azt vetítette volna előre ez a történet. A rajzok kellően komorak, és hatásosak, Maleev passzol a címhez. A kivitelezés pedig gyönyörű lett, a nyomdának üzenném, hogy ezek az opciók maradhatnak állandóra a következő különszámra is!! ;)
A rossz: Nincs ilyen, max csak annyi hogy várni kell jövőre a folytatásra! :)
Összegezve: Egy kötelező Marvel képregény, olvasóbarát kivitelezésben!
Értékelés: 10/10.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 17. - 21:27:03 írta balogh44 »

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Fenegyerek
« Válasz #161 Dátum: 2014. Október 18. - 10:01:28 »
Lenne egy olyan kérdésem, hogy a főoldalon lévő időrendbe, ez a két Fenegyerek kötet hova fér be? Csak úgy az univerzumos átlátás miatt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Fenegyerek
« Válasz #162 Dátum: 2014. Október 18. - 10:53:45 »
Nehéz megmondani, mert nemigen vannak átfedések, a Fenegyerek önállóan is megállta a helyét. Valahol a Káosz és Kitörés között, talán?

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Fenegyerek
« Válasz #163 Dátum: 2014. Október 18. - 11:16:05 »
Rendben, köszi!

Gater

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Fenegyerek
« Válasz #164 Dátum: 2014. Október 18. - 12:00:49 »
Nagyon jó volt ez az új Fenegyerek. Jobban bejött mint az Alfőnök.  Örülök, hogy végre itthon is megjelenik Daredevil :D nagy kedvenc! :D :daredev: Várom a folytatást!

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Fenegyerek
« Válasz #165 Dátum: 2014. Október 19. - 13:47:47 »
Lenne egy olyan kérdésem, hogy a főoldalon lévő időrendbe, ez a két Fenegyerek kötet hova fér be? Csak úgy az univerzumos átlátás miatt.
Nehéz megmondani, mert nemigen vannak átfedések, a Fenegyerek önállóan is megállta a helyét. Valahol a Káosz és Kitörés között, talán?
Kicsi vagyok én ahhoz, hogy a nagy képregényguru válaszába beleírjak, de mégis megteszem: szerintem még a Káosz előtt kell, hogy legyen maga a sztori. Nekem a Pókemberes időrend van meg, s ahhoz viszonyítok mindent. (Viccesen nekem Pókember a kályha :)) Nos, ez a történet (ahol persze, Pók is szerepel) 2002. aug és szept.-körüli, (itt küldi dr.Strange Petert a misztikus helyre--Paninis időszak) és csak később lesz a Káosz (az 2 év múlva jelent meg, 2004.szept.-ben).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Fenegyerek
« Válasz #166 Dátum: 2014. Október 19. - 13:53:01 »
A megjelenés szempontjából igazad van, de az nem mindig egyezik meg a történeti időrenddel. Azért gondolom, hogy nincs annyira régen, mert egy elkövetkezendő sztoriban Pókember már alighanem benne van az Új Angyalokban, legalábbis felfedte magát Reed, Strange és Luke Cage előtt. A Káosz és Kitörés között pedig Marvel időben is fél év telik el.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Fenegyerek
« Válasz #167 Dátum: 2014. Október 19. - 13:58:47 »
Igen, lehet, igazad van. Sokszor ráfutok a megjelenési idő és a történeti idő csapdájára. Ezért is nehéz sokszor kitalálni, mikor is játszódik egy adott esemény. Sokat segít a fórumunk ebben is (nekem is).

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Fenegyerek
« Válasz #168 Dátum: 2014. Október 19. - 15:41:16 »
Szerintem is a Káosz előtt van. Luke és Jessica még nem is járnak ebben a sztoriban.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Fenegyerek
« Válasz #169 Dátum: 2014. Október 19. - 20:57:56 »
Érdekes ez a Fenegyerek, köszi érte Kainnek!  :worship:  :kingpin:

De volna egy apró kérdésem, lehet erről már volt szó, bocsi hogy nem olvasok visszább...
MI a fene lett Richard Fiskkel? Egyrészt kinéz egy rokkant 50 éves ipsének... pedig anno a magyar Pókban én olyan 20-25 éves srácnak lőttem volna be... és mitől lett ilyen idegroncs a gyerek? Plusz az anyja hogy-hogy most ennyire megszerette Fisket, hogy képes volt megölni a saját fiát miatta, pedig mintha annak idején el is akartak volna szökni Fisktől ők ketten? Vagy vmi ilyesmi volt a magyarban...  :headscratch:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 19. - 21:10:30 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Fenegyerek
« Válasz #170 Dátum: 2014. Október 19. - 21:04:12 »
A kinézetére az lehet a magyarázat, hogy megtört, összetört. A régi pókban ambiciózus fiatalemberként ismertük meg, aki hitt abban, hogy meg tudja dönteni apjának alvilági birodalmát. Még akkor feladta, és beletörődött, hogy nem sikerül, sőt, minden önbecsülését félretéve térdre esett, hogy az apjának fog dolgozni innentől. Azóta eltelt úgy 5 év, ezalatt szembesült közvetlen közelről mindennel, amit annyira gyűlölt az apjában és annak tevékenységében. Részesévé vált, megtört. Inni kezdett, lezüllött. Ez látszik a külsején is.
Az anyja pedig... talán kiábrándult a fiából azt látván, hogy évekig önpusztító életmóddal csatlakozott az apjához - akinek az életmódját ő is gyűlölte? Jó kérdés.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Fenegyerek
« Válasz #171 Dátum: 2014. Október 19. - 21:08:29 »
Áh, köszi a választ...  :worship: ezt nem tudtam hova tenni az egészben.... de így vhogy már érthető minden...
és ez a megtörés, és beállás az apjához a magyar Pókban kb. hol történhetett?  :headscratch: Asszem mi Fisket utoljára a Rózsa nevében láttuk... gondolom akkor jóval utána... vagy közvetlen utána?  :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Fenegyerek
« Válasz #172 Dátum: 2014. Október 19. - 21:10:49 »
Amikor a társait kinyírták, akkor menekült el, és futott az apjához. Most, hogy mondod, a jelentkezés a Web of címen volt, ahol jobban kibontották ezt a sztorit.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Fenegyerek
« Válasz #173 Dátum: 2014. Október 19. - 21:13:18 »
Mármint amikor Phillip Mccandle, mint az új Vészmanó kinyírta a társait a Pók 60 valahanyadik részében? De aztán volt az a kavarás a Rózsa nevében Alfonsóval meg a Vérrózsával is...  :headscratch:  ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Fenegyerek
« Válasz #174 Dátum: 2014. Október 19. - 21:18:23 »
Igen, az. Hát, a Vérrózsa már nem ő volt, hanem a haverja.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Fenegyerek
« Válasz #175 Dátum: 2014. Október 20. - 14:26:06 »
Sajnos erről a kiadványról lecsúsztam a börzén, de ma nem bírtam tovább, és megvettem.
Nagyon jó, jó dinamikusak a szövegek, életszerű az egész.
A rajz pedig, most szembesültem vele, hogy úristen, ez tök olyan technikával készült, mit amit én alkalmaztam a legutóbbi képregényemben, csak Malev, sokkal profibb, gyakorlottabb.  :D
Tök fura ilyen szemmel nézni a képeire, de lehet, majd eltanulok még tőle ezt azt, pl. az árnyékok texturázottsága nagyon tetszik.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Fenegyerek
« Válasz #176 Dátum: 2014. Október 20. - 16:34:43 »
Megmondom őszintén, hogy nekem ez a rajzstílus nemigazán tetszett az elején. Az első könyvről beszélek. Majd másodszori elolvasáskor rájöttem, hogy egy ilyen történethez ilyen dekadens rajz illik. A mostani könyvnél és sztorinál már csalódott lettem volna, ha nem ez a rajzstílus fogadna. A cselekmény a rajzstílussal adja át összességében nekünk, hogy átérezzük a történetet magát. Ez egy ilyen borúsabb sztori sötétebb tónusokkal, s ebben van talán a rejtélye a sikerességének.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Fenegyerek
« Válasz #177 Dátum: 2014. Október 20. - 18:54:35 »
Az elején nekem is szokni kellett, de én is hamar belejöttem. Maleev rajzai nagyon passzolnak Bendis egyéni képregényeihez. A Boszi visszatérése is az övé volt, és nagyon tetszett.

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:Fenegyerek
« Válasz #178 Dátum: 2014. Október 23. - 13:25:15 »
Elolvastam,nagyon tetszett!
Kzolival egyetértek a rajz terén,pont ugyanezt gondolom/gondoltam róla én is.Az epilógust is Maleev rajzolta?Az már tök más,de jó látni,hogy ilyen stílusban,élénkebb színekkel is gyönyörű rajzokat készít,már ha ő volt az.
Amúgy szerintem ez az egész sztori telitalálat a részedről Tomi,elég sok fontos karakter felbukkan vagy szóba kerül,aki Fenegyerek világához hozzátartozik,így lényegében sokat megtudunk a karakterről mi olyanok akik nem vagyunk jártasak benne,és hát végül is ez lenne a Marvel+ lényege. :)
Várom a folytatást!

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Fenegyerek
« Válasz #179 Dátum: 2014. Október 23. - 13:44:04 »
Nem, a végét Mark Bagley rajzolta. ;)