Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525983 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #360 Dátum: 2014. Május 24. - 18:47:58 »
I. Dick Grayson, akkoriban már önállóan ténykedett Éjszárny néven
II. Jason Todd, aki az első hazai szériában meghótt, időközben feltámadt és Piros Sisak néven irtja a bűnt egyfajta Megtorló-utánzatként. A visszatérése után volt Red Robin is
III. Tim Drake, aki azóta folyamatosan Robin, de időnként felhagy vele vagy Batmantől függetlenül ténykedik.
IV. Stephanie Brown, aki nagyon szeretett volna Robin lenni, de kirobbantotta Gotham legdurvább bandaháborúját, látszólag meghalt, majd nagyon szégyenkezve visszatért Gothambe és a legelső álnevén, Spoilerként segít, ahol tud. Kaine mostani kiadványához képest később belőle lesz a harmadik Batgirl.
V. Majd a mostani kingpines sorozatból kiderül.

Plusz a Millerverzumban (Dark Knight Returns) volt Carrie Kelly, akiből aztán egy Macskalány válik, mert.

A jelenlegi DCnU világban a fenti lista nem teljesen érvényes.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 24. - 18:50:12 írta talgaby »

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:Batman
« Válasz #361 Dátum: 2014. Május 25. - 11:45:29 »
Nagyon tetszett,elsősorban a Batman,persze.A Ragadozók is jó volt,igaz,a kötetet még nem olvastam,de ami késik... :D
Az feltűnt valakinek,hogy Lamnek,akinek Shiva a 41.oldalon levágta a jobb kezéről a mutatóujját,a 45.oldalon már vissza is nőtt az az ujja?  :)

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Batman
« Válasz #362 Dátum: 2014. Május 25. - 12:33:42 »
Elolvastam én is Batsyt. Rajzokkal meg vagyok elégedve, a történet is jónak ígérkezik, valóban különösebb előkészületet nem igényelt. Még az sem hiányzik annyira, hogy megtudjam, Jokernek mi volt ez a legújabb akciója, aminek most a végét láttam. További kérdés, hogy a végén ki az a csaj a gyerekkel, illetve ki a másik csaj azzal a nagy tűvel, és miért rabolta el Langstrom feleségét. Mivel ez az első Batmanas olvasmányom így kicsit fura a világ még, nagyon megszoktam már a Marvel féle világot, és olyan fura volt, hogy nem az ismerős arc, PP/Póki köszön vissza a lapokról, hanem "egy idegen". Mindenesetre a továbbiakban is úgy néz ki venni fogom a Batmant, mert ígéretesnek tűnik. Aztán talán egyszer a régi Semicesre is beadom majd a fejem vmikor. Ráadásul egyelőre nagy, és ismeretlen nekem a DC világa, ami nem csoda végülis, amikor újból elkezdtem gyűjteni a Pókemberes képregényeket, ugyanúgy azt éreztem, mint most. Idővel majd megismerem szépen sorjában a főbb karaktereket. Azt azért sajnálom, hogy nem valamelyik sorozat első részétől indul a sztori, hanem a közepétől, én úgy emlékszem, hogy az volt tervben, hogy első számtól indul, nem? Lehet, hogy rosszul emlékszek. Mindenesetre, a Hush történetek is egészen biztosan be lesznek szerezve, semmi kétség.
A második sztori, a Ragadozók szintén jó, mindezt mondom úgy, hogy először elolvastam a könyvet, és csak utána a képregényt, hogy ne legyen kínai az egész. A könyv jobban tetszett, mint a mostani folytatás (kicsit gyengébbnek éreztem, főleg, hogy meghalt a Mester, akiről kb semmit se tudok), de mivel női szuperhősös történeteket eddig még szintén nem olvastam, ezért most derült ki, hogy mennyire bejön nekem ez a vonal is. Remélem a folytatása erősebb lesz picit. Persze Póki helyét nem vette át se a Batman, se a Ragadozók, de érdeklődve fogom várni a következő számot.

Az feltűnt valakinek,hogy Lamnek,akinek Shiva a 41.oldalon levágta a jobb kezéről a mutatóujját,a 45.oldalon már vissza is nőtt az az ujja?  :)
Tényleg, lehet, hogy Logantől kapott egy kis "öngyógyulást".  :)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 25. - 12:35:20 írta SD. EJC. »
SD. EJC.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Batman
« Válasz #363 Dátum: 2014. Május 25. - 16:34:11 »
V. Majd a mostani kingpines sorozatból kiderül.

Ne már, jön Damian?
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Batman
« Válasz #364 Dátum: 2014. Május 25. - 17:30:42 »

Egyébként tényleg jó a sztori. A fordítás pedig kimondottan jó lett. A Ragadozók... Hát, igen! Bocs, Tomi, én megpróbáltam! Tényleg! :)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 25. - 21:21:02 írta kaine »
"Live for nothing or die for something, your call."

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #365 Dátum: 2014. Május 25. - 17:41:38 »
Furi, hogy ez felkerül, de a többi cuccot én még ott nem láttam...  :headscratch:
Itt látszik, hogy mennyire ki is volt mindenki éhezve egy kis Batmanre  ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #366 Dátum: 2014. Május 25. - 17:55:29 »
Comicboy, igen. Amúgy az egyik legjobb Robin, én csak Drake-et kedveltem jobban nála.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Batman
« Válasz #367 Dátum: 2014. Május 25. - 18:08:16 »
Comicboy, igen. Amúgy az egyik legjobb Robin, én csak Drake-et kedveltem jobban nála.

Szerintem azzal hogy meglépték "ezt" ott a DC-nél szétrombolták Batman és az örökös Robin különleges viszonyát.Emellett emlékszem egyszer mondtál vmi olyasmit hogy Dicket is nagyon bírtad mikor Batman helyére lépett miközben az éppen halott volt.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #368 Dátum: 2014. Május 25. - 18:24:33 »
Igen, Dicket én jobb Batmannek tartottam Bruce-nál. Robinként annyira nem ragadott el, Éjszárnyként nem érdekelt, de Batmannek túlszárnyalta a tanítóját, ahogy azt illik.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #369 Dátum: 2014. Május 25. - 18:49:59 »
Comicboy, igen. Amúgy az egyik legjobb Robin, én csak Drake-et kedveltem jobban nála.

Szerintem azzal hogy meglépték "ezt" ott a DC-nél szétrombolták Batman és az örökös Robin különleges viszonyát.Emellett emlékszem egyszer mondtál vmi olyasmit hogy Dicket is nagyon bírtad mikor Batman helyére lépett miközben az éppen halott volt.
Ja, főleg, hogy az egész lázadó fiú, aki $#@rik apucira, meg ki akar nyírni mindenkit, aki csak sandán néz rá, pont egy időben jött ki a marvel Daken, Rozsó porontyával...  :roll:
Nekem már emiatt is túl ellenszenves volt ez a két figura...  :-\
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #370 Dátum: 2014. Május 25. - 19:31:40 »
Erőteljes különbség van közte és Daken között. Kezdve azzal, hogy az új Robint az egyik legtehetségesebb író vezette be és építette fel, Dakent meg az a Daniel Way, akinek nagyítóval kell keresni olvasható történetét.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #371 Dátum: 2014. Május 25. - 19:56:45 »
Tény, de attól még nagyon hasonló a két fiugra, hogy pont mindkettő fúj apucira. ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Batman
« Válasz #372 Dátum: 2014. Május 25. - 20:34:58 »
Erőteljes különbség van közte és Daken között. Kezdve azzal, hogy az új Robint az egyik legtehetségesebb író vezette be és építette fel, Dakent meg az a Daniel Way, akinek nagyítóval kell keresni olvasható történetét.

Találgathatok, Geoff Johns?
(Tényleg látatlanban)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #373 Dátum: 2014. Május 25. - 20:37:07 »
Áh, Johns évek óta nincs a közelében se annak, hogy igazán jó legyen – bár most volt egy jó mutatványa. Grant Morrison követte el, aki csak mostanában jutott el oda, hogy az ember eléggé pislog az új történetein.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #374 Dátum: 2014. Május 25. - 21:22:21 »

Egyébként tényleg jó a sztori. A fordítás pedig kimondottan jó lett. A Ragadozók... Hát, igen! Bocs, Tomi, én megpróbáltam! Tényleg! :)
Még azért adj neki pár számot. Ha ez a sztori sem győz meg, akkor nincs remény számodra. :)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #375 Dátum: 2014. Május 26. - 23:50:20 »
Remek füzet lett az első Batman és elég merész húzás volt egy ilyen sztorival kezdeni, amiben Batman első mozdulatával fejbelövi a Jokert. Persze örülök az ilyesminek és kb a HP-ben is valami ilyesmit vártam volna a Kingpin elleni összecsapás végére, de végül is nem lehet minden szuperhős Batman :). Amúgy később mondd valami olyasmit Robin, hogy "már mindenki tudja, hogy Batmannél betelt a pohár és simán képen lőtte a Jokert". Erre Bruce: "Jó. És maradjanak is ebben a hitben." Ez most mi akar lenni? Mintha csak megjátszotta volna, pedig szerintem nem tudhatta előre, hogy Joker túlél egy ilyen fejlövést, és oké, hogy túl lehet élni, csak az esélyt mondom, hogy nagyon kevés. De mondom: tetszett ez a húzás, csak ez Batman egyik legjellemzőbb tulajdonságával megy szembe és így az elején igen váratlan volt. Amúgy volt ennek valami előzménye, hogy ilyesmire vetemedjen?

A Batman adatlapot is olvastam és ott a családtagok közül kimaradt Jason Todd. Ez direkt volt, mert ő a másik kettővel ellentétben nem a fogadott fia, vagy véletlen? De Damian Wayne meg ott van, miközben az lesz a következő rész csattanója, így elég nagy spoiler, ha valaki esetleg nem tudná :).
Valamint "Richard John Grayson"? Tudni akarom ennek a magyarázatát? Mert úgy sejtem valami valóságalterálós baromság eredménye lehet. Vagy ő egy teljesen más karakter és nem Dick alteregója?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #376 Dátum: 2014. Május 27. - 00:14:28 »
A Dick a Richard beceneve, de egy adatlapra a valós nevek kerülnek.
Toddot nem fogadta hivatalosan örökbe – gyámja volt –, csak két nevelt fia van. És nem Jason volt az egyetlen olyan Robin, aki nincs a rokonok között.
Damiant meg muszáj volt beletenni, mert a következő közel három év töményen csak róla szól majd.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #377 Dátum: 2014. Május 27. - 21:01:06 »
A Dick a Richard beceneve, de egy adatlapra a valós nevek kerülnek.

No, ezt nem tudtam. Eddig mindenhol, ahol láttam vagy olvastam csak Dick-ként szerepelt.

Toddot nem fogadta hivatalosan örökbe – gyámja volt –, csak két nevelt fia van. És nem Jason volt az egyetlen olyan Robin, aki nincs a rokonok között.

Sztem a gyámot is lehet egyfajta családi köteléknek / szülő-gyermek kapcsolatnak nevezni.

Damiant meg muszáj volt beletenni, mert a következő közel három év töményen csak róla szól majd.

Az igaz, de az adatlapok, csak korábbi eseményeket és információkat tartalmaznak és most még nem lett Damien bemutatva.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #378 Dátum: 2014. Május 27. - 21:04:53 »
Nos, majdnem. Valóban korábbi eseményeket tartalmaznak, de a történet időrendje szerint korábbiakat, márpedig aszerint Damian már tíz éve a fia, hiába csak most derül ki. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #379 Dátum: 2014. Május 27. - 21:07:24 »
Sőt, nem is most derült ki, már rég volt róla szó, csak eddig figyelmen (kontinuitáson) kívül hagyták. Morrison látott benne fantáziát, és behozta.