Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525620 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #420 Dátum: 2014. Június 28. - 12:48:40 »
Az új borító kikerült.
Nagyon szép! :P
BATMAN,Spawn,Star Wars

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #421 Dátum: 2014. Június 28. - 13:54:42 »
Némileg igazad van, szinte az összes Batman képregény az eredeti folytatása valamilyen szinten, de nem összefüggő folytatások.
Ebben egy szemernyi igazság van mindössze, és csak megkavarsz vele egy laikust. A Krízis utáni Batmanek annyira Bill Finger '39-es első füzetének folytatásai, amennyire az Újvilág Pókember az Amazing Fantasy 15-ösé. Vagyis azon kívül, hogy van Bruce Wayne aki Batman is, nulla közük van egymáshoz. Teljesen külön univerzumnak is számítanak. A reboot fogalmával meg szerencsére sokan tisztában vannak Nolan filmjeinek és az új Pók-sorozatnak hála.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 28. - 13:58:07 írta talgaby »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #422 Dátum: 2014. Június 28. - 20:38:24 »
Azt írta, hogy nem annyira járatos a képregényekben, hát nem akartam Ulti vs 616-os példát hozni.  ;)
Szóval különálló világ, új indítás, de minden onnan indult.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #423 Dátum: 2014. Június 28. - 20:55:50 »
Sziasztok! A Batman első száma még kapható nálatok? Ez amúgy egy teljesen új Batman sorozat? Nem annyira vagyok járatos a képregények világában, de mindig is szerettem őket.
Én eddig mindvégig abban a tudatban voltam, hogy az összes megjelent Batman képregény (javarészt) az eredeti 1939-es folytatása.

Persze azt is tudom, hogy gyakorta újraindítanak egy sorozatot. Ez a sorozat, amiről jelen esetben szó van, mikor indult? És ha van az első részből, hogyan tudom tőletek megrendelni? Előre is köszönöm a választ.

Üdv itt.
Nos, ha vetted a 90-es években a Batmant és a Superman & Batmant, akkor nagyjából ez azoknak a sztoriknak a folytatása. Gotham elpusztult egy földrengésben, és Lex Luthor újjá építette. Lényegében kaptunk egy második Metropolist, sajnos a régi építészetből már nem sok mindent hagytak meg a DC szerkesztői, ami nekem szívfájdalom. A Denevérbarlang is más lett, szóval minden. Batman ruhája is változott, tele van modern kütyükkel és épp most tervez egy új batmobilt is. ;)

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Batman
« Válasz #424 Dátum: 2014. Június 29. - 22:35:56 »
Sziasztok! A Batman első száma még kapható nálatok? Ez amúgy egy teljesen új Batman sorozat? Nem annyira vagyok járatos a képregények világában, de mindig is szerettem őket.
Én eddig mindvégig abban a tudatban voltam, hogy az összes megjelent Batman képregény (javarészt) az eredeti 1939-es folytatása.

Persze azt is tudom, hogy gyakorta újraindítanak egy sorozatot. Ez a sorozat, amiről jelen esetben szó van, mikor indult? És ha van az első részből, hogyan tudom tőletek megrendelni? Előre is köszönöm a választ.

Üdv itt.
Nos, ha vetted a 90-es években a Batmant és a Superman & Batmant, akkor nagyjából ez azoknak a sztoriknak a folytatása. Gotham elpusztult egy földrengésben, és Lex Luthor újjá építette. Lényegében kaptunk egy második Metropolist, sajnos a régi építészetből már nem sok mindent hagytak meg a DC szerkesztői, ami nekem szívfájdalom. A Denevérbarlang is más lett, szóval minden. Batman ruhája is változott, tele van modern kütyükkel és épp most tervez egy új batmobilt is. ;)

Az, hogy kaptunk egy második Metropolist engem zavar. Pont a sötét hangulatú Gotham tetszett, a 90-es években itthon megjelent a sötét árny igazságot szolgáltat az őrült és velejéig romlott, gonosz Gothamban hangulat. A Megfejtős részek például zseniálisak voltak modern kütyük nélkül is. Nagyon jól eltalálták azokban a régi részekben a hangulatot. Misztikus volt, kicsit a Bosszúvágy filmekre is hajazott, és sokszor lélektani oldalról közelített az akció helyett. A Semices Batman 5. rész se volt semmi. Dehát változnak az idők, és ha ez a mai igény, akkor ahhoz kell igazodni.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 29. - 22:37:56 írta jst22 »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #425 Dátum: 2014. Június 30. - 19:17:57 »
Így van, nekem ez Gotham City:



Nem pedig ez:



Az egész mögött, szerintem az lehet, hogy a DC szerkesztőinek elégé betett Sumi Batmanjei, és nem akarták a rajongókat arra emlékeztetni. Amúgy az a fajta Gotham, az óriási ember szobraival már-már valóban abszurd cirkusznak hatott, mintsem városnak. De Burton filmjeiben pont el lett találva.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Batman
« Válasz #426 Dátum: 2014. Június 30. - 21:02:39 »
Így van, nekem ez Gotham City:




Totálisan!

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #427 Dátum: 2014. Június 30. - 21:10:00 »
Anton Furst keze munkája, ő volt az 1989-es Batman látvány tervezője is. Ezekből jelent meg pár oldal, a Semices Superman & Batman 10. számában. ;)

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #428 Dátum: 2014. Július 06. - 21:48:20 »
Na végre elolvastam! :)  :roll:
Nagyon jó volt!Izgi a vége! :)Így legalább nem kell olyan sokat várnom a folytatásra! :)
BATMAN,Spawn,Star Wars

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #429 Dátum: 2014. Július 07. - 10:55:46 »
Amugy szerintem az az uj Gotham azert ilyen,amilyen,mert ezzel mar inkabb csak a tiniket celozzak,mint olvasokozonseg.
vagy talan a Gothamben sem esik mindig az eso es van nappal is?!  :headscratch:

Amugy az ominozus foldrenges es uj Gotham kozott mi tortenik?Bruce hol volt?Epitkezett? :-)
Szoval ,hogy kb. a Morrison-era hol kezdodik ahhoz kepest(foldrenges)?
BATMAN,Spawn,Star Wars

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #430 Dátum: 2014. Július 08. - 19:45:59 »
Kb. két ottani évvel az újjáépítés megkezdését követően.
Az új Gotham meg azért olyan részben, mert el akartak szakadni a noiros „délben is éjszaka van és folyton esik” hangulattól, ami lehet, hogy Miller kedvence, de húsz éven keresztül *síp* unalmas volt már.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #431 Dátum: 2014. Július 08. - 20:59:44 »
Nem értek veled egyet, már ami Gotham kinézetét illeti. Frank Miller javarészt lebutította Gotham kinézetét, ha megfigyeled pl. a TDKR-t ott egy merő romhalmaz a város, plusz el van intézve pár vonallal oszt kész. A Year One szintén nem épp művészi kinézetű városáról híres, de tény, hogy a sötétebb színek operálnak, ami nem hiba.
Számomra egy igazi Batman történethez hozzá tartozik a város is, amit igenis komor falak, szobrok, vízköpők, épületeket össze kötő hídak, csatorna gőz és nem utolsó sorban (Bat-Mite nélküli :D ) komor történet jellemez. Gotham kinézete egyébként pont a régi Superman és Batman 10. számában lett megmagyarázva, ahol is Bruce Wayne őse is felbukkan, és leírják miért olyan a város építészetének kinézete amilyen.
Jim Lee és társainak munkája számomra a 60-as évek színjátszós, idegbajos világát hozzák vissza, ami lehet hogy szándékos is volt a DC-nél ekkoriban, nem tudom. Morrison véleménye biztos valami olyan lenne, hogy ez is része a Batman történelemnek. Persze, csak azóta már jó párszor át lett írva Batman világa.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július 08. - 21:02:26 írta balogh44 »

venom87

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 159
Re:Batman
« Válasz #432 Dátum: 2014. Július 09. - 19:29:22 »
Mikor lesznek kint előzetes oldalak az új Denevérből?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #433 Dátum: 2014. Július 09. - 19:40:34 »
Vélhetően vasárnap.

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #434 Dátum: 2014. Július 09. - 19:55:28 »
Mindig van valami új dátum amit várni kell,úgy repülnek a hónapok... :roll: :nemtudom:
és még vb döntő is...
BATMAN,Spawn,Star Wars

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #435 Dátum: 2014. Július 15. - 10:38:47 »
Elozetes mar nem is lesz? :-/
BATMAN,Spawn,Star Wars

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #436 Dátum: 2014. Július 15. - 20:21:10 »
Kinn van. :)

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #437 Dátum: 2014. Július 15. - 22:06:46 »
Gyönyörűségesek!!!  :kingpin:
BATMAN,Spawn,Star Wars

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #438 Dátum: 2014. Július 17. - 11:56:50 »
Új szám elolvasva. Nekem továbbra is nagyon tetszik a BoP. Remélem, az elfizetők nem bubis, hanem "szilikonos" borítékba kapják a példányukat (uh, 33. oldal!!!  :surp:)
A Semic-es időket idéző karakter doksi nagyon jól jött ahhoz, hogy megértsem a "viszonyokat". Kivi is voltam rá, hogy lesz-e BoP-os borítója a Batman-nek, és örömmel konstatáltam, hogy lesz. Ami jön, ki se lehetett volna hagyni  ;D
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #439 Dátum: 2014. Július 17. - 12:18:39 »
Eredetiek!  ;D
A legjobb borító a BOP sorozatból, szerintem.