Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525985 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #760 Dátum: 2014. November 19. - 12:37:03 »
A jövő évi borítókból viszont lesz néhány igen ütős :).
Nem is tudod, mi lesz jövőre. :)

Korábban azt írtad, hogy a Ragadozók folyamatosan fog futni kihagyás nélkül :), így a következő 6 Birds of Prey borítót nézegettem és azokból a #69 és a #72 igen jól néz ki :). Meg a #71 se rossz, amin Superman van, és ő lehet megdobná az eladást :). Bár a 3 Ragadozós borító már lehet sok lenne.

geo

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Batman
« Válasz #761 Dátum: 2014. November 19. - 21:58:37 »
Akkor ezek szerint ugrálva halad, nem minden részt közöl mindkét sorozat, csak a jobbakat, ennek örülök. Így hamarabb elér a Batman and Robin indulásáig, adja magát, hogy azzal folytatódjon, jól gondolom? A Birds of Prey meg Gotham City Sirens-zel, mindkettő ütős lenne!

Jaymz

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:Batman
« Válasz #762 Dátum: 2014. November 19. - 22:05:45 »
Én is elolvastam az új Batmant, nagyon jó szám volt. Sőt az egész Batman sztori tetszett, pazar történet, Kubert nem a kedvenc Bat rajzolóm, de ezek igazán remek darabjai szerintem, és bár Dave Stewart többségében nekem kicsit unalmas, de van egy-két kifejezetten jól eltalált képe.
A Ragadozók meg csak jó indulattal 7/10 nálam, amit a rajz húz le. Egyáltalán nem tudok megbarátkozni a hónaljból kinövő (vagy nyakba akasztott?) szilikon kosárlabdákkal. Teljesen természetellenes a mérete, az elhelyezkedése és az esése. Sokszor a kaukázusi embereknek is vágott szemük van. Por qué? Az meg már csak mellékes, hogy ha egy lány combjai között át tud szaladni valami, amikor zárt lábakkal áll, nem tetszik. Viszont a történet kétség kívül egyre jobb, és Brian Miller is szép munkát végez. Ha jól számoltam, a következő 8 számból 3 lesz Benes, úgyhogy esélyes a jobb vélemény. A 3. évfolyamban meg hátha bemutatkozik pár új DC hős.
Külön öröm, hogy vannak dokumentációk és eredeti borítók, emelik a lap színvonalát.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #763 Dátum: 2014. November 20. - 01:32:48 »
Érdekes, ezt a vágott szemet más is mondta. Őt kijavítottam, hogy téved, mert csak Shiva és Karom keleti (meg persze mindenki más Hongkongban), de ő keverte Karmot Orákulummal.

geo

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Batman
« Válasz #764 Dátum: 2014. November 20. - 10:01:34 »
Pl. most Carter ügynöknek, a verőlegénynek volt eléggé ferde szeme.

Tomi: a jövőben várható a Batman and Robin és Gotham City Sirens?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #765 Dátum: 2014. November 20. - 16:03:39 »
A várható az erős kifejezés. Még az elején tartunk, még bármi lehet, és annak az ellenkezője is.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Batman
« Válasz #766 Dátum: 2014. November 20. - 16:13:14 »
Csak egyvalami biztos, hogy nem biztos semmi.  ;D

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Batman
« Válasz #767 Dátum: 2014. November 20. - 21:00:15 »
Kinek melyik a kedvenc Batman története?
A Hosszú Halloween,na nálam az a tuti befutó!A sötét hangulat,hozzá a rajzok.....nagyon telitalálat.  ;)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #768 Dátum: 2014. November 20. - 22:10:06 »
Csak hosszú, úgyhogy kiadásra esélytelen. De az szerintem is jó kis sztori a Year One időszakból. ;)
Batman #4. szám:

A Jó: Pörgött mindkét cím, és bár a BoP nem a kedvencem, jó volt látni a szereplők egymáshoz való viszonyát, pl. utalás Vadásznő és Éjszárny afférjára, stb. A rajzok is rendben voltak, a BoP színezése jobban bejött mint a Batmané.
A Rossz: Kicsit fura nekem, Batman Morrison tollából, nem igazán értem hova akarja vinni a karaktert ezzel a  pszicho apuka feelingel, de majd kiderül. Kubert-et, remélem hamarosan váltja valaki, mert valahogy őt nem tudom elvonatkoztatni a Marvel címektől, és szerintem a Batman valahogy nem passzol hozzá, hiába is hasonlítják egyesek Jim Lee-hez.
Összegezve: Egy szépen kivitelezett képregény, ütős kis borítóval. Fontos(?) eseménnyel.
Értékelésem: 7/10.
Várjuk a következő számot! ;)



Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #769 Dátum: 2014. November 21. - 07:58:08 »
Kinek melyik a kedvenc Batman története?

Bár kedvenc most így kapásból nem jut az eszembe, de a napokban olvastam a Broken City-t Brian Azarellot-tól (kint közvetlen a Hush sztori után ment le) és nagyon tetszett. Jó kis nyomozós sztori, mellék vágányokkal, nem pedig Batgod típusó történet. (De most, hogy így felhoztad, bár jelen helyzetben esélytelen, egy klasszikus tpb sor tényleg izgalmas lenne: Killing Joke újrakiadás, Year One, TDKR, TDKSA, Long Halloween, Dark Victory, stb.) :)

Kubert-et, remélem hamarosan váltja valaki, mert valahogy őt nem tudom elvonatkoztatni a Marvel címektől, és szerintem a Batman valahogy nem passzol hozzá, hiába is hasonlítják egyesek Jim Lee-hez.

Bár szerintem én Kubert-től nem olvastam Marvel képregényt, és ezért ahhoz nem tudom hasonlítani, vonatkoztatni, de valahogy nekem sem az igazi. Nagyon tetszett a Batman és fia történet, de a végére sem sikerült a rajzzal megbarátkoznom :/ De remélem másnak bejön :)

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Batman
« Válasz #770 Dátum: 2014. November 26. - 09:36:18 »
A Képes Kiadó féle Batman kiadványokról tudnátok véleményt mondani?Leginkább a Terrorról érdekelne.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Batman
« Válasz #771 Dátum: 2014. November 26. - 10:19:44 »
Igényes szép kiadványok változó minőségű történetekkel.
Most nem tudom, a Terror Gulasi első története volt, vagy a második, a második nekem jobban tetszett.
Amúgy meg mégis csak magyar rajzolta, szóval az én szememben már emiatt is értékes.
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 26. - 10:37:27 írta Todd »

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Batman
« Válasz #772 Dátum: 2014. November 26. - 10:30:22 »
Akkor itt az ideje,hogy beruházzak rá.  :brow:

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #773 Dátum: 2014. November 26. - 16:19:43 »
A Képes Kiadó féle Batman kiadványokról tudnátok véleményt mondani?Leginkább a Terrorról érdekelne.

Korábban írtam róluk egy cikkben rövid kritikákat, hátha segít :)
http://kevinkain.hu/down/irasok/comics001.php

Amúgy szerintem mindegyik hozta a színvonalat, de nekem a legjobban a két Superman és Batman kötetük jött be. Azok zseniálisak voltak, és remélem még folytatódik majd, mondjuk Batman különszámként, vagy valahogy :).
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 26. - 16:24:16 írta kevinkain »

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #774 Dátum: 2014. November 26. - 16:23:13 »
Tegnap olvastam az új Batmant és nagyon állat kis füzet lett :).
Remek választás volt ezzel a sztorival kezdeni a Batman történetét, mert 4 részes és így legalább az egyik sztori év végére véget ért :). Bár ez talán kicsit negatívum is, mert valahogy a befejezés túl hirtelen jött, de remélem Damian hamarosan visszatér, mert igen jó és érdekes karakter.
A Ragadozók meg egyszerűen zseniális. Egyre csak jobb és jobb lesz.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Batman
« Válasz #775 Dátum: 2014. November 26. - 18:04:29 »
A Ragadozók most tényleg jobban sikerült, bár a Hong Kong-os szál nagyon hidegen hagy valamiért, a másik szál is csak kicsit volt izgibb a túl átlagosnál. Lehet csak én érzem erőltetettnek kicsit ezt a sorozatot, egyhangú nekem.
Tominak is ajánlottam már a Secret Six-et, nem tudom innen ki szereti azt a sorozatot, de én kifejezetten ajánlom mindenkinek! Nagy királyság lenne ha az lenne valamikor a Ragadozók helyett...

Morrison Batman-je nekem is furi kicsit, főleg a reakciói; Robin majdnem bekövetkezett halála mintha kicsit sem rendítette volna meg, Damian-t pedig egy halvány "Ezt nem kellett volna..." mondattal elintézte. A Jokeresre kíváncsi vagyok hogy tud-e újat adni a karakterről, mint mondjuk a Hush visszatér c. kötetben olvashattunk róla érdekes dolgokat (bár az a depis Joker annyira nem volt karakter hű, azt meg kell hagyni...).
Kubert nagyon sokat fejlődött az Ultimate X-Men óta, sokkal kiforrottabb lett a stílusa.

A Damian-es sztorik között lesz kihagyás, vagy az végig megy?

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Batman
« Válasz #776 Dátum: 2014. November 26. - 18:30:58 »
A Képes Kiadó féle Batman kiadványokról tudnátok véleményt mondani?Leginkább a Terrorról érdekelne.

Korábban írtam róluk egy cikkben rövid kritikákat, hátha segít :)
http://kevinkain.hu/down/irasok/comics001.php

Amúgy szerintem mindegyik hozta a színvonalat, de nekem a legjobban a két Superman és Batman kötetük jött be. Azok zseniálisak voltak, és remélem még folytatódik majd, mondjuk Batman különszámként, vagy valahogy :).

Köszönöm a véleményezést.Sokat segített.Tényleg ideje beszereznem őket.  8)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Batman
« Válasz #777 Dátum: 2014. November 26. - 19:00:27 »
A Jokeresre kíváncsi vagyok hogy tud-e újat adni a karakterről, mint mondjuk a Hush visszatér c. kötetben olvashattunk róla érdekes dolgokat (bár az a depis Joker annyira nem volt karakter hű, azt meg kell hagyni...).
Hát a Hush Visszatér az szerintem a szegény ember Gyilkos tréfája.  :roll:
Nem sokat tett hozzá a karakterhez, csak azt hitték, ha kiforgatnak egy zseniális történetet, az majd akkor milyen meglepő lesz.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Batman
« Válasz #778 Dátum: 2014. November 26. - 19:01:26 »
Na és a rajzokról mi a véleményed?  :brow:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Batman
« Válasz #779 Dátum: 2014. November 26. - 19:06:01 »
Nem voltak túl emlékezetesek (szó szerint, gugliznom kell, hogy egyáltalán hogy nézett ki  :lol:), az egész Hush Visszatér számomra elég középszerű.
A sima Hush a maga stílusában tetszik (főleg a rajz), pedig az is modern.