Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525989 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Batman
« Válasz #940 Dátum: 2015. Január 17. - 01:50:37 »
Szerintem ugyanazok a tényezők: Mint enged a kiadó, mi fér bele a formátumba, mennyire közönségbarát a rajz és a sztori.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #941 Dátum: 2015. Január 17. - 11:22:49 »
Így van. A Marvellel annyiban könnyebb a dolgom, hogy jóval nagyobb rálátásom van a Marvel Univerzumra, mint a DC-re. A Marveltől ismerek úgyszólván mindent és mindenkit, a DC-től meg csak a nagyobb címeket.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Batman
« Válasz #942 Dátum: 2015. Január 17. - 12:53:06 »
Ma megvetten a Batman legújabb számát.A Ragadozók az hozta a nívót,mint mindig.De ez a fajta Batman........
Nem nyerő.  :uhoh:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #943 Dátum: 2015. Január 17. - 13:01:52 »
Eddig 2:0. Más is mondta, hogy nem igazán jött be neki ez a fajta mesélési mód. Kíváncsi leszek a többiekre.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Batman
« Válasz #944 Dátum: 2015. Január 17. - 14:44:34 »
Csatlakozom Rockatansky fórumtársamhoz. A Batman, ha könyvben jelent volna meg, akkor inkább nevezném képeskönyvnek, semmint képregénynek. Mivel már itt előre szóltak, hogy két eset lehetséges: vagy tetszik vagy nem ez a fajta "képregény", így nem forrázott le annyira, mintha tudatlanul, pacekba megkaptam volna a képembe ezt. Egyszer el lehetett viselni, de amennyiben lehet, máskor inkább ne. Különben:    :paradicsom:   :lol:
A Ragadozók simán vitte magával a füzetet, nemcsak mint képregény  :smsarcasm:  , hanem a történet is érdekes.

kislecsoka77

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Batman
« Válasz #945 Dátum: 2015. Január 17. - 19:50:09 »
Sajna ez a Batman nekem sem jött be - én is igazán képregényre voltam kiéhezve, nem novellára. A Ragadozók viszont még mindig nagyon jó.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #946 Dátum: 2015. Január 17. - 21:51:48 »
Sajnálom. Most 4:2 az állás akkor.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #947 Dátum: 2015. Január 17. - 22:11:24 »
Én majd hétfőn veszem meg, nekem hátha tetszeni fog. ;) :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #948 Dátum: 2015. Január 17. - 22:34:43 »
Az a novella volt az egyik legjobb szám Morrison runjában. A #666 lesz még eléggé odavágós. És odavágósan értelmezhetetlen. ;D

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Batman
« Válasz #949 Dátum: 2015. Január 17. - 22:37:27 »
Csak a novella maradjon a novellák közt,a képregény meg maradjon képregény.Ez így jó.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #950 Dátum: 2015. Január 17. - 23:03:43 »
Az a novella volt az egyik legjobb szám Morrison runjában. A #666 lesz még eléggé odavágós. És odavágósan értelmezhetetlen. ;D

Hátha átugorjuk!

Bat-mite

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Batman
« Válasz #951 Dátum: 2015. Január 18. - 12:18:55 »
Az a novella volt az egyik legjobb szám Morrison runjában. A #666 lesz még eléggé odavágós. És odavágósan értelmezhetetlen. ;D
Az mintha úgy lett volna hogy ki lesz hagyva... Ott volt Damien Batman...  meg még 2 másik számbande azok teljesen más folyamok vagy akkor most melyik történet fog kimaradni.... remélem nem a Hősök Klubja... Mellseleg az értelmezés nem nehéz csak Morrison szeret lassú égéssel dolgozni és bedobálni egy adag random dolgot amit majd 10-20 szám multán magyaráz meg.. lásd a visszatérő graffitinket a
Zur-en-arrh feliratot ami jelképezi Morrison teljes Batman folyamának a koncepcióját...
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 18. - 12:30:08 írta Bat-mite »

sziki

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 189
Re:Batman
« Válasz #952 Dátum: 2015. Január 18. - 16:42:53 »
Huh, hát ilyen Batmant én se kérnék még egyszer...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #953 Dátum: 2015. Január 18. - 17:04:54 »
Nem is lesz.

Bat-mite

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Batman
« Válasz #954 Dátum: 2015. Január 18. - 18:10:13 »
Én most rágtam magam át rajta ... nekem nagyon bejött... Az írón lévő  nagyobb hangsúly segített egy kicsit jobban átlátni hogy hogyan látja ő  a Batman unierzumot. Joker és Batman is sokkal erősabb sámánisztikus vonásokat kapott a párharcukat átjárták a különféle rituálék és ősi mágiák...  Jokernek ez az inkarnációja szerintem sokkal ötletesebb mint a Scott Snyder féle arcelvágós horrorfigura

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Batman
« Válasz #955 Dátum: 2015. Január 18. - 18:30:41 »
Akinek nem tetszett, hadd kérdezzem meg, miért nem? A műfajával volt gond? Vagy a történet nem jött be? Vagy – és most gonosz leszek –, hogy kicsit többet kellett olvasni?  :twisted:
Nekem ez volt az első újonnan kiadott Batman-sztori, ami tetszett, ami nem egy súlytalan, párszavas akcióhegy volt.
Igaz, nem könnyű olvasmány – fordítani és főleg értelmezni semmiképp nem volt az –, de nagyon örülök, hogy kaine beválogatta, mert ez kulcsfontosságú Joker szempontjából, hogy amikor megint előkerül, miért lesz olyan, amilyen. És a múltat is kicsit más megvilágításba helyezi.
A formátuma pedig unikum, lehet, hogy ez annak jön be igazán, aki sok képregényt olvas, és felüdülés egy prózában elmesélt sztori...
Majd írok egy rövid jegyzetet hozzá, ide a honlapra, mert sok minden van benne elrejtve, amit első, de talán még többszöri olvasásra sem lehet kiszúrni -- illetve csak a legelszántabb/-érettebb denevérfanok veszik észre.

sziki

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 189
Re:Batman
« Válasz #956 Dátum: 2015. Január 18. - 18:38:47 »
Tőlem a rajzok bénítóan távol álltak, nagyon nem tetszettek, nekem ez a fő oka, hogy nagyon nem nyerte el a tetszésem ez a mostani darab.
A szöveggel nem volt probléma, több száz oldalt olvastam már idén is és nagyon szeretek olvasni. Ellenben a szöveg elég kisméretű volt és több helyen bele is olvadt a háttérbe. És meg kell mondjam, mást várok egy ilyen típusú képregénytől, mert ez kevésbé volt az.
Én hozzád hasonlóan annyira nem jutottam közel vagy kevésbé éreztem azt a misztikumot, amit említesz, igaz voltak benne jó részek.
Nekem egy ellentétes példa jutott az eszembe, ami a Fenegyerek story volt, ahol nem volt szöveg egy részben. Nekem ott sokkal jobban áthatotta a saját elképzelésem, a saját gondolatom, hogy vajon mi történik éppen a képen. A képregényeknek sok esetben valahol ez is a szépsége, ezért is jók alapvetően a monumentális történetek, ahol kemény, nagyobb képek, akár szavak nélkül is mondanak ezernyi szót, annyira bele tudjuk élni magunkat a helyzetbe.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 18. - 22:25:27 írta sziki »

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Batman
« Válasz #957 Dátum: 2015. Január 18. - 19:00:18 »
Köszi a választ.
Ez nem képregény, illusztrált történet, szóval a képregény formai eszközeit ne kérjük ezen számon – majd a következő lapszámén.  ;)
A betűfokozat ennyit bírt sajnos, eleve kisebb a mi füzetünk – amit el lehetett követni az olvashatóság érdekében, megtettem. Ugyanaz a tipográfia. Sajnos az eredeti is nehezen olvasható helyenként az alnyomat miatt.
Az illusztrációk pedig egyéni ízlés kérdése... nekem sem tetszettek annyira, bevallom. De a képregénnyel ellentétben, itt ez másodlagos.

sziki

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 189
Re:Batman
« Válasz #958 Dátum: 2015. Január 18. - 19:05:05 »
Akkor úgy mondom, hogy nem igazán illusztrált történeteket akarok itt olvasni. :) de leginkább az illusztrációk rombolták sajnos a mérleget nálam.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Batman
« Válasz #959 Dátum: 2015. Január 18. - 19:08:19 »
én még nem kaptam meg, elég kíváncsi vagyok rá. kicsit furcsa, hogy az előfizetői példányom később érkezik meg mint ahogy kikerül az újságoshoz.