Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525980 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1020 Dátum: 2015. Február 01. - 21:01:16 »
A Gyilkos Tréfát nem akarod kiadni, különszámba, egyszer majd, a Semices elégé ramaty állapotban van már.
Amúgy is, nemrég kiadták újraszínezve:


;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #1021 Dátum: 2015. Február 01. - 21:37:55 »
Sajnos csak az újraszínezettet hajlandó átadni a DC bárkinek.  :-\

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #1022 Dátum: 2015. Február 01. - 21:55:38 »
A Gyilkos Tréfát nem akarod kiadni, különszámba, egyszer majd, a Semices elégé ramaty állapotban van már.

;)

Pont erre gondoltam, csak az Első évvel kapcsolatban. Harmadszor maradt a kezemben valamely része :/ Nem egy igazán minőségi kiadás :/

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1023 Dátum: 2015. Február 01. - 22:38:16 »
Hát igen, a fényes lap fel tudja dobni azokat a rajzokat is, amiket az ember azelőtt gyengének tartott, lásd pl. Sal Buscema.
;)
Amúgy nálunk, abból az újra színezett verzió jelent meg, mármint a Year One-ból, csak hát ugye a kivitelezése...

Talgaby, ezek szerint a Year One-ból is csak az újra színezettett engedik? :headscratch:
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 01. - 22:53:18 írta balogh44 »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #1024 Dátum: 2015. Február 02. - 00:05:07 »
Tudomásom szerint igen. Még a régi, hatvanas, hetvenes években készültek esetében is sokáig csak a modern újraszínezettet voltak hajlandóak átadni továbbterjesztésre, mielőtt valaki, akinek volt is ízlése, rávilágított, hogy milyen rettenetesen néznek ki.
Mondjuk speciel a Killing Joke setében talán közrejátszik, hogy az új teljesen digitálisan van meg nekik.

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Batman
« Válasz #1025 Dátum: 2015. Február 02. - 20:05:08 »
Miben különbözik a régi és az új  Halál a családban című sorozat  :headscratch: . Szerintem azért  mert azonos a címük .Attol még egészen másról is szóhatlnak .Gondolom itt az átírt változatban nem Robint veri újra agyon Joker  Talán csak  annyi  az azonos bennük  hogy  Joker és Batman  akik    a régi  és az új változatban is szerepelnek ..Akkor kb 1990-1991 ben  gyerekként ez volt az első Batman sorozat amit vettem . Mintha  4 részes lett  volna .Azután nem is sokára abba hagytam egy időre a vásárlást .Mert úgy döntöttem hogy ˝Ez nem  gyerek kezébe való ˝  Nekem akkor túl véres és erőszakos volt . pl ahogy Joker  agyonverte  az akkori Robint .Utána ha jól emlékszem még erőszakosabb és véresebb történetek jöttek . Azt mondtam na nekem [ egyelőre ] ennyi elég volt. Csak akkor vettem megint amikor Superman és Batman egy újságba került . A  Gyilkos Tréfa nekem nincs meg gondolom ez még előbb volt mint  a Robin halála esemény  vagyis mégy 1990, 1991 előtt .Vagy akkor amikor egy ideig nem vettem a sorozatot .  Na egy kérdés rátok gyerekként hogyan hatot a Halál a Családban sorozat . :nemtudom:  Én majd frászt kaptam. ezért is hagytam akkor abba   ;)
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 02. - 21:27:52 írta Zöldlámpás »
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1026 Dátum: 2015. Február 02. - 20:12:39 »
Akkor még szerencse, hogy nem láttad a Gyilkos Tréfát! :hehe:
Az egyébként pont a Halál a családban előtt jelent meg, mivel az volt a magyarországi Batman 1. száma! ;)
Rám az hatott inkább, az inspirált engem is a rajzolgatás felé.
Reménykedem benne, hogy Kaine hamarosan bele visz minket, a kicsit "Batman-esebb" sztorikba, mint amilyenek ezek is voltak! :)
A régi a "Halál a családban" (A Death in the family), még az új a Család halála (Death of the Family) ! ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Batman
« Válasz #1027 Dátum: 2015. Február 03. - 08:49:20 »
Szerintem a magyar kiadásban a Halál a családban teljesen súlytalan volt, azt se tudtam ki az, már meg is halt, nem hagyott különösebben mély nyomot bennem.

Bat-mite

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Batman
« Válasz #1028 Dátum: 2015. Február 03. - 09:25:24 »
A magyar kiadásban az első 2 történet arra szolgált ha jól értelmeztem hogy megalapozza az Alan Grant féle magányos, keményebb történeteket megélő Batmant aki a Végtelen Világok Válsága után még koránt se vált rögtön a Year One-ban megismert valóságszagú noir hősévé. Ahhoz hasonló történetekből elég kevés van ami a Magyarországon most folyó kánonhoz közel lenne , mondjuk Paul Dini (a batman rajzfilmsorozat fő írója) írt egy másfél tucat elég jó nyomozós  történetet  a Detective Comicsban ezidő tájt (abba a folyamba tartozik a magyarul kijött Hush Szíve is de messze nem a legerősebb darabja) és valamint a Batman Confidential ami a Legends of the Dark Knight-hoz hasonlóan korai történeteket mesélt el... Reméljük a különszámokba majd jut ezekből előbb utóbb...

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #1029 Dátum: 2015. Február 03. - 13:21:08 »
Dini DetComja zseniális volt, ráadásul elég sok háromrészes volt köztük. Különszámba tényleg eléggé ideális.

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Batman
« Válasz #1030 Dátum: 2015. Február 07. - 20:39:27 »
Szerintem, van a Batman novellában egy írói és egy rajzolói hiba .Ami a Marvelnél   No-Prize lenne . 1. Írói  . Amikor Harley Quinn kirúgja Joker kezéből a borotvát  , mert el akarja vágni a nyakát  az a szöveg szerint  leesik a padlóra ,utána az már megint Joker kezében van hogy felhasítsa a lány száját . 2. A Rajzolói  azon a képen ahol Batman vissza vonszolja Jokert a cellájába   a bal kezét fogja és húzza .DE..a keze teljesen ÉP és SÉRÜLETLEN . Pedig alkarja eltört sőt még a csont is átszúrta a bőrét . Vagyis a képen a  törés alatt kellene fognia mert leszakadhat . Joker alkarjának kissé lógnia kéne , vagy fura szögben  kicsavarodva kéne állnia. Mert valahol a csuklója  és a könyök hajlat közt  van  eltörve .Na és a KÉRDÉS  ;) .Harley Quinn  kiábrándult -e az ő ˝pudingjából ˝amikor Batman meg mondta neki hogy nem öt ,hanem  a lányt akarta megölni hogy ˝az utolsó  hűséges szolgájától  is ˝meg szabaduljon .
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 08. - 14:15:31 írta Zöldlámpás »
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Batman
« Válasz #1031 Dátum: 2015. Február 09. - 21:46:17 »
Azt tudjuk hogy az első Batman történet 1939 ben  a Detective  Comics  # 27ben jelent meg először   Kösz az infót Kaine .   Vagy is tavaly volt az 75. éve hogy ő egy  folyamatosan  létező DC  Comics  karakter .DE...melyik hónap volt az 1939ben  amikor a DC #27. száma meg jelent  :headscratch: . Mert ha pl az  pl Májusban volt akkor 2014 Májustól -2015 Májusáig tarthat az évfordulós kiadványok sorozata amelyeken a ˝75 years  of  Batman ˝szerepel . És mindegyik címlapján ott lehet a BATMAN 75th logo\embléma amíg bele nem érnek a karakter létezésének 76. évébe . Ezek szerint NEM Batman és NEM is Superman voltak az első DC Szuperhősök ., hanem már előttük  voltak  már mások  is  Szerintem akkor talán a DC kiadó valamikor 1935 köröl alakulhatott meg vagyis az idén kb 80 éves. A KÉRDÉS, Kik a legrégebbi  szereplők akik már Supernan , és Batman előtt is léteztek .
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 09. - 22:10:19 írta Zöldlámpás »
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

Bat-mite

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Batman
« Válasz #1032 Dátum: 2015. Február 10. - 12:21:57 »
Pro tipp : DC elődje (főleg a Detective Comics) eleinte nem szuperhősöket publikált.. Ha úgy vesszük Batman elődjének tekinthetőek olyan ponyva és rádióhősök hősök mint az Árnyék,a Zöld Darázs a Phantom Zorró . Ők mind álarcos figurák , legtöbb esetben tényleges szupererő nélkül. Általában nem szuperhősökként hanem simán álarcosokként (Masks) vagy Mystery Men ként szokás hivatkozni rájuk...

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Batman
« Válasz #1033 Dátum: 2015. Február 10. - 16:00:53 »
Ezek szerint NEM Batman és NEM is Superman voltak az első DC Szuperhősök ., hanem már előttük  voltak  már mások  is  Szerintem akkor talán a DC kiadó valamikor 1935 köröl alakulhatott meg vagyis az idén kb 80 éves. A KÉRDÉS, Kik a legrégebbi  szereplők akik már Supernan , és Batman előtt is léteztek .
Ha nagyon szőrszál hasogatók akarunk lenni, akkor megkérdezném, hogy képregényhősök, vagy hősők, álarcos figurák? Mert a képregények előtt léteztek olyan hősök-figurák akik először rádió hangjátékokban szerepeltek, majd abból készültek képregények. pl.: az Árnyék. Ő is először rádió hangjátékban szerepelt a 30-as években.

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Batman
« Válasz #1034 Dátum: 2015. Február 10. - 18:19:03 »
Köszönöm. És....Igen , meg van az a   DC karakter aki még Supermanál is régibb  karakter  .  Vagyis még nála is 1 évvel korábban szerepelt  a neve   [/spoiler Slam Bradley  és ő is nyomozó mint Batman  .És még most is fel-fel tűnik néha  1937től   napjainkig ez azért nem semmi ,SŐT  már az 1940 es  években meg jelent  Detective  Comics  egyik számában ,Hazánk vagy is  Magyarország  szerepel mint  egy Batman kaland  és történet  hely színe .ÉLJEN , híresek vagyunk  . A DC  univerzumban  történelmi  esemény vagyunk . Hurrá szerepeltünk  egy képregényben  :bravo: :pogo:[/spoiler  Ó igen Batman már  az 1940es  években járt nálunk
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 10. - 18:32:28 írta Zöldlámpás »
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Batman
« Válasz #1035 Dátum: 2015. Február 10. - 21:14:00 »
Ezt minek takartad ki vajon?  :o

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Batman
« Válasz #1036 Dátum: 2015. Február 10. - 22:26:22 »
Ezt minek takartad ki vajon?  :o

Na jó már én sem tudom magam tűrtősztetni:

-Zöldlámpás, tök jó és érdekes hozzászólásaid vannak, de felér egy kínzással az, hogy elolvassam őket, mivel rosszul vannak tagolva egytől egyig. Minek raksz szóközt a mondatvégi szavak és a mondat végét jelölő pont közé valamint egy szó és az azt követő vessző közé? Teljesen szétdarabolja a szöveget ezáltal állandóan kizökkent az olvasásból.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1037 Dátum: 2015. Február 19. - 21:36:30 »
Ma végre megérkezett az elvi megállapodás a Batmanünk második évéről.  :vadaszno: :kanari: :ppg:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1038 Dátum: 2015. Február 19. - 21:45:32 »
Kíváncsi vagyok mit engedtek meg, még ha a terjedelem nem is növekedhet, legalább jelenjen meg havonta.

sziki

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 189
Re:Batman
« Válasz #1039 Dátum: 2015. Február 19. - 23:22:46 »
Epekedve várjuk a részleteket.