Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525987 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #1200 Dátum: 2015. Június 10. - 12:25:43 »
A Final Crisist szerettem volna év végi különszámnak, de elolvasva meglepődve tapasztaltam, hogy a kb. 200 oldalas sztoriban úgy 3 oldalnyi Batman  szerepel -  ahhoz képest, hogy ott hal meg...

Nem könnyű kiválogatni, hogy mi legyenek kiadva és hogy mindenki örüljön. Én speciel úgy vagyok vele, hogy a második történet jó ha valamilyen módon kapcsolódik Batman-hez, vagy Gotham-hez, mint a Ragadozók, vagy a mostani WW. Sokan viszont tőle teljesen független hősök mellett kampányolnak, mint pl a Zöld Íjász, akit sokan mondtad. Viszont különszámba szerintem beleférne egy ilyen nem nagyon Batman-es sztori. Főleg, ha olyan nagyszabású és legendás részről van szó, mint valamelyik Crisis. Max a Batman felirat alá oda lehet biggyeszteni, hogy & az Igazság Liga vagy ilyesmik :)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #1201 Dátum: 2015. Június 10. - 14:18:53 »
Hát azért a Ras Visszatérése és vele együtt Damien visszatérése a Batman családba elég jelentős lehetne... (főleg, hogy Bats ott "hal meg először, igaz csak két percre", de attól még lehetett volna azzal reklámozni, hogy Batman halála  :hehe: ha jól emlékszem anno a kiadó is nyomta ezt a szöveget  ;D)

Hu, én inkább az Identitásnak jobban örültem volna, igaz már sajna időben elhagytuk, de mégis, az a mini olyan jól bemutatja a Dc hőseit... :'( A Final meg elég tömény, és nagyon sok minden kapcsolódik hozzá/mellé.  :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Bat-mite

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Batman
« Válasz #1202 Dátum: 2015. Június 10. - 18:12:24 »
Hát azért a Ras Visszatérése és vele együtt Damien visszatérése a Batman családba elég jelentős lehetne... (főleg, hogy Bats ott "hal meg először, igaz csak két percre", de attól még lehetett volna azzal reklámozni, hogy Batman halála  :hehe: ha jól emlékszem anno a kiadó is nyomta ezt a szöveget  ;D)
Az a "Batman ebben a számban meghal!" feliratú ezüst/bronz kori számokat idéző hónap volt? Amúgy bár Ra's  elég népszerű gonosz mindent összevetve a képregényekben egy eléggé kisstílű, gyáva alak aki nem csinált túl sok jelentős gaztettet...nem véletlen hogy Morrison is inkább Talia-ra fókuszál...

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1203 Dátum: 2015. Június 10. - 20:04:09 »
Hát azért a Ras Visszatérése és vele együtt Damien visszatérése a Batman családba elég jelentős lehetne... (főleg, hogy Bats ott "hal meg először, igaz csak két percre", de attól még lehetett volna azzal reklámozni, hogy Batman halála  :hehe: ha jól emlékszem anno a kiadó is nyomta ezt a szöveget  ;D)

Hu, én inkább az Identitásnak jobban örültem volna, igaz már sajna időben elhagytuk, de mégis, az a mini olyan jól bemutatja a Dc hőseit... :'( A Final meg elég tömény, és nagyon sok minden kapcsolódik hozzá/mellé.  :headscratch:

Igen, az Identitás Válságot én is támogatnám, mert szerintem nagyon eltalálták benne a karaktereket.

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Batman
« Válasz #1204 Dátum: 2015. Június 11. - 20:53:46 »
Imádom az olyan típusú, rövid történeteket, mint a 7. szám 2. sztorija. Köszi tg és akiken múlott, hogy megjelenhetett  ;D
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #1205 Dátum: 2015. Június 12. - 15:20:00 »
A kihagyás inkább a RIP felvezetéseként lett volna fontos. Majd kiderül nemsokára, mennyire sikerült 5000 karakterbe belesűríteni őket úgy, hogy egy laikusnak is egyértelmű legyen, mit lát majd a RIP oldalain…

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #1206 Dátum: 2015. Június 12. - 15:33:39 »
Én még nem olvastam a történetet, ezért azt nem tudom, hogy mennyire fog hiányozni az a pár szám, de bevallom annyira nem rajongok ezért az átugrásért. A Resurrection of Ra's al Ghult megértém, hogy kihagyjuk, mert most indult a sorozat, tényleg nem biztos, hogy nyerő lett volna kezdeni egy ilyen szétágazó sztorival. De ezt a kb négy számot én sajnálom, hogy átugorjuk, és egy összefoglalót kapunk helyette, főleg úgy, hogy így félbemarad a három szellem történet. :(

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1207 Dátum: 2015. Június 12. - 22:33:59 »
Ez most egy szükséges lépés volt, de több ilyen ugrás nem lesz.   

Konicsiva

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Batman
« Válasz #1208 Dátum: 2015. Június 13. - 16:20:02 »
Nekem lenne egy olyan kérdésem hogy a második történetnek bevan tervezve egy Superman sztori is ?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1209 Dátum: 2015. Június 13. - 19:50:20 »
Egyelőre nincs.

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Batman
« Válasz #1210 Dátum: 2015. Június 13. - 21:50:09 »
Meg találtam a  Gyilkos Tréfa történetet a Scans Daillyn  . Hát jobb is hogy akkor nem olvastam , biztos kivert volna a hideg verejték  . Elégé   sokkhatásként   élhette meg Gordon . Hm ....most látva   is sötét hangulatú , de kiderült hogy akik meggyötörték a  felügyelőt  ők is csak Joker áldozatai voltak . Kihasználta őket . A kérdésem mi lett Sába további sorsa miután Batman meg mentette és elvitte egy biztonságos helyre .  Hogyan hatott rá hogy a barátja  Salamon  meghalt .És tudja-e  hogy a  ˝Főnök ˝  ölte meg .
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1211 Dátum: 2015. Június 13. - 23:02:58 »
Morrison szerint több Joker személyiség lakozik benne, bizonyos időközönként, nagyobb vereség, trauma után vált, elegáns gengszterből átment torzonborz vandálba, majd legújabban tetovált pszicho-ba. Szóval ezért is kiszámíthatatlan a figura.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #1212 Dátum: 2015. Június 15. - 13:44:08 »
Ez most egy szükséges lépés volt, de több ilyen ugrás nem lesz.
Biztos? A RIP után a Batman címet viszed tovább vagy a Morrison-szálat? Mert utóbbinál szerintem könnyebb lenne, ha inkább írnék egy összefoglalót a Battle for the Cowl kavarásairól, mint 6 vagy 8 számon keresztül szenvedni vele.
Bár tény, hogy a Batman & Robin v1-et nem biztos, hogy mindenki gyomra beveszi. Az már totál Morrison maximumra pörgetve.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1213 Dátum: 2015. Június 15. - 13:48:05 »
Határozott elképzelésem van róla, de még nem szeretnék róla beszélni.

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #1214 Dátum: 2015. Június 15. - 19:36:04 »
Most,hogy  végre megvettem a 7-et....inkább elölről kezdem! :D

Következő szám már júniusban??? :-[

milyen átugrás???
BATMAN,Spawn,Star Wars

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Batman
« Válasz #1215 Dátum: 2015. Június 16. - 12:02:16 »
Sziasztok!
Írtam egy elég terebélyesre sikerült recenziót a tavalyi Bábel Tornyáról, ami igazából sokkal inkább szól az egész JLA-sorozatról, mint magáról a történetről. Viszont szeretném ha egy "hozzáértő" is látná a publikálás előtt, mivel a szerkesztőm nyilván nem rendelkezik semmilyen képregényes ismerettel, nekem viszont meg jól jönne valami megerősítés/kritikai észrevétel/cáfolat. :/


Grant Morrison
A 90-es évek első felében a nagy képregénykiadók sorozatait eluralta az olcsó hatásvadászat. A nyomdatechnológia fejlődésének köszönhetően a harcok még látványosabbak, még eszképistábbak lettek, sorra jelentek meg, vagy futottak fel a bad-ass antihősök (Spawn, Lobo, Deadpool, stb.), a hangzatos eventek (tucatnyi Pókember, Batman és Superman másolat jelent meg, minden hős eposzi halált halt), elszaporodtak a variant coverek, miközben a klasszikus történetmesélés pár kivételtől eltekintve többnyire háttérbe szorult a mainstream piacon. Ezzel párhuzamosan az indulása után már többször újraindított Igazság Liga egyre inkább csak árnyéka volt önmagának, és a DC legikonikusabb hősei, az alapítótagok alig-alig tűntek fel a sorozatban. Ebből az enyészetből robbantotta ki a csapatot Grant Morrison négy éves történetfolyama, és az új Igazság Liga sorozat, az 1997-ben startolt JLA, ami az alapító tagokat (Superman, Batman, Zöld Lámpás, Flash, Wonder Woman, Aquaman, Marsbéli fejvadász) helyezte középpontba.

Morrison sorozata átmenetet képez a 90-es évek első felének bugyuta gimmickjei és a 2000-s évek “szélesvásznú” képregényei között. Morrison megtartva a korszak 70-es, 80-as évekkel való általános szembefordulását, nem foglalkozik a hősök magánéletével, pszichológiájával, hanem teljes mértékben a világ megmentésére fókuszál. Morrison nem finomkodik, és a legkülönfélébb krízisek közepébe dobja bele a csapatot, miközben a hősök aranykori mivoltára (miszerint a DC hősei sokkal inkább Istenek, mintsem emberek) is folyamatosan reflektál. A szuperhősöknek marslakókkal, félresikerült szuper-katonákkal, szuper-intelligens ellenfelekkel, világok elpusztítására törő entitásokkal, új Istenekkel, gonosz dzsinnekkel, és gőgös főangyalokkal kell felvenniük a harcot.

Morrison sorozata mintha tökéletes inverzét adná Kurt Busiek pár évvel későbbi – ugyancsak körülrajongott – Bosszú Angyalai sorozatának, ahol pont a világ megmentése vált másodlagossá a csapattagok belső gondjai, egymáshoz való viszonya mögött. Morrison Istenként tekint hőseire, akiknek nincs is nagyon magánéletük, és ha mégis, az is inkább csak nyűg a különböző világégések között. Egyedül a jellemvonásokat húzza alá, így lesz Supermanből mindig optimista cserkész, Batmanből mindig gyanakvó stratéga, a Marsbéli fejvadászból bölcs, az új Zöld Lámpásból és Zöld Íjászból pedig folyton önbizalomhoányos karakter (lévén, hogy mindketten próbálnak felnőni elődjük “isteni híréhez”). A sorozat párhuzamot húz a mitológia és a DC hősei között (Superma=Zeusz, Wonder Woman=Héra, Flash=Hermész, Batman=Hádész, stb), így a liga a Holdra(=Olimposz) költözteti főhadiszállását, és amerikai helyett nemzetközivé kiálltja magát, ám a későbbiekben jóval nagyobb, univerzumokon, alternatív valóságokon és dimenziókon átívelő konfliktusokat kell oldjon. A sorozatban “igazi” Istenek is megjelennek, akik egyfajta jóslatként vetítik előre, hogy a jelenkor szuperhősei a Földön egy még újabb isteni generáció előfutárai.

Morrison tisztában volt vele, hogy az aranykor sótlan szuperhőseivel nehéz azonosulni, ezért egy teljesen más oldalról fogta meg befogadókat. Nincs mélykélektan, mint Morrrison nagy klasszikusában, az Arkham Elmegyógyintézetben, hanem mesterien szőtt, rengeteg kreativitást felvonultató akció van. Morrison Igazság Ligájában nem csapatdinamika, hanem különböző frontok vannak, a hősök egyszerre több helyen kell felvegyék a harcot, a látványos bunyókat azonban pár oldalanként megszakítja egy újabb és egy újabb csavar. Morrison nem teketóriázik, nem késlelteti őket, hanem rögtön az olvasó arcába vágja. Az eposzi történetszövést a kaotikus panelkezelés is aláhúzza, Morrisonnál rengeteg az egymásba belógó képkocka, illetve ki nem használt tér, ami egyételmű előjele a “szélesvásznú” képregények hamarosan bekövetkező térhódításának, ami mára teljesen standardé is vált az amerikai képregényekben (Geoff Johns Zöld Lámpása azonban ebből is mintha kiemelkedne kicsit, a maga űrközi hullámvasútjával és alapos mitológiateremtésével).

Morrison majdnem 4 éven keresztül írta a JLA-t, amit csak rövid időre szakított meg egy-egy vendégíró. Érája nem teljesen egybefüggő, viszont csak az egészet egyben olvasva fejti ki a hatását, ezért logikus lépésnek tűnhetett a Kingpin kiadó részéről, hogy nem az igazán meghatározó, hanem az azt követő korszakból választ ki egy történetet a tavalyi Batman különszámhoz – ráadásul az egyetlen olyan sztorit, aminek a középpontjában Batman áll, és a Liga aktuális főellensége is egy Batman-nemezis.

Mark Waid
Morrisontól Mark Waid vette át a satafétát, aki egyébként is sokat ólálkodott a Liga környékén (ő írta a sorozat újraalakulását elmesélő minisorozatot, illetve többször is beugrott egy-egy szám erejéig). Waid követte (illetve támogatta, lásd az 1996-ban általa írt Kingdom Come-ot) a Morrison által kijelölt utat (érdekes, hogy később Joss Whedon is ugyanígy tett az ugyancsak Morrisontól megörökölt, és teljesen új alapokat teremtő X-Mennel, lásd a Marvel+-t), és meghagyta a hét alapító tagot főszereplőnek, de – ahogy azt első története, a Bábel tornya is mutatja – visszavett a Morrison féle megalomániából. Kevésbé nagyratörő, de annál szürreálisabb (nyelvek összekeveredése, megelevenedő tündérmesék, szétváló identitások) veszélyekkel állította szembe a ligát, és csapatként is elkezdett velük foglalkozni.

A Morrison féle JLA egyik legnagyobb erénye volt, hogy a csapat egyetlen halandó tagjának, Batmannek is létjogosultságot adott a félistenek között, aki sokkal inkább kivételes logikájával és észjárásával van a csapat segítségére, semmint harci tudásával. Waid ezt a vonalat vitte tovább a Bábel Tornyában, amikor a csapat tagjairól összegyűjtött adatok rossz kezekbe kerülnek. A Waid-éra kiindulópontja a Batman paranoid viselkedéséből kibontakozó csapaton belüli bizalmatlanság, és ezzel tulajdonképpen be is zárta a JLA első számával megkezdett kört. A hősöket nem a világuralomra törő ellenségeik, hanem saját önhittségük, és megosztottásguk győzi majd le.

Bár a JLA sorozat még több évig futott töretlenül, az utolsó számokban a holdon álló Liga torony megsemmisülése (Crisis of Confidence) szimbolikusan is véget vetett az Igazság Liga egyik legmeghatározóbb korszakának, ahol a hősök iseni erejüket isteni küldetések megoldására fordították. Ugyanakkor ez a történet volt az egyik utóhatása az Identity Crisis című minisorozatnak, ahol a korábban Istenként tisztelt hősöket Brad Meltzer író lerántotta a mocsokba, és kiteregette a szennyesüket, olyan titkokat teregetett ki róluk, melyek semmiképp sem méltóak az aranykor makulátlan hőseihez, és ennek a történetnek a tudatos továbbgondolása, illetve a Waid által már a Bábel tornyában is megfogalmazódott kérdéseknek még grandiózusabb, még eposzibb újrahasznosítása az Infinity Crisis című DC-crossover, ahol a hősök legnagyobb ellensége szimbolikusan és gyakorlatilag is saját maguk lesznek. Ha a három krízis-sztori közül csak az egyik is megjelenne itthon, az kézenfekvő folytatása lehetne a Bábel tornyának.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #1216 Dátum: 2015. Június 16. - 12:34:01 »
Két dolog:
Az előfutára a JLI-ből kibontakozó JL volt, ami szándékosan hanyagolta a nagyokat, mert egy magánéleti szappanoperába oltott hősfelvonultató sorozat szerepét töltötte be. Hasonlót, mint a hetvenes évek második felétől a Bosszú Angyalai, ott is egy tonna C-listást forgattak folyamatosan.

A másik, hogy Morrison igazából belevette a saját stílusjegyeit, de nem a szereplők lelkivilágát, hanem maguk a szereplők mivoltát elemezte folyamatosan. Feszegette, hogy mikre képesek, illetve hogy mikre nem: amire a legjobb példa a Bábel tornya mellett a Tábornok első sztorija. Plusz amikor behozta a hiperhősöket Mageddon felvezetésére, ott is eléggé visszaköszönt a Flex Mentallo-féle szürreális világalkotása.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1217 Dátum: 2015. Június 16. - 19:21:57 »
Morrison nekem nem jön be mint író, de ez csak az én személyes véleményem.
Jut is eszembe, Kaine, Bat-Mite magyar neve mi lesz? Batmanó?  :hehe:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1218 Dátum: 2015. Június 16. - 19:31:48 »
A fordítótól úgy hallottam, hogy igen. Van jobb ötleted?

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Batman
« Válasz #1219 Dátum: 2015. Június 16. - 19:49:40 »
Igen, ha van jobb 5let szívesen fogadom, mert bár nem szeretem az angol-magyar szóösszetételeket, de elsőre nekem ez tűnik jónak -- eredetiben hagyni sztem egyáltalán nem szerencsés. A bátor és a vakmerőben, ha jól emlékszem, Denevérsrác volt, ami tök mellélővés, pedig ott viszonylag jó neveket adtak az újaknak.
Eszembe jutott még a Batkamanó is.  ;D
A Batmanó több szempontból jó, sőt az eredetinél is jobb  8), mert benne van a Denevérember.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 16. - 19:52:01 írta Ati »