Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525987 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1220 Dátum: 2015. Június 16. - 19:54:16 »
Legyen Denevératka, na jó, talán a Batmanó a legjobb. ;D


Bat-mite

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Batman
« Válasz #1221 Dátum: 2015. Június 16. - 20:27:08 »
Grant Morrison
 sorra jelentek meg, vagy futottak fel a bad-ass antihősök (Spawn, Lobo, Deadpool, stb.)

Apróság de Deadpool és Lobo inkább már a paródiái a 90-es évek antihőseinek. A legjobb példa itt szerintem Cable, Rozsomák és a Megtorló akinek akkoriban három(!) párhuzamos címe volt...

A JLI/JLE/JLA pedig kiváló volt ameddig Giffen és DeMatteis írta nem véletlen hogy rengeteg folytatás született legutóbb pl a JL3000 formájában...

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Batman
« Válasz #1222 Dátum: 2015. Június 17. - 07:32:29 »
Köszi az észrevétleket, igyekszem beleszőni őket (szerencsére úgy látom semmi kardinális hiba nem volt) ;)
Deadpool és Lobo tényleg inkább paródia, nem épp a legjobb példa.
A DeMatteis féle JLA-kat nem olvastam, de hiszek nektek. :D

Talgaby, kérlek frissítsd fel az emlékezetemet, de a tábornok első sztorijában mi volt? Csináltak egy rakat szuperhőst, akiket aztán a kormányzat megvezetett, de végül a helyes útra áltak és csináltak egy Superpolisz szerű utópiát (valahogy így hívták), miközben a tábornok bevadult és ki kellett lőni az űrbe.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #1223 Dátum: 2015. Június 17. - 07:38:38 »
Nagyrészt igen, de ott belejátszott, hogy a katonasággal kifektették a Ligát, mert ahogy a Bábel tornyában, ott is találtak mindegyikük ellen egy trükköt.
Bár a lényege persze az volt, hogy a tábornok beleköltözött a Shaggy Man testébe, ezzel haláltalanná vált.

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #1224 Dátum: 2015. Június 17. - 08:12:38 »
Szerintem siman maradhatna az eredeti neve.Az ujsagnak se Deneverember a cime.
BATMAN,Spawn,Star Wars

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #1225 Dátum: 2015. Június 17. - 12:18:48 »
A Batmanó remekül hangzik. Sőt, jobb mint az eredeti, így mivel amúgy se szeretem, ha valami eredeti néven marad (néhány kivétellel), így arra szavazok, hogy maradjon Batmanó :).
Már csak arra leszek kíváncsi, hogy fog ez a karakter beleilleni a jelenlegi komolyabb-komorabb történetekbe :)

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Batman
« Válasz #1226 Dátum: 2015. Június 17. - 14:58:55 »
Szerintem siman maradhatna az eredeti neve.Az ujsagnak se Deneverember a cime.
Míg Batman szinte márkanév, addig Bat-Mite most lesz először magyarul képregényben, és sem a kiejtése, sem a jelentése nem egyértelmű. És jó ha tudja az egyszeri olvasó is, hová tegye. Ráadásul nem egy vérkomoly figuráról van szó...
Arról nem is beszélve, h idegen lény, nem amerikai, szóval nem kell, h angol legyen a neve, ha van rá megfelelő. Ez pedig elég jó kompromisszum, hisz eredeti is, meg nem is.  ;)
Amúgy sokszor nem említik... ha és egyáltalán...  :headscratch:
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 17. - 15:10:46 írta Ati »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1227 Dátum: 2015. Június 17. - 19:22:55 »
Sokaknak tök idegen lesz, és ha nem is ejtik ki a nevét, csak jó lenne ha egy átlag olvasó tisztában lenne vele, hogy ez meg mi/ki a csuda?
Doksit lehet róla majd találni? :headscratch:

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #1228 Dátum: 2015. Június 17. - 19:39:04 »
Míg Batman szinte márkanév, addig Bat-Mite most lesz először magyarul képregényben, és sem a kiejtése, sem a jelentése nem egyértelmű. És jó ha tudja az egyszeri olvasó is, hová tegye. Ráadásul nem egy vérkomoly figuráról van szó...
Arról nem is beszélve, h idegen lény, nem amerikai, szóval nem kell, h angol legyen a neve, ha van rá megfelelő. Ez pedig elég jó kompromisszum, hisz eredeti is, meg nem is.  ;)
Amúgy sokszor nem említik... ha és egyáltalán...  :headscratch:
Igaz.

Most,hogy elolvastam az 5-dik számot,nem volt rossz!Bevallom férfiasan,mikor megvettem pár oldal után inkább hagytam...mondjuk most is kifolyott a szemem....jó történet volt! ;D

BATMAN,Spawn,Star Wars

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #1229 Dátum: 2015. Június 18. - 11:44:03 »
Amúgy sokszor nem említik... ha és egyáltalán...  :headscratch:
A doksiban biztos lesz, mert muszáj volt megmagyarázni, hogy micsoda (nem fog kiderülni nagyon a RIP-ből), szóval ha lesz neve, akkor onnan már rögzíteni kell.
Sokaknak tök idegen lesz, és ha nem is ejtik ki a nevét, csak jó lenne ha egy átlag olvasó tisztában lenne vele, hogy ez meg mi/ki a csuda? Doksit lehet róla majd találni? :headscratch:
Említve lesz a kimaradt számok összefoglalójában. Mivel azonban ez a Bat-Mite nem igazán az a Bat-Mite, így nem lenne értelme külön doksinak róla.

Bat-mite

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Batman
« Válasz #1230 Dátum: 2015. Június 18. - 12:25:07 »
ez a Bat-Mite nem igazán az a Bat-Mite
Pont ez a trükk! Hogy minden őrültség ami benne van a Fekete Naplóban (értsd azok az ezüstkori történetek amik eddig kánonon kívüliek voltak a furcsaságuk miatt) megtörténtek csak a tudat egy más síkján zajlottak...Grant Morrisonnál Batman ugyanaz a figura aki a Detective Comics 27-ben felünt. Minden megtörtént a karakterekkel de nem minden történt meg abban az univerzumben. Mint ahogy a másvilági történeteket is a DC hősök álmaiként írták le először. Morrison az Arkham Elmegyógyintézet történetet is úgy írja le mint Batman egyik visszatérő rémálma...

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #1231 Dátum: 2015. Június 18. - 20:42:30 »
Basszus ez a Csajbuli...ez nagyon komoly...nagyon tetszett!
Atomos sztori.
BATMAN,Spawn,Star Wars

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Batman
« Válasz #1232 Dátum: 2015. Június 19. - 01:09:32 »
Amúgy sokszor nem említik... ha és egyáltalán...  :headscratch:
A doksiban biztos lesz, mert muszáj volt megmagyarázni, hogy micsoda (nem fog kiderülni nagyon a RIP-ből), szóval ha lesz neve, akkor onnan már rögzíteni kell.
Sokaknak tök idegen lesz, és ha nem is ejtik ki a nevét, csak jó lenne ha egy átlag olvasó tisztában lenne vele, hogy ez meg mi/ki a csuda? Doksit lehet róla majd találni? :headscratch:
Említve lesz a kimaradt számok összefoglalójában. Mivel azonban ez a Bat-Mite nem igazán az a Bat-Mite, így nem lenne értelme külön doksinak róla.
A mostaniban nem, mert kihúztam. ;D Három 'dolog' miatt muszáj volt, ami csak most fog fokozatosan érkezni, és elvette volna a felfedezés örömét. Ráérünk utána megmagyarázni.
Amúgy nagyon király összefoglaló lesz a 8. számban Talgaby tollából, mindenképp azzal kezdjétek majd az olvasást!!! Kell a történet megértéséhez, és Morrison amúgy sem egy lineáris író. 
Reméljük, így nem annyira lesz fájó a kihagyás.  ;)

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Batman
« Válasz #1233 Dátum: 2015. Június 19. - 01:20:38 »
Míg Batman szinte márkanév, addig Bat-Mite most lesz először magyarul képregényben, és sem a kiejtése, sem a jelentése nem egyértelmű. És jó ha tudja az egyszeri olvasó is, hová tegye. Ráadásul nem egy vérkomoly figuráról van szó...
Arról nem is beszélve, h idegen lény, nem amerikai, szóval nem kell, h angol legyen a neve, ha van rá megfelelő. Ez pedig elég jó kompromisszum, hisz eredeti is, meg nem is.  ;)
Amúgy sokszor nem említik... ha és egyáltalán...  :headscratch:
Igaz.

Most,hogy elolvastam az 5-dik számot,nem volt rossz!Bevallom férfiasan,mikor megvettem pár oldal után inkább hagytam...mondjuk most is kifolyott a szemem....jó történet volt! ;D
Na még a végén kiderül...  ;D Örülök neki!
Kifolyó szem: a betűfokozattal sztem nincs gond, a háttér itt-ott tényleg nem a legolvasóbarátabb, de 22 oldalnál sztem még bírható. Az eredeti is ilyen sajnos. A fiatalabb szem bírja.  8)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #1234 Dátum: 2015. Június 19. - 09:02:10 »
A mostaniban nem, mert kihúztam. ;D Három 'dolog' miatt muszáj volt, ami csak most fog fokozatosan érkezni, és elvette volna a felfedezés örömét. Ráérünk utána megmagyarázni.
Hát, akkor azt tényleg meg kell majd magyarázni valahogy, mert sokan vakargatni fogják a fejüket, hogy ez itt akkor most mégis mi volt…
Akkor gondolom Zur-En-Arrh magyarázatát is kiszedted.
Pont ez a trükk! Hogy minden őrültség ami benne van a Fekete Naplóban (értsd azok az ezüstkori történetek amik eddig kánonon kívüliek voltak a furcsaságuk miatt) megtörténtek csak a tudat egy más síkján zajlottak...
Ez oké, de Loeb bevezette a „valódi” Bat-Mite-ot is abba az univerzumba, vagyis az ötödik dimenzióbeli változat tényleg létezik ott.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 19. - 09:04:02 írta talgaby »

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Batman
« Válasz #1235 Dátum: 2015. Június 20. - 00:26:08 »
A mostaniban nem, mert kihúztam. ;D Három 'dolog' miatt muszáj volt, ami csak most fog fokozatosan érkezni, és elvette volna a felfedezés örömét. Ráérünk utána megmagyarázni.
Hát, akkor azt tényleg meg kell majd magyarázni valahogy, mert sokan vakargatni fogják a fejüket, hogy ez itt akkor most mégis mi volt…
Akkor gondolom Zur-En-Arrh magyarázatát is kiszedted.
Persze.
És igen, úgy lesz, mert tök jól megírtad, csak sztem korai lett volna most, amikor az FK lép színre, a többi meg több szám múlva. Így is sok mindent kellett megmagyarázni... és helyszűkében is voltam.  ;)

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #1236 Dátum: 2015. Június 21. - 19:20:36 »

Na még a végén kiderül...  ;D Örülök neki!
Kifolyó szem: a betűfokozattal sztem nincs gond, a háttér itt-ott tényleg nem a legolvasóbarátabb, de 22 oldalnál sztem még bírható. Az eredeti is ilyen sajnos. A fiatalabb szem bírja.  8)
:D

Igen a háttér ami nagyon zavaró pár helyen..
BATMAN,Spawn,Star Wars

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1237 Dátum: 2015. Június 23. - 17:28:41 »
Nálam van a Batman 8, akár rendelhető is.  :)

patrickburnsred

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 25
    • tumblr
Re:Batman
« Válasz #1238 Dátum: 2015. Június 23. - 18:07:14 »
Szuper! Legkésőbb jövőhéten be is ugrok érte a Trillianba, kíváncsi vagyok rá!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1239 Dátum: 2015. Június 23. - 22:43:20 »
Kitettem az előzetes oldalakat is.