Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525982 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Batman
« Válasz #1240 Dátum: 2015. Június 24. - 20:31:23 »
Kitettem az előzetes oldalakat is.

Az FB-n péntek van írva megjelenési időként, itt pedig csütörtök.  :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1241 Dátum: 2015. Június 24. - 21:30:53 »
Péntek az, csak kevertem a beszállítással. :)

Halloween

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 202
Re:Batman
« Válasz #1242 Dátum: 2015. Június 26. - 07:29:51 »
tegnap meg is jött az új szám, elolvasni még nem tudtam, de csudiszép! A hátul lévő képet én borítóra is el tudnám képzelni! :)

Egy kérdés, a BoP-ból is végleg kimaradnak az átugrott részek, azokan nem volt semmi lényeges? Akkor most a kövi számban még a Ragadozókkal folytatjuk, vagy most jön valami más? Ha most másra váltunk, akkor a Ragadozókat később majd innen folytatjuk?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1243 Dátum: 2015. Június 26. - 11:28:52 »
Az eredetileg egy borító is, valahol a 13. számunknak lenne, de a másik borítóját választottuk.

Igen, kimaradnak, csak a jobbakat adjuk le belőle. Egy viszonylag klisés történet volt, hogy Helena elment egy szektához, akik gyerekeket kaptak el és ahol a beépített embert is már a magukévá tették, de a Vadásznő legyőzte őket. Ha 1-2 részes lett volna, akkor bekerül, de nem volt annyira jó, mint amilyen hosszú.
A Ragadozók most indult, egy teljes sztori megy le velük, mielőtt jönne majd a Zöld Íjász.

Halloween

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 202
Re:Batman
« Válasz #1244 Dátum: 2015. Június 26. - 14:43:23 »
Köszi az infót! Ez megint jó sztorinak ígérkezik! :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1245 Dátum: 2015. Június 26. - 17:39:27 »
Jó is lesz. :)

Ma jelent meg a Batman 8. Ez is csak 1 hónapig lesz kapható, július végén már jön a 9-es szám.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 26. - 18:36:35 írta kaine »

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Batman
« Válasz #1246 Dátum: 2015. Június 27. - 16:15:05 »
Én ma már ki is végeztem az aktuális Batmant.
A Batman sztori jó lett,a rajz is nagyon tetszik.Pláne az utolsó néhány oldal,ahol a Jokert ábrázolják.Na az eléggé dark hangulatú.  8)
Viszont a mostani BoP sztori nekem olyan semmilyen.Nem túl erős.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 27. - 16:57:51 írta Rockatansky »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1247 Dátum: 2015. Június 27. - 16:49:32 »
Még csak a bevezető volt, nem történt benne semmi.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #1248 Dátum: 2015. Július 01. - 11:01:43 »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1249 Dátum: 2015. Július 01. - 15:07:44 »
Igen. Régen én is ilyen voltam. :) De aztán rá kellett jöjjek, hogy a jogvásárlás az nem olyan, mint egy DVD vásárlása. Nem elég hozzá a lelkesedés és a pénz sem.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #1250 Dátum: 2015. Július 01. - 15:38:02 »
Tehát akkor beszélgetsz velük?  :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1251 Dátum: 2015. Július 01. - 15:38:51 »
Nem, fogalmam sincs, kik ők.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #1252 Dátum: 2015. Július 01. - 15:42:54 »
Akkor ha összejön nekik, felőled mehet?
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Batman
« Válasz #1253 Dátum: 2015. Július 01. - 17:43:34 »
Akkor ha összejön nekik, felőled mehet?
Most arról a Batmanről beszélünk, amit a magyar kiadók "lehetetlennek" tartottak - és nem is tudtak - kiadni, mert csak az éves jogdíj milliós tétel forintban? Mekkora esélyt látsz?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1254 Dátum: 2015. Július 01. - 18:03:27 »
Nem jöhet össze nekik, mert a Batman joga nálam van. Konkrétan bármi mással több esélyük lenne, de még mindig csak ezrelékben mérhető.
És igen, ahogy Petshop is rámutatott: ami a Carta/Alexandrának sem sikerült úgy 3 évig... és náluk biztos nem a pénz volt a gond.  ;)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1255 Dátum: 2015. Július 01. - 20:49:42 »
BATMAN #8.:

Jó: Nagyon megörültem, mikor láttam, hogy már nem Kubert rajzolja, már a kezdő oldalak is tiszta felüdülést nyújtottak, nagyon Batman-es volt. A Fekete kéz formáción néztem egyet, kíváncsian várom. A Ragadozók sztori elégé lényegre törően kezdődött, egyből felkeltette az érdeklődésem. Szintén várom a jövőhónapot, most kezd vére igazán színvonalas lenni a képregényünk. És igen kérem szépen! Végre történelmi mérföldkő: Alex Ross borító magyarul!!! :kingpin: Poszterként is elviselném! ;D
Rossz: Morrison alaposan ki/be forgatja a főszereplőt, és egy olyan képet mutat a karakterről ami nem feltétlen előnyös, de kíváncsian várom a folytatást.
Összegezve: Szép kivitelezéssel mint mindig, két, Batman világát bemutató sztorival, új ellenségekkel és egy klasszikus DC karakterrel aki még nem volt magyarul. ;)
Értékelésem: 8/10.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Július 01. - 20:51:20 írta balogh44 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1256 Dátum: 2015. Július 02. - 13:08:02 »
Végre történelmi mérföldkő: Alex Ross borító magyarul!!! :kingpin: Poszterként is elviselném! ;D
Akkor a 9-es szám már 9/10-ből lesz. :)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #1257 Dátum: 2015. Július 02. - 13:14:22 »
http://batmanhungary.hu/batman/kozlemeny-mobil-applikaciok-es-kepregenykiadas/

Ebből biztos nem lesz semmi: ahogy Kaine is írta, nincs joga másnak Magyarországon Batmant kiadni, de még ha lenne, akkor csak a Kingpin-es Batman létét veszélyeztetné. Arról nem is beszélve, hogy mi lenne akkor, ha a Kingpin-es Batman idáig eljutna, ahol az kezdődik? De ami miatt végképp semmi értelme nem lenne az ez a mondat: "Az új DC már 2011-óta fut, így nem tudnánk felvenni már a szálat a történet elejétől. Akit kíváncsi rá és olyan érdekeltségű az úgy is olvashatta már régebben." Vagyis aki tudja miről van szó, az már úgyis máshol olvassa, vagyis nem érdekelné, aki viszont nem olvasta eddig az meg nem is értené, hogy épp mi van, szóval ez minden szempontból halva született ötlet.

Amúgy gondolom a pénzügyi dolgai a kiadónak nem nyilvánosak, így semmi konkrétumot nem kérdezek, viszont az érdekelne, hogy most, hogy sikerült kialkudni a DC-től a Batman kiadást, így milyen áron van? Mármint nem konkrétan pénzben, hanem a kiadás költsége mondjuk a HP-hoz vagy M+-hoz képest sokkal több, kicsit több, vagy nagyjából ugyan annyi?
Csak azért vagyok kíváncsi, mert ha mondjuk idővel még tovább bővülne, vagy átalakulna a kiadványok száma, akkor az lehetne DC, vagy nagy valószínűséggel Marvel maradna?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1258 Dátum: 2015. Július 02. - 13:19:10 »
A DC árai mindig jóval magasabbak, mint a Marvelnek. A Batman ugyan behozza az árát, de nem "bőven", vagyis más DC kiadvány elindulása esélytelen, ha a húzócím sem hasít. Ezért nem lesz DC+ magazin, ahogy várják páran, és ezért 48 oldalas a Batman 24 helyett, hogy mégis legyen más képregény is a DC Univerzumból.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #1259 Dátum: 2015. Július 02. - 13:24:26 »
A DC árai mindig jóval magasabbak, mint a Marvelnek. A Batman ugyan behozza az árát, de nem "bőven", vagyis más DC kiadvány elindulása esélytelen, ha a húzócím sem hasít. Ezért nem lesz DC+ magazin, ahogy várják páran, és ezért 48 oldalas a Batman 24 helyett, hogy mégis legyen más képregény is a DC Univerzumból.

Nem tudom miért vannak így elszállva maguktól a DC-sek, pedig biztos jót tenne nekik és a filmjeik, sorozatjaik promóciója szempontjából a képregényeik terjedése. Sőt, nagyon is rájuk férne, mert sehol sincsenek az MCU-hoz képest és nem úgy tűnik, hogy ez változni fog :).