Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525971 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #1260 Dátum: 2015. Július 02. - 13:31:16 »
A DC Comics amit licencekből összeszed, az csepp a tengerben. Ők maguk meg egy másik csepp egy jóval nagyobb tengerben ahhoz képest, ami a kapcsolt árukból befolyik a Warnernek.
Mint ahogy a Marvel is negyven éve nem a képregényeiből él, hanem abból, hogy minden műanyag vacakra rábiggyesztik Pókember képét. A DIsney is a Marvel Characters miatt adott értük annyi pénzt, nem az évi pármilliós profitot termelő képregényeikért.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #1261 Dátum: 2015. Július 02. - 14:23:39 »
A DC Comics amit licencekből összeszed, az csepp a tengerben. Ők maguk meg egy másik csepp egy jóval nagyobb tengerben ahhoz képest, ami a kapcsolt árukból befolyik a Warnernek.
Mint ahogy a Marvel is negyven éve nem a képregényeiből él, hanem abból, hogy minden műanyag vacakra rábiggyesztik Pókember képét. A DIsney is a Marvel Characters miatt adott értük annyi pénzt, nem az évi pármilliós profitot termelő képregényeikért.

Éppen ez az: miért kérnek olyan sokat a képregényes licencekért, ha az már inkább csak reklám más termékeik eladásához?

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Batman
« Válasz #1262 Dátum: 2015. Július 02. - 16:02:11 »
Nekem csalódás volt az új szám. Maga a sztori tetszik, viszont mikor megláttam az egyoldalas összefoglalót, majdnem becsuktam a füzetet. Élvezhetetlen így megtudni egy történetszál folytatását, én még az előző történet végét/hatását vártam volna pl. ezzel a benga Batmannel kapcsolatosan... :nemtudom: Tudom hogy az összefoglalóban meg volt említve, és csak a lényegre kell szorítkozni a kiadás terén, de akkor már lehetne dupla a füzet és már jóval többet haladtunk volna, ahelyett hogy kapunk egy lezáratlan sztorit, és a 8. számtól már Batman halálát olvassuk.

A másik, hogy azt mondod Tomi, hogy ez nem DC+, és ilyen nem is lesz. Ettől függetlenül a sorozat a Marvel+ mintáját követi az állandó és a vendég sorozattal, már csak a címe nem az. Ezért is zavar kicsit engem, hogy nem kapunk több Batmant, és a saját sorozatában még mindig a Ragadozókat kell olvasni, ami számomra még mindig elég lapos, egynél többször tuti nem fogom soha elolvasni a történeteiket, egyáltalán nem tetszik. Esetleg tarthatnál egy igényfelmérést, hogy ki szeretné ha 48 oldalon végig Batman menne, mert szerintem nem én vagyok az egyetlen aki így van vele. Sokan olvassák az internetet, meg lehetne próbálni, ha számít valamit a köz véleménye.

Mindezeket mint törzsgyökeres olvasó mondom, akinek megvan minden kiadványod, de ez a sorozat most tényleg csalódás volt nekem.


« Utoljára szerkesztve: 2015. Július 02. - 16:05:20 írta benya11 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1263 Dátum: 2015. Július 02. - 17:50:20 »
Hangsúlyozom: kényszer volt, és többet nem lesz hasonló.

Nem DC+. A Marvel+ azért lett M+, mert mindig más történet lett volna benne, csak aztán közkívánatra az X-Men állandósult benne. A Batman az Batmannek indult, és az is marad.

Ezek kiadói, tulajdonosi és jogi döntések, amelyeket nem tud eldönteni egy olvasói szavazás. Persze megoldható lenne a csak Batman, csak akkor 850 Ft helyett nagyjából 1290 Ft lenne a 48 oldalas kiadvány.
Azt pedig kevesebben szavaznák meg.

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Batman
« Válasz #1264 Dátum: 2015. Július 02. - 18:08:35 »
Végre történelmi mérföldkő: Alex Ross borító magyarul!!! :kingpin: Poszterként is elviselném! ;D
Akkor a 9-es szám már 9/10-ből lesz. :)
Az nem csak AMIATT lesz, remélhetőleg. Nagyon belindul a sztori!  8)

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Batman
« Válasz #1265 Dátum: 2015. Július 03. - 15:04:37 »
Értem, így már világos.
Zöld Íjász mikortól várható? Valamint mikor érkezik a Batman különszám?

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Batman
« Válasz #1266 Dátum: 2015. Július 03. - 19:25:24 »
Nekem csalódás volt az új szám. Maga a sztori tetszik, viszont mikor megláttam az egyoldalas összefoglalót, majdnem becsuktam a füzetet. Élvezhetetlen így megtudni egy történetszál folytatását, én még az előző történet végét/hatását vártam volna pl. ezzel a benga Batmannel kapcsolatosan... :nemtudom: Tudom hogy az összefoglalóban meg volt említve, és csak a lényegre kell szorítkozni a kiadás terén, de akkor már lehetne dupla a füzet és már jóval többet haladtunk volna, ahelyett hogy kapunk egy lezáratlan sztorit, és a 8. számtól már Batman halálát olvassuk.

A másik, hogy azt mondod Tomi, hogy ez nem DC+, és ilyen nem is lesz. Ettől függetlenül a sorozat a Marvel+ mintáját követi az állandó és a vendég sorozattal, már csak a címe nem az. Ezért is zavar kicsit engem, hogy nem kapunk több Batmant, és a saját sorozatában még mindig a Ragadozókat kell olvasni, ami számomra még mindig elég lapos, egynél többször tuti nem fogom soha elolvasni a történeteiket, egyáltalán nem tetszik. Esetleg tarthatnál egy igényfelmérést, hogy ki szeretné ha 48 oldalon végig Batman menne, mert szerintem nem én vagyok az egyetlen aki így van vele. Sokan olvassák az internetet, meg lehetne próbálni, ha számít valamit a köz véleménye.

Mindezeket mint törzsgyökeres olvasó mondom, akinek megvan minden kiadványod, de ez a sorozat most tényleg csalódás volt nekem.


Basszus!És igazad van.Most jövök csak rá.  :o

patrickburnsred

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 25
    • tumblr
Re:Batman
« Válasz #1267 Dátum: 2015. Július 03. - 19:28:22 »
Értem, így már világos.
Zöld Íjász mikortól várható? Valamint mikor érkezik a Batman különszám?

Szerintem most lemegy a Ragadozók sztori és utána. A különszámot pedig decemberi megjelenéssel írta Tomi.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1268 Dátum: 2015. Július 03. - 19:59:59 »
Így van, köszi.

jukjuk

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 146
Re:Batman
« Válasz #1269 Dátum: 2015. Július 04. - 18:52:29 »
Bejövős a Batman sztori, ráadásul ez a Tony Daniel nagyon érti a dolgát, szép, igényesek a rajzai. A Ragadozókról se tudok rosszat mondani, nekem kimondottan tetszik, hogy csak csajok a főszereplők. ;D

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1270 Dátum: 2015. Július 04. - 20:09:27 »
Jaja, én is bírom a rajzait, sokkal dinamikusabbak mint Kubert-é!

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Batman
« Válasz #1271 Dátum: 2015. Július 05. - 17:38:23 »
Szerintem Kubert egy fokkal jobban tolja, a sajátos stílusa sokkal jobban kiütközik a rajzain, mint Tony Daniel-é. Utóbbié kicsit sablon-megszokott-képregényes style. Romita JR rajzait is pont ezért bírom...

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1272 Dátum: 2015. Július 05. - 19:08:11 »
Attól még ronda, szvsz.  :hehe:

Bat-mite

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Batman
« Válasz #1273 Dátum: 2015. Július 05. - 19:12:27 »
Tony Daniel rajzai elmennek.. csak az írással nem próbálkozzon könyörgöm... A Morrison környéki címek legfeledhetőbb képregényeit írta...MÉG David Finch önálló próbálkozásai is izgalmasabbak voltak...

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1274 Dátum: 2015. Július 05. - 22:11:48 »
A későbbiek folyamán, nem lehetne második történetként leközölni, pl. az Identitás Válságot? :headscratch:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1275 Dátum: 2015. Július 05. - 22:15:00 »
Sose érne véget.

Bat-mite

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Batman
« Válasz #1276 Dátum: 2015. Július 06. - 02:54:29 »
Csak 7 részes.... vagy a mellékszálak annyira fontosak?

sziki

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 189
Re:Batman
« Válasz #1277 Dátum: 2015. Július 06. - 10:13:34 »
És esetlegesen arra nincs esély, hogy limitáltabb számban csak Batman jelenjen meg vagy ez a kettő nem választható szét egymástól? Mármint arra gondolok, hogy ez eleve esélytelen-e.
Mert gondolom külön story lehetne (ahogy írod akár 48 oldal Batman is lehetne, csak drágább), tudom persze ott a különszám meg egyebek, de telhetetlenek vagyunk. Egyébként nekem tetszenek a további történetek is a képregényben, majd egyszer tényleg jó volna DC+ is. :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #1278 Dátum: 2015. Július 06. - 16:51:45 »
Akkor annak már inkább DC++ néven kellene mennie. És ha valaki beszkenneli és rákeres a DC++ mélyén, akkor felrobban az internet. ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1279 Dátum: 2015. Július 06. - 17:36:11 »
A DC-nél nem játszik a limitált példány, mert így is nagyon drága. Olyannyira, hogy most, hogy havi lett a Batman, nem is biztos, hogy visszahozza az árát.