Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525970 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1300 Dátum: 2015. Július 18. - 19:14:46 »
A 74-es számon gondolkodtam, hogy bekerüljön-e, de végül ellene döntöttem. Bár lezárásnak jó volt, különben annyira nem, és hát, haladjunk.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1301 Dátum: 2015. Július 23. - 00:21:13 »
Előzetes képek kikerültek.

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Batman
« Válasz #1302 Dátum: 2015. Július 23. - 14:30:40 »
Jokernak most milyen személyisége van .  :headscratch: . Mert időként ahogy mondtátok  vereség ,sokk után újabb személyisége lesz . Most ő minek képzeli magát . Vagyis  mit fejez ki azzal hogy  rövidebb  és hátra nyalt \ fésült haja van .Meg ha tényleg kicsit fizikailag is egy kicsit változna . Most hogy vékony  és  sovány\ karcsúbb a test alkata ez mire úttal  :nemtudom:. Mi ért hord női ruhát . Az agya homályos  mélyén most ő  miként gondol magára . Pl Művész , Báró,stb . Ha jól tudom  a Föld 3on  ahol a mi hőseink  ˝gonosz iker testvérei  ˝  hasonmásai élnek . Jokernek  volt egy  Rendes \ Hős  változata Jokester néven . Egy antianyag \ellentétes \ fordított  világában  a  logika szerint is a ˝mi ˝ rossz fiúink    rendes változata kell hogy létezzen . Ennek a Jokester  nevű fickónak lila haja és zöld ruhája volt . És egy lánya is akit tényleg szeretett . Csak  az ottani ˝Batman ˝  vagyis   Bagoly igen hamar véget vetet Jokester  hősi pálya futásának . Csak néhány számig élt aztán Bagoly elintézte . KÉRDÉS . Jokester  tényleg  egy rövid életű igazi és valódi  ottani hös volt-e . És milyen volt a személyisége  :nemtudom: . PL közvetlen , barátságos, vicces , a helyieket védő emberbarát . stb .  {  vagy sajnos ennyire nem volt  rózsás a helyzet }
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Batman
« Válasz #1303 Dátum: 2015. Július 23. - 14:54:56 »
A női ruha abszolút beleillik ebbe a teóriába, ha David Bowiet tekintjük a modern Joker egyik fő ihletforrásának, akkor abba a transzszexualitás nem meglepő, sőt az identitáskeresésbe teljesen beleillik. Amúgy már az Arkham Asylumban is magas sarkú női cipőben volt.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2015. Július 23. - 14:57:18 írta Todd »

MolnarErik

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Batman
« Válasz #1304 Dátum: 2015. Július 23. - 20:03:15 »
Elolvastam a Ragadozókból is a kimaradt részeket :).
# 68: ez jó, hogy kimaradt: semmi nem történt benne, csak unalmas beszélgetések végig. Persze egy kicsit jobban meg lehetett ismerni a karaktereket, de attól még unalmas rész.
# 69-73: érdekes, bár nem túl eredeti alapsztori néhány jó ötlettel és remek megvalósítással. A végére meg egyre ütősebb lesz. Azért az előző történet jobb volt, de ennek se kell szégyenkeznie. Bár a karakterek erotikus beállásai egyre erőltetettebbek (sok az indokolatlan modellpóz és seggrezúmolás...), de attól még tetszik :).
# 74: egy igen ostoba résznek indul, mi csak poénnak tűnik elsőre, de a második fele igen jól lezárta a Savant sztorit.

Összefoglalva jó lett volna ezt is magyarul olvasni, de közel sem annyira gáz, hogy kimaradt ez a történet, mint a Batman-es kihagyás. Persze csak akkor hogyha a következő rész valóban sokkal jobb és a további részek megjelenése pedig kétséges.
Viszont egy összefoglaló ide is lehet jó lenne, már ha lesz folytatása bizonyos elvarratlan szálaknak, mint Savant alvilági tisztogatása, vagy Brainiac fertőzése Orákulumon.

És végre eljutottam odáig, hogy elolvastam a Batman #8-at :).
A Batman sztori nagyon erősen indul: durva hangulat és stílus, kemény felvezetéssel. Ha tartják a színvonalat és persze fordulatos és jó sztori lesz belőle, akkor akár még a korábbi részeket is űberelheti.
A Ragadozók is érdekesen indul, csak még nem történt benne sok minden :). Bár az óratorony felrobbantása számomra elég erőltetett húzásnak tűnt. Valamint a Fekete Álarc szerintem jobb lett volna Fekete Maszkként, de ez legyen a legnagyobb gond :).

A gothami óratorony egy Batmanes sztori, a War Games végén robbant fel (nagyon hosszú, és állítólag elég kaki, szal vsz ezért nem adták le, pedig legalább lett volna csatlakozási pont a két képregény közt, bár ebből a szempontból a Joker last laugh, v a Bruce Wayne Murderer/Fugitive jobb lett volna).
A Brainaces dolognak pedig abszolút lesz folytatása a mostani sztoriban is, szal kár h kihagyták, pláne h ugyan jó nagy hülyeség volt, de legalább jól megírva.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Július 23. - 20:12:06 írta MolnarErik »

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #1305 Dátum: 2015. Július 24. - 14:31:51 »
A Brainaces dolognak pedig abszolút lesz folytatása a mostani sztoriban is, szal kár h kihagyták, pláne h ugyan jó nagy hülyeség volt, de legalább jól megírva.

Ebben mondjuk igazad lehet, hogy egy ilyen intergalaktikus közegben mozgó szupergonosz mit keres egy kis szektánál, de nem volt zavaró, mert mint te is írtad: jól volt megírva :).

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Batman
« Válasz #1306 Dátum: 2015. Július 25. - 09:53:29 »
Ma reggel megvettem a legújabb Batmant.Az a véleményem,hogy ezek a sztorik sokkal jobbak,mint a kezdeti, Damian-es történetek.
Tony Daniel rajzai pedig iszonyat szépek.  8)
A következő szám borítója atom jól néz ki!Szerintem az egyik legjobb.  8)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1307 Dátum: 2015. Július 30. - 21:18:12 »
BATMAN # 9.:

Jó: Csak ismételni tudom az előttem elhangzottakat, nagyon szép képi világa van a Batmannek most, szeretem az olyan sztorikat, amiben többet láthatunk a Denevérbarlangból. :) A kétoldalas poszter is jó volt, Morrison munkái nem mindig tetszenek, de ez a sztori egész jó lett! Azért az izolációs kamrás részt elolvastam volna magyarul.
Rossz: Valahogy most nem fogott meg a Ragadozók sztorija, mindvégig úgy éreztem nem az én korosztályomnak szól, szóval hiába próbáltam belekapaszkodni a rajzba, ami néhol elégé mangás is lett, az sem segített rajta. Bár mivel egy kezdődő sztori első része volt, talán a folytatás pofásabb lesz.
Összegezve: Egy szépen kivitelezett Batman sztori, ami számomra elvitte most a magazint, és két szuper kis poszter. Várjuk a következő számot, aminek valóban látványos lesz a borítója!
Értékelésem: 8/10

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1308 Dátum: 2015. Július 30. - 23:37:13 »
Ez a Ragadozók rész valóban csak azért került be, mert része a teljes sztorinak, de szerintem is gyengébb volt. A következőtől fog beindulni.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #1309 Dátum: 2015. Július 31. - 13:58:55 »
Azért az izolációs kamrás részt elolvastam volna magyarul.
Az csak egy egypanales flashback volt a Third Man sztori alatt. Pont ez lett később a RIP és a Final Crisis legnagyobb baja is, hogy a legtöbb fontos infót, amikből felépítette a finálét, szándékosan nagyon kicsi helyeken szórta el, sokszor teljesen észrevétlenül.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1310 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 22:19:52 »
Értem.
Második sztorinak, nem lehetne nézni majd valamit ebből a szériából? :headscratch:


talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #1311 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 22:39:36 »
Jesszus, ne. Minden idők második legalacsonyabb olvasottságú JLA-je, és okkal. Egy kegyetlenül érdektelen szappanopera érdektelenül írt szereplőkkel, ami annyira jellegtelen volt, hogy idővel crossoverből crossoverbe rángatták, hogy felvigyék az olvasottságot. Az egészen volt kb. három értékelhető füzet. Bár abból az Arzenál-féle egyrészes, amikor végig csak őt mutatják, egy jó karakterdráma volt.
Akkor már inkább a DCnU-s Johns—Lee-féle JLA. Az ugyan mérhetetlenül ostoba és egy bugyuta tesztoszteronbomba, de legalább dinamikus és szép volt. Egy igazi nyári sikerfilm képregényes megfelelője. Nagy, ostoba, de látványos, izgalmas, szórakoztató.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #1312 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 09:13:41 »
Ráasűsul Liga eredet sztori, kapora jönne friss olvasók szempontjából.
Csak ugye valszeg nem lehetne kavarni New52-őt "klasszikus" érával...  :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1313 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 21:11:43 »
Ha már new52, ott van még a  Red Hood and the Outlaws is, nekem tetszett, vagy a Nightwing. :)
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 04. - 21:15:24 írta balogh44 »

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #1314 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 22:05:01 »
A Red Hood első 9 (vagy 10?), mindegy, az első történet plusz a Court of Owls tie-in, szerintem is nagyon jó volt. Imádtam Rocafort rajzait, kár, hogy utána borzasztó lett ez egész.
A Nightwing is nagyon jól működne, mint második történet az új 52-es Batman mellé, ahogy szépen lassan egybe futnak a szálak. :) De ez még messze van :)
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 05. - 11:41:15 írta Kilgores »

Bat-mite

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Batman
« Válasz #1315 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 23:26:19 »
Értem.
Második sztorinak, nem lehetne nézni majd valamit ebből a szériából? :headscratch:



Hamár JLA akkor a Grant Morrison féle folyamból kéne... Mark Waid (nem tudom a különszámot mennyire szerették) és Joe Kelly is baromi jó történeteket írtak ugyanott.. nem véletlen hogy a fenti újragondolás nem volt a DC zászlóshajója akkor... A n52 Justice League pedig első blikkre túlságosan az Ultimates nyumvonalán haladt történetvezetésben , bár a Forever Evil  az egyik legjópofább ökörség volt a mostani crossoverek közül és ott Batman hiányára se lehetett panasz....

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #1316 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 16:37:04 »
most olvastam a Batman #9-et. Azt kell mondanom, hogy szerintem ez az eddigi legjobb szám a sorozatban :).
A Batman sztori egyre jobb és izgalmasabb, miközben látszik, hogy nagyon intelligensen van összerakva az egész és az írás is zseniális. Mindig szeretem az ilyen írókat, akik ki mernek adni ilyen részeket, amikben szinte semmi nem történik, csak a karakterek lelki világát mutatja be, de mégis az elsőtől az utolsó képkockáig leköti az embert :). Már szinte az M+-béli Astonishing X-men szintjét is eléri, ami nem semmi :).
A Ragadozók is nagyon bejött annak ellenére, hogy egy viszonylag egyszerűbb történetnek indult, de ötletes és szórakoztató volt. Remélem ez a csaj, Lori még fog szerepelni és nem csak egy egyszer használatos karakternek készült, mint anno a HPv1-ben a Pókölő Darázs :).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1317 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 16:41:23 »
Lesz még, csak azt nem tudom, hogy mi kiadjuk-e.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #1318 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 19:09:21 »
Lesz még, csak azt nem tudom, hogy mi kiadjuk-e.

Mert olyan távol van még, vagy mert gyengébb sztori?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1319 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 20:20:52 »
Távol van.